Setari Cookie-uri

Concurs: Clara Sheller sau Erica Strange?

Hallmark Channel te invita in fiecare duminica, incepand cu ora 19:00 sa petreceti o seara impreuna, intre fete, alaturi de noile seriale de care te vei indragosti: Clara Sheller si Erica Strange.

La ce viseaza Clara Sheller si Erica Strange? La 30 de ani, tinere, frumoase, inteligente, vor gasi oare ceea ce au asteptat o viata – sotul perfect, poate si doi copii? Afla povestile celor doua fete In fiecare duminica, din 27 septembrie.

“O stii pe fata aceea care obtine mereu tot ce-si doreste? O slujba grozava, un barbat minunat, o viata perfecta? Eu nu sunt fata aceea.” Erica Strange

Clara Sheller are aproape 30 de ani si lucreaza ca jurnalist la Paris, pentru o revista de femei, numita "L'Hebdo". Ca orice alta fata careia i s-au spus prea multe basme cu Fat-Frumos, este convinsa ca poate transforma viata ei moderna, plina de evenimente, intr-o poveste cu zane.

Impreuna cu cel mai bun prieten al sau, JP, impart nu doar apartamentul, ci si alte lucruri: acelesi placeri si necazuri, dar, mai mult decat orice, aceeasi determinare de a-si gasi sufletul pereche. Clara se Indragosteste, la fel si JP, uneori chiar in aceeasi perioada, uneori unul de celalalt, alteori... de aceeasi persoana.

Kudika si Hallmark Channel te invita la concurs: intra pe forum si spune cu care dintre cele doua personaje te identifici motivandu-ti alegerea, iar noi iti vom oferi un premiu numai pentru fete: un voucher SPA pentru tine si cea mai buna prietena si 35 de seturi de cosmetice pentru baie.

Daca nu stii cu care dintre personaje te asemeni, urmareste serialele in fiecare duminica pe Hallmark Channel, incepand cu ora 19:00.

Raspundeti pe forum pentru a intra in concurs

Concursul se desfasoara in perioada 28 septembrie – 19 octombrie.

Castigatorii vor fi alesi prin tragere la sorti.

Vor fi luate in calcul numai raspunsurile postate in acest topic de forum


concursKudika
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:31
Clara Sheller are aproape 30 de ani si lucreaza ca jurnalist la Paris, pentru o revista de femei, numita "L'Hebdo". Ca orice alta fata careia i s-au spus prea multe basme cu Fat-Frumos, este convinsa ca poate transforma viata ei moderna, plina de evenimente, intr-o poveste cu zane.
sarade
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:20
Clara Sheller =tipologia femeii puternice care obtine tot ce isi propune atat prin forte proprii cat si apeland la cateva "smecherii "
mica_anda
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:08
Eu consider ma aseman cu Erica Strange, pentru ca cel putin in aceasta perioada ma simt dezamagita, nu stiu incotro sa imi indrept atentia, simt ca nimic din jurul meu nu are valoare...cred ca am suficienta putere si determinare sa reusesc in viata si totusi mi-e teama. Si cand mai observ persoane in jurul meu carora totul le merge ca pe roate fara ca ele sa depuna efort pentru a obtine ce isi doresc, aceasta stare de neputinta si dezamagire se adancesc. Uneori insa imi revin si ma gandesc ca odata si odata imi voi putea implini si eu visele, voi reusi si eu, insa trebuie sa am incredere si rabdare, deoarece totul necesita timp.
nicole_tdnl
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:12
Erica Strange-din pacate cu ea ma asemana pentru ca niciodata nu am avut ceea ce mi-am dorit...desi a trebuit sa depun efort de fiecare data cand am obtinut ceva,nu am reusit sa-mi fac o viata asa cum mi-o doream...
cyucy
Postat pe 28 Septembrie 2009 21:51
Clara Sheller.....de cand ma stiu m-am visat mereu printesa, am visat sa am o viata usoara , sa nu-mi lipseasca nimic si sa fiu iubita de toata lumea!
slly
Postat pe 28 Septembrie 2009 22:30
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
roseberry
Postat pe 28 Septembrie 2009 23:13
Clara Sheller--este convinsa ca poate transforma viata ei moderna, plina de evenimente, intr-o poveste cu zane.
dana_geo
Postat pe 29 Septembrie 2009 12:37
Clara Sheller - ma consider o persoana ambitioasa, motivata. Chiar daca nu am inca tot ce imi doresc, sunt sigura ca voi realiza asta. Trebuie doar sa vrei.
Manu_C
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:44
Clara Sheller
AQUARIUS
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:21
Ma consider o persoana ambitioasa si incapatanata Chiar daca nu am inca tot ce imi doresc, sunt sigura ca voi realiza asta, trebuie sa crezi si sa vrei . Raspunsul meu este Clara Sheller .
alexa_pas
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:11
Cred ca ma inscriu in tipologia clarei sheller...Sunt o fire visatoare,dar uneori am si momente in care ma trezesc la realitate si imi dau seama ca viata reala nu e o poveste cu zane...
londonik
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:33
m-as identifica cu Clara Sheller pentru ca si eu visez la multe dar numai cu lupta si sudoare se rezolva tot, am visat sa am o viata usoara , sa nu-mi lipseasca nimic dar sunt doar visuri
sabinicac
Postat pe 30 Septembrie 2009 10:42
ma aseman si eu cu Clara Sheller sunt si eu visator la zane uneori
tataricu
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:03
desi am o varsta inaintata consider ca ma aseman cu Clara Sheller pentru ca inca sunt o visatoare
ecaterinac
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:28
Nu ma compar in mod special cu vreunul din personaje, ca ma cam deosebesc multe lucruri de fiecare dintre cele doua eroine. Dar daca trebuie neaparat sa optez, atunci ma simt mai aproape de Clara Scheller, pentru ca am o cariera solida si interesanta, am obtinut tot ce am vrut. Dar nu sunt chiar o visatoare si nici prea expansiva si optimista. Sunt cerebrala si nu prea cred in basme cu barbati frumosi si buni. Nici nu stiu daca mi-ar placea chiar asa un tip perfect. In rest, seman cu ea, pentru ca sunt o femeie cocheta, care se ingrijeste, ii place sa se imbrace si sa fie admirata si ma simt bine in pielea mea. Si ca si Clara Scheller, lucrez intr-un domeniu artistic si creativ.

Postat pe 30 Septembrie 2009 11:41
Clara Sheller - emancipata, feminina, puternica: femeia secolului XXI
juliemonique
Postat pe 30 Septembrie 2009 17:37
Ce sunt eu? O femeie puternica,ambitioasa care stie ca poate si totusi nu are?Sau o femeie care poate,incearca si cateodata reuseste?Ce sunt eu,sunteti si voi,putin din fiecare,cu toate visam la un"fat frumos",la o cariera,la o familie,la o viata sociala activa ,diferenta intre noi e una singura:cat de repede sau de tarziu renunti la acest vis.Unele renunta inainte ca visul sa prinda contur,altele sunt doborate pe drum cum este din pacate firescul drum al vietii,insa unele,doar unele...se incapataneaza sa traiasca alaturi de acest vis,si indiferent cat din acest vis prinde intradevar viata ele continuua sa lupte.As putea spune ca e un soi de naivitate,o lume creata in alta lume in care cu toate avem dreptul sa credem.E lumea mea.E lumea Clarei Sheller.Un personaj minunat,extraordinar de optimist si increzator in sine,exact ca si mine.
magda24
Postat pe 30 Septembrie 2009 22:27
sunt o persona ambitioasa, care lupta pentru ce isi doreste, cred ca Clara Sheller este mai apropiata de felul meu de a fi, dar totusi suntem persoane diferite.
alge
Postat pe 30 Septembrie 2009 22:51
Clara Sheller.Pentru ca e intruchiparea femeii ideale si e exact ceea ce viseaza marea majoritate a celor dintre noi, o viata perfecta.
juana_nic
Postat pe 1 Octombrie 2009 08:01
Clara Sheller - desi am o varsta, o cariera, sunt ambitioasa si stiu ce vreau, inca mai cred in povesti cu Zane si cu Feti frumosi. Am trait deja o poveste cu Fat frumos, care s-a dovedit a fi de fapt Zmeu, insa niciodata nu-i prea tarziu, deci il caut in continuare :)
GiaS
Postat pe 1 Octombrie 2009 08:39
Erica Strange- pt ca nici eu nu am parte de "cel mai..."..dar inca sper si muncesc pt a avea ce-mi doresc.
margica
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:03
Ma identific mai degraba cu Erica Strange. Chiar daca nu mai am 30 de ani.....dar m-as intoarce in timp sa repar unele..... chestii.
ancas2k7
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:02
Consider ca ma aseman cu Clara Sheller desi nu am varsta ei, dar imi place sa scriu si colaborez cu reviste online si inca visez ca si ea, ca viata mea moderna, plina de evenimente cotidiene se poate oricand transforma intr-o poveste cu zane (mai bine zis cu printi).
ramona_chifan
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:21
Asemenanari gasesc la ambele personaje, dar as alege-o pe Erica Strange poate si pentru faptul ca mi'ar placea sa am posibilitatea sa pot sa dau timpul inapoi, sa pot sa-mi schimb alegerile pe care le-am facut atunci si au un efect negativ in ziua de azi...
kudika013476
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:49
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa si optimista, convinsa ca poate transforma viata ei moderna intr-o poveste cu zane
AidaT
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:13
Clara Sheller...desi mai am mult pana la varsta ei :) cred k sunt pe drumul cel bun momentan..am terminat facultatea si lucrez in domeniu pe care mi l-am ales..traiesc o viata moderna cu un drum drept spre succes :) dar fat frumos al meu exista si imi face fiecare zi o pagina dintr-un basm
AleLuvAndrei
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:37
As vrea sa fiu mai mult Clara, incerc asta...dar uneori ajung precum Erica. oricum scopul este acelasi: sa imi gasesc perechea :)
oanna_ely
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:41
Consider ca ma aseman mai mult cu Erica Strange deoarece a trebuit sa depun eforturi mari de fiecare data cand mi-am dorit ceva, mai nimic nu a venit de la sine...
silvia_barbu
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:52
Clara Sheller este intr-adevar femeia puternica !Si da , cred ca ma aseman cu ea !
twincle
Postat pe 1 Octombrie 2009 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga un set de produse Herbalife in fiecare saptamana! 579 De la: concursKudika 3 Decembrie 2012 10:17
Concurs Papucei.ro! 1694 De la: concursKudika 5 Octombrie 2009 17:07
Castiga unul dintre cele 3 seturi Welness oferite de Bio-Cosmetics! 458 De la: margohertan_condo 30 Aprilie 2011 20:35
Baneasa Shopping City are pentru tine un super concurs! 196 De la: concursKudika 14 Mai 2012 11:21
Castiga unul dintre cele doua costumase de Craciunita oferite de Just4girls.ro! 242 De la: dorcc 8 Decembrie 2011 21:40