Setari Cookie-uri

un cerc vicios....

am o relatie de aproape 3 ani...sunt in dubii si nu stiu ce sa mai fac...iubesc si nu mai vreau sa o mai fac..stiu ca nu este bun ptr mine dar cu toate astea mereu ii caut scuze...a facut tot ce ar fi fost de facut ptr a ma indeparta d langa el..am acceptat de mii d ori decizia d a nu mai fi impreuna...am acceptat d mii de ori d a ne impaca crezand ca s va schimba si nu va mai fi baiatul prietnilor si baiatul combinatiilor proaste...Eu am 23 de ani am terminat facultatea de limbi straine,acum sunt studenta la medicina anul 2..El are 20 de ani,abea s a reapucat de scoala,de cls a 12 a ptr ca a realizat ca are nevoie de ea...dar viseaza sa plateasca ca sa o termine,viseaza sa ajunga 'gabor' la 21 d ani dand bani,e ink un copil...m am luptat vreme de 3 ani sa l schimb,sa l fac sa inteleaga adevarata realitate...am ajuns la final...din nou...dar eu chiar simt ca nu mai pot...desi simt asta,mereu am continuat sa i caut scuze...chiar si cand m a inselat cu o alta fata...chiar si cand eu plangeam in casa si el era in discoteca cu tovarasii...ufff mi e atat d greu dar mereu revine in viata mea spunandu mi ca s va schimba ca a realizat adevarul...a realizat realitatea...mereu imi cere ajutorul si imi zice ca ma iubeste...si eu mereu il iert..si mereu o luam de la capat cu altceva...Eu am ajuns sa nu mai visez,ma inchid in casa,prietenii nu ma mai asculta s au saturat sa auda aceiasi poveste...dar eu il iubesc prea mult...si mi e greu sa nu l inteleg...a avut si are o viata grea,parintii nu i au fost niciodata alaturi,nu i au luat nicimakr o jucarie...nu le pasa de viitorul lui,nu le pasa de viata lui...eu i am fost si mama si priettena si iubita si totul...am incercat sa fiu perfecta ptr el...m am luptat ptr a lua un alt curs relatia asta...dar in zadar,el mereu a fost las si a fugit langa prieteni s au a gasit o alta...dar mereu s a intors,chiar si dupa 7 luni de zile,timp in care m a lasat in pace...dupa a realizat cat ii este d greu fara mine...a realizat ca eu sunt ce are el nevoie...si din nou l am iertat...din nou ne am certat [tr ca el a zis ca e cel mai bine asa...si iar ne am impacat...si iar ne am certat ptr ca vedeam ca nu ne este bine impreuna ...acum dupa 2 luni de zile a venit la mine sa mi zica ca s a terminat totul si ca el vrea sa si reia viata lui...ca nu ma mai vrea...ca nu o sa ma mai vrea niciodata inapoi...Acum eu sunt din nou distrusa,nu ma mai pot gandi la nimic...stau si ma agat de acel fir d ata din trecut...o amintire,doua ...in care totul era perfect daca nu ar fi fost prietenii...combinatiile...si restul...Sunt disperata ca nu stiu ce sa mai fac,din nou simt ca l am pierdut definitiv....desi stiu ca ma iubeste,stiu ca mereu a facut asta...dar mereu a avut un alt viciu,mereu a fost o alta problema peste care am trecut impreuna..si dupa iar ne am despartit,el gasind o alta problema...si din nou intorcandu se la mine..va rog ajutati-ma nu stiu cum sa trec peste sa mi iau viata de la capat,nu stiu ce sa mai fac...nu mi mai pasa nicimakr d viitorul meu,nu mi mai pasa d facultate...de nimic,ma simt pierduta......
cybelle
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:08

cel mai bine e sa mergi mai departe,nu vreau sa te dezamagesc dar un om care te iubeste nu sta 7 luni fara tine!i-ati viata de la capat,incearca sa iesi cu alti oamenii,fa-ti prietenii noi,gandeste k viata e prea fumoasa sa o irosesti in felul asta!stiu k iti e greu si eu ma lovesc uneori de aceleasi combinatii si aceiasi prietenii dar niciodata nu ne despartim,fieacare are dreptuul la intimitatea si prietenii lui dar nicioadata nu trebuie sa uiti sa respecti femeia care ti-a oferit tot!dk vrei sa mai vb uite id meu sweet_baby_ana2000
anuzza
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:19
"...m am luptat vreme de 3 ani sa l schimb,sa l fac sa inteleaga adevarata realitate...am ajuns la final"
Din pacate pt tine in toti acesti 3 ani ai fost doar mama pt el, de aceea am citat doar acest fragment din toata lamentatia ta. Lasa-l sa creasca singurel, pt ca deja este maricel si sigur nu va face buba.Iar tu, dupa cum am observat esti destul de matura ca sa stii si singura ce decizie sa iei in ceea ce il priveste, fi curajoasa si priveste inainte, pt ca sigur ai un viitor luminos!
miss_darine
Postat pe 6 Octombrie 2009 21:36
in primul rand vreau sa va urez un calduros LA MULTI ANI,fie ca noul an sa va daruiasca ceea ce vechiul nu a reusit,multe realizari si impliniri pe toate planurile....
Va multumesc ptr raspunsurile date,din pacate nu am mai intrat p site si nu am le'am vzt decat acum...
In legatura cu relatia mea,s pare ca sunt prea oarba si nu mai stiu ce imi este bine...si acum dupa atatea luni,iar sufar si stau si ma gandesc de ce mereu cand vine si varsa lacrimi...imi cere ajutorul,mereu eu il dau...mereu il ascult desi mereu toate promisiunile la el nu tzin decat o zi...iubirea...totul....dupa care s reintoarce la prieteni,iar eu sunt cea care ramane inchisa in casa...raman mereu p un drum cu multe directii...din pacate nu mai stiu incotro' sa o apuc...De ce este atat d greu...d c mereu zic GATA si dupa cand vine la mine nu'i mai pot zice nimic???Sper ca anul asta sa ia sfarsit aceasta relatie care imi face rau...
inca odata va multumesc !
cybelle
Postat pe 5 Ianuarie 2010 08:47
bine ca nu-i un patrat sau vreun triunghi vicios!

ca sfat...si tu ai nevoie de un sprijin ..iar el nu este tocmai persoana potrivita!
one_size
Postat pe 5 Ianuarie 2010 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRIETENIE CU LIPICI 22 De la: kudika_13403 4 August 2012 22:33
O întâmplare de viațã, dragelor, dragilor..! Fostul meu iubit o suna pe prietena mea cea mai buna. 144 De la: Jennifer1105 5 Iulie 2014 23:43
marirea sanilor cu calciu cu d2 16 De la: geo_reincarcat_iara 21 Iulie 2010 22:49
Ce va fi? 14 De la: addicted_to_love 30 Septembrie 2009 16:28
prietenia e mai valoroasa decat un diamant 17 De la: Ancuuu 4 August 2009 02:09