Setari Cookie-uri

Tinem cont de culorile care se poarta??

din punctul meu de vedere nu mi se pare a fi la moda sa porti mov sau ce culori mai sunt in trend daca tie una nu ti sta bine in aceea culoaare sau t imbraci ca na''e la moda'' si sa arati precum o...numai zik cum orikum groaznic ...ce ziceti voi fetele..m'
maada
Postat pe 29 Septembrie 2009 23:46
nu este obligatoriu. uneori suntem influentati vizual de culorile la moda. daca unei persoane ii place culoarea purtata de alta persoana si considera ca i-ar sta si ei bine cu acea culoare , pur si simplu o poarta. eu cred ca fioecare om poarta culorile in care se simte bine sau in functie de starea sufleteasca a acelei persoane in acel moment.BINEINTELES CA SUNT PERSOANE CARE SUNT TOTAL AFONE SAU PE DINAFARA IN CEEA CE PRIVESTE POTRIVIREA CULORILOR CU PROPRIUL TEN.dar acest lucru uneori e scuzabil, poate nu are pe nimeni care sa o ajute in aceasta problema sau sunt pur si sim[plu dezinteresate de acest aspect.

deci pana la urma conteaza sa te simti bine in culorile preferate, potrivite . eu admir oamenii care stiu sa se poarte frumos imbracati, curati, placuti chiar daca uneori depasesc putin limita de culoare, de ani, de temperament. femeile ar trebui sa se imbrace elegant tot timpul(daca e posibil), sa se aranjeze chiar si la 80-90 ani daca le permite starea lor de sanatate. si barabtii trebuie sa fie frumosi mereu. stiti, oamenii sunt frumosi toti dar nu stiu toti sa-si arate frumusetea pe chip.PACAT!
GABYTA13
Postat pe 5 Octombrie 2009 08:48
Habar n-am ce culori se poarta
Dor_a
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:52
heeei...imi place movul si nu cred ca arat ca o "..." imbracata in mov...imi sta bine...am pielea maslinie si sunt satena
si nu...nu e bine sa tii cont de moda la culori pt ca porti ce simti tu nevoia sa porti
arhanghel
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:25
De la: arhanghel, la data 2009-10-06 12:25:25heeei...imi place movul si nu cred ca arat ca o "..." imbracata in mov...imi sta bine...am pielea maslinie si sunt satena
si nu...nu e bine sa tii cont de moda la culori pt ca porti ce simti tu nevoia sa porti


Asa ma gandeasc si eu...
Eu am avut o intreaga perioada de "culorile toamnei" - portocaliu, ruginiu, bejuliu, maroniu si derivatele.
Acum, fara a renunta la cele de mai sus, imi atrag privirea lucruri violet, rosu de burgundia, verde-lima si vert-nile.
Si - nu stiu care e faza - dar de cate ori trebuie sa imi cumpar o rochie, sfarseste prin a fi alb-negru. Sau negru-alb.

Totusi, ca veni vorba... ce culori se poarta?
Dor_a
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:48
movul este culoarea intuitiei si spiritualitatii..e culoarea centrului energetic responsabil cu evolutia spirituala
rosul culoarea energiei si vointei...corespunde primului centru energetic, centrul primordial resonsabil cu instinctul de supravietuire ..cu capacitatea de a te intretine singur
verdele este iubirea neconditionata...centrul energetic al inimii
portocaliul reprezinta senzatiile si are o mare parte din caracteristicile rosului
etc...
arhanghel
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:19
porti ce iti sta bine
yumy
Postat pe 10 Octombrie 2009 10:50
De la: arhanghel, la data 2009-10-06 14:19:15movul este culoarea intuitiei si spiritualitatii..e culoarea centrului energetic responsabil cu evolutia spirituala
rosul culoarea energiei si vointei...corespunde primului centru energetic, centrul primordial resonsabil cu instinctul de supravietuire ..cu capacitatea de a te intretine singur
verdele este iubirea neconditionata...centrul energetic al inimii
portocaliul reprezinta senzatiile si are o mare parte din caracteristicile rosului
etc...


Oau, multumesc.
Nu stiam.
Sa inteleg ca ne alegem culorile in functie de ceea ce suntem la un moment dat?
Dor_a
Postat pe 10 Octombrie 2009 11:24
asa este...toti oamenii sint frumosi daca ar avea si sufletul la fel! totul este sa te imbraci cum i-ti sta bine...si mai ales dupa buzunar.daca ai bani,totul e ok!
kudika065206
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:09
De la: Dor_a, la data 2009-10-10 11:24:26
De la: arhanghel, la data 2009-10-06 14:19:15movul este culoarea intuitiei si spiritualitatii..e culoarea centrului energetic responsabil cu evolutia spirituala
rosul culoarea energiei si vointei...corespunde primului centru energetic, centrul primordial resonsabil cu instinctul de supravietuire ..cu capacitatea de a te intretine singur
verdele este iubirea neconditionata...centrul energetic al inimii
portocaliul reprezinta senzatiile si are o mare parte din caracteristicile rosului
etc...


Oau, multumesc.
Nu stiam.
Sa inteleg ca ne alegem culorile in functie de ceea ce suntem la un moment dat?


da, eu am observat la mine ca atunci cand sunt binedispusa ma imbrac in culori mai puternice...sau mai vii....si cand sunt suparata in culori inchise. Bine ca...asta nu e o regula...pot fi si exceptii
arhanghel
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:04
incearca si invers. iti vei schimba dispozitia luptand impotriva negativului cu pozitivul.MERITA INCERCAT!
GABYTA13
Postat pe 10 Octombrie 2009 20:00
De la: GABYTA13, la data 2009-10-10 20:00:47incearca si invers. iti vei schimba dispozitia luptand impotriva negativului cu pozitivul.MERITA INCERCAT!


da, stiu
si inca ceva:
Va recomand emisiunea lui Oreste(Codul lui Oreste), cand a fost invitata Elena Ignat care a vorbit atat de frumos si fascinant despre culori.
Nu este imaginea chiar de calitate dar merita sa ascultati macar partea 1.
http://www.youtube.com/watch?v=r3m-Ggueslk&hl=ro
arhanghel
Postat pe 11 Octombrie 2009 11:36
Nu cred ca cineva se imbraca dupa "codul culorilor". Mai degraba dupa ce gaseste in garderoba. Cand nu e satisfacator, "time for shopping"! Deci doar la cumparaturi poate ne inspiram dupa "moda" Ca se gasesc doar anumite culori, combinatii. Iar "trendul" este amplificat de toata mass-media. E o reactie in lant. Si tot repetandu-se, devine obsesie. Asta nu e moda... E doar reclama mascata... Trebuie sa mai schimbe si creatorii de moda ceva ca sa vanda alte produse. Ce naiba? Te imbraci cu ce iti place. Si cu ce iti permiti. Si oricum ca femeie trebuie sa iti reinnoiesti continuu garderoba. Sunt barbat, dar asa am vazut si eu la ex. Si uneori asa procedez si eu. Adica "moda" este doar un pretext pentru cumparaturi, foarte rar o necesitate. Pacat ca nu sunt suficienti bani...
here_I_am
Postat pe 14 Octombrie 2009 23:37
De la: Dor_a, la data 2009-10-05 09:52:40Habar n-am ce culori se poarta


http://frumusete.ele.ro/Culorile-anului-2009_--a10355.html
culorile care s-au purtat anul l asta
kudikao1
Postat pe 14 Octombrie 2009 23:44
dupa parerea mea toata faza asta cu culorile la moda e o tampenie. conteaza doar sa fie culori de bun gust, nu prea tipatoare si sa se potriveasca una cu alta. croiala hainelor e mult mai importanta, pt k asta se schimba cu adevarat de`a lungul timpului
Andreea1003
Postat pe 25 Octombrie 2009 22:20
http://versu.ro/AdrianaLolea-9732.html
adriana_lolea
Postat pe 23 Decembrie 2009 03:57
pana acum am purtat mult albastru si verde...de anul trecut insa,am ales sa port mult mov,lila...ma face sa ma simt foarte bine...si putin si negrul revine in garderoba mea...eu zic ca alegerea culorilor depinde de multi factori..
corina_night
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:28
daca esti blonda, eu zic ca poti incerca fara ezitare movul,lila-ul...o sa arati foarte bine...
corina_night
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:33
Depinde de varsta si de pretentiile fiecareia din noi .Mai depinde si de standardul de viata daca-ti poti permite sa tot cumperi in fiecarean ce se poarta .Daca ce ai este de bun gust nu conteaza ce culoare este ci sa-ti stea bine .
kudika117390
Postat pe 11 Martie 2010 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aveti proiecte si nu aveti bani? 1 De la: kudika112838 7 Aprilie 2010 09:51
Totul despre unghii.......... 11 De la: playboy 15 Mai 2010 18:42
cinstit 1 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:49
Capilare sparte 21 De la: TIGRA 14 Octombrie 2010 14:30
diferenta mare de varsta 10 De la: lover_woman 24 Octombrie 2010 15:43