Setari Cookie-uri

Va rog sa ma sfatuiti

M-am despartit de prietenul meu...si imi e foarte dor de el.Daca il caut nu imi raspunde, am mai fost despartiti dupa o perioada ne-am impacat, imi zicea ca ma iubeste,in fine dulcegarii, dar dupa 2 zile nu a vrut sa continuam nu stiu de ce, dar nu a avut tupeul sa imi zica in fata, ci se purta ( vb la tel ) foarte rece, nu avea timp sa vorbim la tel.Am avut si rele si bune, dar imi e dor de el.Stiu ca ar fii mai bine sa imi vad de viata, dar nu prea reusesc si ma doare indiferenta lui,mai ales ca acum ceva timp ne faceam planuri sa ne mutam impreuna, copii. Spueti-mi cum sa fac sa il pot uita
anaandronache30
Postat pe 25 Septembrie 2009 16:23
Esti sigura ca vrei sa-ti petreci restul vietii alaturi de o persoana care nu are bunul simt sa-ti explice de ce anume nu te mai vrea? Acum mai mult te enerveaza faptul ca o persoana pe care tu o iubesti este indiferenta fata de tine. Cu timpul ai sa-l uiti..nu te mai chinui singura
simonycik
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:43
Stim cu toate ca e greu sa treci peste o relatie, insa trebuie sa ne dam seama ca o data ce v,ati certat, nu ti,a mai raspuns, nu iti spune care e problema, ceva e in neregula. Nu trebuie sa ma iei in seama, dar intotdeauna am considerat ca "daca ma vrea, ma cauta". Nu mai ceda tu, lasa/l prost, daca nu isi revine, nu vei pierde nimic pentru ca inseamna ca nu merita iubirea ta.
aalice
Postat pe 10 Octombrie 2009 01:25
Da stiu, dar imi e ffff greu. Il iubesc mult si nu stiu ce sa cred.Am inteles ca nu mai vrea, dar vreau si eu o explicatie.Cer prea mult? Probabil pentru el da
anaandronache30
Postat pe 13 Octombrie 2009 11:48
si crezi ca daca iti da o explicatie te vei simti altfel?
daca el considera ca nu meriti nicio explicatie...considera si tu ca nu merita sa iti stresezi neuronii pt el!
one_size
Postat pe 13 Octombrie 2009 11:57
De la: anaandronache30, la data 2009-10-13 11:48:17Da stiu, dar imi e ffff greu. Il iubesc mult si nu stiu ce sa cred.Am inteles ca nu mai vrea, dar vreau si eu o explicatie.Cer prea mult? Probabil pentru el da



Ceri prea mult, punct!
Si daca ar sta sa-ti descrie cu lux de amanunte cum s-a indragostit de alta, cum te-ar face asta sa te simti mai bine?
N-am sa inteleg niciodata de ce unii tin asa de mult sa lungeasca pelteaua. Tu (si nu numai tu, cea mai mare parte a oamenilor care vor "explicatii") te folosesti de orice pretext ca sa mai vorbesti cu el, sa ramaneti in contact, doar-doar s-o razgandi.
In mod normal ar trebui sa te concentrezi sa-ti vezi de viata, in loc sa te incapatanezi sa te agati de o relatie care nu mai exista.
Ce simpla ne-ar fi viata daca - in loc sa incercam sa ne mintim si pe noi insine - am folosi energia respectiva sa rezolvam problemele, nu sa ne cramponam de ele....
Dor_a
Postat pe 13 Octombrie 2009 11:58
Stiu ca aveti dreptate, dar e foarte greu. Efoarte greu sa iubesti pe cineva, iar acel cineva sa nu simta lafel, sa te gandesti la ce a fost o data, la cum poate uita asa de repede.
anaandronache30
Postat pe 14 Octombrie 2009 16:25
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:37
un pic de mandrie de orgoliu asa nu ai??da macar putin respect fata de tine?? barbati nu mai sunt!!
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:40
De la: Shhh, la data 2010-01-27 19:40:22un pic de mandrie de orgoliu asa nu ai??da macar putin respect fata de tine?? barbati nu mai sunt!!


problema nu-i ca altii nu mai sunt..problema e ca toti sunt la fel
Iradiatu_
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:18
Va astept cu drag pe http://ancaciobanu.ro/ .Nu uitati sa va lasati parerea!
ancasobo
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:14
nu spune ca toti sunt la fel ca imediat sar gaitzele care au mandrete de baiat acasa ca nu e adevarat si ca n-ai gasit tu jumatatea....
Shhh
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:33
oricate sfaturi ai primi..nu te incalzesc cu nimik...pt k u tot nu gasesti o solutie...sunt efectiv vorbe goale...nu cred k nimeni te poate ajuta prea mlt..toti au trecut printr-o deceptie...important e sa fi ptn realista si sa ai puterea sa treci peste asta..,tu esti singura kre te poti ajuta...trebuie doar sa ai un strop de ambitie...chiar dak suferi si ii ceri u explicatii si motive intruna...nai cum sa schimbi decizia lui..nu stiu kt de ''copt'' este el dak a recurs la o asa despartire...dar tot ce conteaza e sa te gandesti k dak el poate sa stea fara tine...trebuie sa poti si u..mai greu dar trebuie..ce te costa mai mult de atat numai ai ce sa pierzi....si de fiecare data knd iti mai vine sal suni sau sai mai ceri kte o explicatie...gaseste orice altceva de facut agata-te de orice...k dak te abtii in primele minute alea knd te ia disperarea...cu siguranta restu zilei nu o sa-l mai cauti...si poate dak o sa vada si de la tine putina indiferenta sa numai fie atat de sigur k e buricul pamantului,poate se schimba situatia,,,si de data asta in favoarea ta...te pup succes
m3ry
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:49
De la: anaandronache30, la data 2009-09-25 16:23:13M-am despartit de prietenul meu...si imi e foarte dor de el.Daca il caut nu imi raspunde, am mai fost despartiti dupa o perioada ne-am impacat, imi zicea ca ma iubeste,in fine dulcegarii, dar dupa 2 zile nu a vrut sa continuam nu stiu de ce, dar nu a avut tupeul sa imi zica in fata, ci se purta ( vb la tel ) foarte rece, nu avea timp sa vorbim la tel.Am avut si rele si bune, dar imi e dor de el.Stiu ca ar fii mai bine sa imi vad de viata, dar nu prea reusesc si ma doare indiferenta lui,mai ales ca acum ceva timp ne faceam planuri sa ne mutam impreuna, copii. Spueti-mi cum sa fac sa il pot uita
\

cati ani ai?iubirile vin si pleaca chiar daca acum ti se pare inposibil
iulia069834
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa fac actualul, fostul,sau niciunul? 4 De la: greierash 13 Iulie 2009 01:15
BAIATUL ROMAN BAIA-MARE JUD MARAMURES? 12 De la: one_size 2 Iunie 2010 21:28
buna 30 De la: valita76 24 Iunie 2009 13:34
BETIVUL CARE SCRIE SI NUMI DA PACE 42 De la: touch_me 2 Iunie 2010 20:20
BETIVUL CARE AGATA PE PC 3 De la: freakyyy 2 Iunie 2010 22:13