Setari Cookie-uri

Ce ar trebui sa fac????

Arata-i ori de cite ori simti sa o faci...daca te opreste sau te refuza, intreab-o cu calm de ce...Daca tot va simtiti asa bine impreuna, nu vad de ce v-ati refuza sa va simtiti bine mai des
AliceP
Postat pe 15 Octombrie 2009 12:29
De la: Andutzzu, la data 2009-09-30 18:25:09...sunt intr-o relatie cu o fata de foarte mult timp si nu sunt multumit deloc de sexul de care am parte....nu este vorba de calitate, din contra ne intelegem foarte bine in pat si ambii avem orgasme ( de multe ori se intampla sa si tremure si sa nu vrea sa o ating ) ...in fine ...ce ma deranjeaza este ca se intampla foarte rar...1-2 ori pe luna ..hai sa zicem ca daca am ceva noroc se intampla si de 3 ori....sunt barbat la dracu am nevoie de mai mult sex....ce ar trebui sa fac??? sa imi fac vreo amanta,2 ,3 ... ???



Crezi ca noi, dinafara relatiei putem sa-ti rezolvam problema dinauntrul relatiei tale? Ai putea sa incepi spunandu-i ei ceea ce ne-ai spus si noua...bine, pana la de 3 ori...dupa de 3 ori te abtii...ca e om si poate are si ea un cuvant de spus in toate astea...deci, comunica, comunica si iar comunica ca doar sunteti oameni si puteti gandi, ce dumnezeu!
cotyca
Postat pe 15 Octombrie 2009 12:46
Pai situatia e simpla, desi nu pare.
Trebuie sa discutati si sa stabiliti intre voi.
Ca sa nu apara frustrari, pe care cu greu le mai remediezi in timp, incearca sa-ti expui aceasta nemultumire impreuna cu persoana iubita. Ea e principala piesa care iti intregeste viata, cu ea trebuie sa te simti cel mai bine sa vorbesti. daca apare o problema intre voi, ea trebuie sa fie prima careia sa i te destainui. Si asta chiar daca vei crede ca nu te va intelege. fa-o sa inteleaga.
Poate iti va explica de ce nu crede ca e nevoie de mai mult de 0 data la 2 saptamani.
Poate nu ii place, poate o face mai des cu altul, poate nu a dezvoltat o placere din a face sex, si o face doar pentru ca-ti place tie... Dracu', sunt o groaza de variante, dar mai bine vezi ce crede ea.
7thSound
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:17
De la: Franzi, la data 2009-10-15 11:05:47
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-10-02 12:58:13
De la: Andutzzu, la data 2009-09-30 18:25:09...sunt intr-o relatie cu o fata de foarte mult timp si nu sunt multumit deloc de sexul de care am parte....nu este vorba de calitate, din contra ne intelegem foarte bine in pat si ambii avem orgasme ( de multe ori se intampla sa si tremure si sa nu vrea sa o ating ) ...in fine ...ce ma deranjeaza este ca se intampla foarte rar...1-2 ori pe luna ..hai sa zicem ca daca am ceva noroc se intampla si de 3 ori....sunt barbat la dracu am nevoie de mai mult sex....ce ar trebui sa fac??? sa imi fac vreo amanta,2 ,3 ... ???


so, trag si io o concluzie , daca esti barbat , by default " vrei mai mult de 3 ori pe luna
si daca ea are o problema "genitala" (dureri, neplaceri bla bla bla)?
daca ea e multumita cu 3 oartide pe luna??? ii dai papaucii???

hmmmmm
barbatii astia...


daca ea nu poate avea sex cu el din cauza durerilor sau neplacerilor genitale, ar trebui sa se duca la ginecolog sa-si rezolve problemele, nu crezi?

si nu vad de ce el ar trebui sa fie obligat sa faca sex din an in paste, doar pentru ca asa vrea ea? ceea ce vrea el nu conteaza sau e demn de neglijat sau cum?

viata sexuala este foarte importanta pentru viata de cuplu, oricat s-ar chinui unii sau altii sa nege acest lucru, se mint pe sine...


oricat de importanta o fii viata sexuala in cuplu omul ar trebui sa realizeze ca la fel de importante sunt si dorintele ei, si mai presus de toate nu se specifica nicaieri ca locuiesc impreuna ca au o viata normala de cuplu ...etc etc etc...
poate ca fata nu reuseste efectiv sa plece de acasa de cate ori vreaiubitul ei sa faca sex..... si da , cred ca avand o viata de cuplu normala sunt perioade cand munca si tensiunea acumulate la serviciu nu te lasa sa te bucuri de o partida de amor cu iubitul oricat s-ar stradui omul sa-ti intre in gratii, asa ca , ori o ia cu alte "vrajeli" ca sa obtina ce vrea ori singurul care are de pierdut e el...pt simplu fapt ca in mare parte femeile se simt jignite cand au senzatia ca sunt folosite sau ca urmeaza sa fie folosite....... chiar si pt un orgasm...oricat de bine ar fii cand iti dai seama ca tu ai evoie sa vorbesti si lui ii arde numai de sex iti vine sa-i crapi naibii capul....
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Octombrie 2009 20:45
[
oricat de importanta o fii viata sexuala in cuplu omul ar trebui sa realizeze ca la fel de importante sunt si dorintele ei, si mai presus de toate nu se specifica nicaieri ca locuiesc impreuna ca au o viata normala de cuplu ...etc etc etc...
poate ca fata nu reuseste efectiv sa plece de acasa de cate ori vreaiubitul ei sa faca sex..... si da , cred ca avand o viata de cuplu normala sunt perioade cand munca si tensiunea acumulate la serviciu nu te lasa sa te bucuri de o partida de amor cu iubitul oricat s-ar stradui omul sa-ti intre in gratii, asa ca , ori o ia cu alte "vrajeli" ca sa obtina ce vrea ori singurul care are de pierdut e el...pt simplu fapt ca in mare parte femeile se simt jignite cand au senzatia ca sunt folosite sau ca urmeaza sa fie folosite....... chiar si pt un orgasm...oricat de bine ar fii cand iti dai seama ca tu ai nevoie sa vorbesti si lui ii arde numai de sex iti vine sa-i crapi naibii capul....
[/quote]

mare dreptate.....
JustMe05
Postat pe 24 Octombrie 2009 22:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
uro 20 De la: yumalai 19 Mai 2009 17:46
E prea devreme? 56 De la: ramona02 25 Decembrie 2009 22:54
Senzatii tari... 25 De la: Yharr 29 Noiembrie 2011 19:21
Colecta ! 26 De la: alexandra_n 16 Mai 2009 16:22
sunt casatorita dar vreau un amant 1 De la: kudika_22665 3 Decembrie 2012 12:20