Setari Cookie-uri

prea matura la 21 ani?

Mai intai de toate vreau sa-i felicit pe cei care sunt activi....am si eu o poveste,relativ diferita.Am 21 ,sunt matura deja,viata m-a maturizat prea repede,am trecut prin multe tragedii,In 2007 mama mea a decedat ,si nu trecuse nici macar un an ca tata deja era foarte inamorat de alta femeie,ba chiar o si luase la el acasa,e mai tanara cu 16 ani decat el.Tatal meu ramase singur acasa ,eu locuiesc cu sora mea la o distanta de 20 km ,iar fratele meu in alta localitate,avand familie.in momentul de fata tata locuieste cu aceasta" MAMI "asa cum o alinta el.Trecuse 3 ani deja,de cand mama nu mai este(deja incep sa plang)ea a fost totul pentru mine.Casa parinteasca,locul de acolo mi-e acum f strain,ba mai mult nu mai am nici o tragere sa mai calc pragul,simt ca cineva lipseste,e f straniu acel sentiment/acea durere,mai ales cand o vad pe dansa,femeia care i-a sucit mintile.La inceput nu am fost de acord cu dansa,vedeam ca isi bate joc de el ,sta cu dansul doar pt bani asta e clar,dar nu puteam sa ii spunem deoarece tata e acel gen de om ca nu poti iesii din cuvantul lui.Intotdeauna am ascultat de el ,i-am dat dreptate desii nu avea.El insista sa o respectam ca e o femeie harnica,curata bla bla bla de dragul lui macar,ca ea l-a ajutat ff mult,mai ales dpdv moral.Nu de putine ori am putut sa constat ca noi eram pe locul 2,insa .il iubim asa cum este,pana la urma am acceptat realitatea,decat sa ramana singur mai bine cu ea,doar ca nu pot vedea cum o alinta,si o pupa in fata noastra a copiilor fara un pic de jena.(,ca un adolescent,cu mama nu era asa)Cateodata mi-i se face dor de casa si de el dar de fiecare data cand merg la el ,dansa este acolo ,si la intoarcere plang ff mult.Credeti-ma ca mi trebuiesc 5 zile pentru a-mi revenii din aceasta stare.Acum poate va intrebati ce anume cer de la voi,pai va cer parerea ,ce ar trebui sa fac acum,nu vreau sa ma indepartez de acele locuri ,m-am instrainat f mult de tata,si el de noi,si asta datorita acestei femei.Ce ar trebui sa fac,o urasc pe aceasta femeie,cum as putea sa merg des acasa stiind ca ea este prezenta? VA MULTUMESC TUTUROR PENTRU TIMPUL ACORDAT,v-am pupat
adorrra
Postat pe 2 Mai 2010 11:12
nu cred ca are vreo legatura discutia maturitatii aici.
e mai mult decat clar, tatal tau a trecut peste acea suferinta si trauma, tu nu. Eu zic sa il crezi pe tatal tau cand spune ca l-a ajutat moral; si el a suferit la fel ca tine, numai ca oameni diferiti isi traiesc durerea diferit si trec peste ea diferit. Te asigur ca nu a dorit sa intineze memoria mamei tale, ci a vrut sa traiasca in continuare. Poate ar fi timpul sa traiesti si tu.

Parerea mea, evident; cum nu am trecut prin asa ceva nu-mi pot da cu parerea decat din punctul de vedere al unui observator a celor ce au trecut prin ceva asemanator.
kitty_krieger
Postat pe 2 Mai 2010 12:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CIME BEJ CULOAREA LEMNULUI DE CIRES, CU CE LE ASORTEZ ? 9 De la: valytina 18 Februarie 2010 21:44
sal 7 De la: greierash_is_back 7 Ianuarie 2010 20:49
casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:13
nimic interesant...... 11 De la: andapui 19 Octombrie 2009 21:44
rochie scurta de revelion - accesorii 2 De la: bclaura23 8 Februarie 2010 14:33