Setari Cookie-uri

sa raspunda doar cine stie sigur..

ciclul il am normal ..dar incepe sa mi se unfle burta (nu extrem de tare)..si se face tot mai dura ...si ma deranjeaza caci ma simt plina chiar daca nu mananc 2 zile..
daca as fi insarcinata ..pai as fi cam in 5-6 luni...poate exista o sarcina cu menstruatie??? stiti cazuri ,fetelor?
eu as spera sa fie asa ,decat ceva grav..

nicoleta_pe
Postat pe 1 Octombrie 2008 08:12
sincer am o prietena careia i s-a intamplat sa ii vina menstruatia normal si in acelasi timp sa fie insarcinata...se ingrasa la fel cum zici si tu..manca foarte mult..iar adevaratul motiv era o sarcina de 4 luni jumatate...
ai putea face un test este cel mai sigur..in cazul in care este negativ tot ce este mai bun este un medic..
take care of you...si bafta...
patricioasa
Postat pe 1 Octombrie 2008 12:12
nu e ca stiu sigur sau sunt experta in asa ceva dar sefa mea unde am lucrat a avut o astfel de problema si i-au descoperit un fibron cat o lamaie....dar poate fi si o sarcina cu ciclu normal....
fa un test si daca nu eu cred ca e fibron, asta se poate trata cu antiinflamatorii dar oricum treb sa mergi la dr saiìu daca e ff mare se opereaza....nu e nimica grav... treb sa faci o ecografie neaparat...bafta si sa ne tii la curent multa sanatate
cristal253
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:52
pai...fa si tu un test de sarcina..desi sansele sunt mici...la 5-6 luni de sarcina nu esti doar "balonata". daca nu e sarcina, fa o ecografie abdominala si acolo se vede tot.
sanatate multa!
airi
Postat pe 3 Octombrie 2008 21:41
urgent la medic
just28
Postat pe 15 Octombrie 2008 20:23




DACA SIGUR NU ESTI INSARCINATA,BALONAREA POATE FI DIN MAI MULTE CAUZE ,CACI DESPRE BALONARE VORBESTI TU,POATE AI O AFECTIUNE LA RINICHI,NU AI O DIGESTIE BUNA,IN ORICE CAZ O INVESTIGATIE ESTE NECESARA SI DIN CATE AM VAZUT EU,TI-AS RECOMANDA SA MERGI CAT MAI REPEDE.

Postat pe 25 Octombrie 2008 12:16
deci:da poti fi insarcinata si sa iti vina ciclul!te sfatuiesc sa iti faci un test de sarcina sau sa mergi la ginecolog!
playboy
Postat pe 6 Noiembrie 2008 21:35
Da. Fa test de sarcina. Daca ai fi insarcinata, la 5-6 luni copilul misca. Nu ai simtit nimic?
Te sfatuiesc sa mergi la un ecograf.
lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 21:39
atrecut o luna si putin...ce s-a intamplat?esti bine?ai fost la medic?


Postat pe 7 Noiembrie 2008 17:50
De la: diana_sick, la data 2008-11-07 17:50:58 atrecut o luna si putin...ce s-a intamplat?esti bine?ai fost la medic?



Chiar! Si eu sunt curioasa.
lonely_soul
Postat pe 7 Noiembrie 2008 18:39
De la: irina_teodora, la data 2008-11-07 18:39:45
De la: diana_sick, la data 2008-11-07 17:50:58 atrecut o luna si putin...ce s-a intamplat?esti bine?ai fost la medic?



Chiar! Si eu sunt curioasa.


poate o fi la spital,s-o fi operat...da-ne un rasp cat de mic sa stim ca esti bine...
cristal253
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:45
Cunosc o persoana care a avut menstruatie pana in luna a 4 a.Un medic este cel mai potrivit.
Stilll_MeG
Postat pe 16 Noiembrie 2008 17:10
Menstruatia peste sarcina e periculoasa, se elimina cheaguri mari , se pierde mult sange si nu sunt indicate tratamente hormonale in perioada aceea de inceput. Organismul slabeste si se poate pierde sarcina oricand ! Oricui are o cat de mica suspiciune in legatura cu o posibila sarcina, ii pot recomanda un test cu termometrul, acasa . DAR , cel mai indicat e UN MEDIC si analizele de rigoare ! Termometrul va poate ajuta sa aflati mai repede, ca sa nu luati medicamente interzise in prima parte a sarcinii...Eu am invatat pe pielea mea asta si mi-a prins bine, din 5 sarcini, doua au fost cu sangerari lunare - ca o menstruatie, dar cu cheaguri - si pe ultimele 3 le-am aflat inainte de a-mi spune medicul , folosind masurarea temperaturii bazale , dimineata , inainte de ridicarea din pat.
maria_zada
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:04
Daca apar sangerari mari in timpul sarcinii, indiferent de varsta fatului, e posibil ca placenta sa fie plasata prea jos, fatul o preseaza si se poate desprinde - e foarte periculos ! Avort spontan, nastere prematura, e chinuitor oricum...Cred ca initiatoarea subiectului are probleme in spital, poate chiar era un chist, putea fi unul hidatic, sau un alt tip de acumulare de lichid in tesuturi, dar nu era de asteptat atat -5-6 luni - chiar daca era o sarcina ...!!!!!
maria_zada
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:11
cu siguranta ca se poate intampla.asa sa intamplat si cu o prietena de a mea. in orice caz daca ar fi asa ceva si ar fi intr-o luna avansata nu e prea bine.
joulique
Postat pe 30 Noiembrie 2008 07:05
Este foarte posibil sa ai menstruatie peste sarcina. Pana acum ar fi trebuit sa iti faci un test de sarcina, macar pt. linistea ta...
Scuza-ma ca iti spun, dar esti cam inconstienta...cred ca stii ca daca esti insarcinata nu se mai poate face nimic acum (daca tu spui ca abdomenul tau arata ca si cum ai fi in 5 luni) decat un bebe...
ramo_88
Postat pe 4 Decembrie 2008 12:22
toate sansele sa fi insarcinata.dar daca ai vazut asa simtome,de ce nu ai facut un test sa stii sigur ce ai.dar pana acum ai aflat,nu?sa nu fie alte probleme mai grave.tumori sau alte chestii.
Marina_20
Postat pe 5 Decembrie 2008 00:27
hmmmmm si credeam k sunt unik persoana kre pateste asta. se mai intampla faza asta si cand racesti la ovare umblii desculta de ex. stai in frig etc. asa am patit si eu imi facea milioane de teste de sracina si cand am ajuns la ginecolog mi a spus sa stau linistita pt k e doar o mik mare raceala care se poate trata cu ceaiuri/ovule.
alina_luminita
Postat pe 16 Decembrie 2008 00:52
Oare chiar toata lumea crede ca-si poate rezolva problemele de sanatate de acest fel pe un forum? Du-te draga la un control daca ai probleme....
kassandry
Postat pe 16 Decembrie 2008 01:01
buna. din nefericire stiu un caz. pe al verisoarei mele care si-a dat seama in luna a 3-a ca este insarcinata. i-ati un test de sarcina si in 5 minute ai scapat de orice banuiala.

Postat pe 18 Decembrie 2008 08:20
buna!ce mai faci?ce a fost de fapt?sper ca esti bn ca nu ai mai zis nimic!
playboy
Postat pe 27 Decembrie 2008 20:48
se pare ca a uitat sa se mai uite le mesejele primite ....................
everything_for_you
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:14
poate a murit???
cristal253
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:28
lol nu cred ca a murit cred ca a uitat complet.. :)
și mamei mele i sa întâmplat sa aibe menstruație peste sarcina și nu a avut nici un fel de sin tome.. a știut ca e însãrcinatã abia când a mișcat sormea (copilul) hahahha.
cathysailor
Postat pe 8 Mai 2009 19:02
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 10:45
pai ...tot timpul ai senzatia asta de umflatura cand esti la menstruatie? daca nu, si ai senzatia asta tot timpul, eu zic ca esti insarcinata pt ca, se intampla sa ramai chiar daca iti vine menstruatia, si te sfatuiesc sa faci un control cat mai repede daca nu vrei sa pastrezi sarcina
krysstalo
Postat pe 22 Mai 2009 10:16
De la: nicoleta_pe, la data 2008-10-01 08:12:52ciclul il am normal ..dar incepe sa mi se unfle burta (nu extrem de tare)..si se face tot mai dura ...si ma deranjeaza caci ma simt plina chiar daca nu mananc 2 zile..
daca as fi insarcinata ..pai as fi cam in 5-6 luni...poate exista o sarcina cu menstruatie??? stiti cazuri ,fetelor?
eu as spera sa fie asa ,decat ceva grav..


Scuze ca ma bag "intre fete"
Inca de acum 4000 de ani omu`- cand avea vreo indispozitie- mergea la vraci, saman, ( chiar doctor- la unele civilizatii)

Mai stai inca si ceri parerea pe forumuri?

Ma mir ca mai esti in viata!
G_I_JOE
Postat pe 22 Mai 2009 12:14
nu stiu...fa-ti un control ginecologic.eu sunt gravida in 8 luni si dupa cum spui tu daca esti gravida chiar atat ai putea avea.de ex burta mea a inceput sa devina vizibila pe la 5-6 luni.la 4 luni am facut nunta si nu se vedea ca sunt gravida...abia de la vreo 5 luni a inceput sa creasca
Anonima_007
Postat pe 27 Mai 2009 16:54
De la: nicoleta_pe, la data 2008-10-01 08:12:52ciclul il am normal ..dar incepe sa mi se unfle burta (nu extrem de tare)..si se face tot mai dura ...si ma deranjeaza caci ma simt plina chiar daca nu mananc 2 zile..
daca as fi insarcinata ..pai as fi cam in 5-6 luni...poate exista o sarcina cu menstruatie??? stiti cazuri ,fetelor?
eu as spera sa fie asa ,decat ceva grav..


tu la 25 de ani nu stii sa folosesti prezervativ ...scuze partenerul
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Mai 2009 16:56
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-05-27 16:56:48
De la: nicoleta_pe, la data 2008-10-01 08:12:52ciclul il am normal ..dar incepe sa mi se unfle burta (nu extrem de tare)..si se face tot mai dura ...si ma deranjeaza caci ma simt plina chiar daca nu mananc 2 zile..
daca as fi insarcinata ..pai as fi cam in 5-6 luni...poate exista o sarcina cu menstruatie??? stiti cazuri ,fetelor?
eu as spera sa fie asa ,decat ceva grav..


tu la 25 de ani nu stii sa folosesti prezervativ ...scuze partenerul

da poti sa ai mestruatie si sa fi insarcinata ...alte simptome nu ai?
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Mai 2009 16:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am mare nevoie de sfaturi .. 38 De la: andreea1976 18 Octombrie 2009 15:21
O placa de par 12 De la: _vio_ 25 Mai 2011 21:01
intrebare 13 De la: _oktober_ 15 Mai 2009 23:14
nu pot face copii 31 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:25
Activitatea sexuala in timpul sarcinii 11 De la: alexandra_n 27 Mai 2009 16:23