Setari Cookie-uri

Sa-mi insel prietena sau sa termin relatia????

De la: kudika030047, la data 2009-10-09 08:40:14.Dau un sfat pentru toate fetele: NU VA REFUZATI PARTENERUL, FACETI SEX DE CATE ORI AVETI OCAZIA ..!!! NU VA REFUZATI...... VOUA.........O PLACERE A TRUPULUI..!!!! IUBITIVA MULT.....CUM SPUNEA CINEVA............


nici sa faci sex din obligatie nu-i o solutie. daca nu esti compatibil cu cineva pe plan sexual, cel mai bine schimbi partenerul pana gasesti pe cineva cu care sa fii compatibil.

viata sexuala are o importanta vitala in viata unui cuplu, nu degeaba se spune ca: patul face si desface!
franziska_eu
Postat pe 9 Octombrie 2009 11:50
vorbeste cu ea. spune-i ca esti om, dar in primul rand barbat (majoritatea barbatilor au apetitul sexual mai crescut in comparatie cu cel al femeilor) si ai nevoi fiziologie. explica-i ca daca aceasta situatie penibila va continua vei fi nevoit sa apelezi la alte femei si va trebui sa accepte despartirea sau sa continuati relatia, dar u sa ai relatii sexuale cu altele. poate nu a inteles gravitatea respingerii ei. daca nu ii place sa intretina relatii sexuale (cu tine sau cu oricine altineva) ar putea avea probleme care se rezolva cu ajutorul psihologului sau a ginecologului. daca ia pilule iarasi este o problema, acestea putand sa scada pofta de sex, dar si stresul poate fi o problema. o discutie ca intre doi oameni maturi (daca ea este dispusa sa sa spuna ce simte, gandeste sau crede) poate fi solutia.
buburuza09
Postat pe 9 Octombrie 2009 12:48
De la: buburuza09, la data 2009-10-09 12:48:24vorbeste cu ea. spune-i ca esti om, dar in primul rand barbat (majoritatea barbatilor au apetitul sexual mai crescut in comparatie cu cel al femeilor) si ai nevoi fiziologie. explica-i ca daca aceasta situatie penibila va continua vei fi nevoit sa apelezi la alte femei si va trebui sa accepte despartirea sau sa continuati relatia, dar u sa ai relatii sexuale cu altele. poate nu a inteles gravitatea respingerii ei. daca nu ii place sa intretina relatii sexuale (cu tine sau cu oricine altineva) ar putea avea probleme care se rezolva cu ajutorul psihologului sau a ginecologului. daca ia pilule iarasi este o problema, acestea putand sa scada pofta de sex, dar si stresul poate fi o problema. o discutie ca intre doi oameni maturi (daca ea este dispusa sa sa spuna ce simte, gandeste sau crede) poate fi solutia.


daca e barbat nu inseamna ca e animal si nu se poate controla,asta pt faza cu "esti om, dar in primul rand barbat".Nu mai spune asta,pt ca este urat si mai ales nu merge daca ii spui unui barbat care se presupune ca tine la ea.Dar,din pacate restul au dreptate,tipa apoate nu mai este atrasa de tine sau pur si simplu s-a indragostit de altcineva...iar daca e asa,move on little boy
mony_cama
Postat pe 9 Octombrie 2009 13:06
eu zic ca poate nu ajunge la orgasm si simuleaza placerea ca sa nu te jigneasca pe tine. Am o vara care in tinerete asa a facut. Nu ii facea placere, dar de frica sa nu piarda baiatul cu care era se prefacea. Asta nu a ajutat-o ca de pierdut tot l-a pierdut si mult s-a chinuit ca viata ei sa o ia pe drumul cel bun. Deci sfatul meu este sa incerci sa vorbesti deschis cu ea. Sa o faci sa se destainuie tie, sa recunoasca daca asta este sau poate, nu te iubeste, sau sa iti spuna adevaratul motiv. Curios din partea ta ca baiat sa iti pui astfel de intrebari.
depika
Postat pe 9 Octombrie 2009 16:00
eu am o relatie de 3ani...dar am avut momente kand sh eu am fost in situatia asta...2luni de zile statusem pe uscat cum se zice...si inaitne o data la 3-4 zile..daka nu la mn..la el sau in masina....depindea de starea noastra...nu neaparat k nu te iubeste sau nu tine la tine..discuta cu ea...eu as am fact si iam zis verde in fata..."care-i trb?pe unde umbli prin saat d vii akasa cu toate pofetele facute?"..si el mia zis clar"nu umblu pe nicaieri dar pur si simplu muncesc si numi mai sta gandu si la asta"..trb sa precizez k inainte nu muncea...dar in acele 2luni era si pe la mijlocu verii si avea de munca o gramada....



mai bn vb cu ea..nu merita sa termini relatia fara makar sa incerci so salvezi
aniela1990
Postat pe 9 Octombrie 2009 17:23
sfatul meu sincer este sa : iti dai foc!
iacinta
Postat pe 9 Octombrie 2009 18:19
este o intrebare foarte interesanta,pe care de multe ne-o punem si ne gandim cum este mai bine sa procedam.Cel mai cinstit dupa parerea mea ar fi sa ai o discutie cu ea,sa-i spui ce te deranjaza,si-apoi sa vezi ce spune,daca vrea sa continuati sau nu relatia,tu ca barbat i-ti doresti relatii intime,e normal,poate ea,prietena ta nu mai vrea,din moment ce de-atata timp n-ati mai avut relatii,sau aveti o data la o luna,intreab-o si vezi ce se se-ntampla,de ce nu mai vrea,macar sa ai constiinta curata ca n-ai inselat-o degeaba,dar eu zic sa nu o inseli pina nu vorbesti cu ea,si luati o hotarire de comun acord.E mai corect sa-i spui tu ca ai pe altcineva,decat sa afle din alte parti,orice femeie i-si doreste asta foarte mult.I-ti doresc sa iei decizia corecta.
aligator_roz
Postat pe 10 Octombrie 2009 07:51
hm....am avut si eu un prieten...cu care am facut de 3 ori in 2 luni....asta pt k nu imi facea f mare placere...imi placea de el ca baiat era f de treaba...dar cand venea vorba de pat...park nu imi mai placea.acum am prieten la care tine...se intampla s-o facem si de 4 x pe zi...:D....si sa n-o facem 4 zile...depinde ...
miky029
Postat pe 10 Octombrie 2009 14:01
te-ai intrebat de ce nu vrea sa o faca mai des? poate nu e multumita de performatele tale sexuale, adica poate nu ii face placere sa faca sex, si asta e destul de grav, oricum discuta cu ea si daca nu se poate remedia nimic nu-ti mai pierde timpul cu o relatie lipsita pasiune. vorbeste cu ea spune-i ce te deranjaza si intreab-o si pe ea ce o deranjaza.
diana3289
Postat pe 10 Octombrie 2009 15:04
De la: Andutzzu, la data 2009-09-30 23:06:17... toata treaba e cam asa : sunt cu cineva de mai bine de 1 an ...a fost frumos la inceput , extraordinar as putea spune, dar acum vad ca nu mai e la fel, nu mai ma simt bine deloc .. cred k motivul principal este SEXUL cam lipseste in relatia noastra...daca ne-o punem o data pe luna ... si asta nu-mi convine deloc...

ce ma enerveaza este ca sunt cateva fete care flirteaza cu mine si eu nu stiu ce sa fac...parca mai tin la prietena mea, tin la relatia asta dar din punct de vedere sexual nu sunt multumit!!

Ce ar trebui sa fac???

traiesti numai pt sex?
ingeras_yella21
Postat pe 11 Octombrie 2009 22:50
De la: ingeras_yella21, la data 2009-10-11 22:50:47
De la: Andutzzu, la data 2009-09-30 23:06:17... toata treaba e cam asa : sunt cu cineva de mai bine de 1 an ...a fost frumos la inceput , extraordinar as putea spune, dar acum vad ca nu mai e la fel, nu mai ma simt bine deloc .. cred k motivul principal este SEXUL cam lipseste in relatia noastra...daca ne-o punem o data pe luna ... si asta nu-mi convine deloc...

ce ma enerveaza este ca sunt cateva fete care flirteaza cu mine si eu nu stiu ce sa fac...parca mai tin la prietena mea, tin la relatia asta dar din punct de vedere sexual nu sunt multumit!!

Ce ar trebui sa fac???

traiesti numai pt sex?



Da' la ce-ai vrea sa se gandeasca la 21 de ani?
miss_darine
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:05
Poate practica "sexul indestulat" dupa casatorie...Sau poate nu are timp de sex (daca insista pe preludiu de o ora)! ...
NumaiTu
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:10
Acu mi-am dat seama ca am avut o relatie de 3 ani in care practicam sexul "lunar" pentru simplul fapt ca nu ma atragea tipul din punct de vedere sexual atat de mult incat sa imi doresc sex. Tineam la el foarte mult, iar el facea orice pentru mine, dar nu a mers...Momentan suntem cei mai buni prieteni (de 4ani!) si nu am avut nici o idee de genul "in amintirea vremurilor demult apuse". Pur si simplu unii oameni nu sunt compatibili din punct de vedere sexual. Nu e vina ta, nu e vina ei...
NumaiTu
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:18
De la: miss_darine, la data 2009-10-11 23:05:42
De la: ingeras_yella21, la data 2009-10-11 22:50:47
De la: Andutzzu, la data 2009-09-30 23:06:17... toata treaba e cam asa : sunt cu cineva de mai bine de 1 an ...a fost frumos la inceput , extraordinar as putea spune, dar acum vad ca nu mai e la fel, nu mai ma simt bine deloc .. cred k motivul principal este SEXUL cam lipseste in relatia noastra...daca ne-o punem o data pe luna ... si asta nu-mi convine deloc...

ce ma enerveaza este ca sunt cateva fete care flirteaza cu mine si eu nu stiu ce sa fac...parca mai tin la prietena mea, tin la relatia asta dar din punct de vedere sexual nu sunt multumit!!

Ce ar trebui sa fac???

traiesti numai pt sex?



Da' la ce-ai vrea sa se gandeasca la 21 de ani?


da sa te desparti de iubita din cauza sexului?

poate da de vre-o una care e buna la pat da varza in alte privinte... atuci sa vezi fericire

mai degraba vorbeste deschis cu ea si o initiaza in artele respective ca un barbat adevarat ca poate si el are lipsurile lui... nu de geaba se fereste fata saraca...
ingeras_yella21
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:55
oricum daca as avea un iubit care sa stea cu mine numai pt sex... ala nu iubeste sincer... l-as parasi chiar eu
ingeras_yella21
Postat pe 12 Octombrie 2009 10:08
vrem sau nu vrem sa credem de la sex si/sau bani incep problemele intr-o relatie. Sexul face parte din viata noastra de zi cu zi, datorita sexului existam pe pamantul asta si totusi il facem sa para un subiect tabu, rusinos cu toate ca uneori il folosim rusinos ca moneda de schimb:
- nu ma culc cu tine ca n-ai dus gunoiul sau dracu' mai stie, ca totzi suntem oameni cu sau fara sfoara cu cele doua clopotele ce atarna intre picioare, ca nu meritzi ca n-am gasit mancarea calda cand am venit acasa....bla,bla,bla.
lucrurile par sa nu se pupe, o fi ceva si cu jumatatea ce se potriveste. Numa ca nu vine singura trebuie cautata. bafta!
stefanant
Postat pe 18 Octombrie 2009 23:34
in general barbatul e responsabil pt esecul in pat ,daca nu ti mai place dc nu renunti la ea?sau mai bine fa o sa sufere ca sigur o sa i place ,repede dai vina pe ea ,sfatul meu e ca ea sa te paraseasca pt ca meriti
kudika004836
Postat pe 31 Octombrie 2009 11:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de o parere ! 158 De la: pisibroasca 12 Februarie 2010 17:26
***Intrebare*** 23 De la: papusika_kudika 10 Mai 2012 17:44
Durerea zilnica de cap=sarcina? Heeeelp :( 7 De la: yocorrina22 19 Aprilie 2010 14:47
Marimea conteaza ? 301 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:48
..........:) 41 De la: felixcat 8 Mai 2011 20:38