Setari Cookie-uri

Concurs: Clara Sheller sau Erica Strange?


Clara Sheller - emancipata, feminina, puternica: femeia secolului XXI
lusise
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:07

Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
oanatm
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:11
Erica Strange - pentru ca si eu sunt un visator incurabil, la fel ca ea
eugen_ion49
Postat pe 3 Octombrie 2009 15:29
Erica Strange - pentru ca si eu sunt un visator incurabil, la fel ca ea
eugen_ion49
Postat pe 3 Octombrie 2009 15:30
O stii pe fata aceea care obtine mereu tot ce-si doreste? O slujba grozava, un barbat minunat, o viata perfecta? Eu nu sunt fata aceea.”

Ma aseman mai mult cu Erica Strange. Nu am avut niciodata o viata perfecta si nu am obtinut intotdeauna ce mi-am dorit, desi uneori as fi meritat. M-am zbatut din greu ca sa ajung unde am ajuns, si fiecare victorie obtinuta a fost dupa nenumarate batalii si mari eforturi. Nu ma consider o pesimista, din contra sunt o luptatoare, sunt o persoana foarte ambitioasa, dar sunt totodata si realista. Norocul nu pica niciodata de sus, ci omul si-l face cu mana lui.
kudika18121981
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:53
Cred ca ma seman cu ambele, de la Clara am optimismul si pofta de viata iar de la Erica am gandul ca luand de la inceput primii mei pasi in viata as fi facut cateva lucruri diferit. Acele lucruri care m-ar fi ajutat sa fiu intr-un loc diferit de cel in care sunt acum si sa am alte experiente care m-ar fi dus cred eu pe un drum mai lipsit de griji mai frumos mai interesant poate chiar mai romantic.
Fiori
Postat pe 3 Octombrie 2009 18:18
Clara Sheller deoarece mi se pare frumusica, visatoare...are ochii frumosi, este optimista si isi ajuta prietenii la fel ca mine.
Imi place de ea ca face orice pt Fat-Frumos...chiar se duce la el la 4 dimineata si i se baga goala in pat ca apoi sa fie umilita si cu toate astea rezista eroic.

Mi-as dori totusi ca ea sa ramana cu J.P, sa-si schimbe el orientarea sexuala. Mi se pare ca se potrivesc ca o manusa. :)
ACUBENS
Postat pe 3 Octombrie 2009 22:11
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
deliaionela
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:06
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
deliaionela
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:06
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
deliaionela
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:06
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
deliaionela
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:06
Clara Sheller - tipul femeii puternice, care stie ce isi doreste si cum sa obtina ceea ce isi doreste.
Konzzza
Postat pe 4 Octombrie 2009 11:14
Clara Sheller deoarece mi se pare frumusica, visatoare...are ochii frumosi, este optimista si isi ajuta prietenii. este feminina, puternica: femeia secolului XXI .motivata si optimista
aipu_georgeta
Postat pe 4 Octombrie 2009 11:39
De la: aipu_georgeta, la data 2009-10-04 11:39:24Clara Sheller deoarece mi se pare frumusica, visatoare...are ochii frumosi, este optimista si isi ajuta prietenii. este feminina, puternica: femeia secolului XXI .motivata si optimista


Ai putea totusi sa nu copiezi raspunsul in proportie de 80%?
Neculai
Postat pe 4 Octombrie 2009 12:15
Clara Sheller- pentru ca este o femeie puternica, ambitioaa si.... amandoua stim ce vrem de la viata.
sorin78
Postat pe 4 Octombrie 2009 15:38
Cred ca ma aseman cu Clara Sheller suntem cam pe aceeasi lungime de unda.... daca stau sa ma gandesc mai mult....
elilavi
Postat pe 4 Octombrie 2009 16:13
seman mai mult in perioada asta cu Clara Sheller, care in ciuda faptului ca se imbarliga frumosprin ea viata macar are taria sa mearga mai departe cu capul sus chiar daca viata ei e uneori un dezastru.Motivatia si optimismul ei vin din interior nu din ceea ce inseamna mediul inconjurator.O admir pentru caecxactca si mine face ce simte, exact in momentul in care simte. Eu cred ca uneori asta iti da puterea interioara sa mergi mai departe fara sa privesti cu regret in urma si de aici rezulta si ambitia ei. Cunosc acest tip de femeie pentru ca ma pot identifica cu ea aproape 90% din adancul meu...Plus ca Fat Frumos chiar exista!!!fiecare femeie considera cel putin un barbat si cel putin o data in viata ca cel de langa ea e Fat Frumos!pentru ca frumusetea e subiectiva si la fel si noi doamnelor!si sa fim serioasa...intr-un fel sau altul femeia secolului 21 traiestein niversul ei si nu ii pasa decatde ce este in el :familie, prieteni si apropiatii.Stie sa obtina ce vrea si nu se uita in "gura"nimanui.Pana la urma a-ti traii viata este intr-adevar o arta pe care multi nu o cunosc!
biancorossi
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:22
Clara Sheller este tipul femeii ambitioase si puternice, si care cred ca isi va atinge scopurile
y_ADELAYDE_79
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:44
Clara Sheller este tipul femeii ambitioase si puternice, si care cred ca isi va atinge scopurile
y_ADELAYDE_79
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:44
Clara SHELLER- pentru ca e frumoasa, tanara, optimista si e jurnalista la fel ca mine.O ador si pentru accentul ei, dar mai ales pentru curajul de care da dovada ducandu-se la "Fet-frumos" in plina noapte, facand dragoste cu prietenul ei homosexual J.P. si pastrand copilul, desi stie ca J.P. nu va renunta la orientarea lui pentru a fi tatic.

Ma aseman mult cu Clara, am aceleasi vise, imid orecs sa lucrez la o revista celebra din Franta si sa-l intalnesc pe fat-frumos.
AURIGA
Postat pe 4 Octombrie 2009 21:24
Erica Strange deoarece si eu ma simt captiva intr-un alt timp
Orionus
Postat pe 5 Octombrie 2009 00:24
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
deliaionela
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:55
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
deliaionela
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:55
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
deliaionela
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:56
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
deliaionela
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:56
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
deliaionela
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:56
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
deliaionela
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:56
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
deliaionela
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:56
Clara Sheller - pentru ca e ambitioasa, motivata si optimista
deliaionela
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:56
Clara Sheller este tipul femeii ambitioase si puternice, si care cred ca isi va atinge scopurile
y_ADELAYDE_79
Postat pe 5 Octombrie 2009 13:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga noul roman de Isabel Allende! 136 De la: anamaria_corina 9 Martie 2012 12:40
Concurs Magielle.ro 2637 De la: Luluk_g 9 Martie 2010 10:21
Castiga o geanta GUESS - partea a doua 626 De la: concursKudika 22 Ianuarie 2014 16:14
Concurs Ravioli 515 De la: Motz 13 Iunie 2010 16:13
Castiga unul dintre cele 6 cursuri de dans oferite de Moty Dance School! 34 De la: kudika436511 19 Septembrie 2011 05:04