Setari Cookie-uri

Albert Andrei-profesorul de fizica(lovelovelovelovesomuch)

De la: Kathara, la data 2009-10-05 18:17:20Fara mistouri .. ai o singura sansa la inima lui! Sa devii olimpica la fizica! Alta solutie nu vad.

Incepe cu bancul asta:



Once all the scientists die and go to heaven. They decide to play hide-n-seek
Unfortunately Einstein is the one who has the den... He is supposed to count upto 100... and then start searching...
Everyone starts hiding except Newton...
Newton just draws a square of 1 meter and stands in it right in front of Einstein.
Einstein's counting 1,2,3...... 97, 98, 99..... 100... ..... He opens his eyes and finds Newton standing in front...
Einstein says "newton's out..newton's out..."
Newton denies and says "I am not out.. I am not Newton..."
All the scientists come out to see how he proves that he is not Newton.
Newton says "I am standing in a square of area 1m squared.....
That makes me Newton per meter squared.... since one Newton per meter squared is one Pascal, I'm Pascal,
Therefore Pascal is OUT.......!

Succesuri!


Dementza!
Ete asa mai invat si io fizica.
Dor_a
Postat pe 5 Octombrie 2009 18:24
Deci(Nu se incepe cu "deci"...dar totusi) fata asta(physics_love) este clasa a 9 a iar Albert nu are nici pe departe 21 de ani (are aproape 50).El si nevasta-sa(Florina) sunt amandoi profesori de fizica la mine la scoala si fata e gen foarte obsedata de el.Obsedata in sensul ca il striga de afara(Intr-o zi am vazut-o pe profa cum a inceput sa tipe la ea "Ce strigi la mine la fereastra fetito?Ce probleme ai?Daca se mai intampla o singura data vei avea de a face cu mine.Ai inteles sau vrei sa discutam intre 4 ochi?"),ii urmareste si alte alea.Si acum pentru ca parintii ei au aflat o duc pana la scoala dar ea tot nu se potoleste asa ca nu cred ca o puteti ajuta pe copil asta cazuta in cap...poate doar daca o scoate din sarite vreodata cred ca ii si da vreo doua cat e profa de calma.
P.S.:Va zic asta la sigur ptr ca ma inteleg bine cu nevastasa lu Albert.
MiTzY1
Postat pe 18 Aprilie 2011 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stiu ca curiozitatea a omorat pisica dar... 6 De la: CorinaT 26 Martie 2010 08:04
caciuli din blana de vulpe! 1 De la: simona1023 3 Noiembrie 2009 19:06
depunere CV pe net 8 De la: chinabuye 9 Mai 2010 13:06
nu e vremea costumelor de baie, dar.... 14 De la: greenie 16 Ianuarie 2009 13:31
Help! 68 De la: Denver 31 August 2009 13:23