Setari Cookie-uri

nelamurire

Acum o luna am cunoscut un baiat in varta de 27 de ani,eu avand 23.Am o relatie de 3ani cu un alt baiat care este plecat de 8 luni din tara.Toata au fost bune si frumoase pana sa-l cunosc pe respectivul de 27 de ani.M-am intalnit cu el de vreo 2 ori :prima data am iesit la un suc am vorbit i-am spus ca am prieten mi-a zis ca si el are de vreo 3ani si juma dar relataia lor s-a racit.Apoi am fost la el acasa.Baiatul a incercat niste lucruri dar nu am vrut. de atunci mai vb dar nu ne-am mai intalnit.M-am racit si de prietenul meu din cauza lui.cred ca nu-l iubesc asa cum credeam .ce fac?
Nu stiu incotro sa merg!
kudika007582
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:38
De la: kudika007582, la data 2009-10-01 10:38:19
Nu stiu incotro sa merg!


poti sa incepi cu nordu'! ai ce vedea...manastiri, biserici vechi...
geo_x
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:58
prea multa raceala..el s-a racit , tu te-ai racit...Pai daca suntetia asa reci cu altii , incalziti-va intre voi.
Mai exista si nurofen ptr raceala (si gripa)

Stii tu ce sa faci , indiferent de sfaturile primite aici ...Cand ti se aprind calcaiele nu mai asculti de sfaturile nimanui ,cu toate ca esti constienta ca poti iesi cam "sifonata" din povestea asta..
ella_c
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:28
De la: geo_x, la data 2009-10-01 10:58:37
De la: kudika007582, la data 2009-10-01 10:38:19
Nu stiu incotro sa merg!


poti sa incepi cu nordu'! ai ce vedea...manastiri, biserici vechi...

c'est vrai
yumy
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:48
De la: kudika007582, la data 2009-10-01 10:38:19Acum o luna am cunoscut un baiat in varta de 27 de ani,eu avand 23.Am o relatie de 3ani cu un alt baiat care este plecat de 8 luni din tara.Toata au fost bune si frumoase pana sa-l cunosc pe respectivul de 27 de ani.M-am intalnit cu el de vreo 2 ori :prima data am iesit la un suc am vorbit i-am spus ca am prieten mi-a zis ca si el are de vreo 3ani si juma dar relataia lor s-a racit.Apoi am fost la el acasa.Baiatul a incercat niste lucruri dar nu am vrut. de atunci mai vb dar nu ne-am mai intalnit.M-am racit si de prietenul meu din cauza lui.cred ca nu-l iubesc asa cum credeam .ce fac?
Nu stiu incotro sa merg!

Raspunsul il ai doar tu. Alege pe cine iti dicteaza inima sau ratiunea;-)

De la: geo_x, la data 2009-10-01 10:58:37
De la: kudika007582, la data 2009-10-01 10:38:19
Nu stiu incotro sa merg!


poti sa incepi cu nordu'! ai ce vedea...manastiri, biserici vechi...

Ar fi mai bine sa caute orgasmul lui aia care il pierduse. Perfect ar fi sa-l si gaseasca...Poate asta e cheia problemei In orce caz îi va pica bine...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Octombrie 2009 12:41
inima imi spune sa-l aleg pe cel de 27 de ani dar ma doare sa-i spun prietenului, nu vreau sa-l fac sa sufere.si nu stiu de fapt nici ce vrea respectivu de la mine.
kudika007582
Postat pe 2 Octombrie 2009 09:23
De la: kudika007582, la data 2009-10-01 10:38:19Acum o luna am cunoscut un baiat in varta de 27 de ani,eu avand 23.Am o relatie de 3ani cu un alt baiat care este plecat de 8 luni din tara.Toata au fost bune si frumoase pana sa-l cunosc pe respectivul de 27 de ani.M-am intalnit cu el de vreo 2 ori :prima data am iesit la un suc am vorbit i-am spus ca am prieten mi-a zis ca si el are de vreo 3ani si juma dar relataia lor s-a racit.Apoi am fost la el acasa.Baiatul a incercat niste lucruri dar nu am vrut. de atunci mai vb dar nu ne-am mai intalnit.M-am racit si de prietenul meu din cauza lui.cred ca nu-l iubesc asa cum credeam .ce fac?
Nu stiu incotro sa merg!


Parerea mea despre tine , o pastrez , insa....ca sa nu pari totusi o otrapa....nu alege pe nici unu , alege altu...
Ce vrea de la tine asta de 27? saracutza , tu ai vreo 10 ani si esti virginica...si nu sti
yneedlove
Postat pe 2 Octombrie 2009 09:40
As minti daca as spune ca sunt virgina,eu vroiam doar un sfat de la voi atata tot.
kudika007582
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:28
Faza este ca nu inteleg de ce ma mai cauta.eu i-am dat de inteles ca nu vreau sa mi-o ... cu el intelegi?Nu acum.Nu cred ca este momentul.Eu sunt altfel nu ma culc cu primu venit intelegi?
kudika007582
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:31
Mai..ne bucuram ca nu te culci cu primu venit, dar totusi, cum sa te indragostesti asa de tare de ala de 27 si sa vrei sa lasi o relatie de 3 ani pentru 2 ore la un suc in care ti-a povestit ce i-a venit mai bine si fermecator la gura? ;;) Sincer nu mi se pare credibil, cel putin nu pentru mine,o´i fi eu prea rationala.
In al 2-lea rand, el are prietena, relatie stabila de 3 ani si. In cazul tau e aceeasi situatie. Diferenta e ca, tu ti-ai parasi partenerul, el doar te-ar cauta pentru sex. Mai clar de atat nu stiu cum sa explic :) bafta si sper sa iei decizia corecta.
adinutsa2
Postat pe 4 Octombrie 2009 03:52
De la: kudika007582, la data 2009-10-02 10:31:11Faza este ca nu inteleg de ce ma mai cauta.eu i-am dat de inteles ca nu vreau sa mi-o ... cu el intelegi?Nu acum.Nu cred ca este momentul.Eu sunt altfel nu ma culc cu primu venit intelegi?



De ce te cauta? Draga mea, stii vorba aia.."insista la etaj ca sa se deschida la parter?" Uite de-asta te cauta..
adinutsa2
Postat pe 4 Octombrie 2009 03:53
aminteste-ti doar ca exista un motiv pentru care ai stat cu acel om 3 ani... nu poti spune ca cunosti pe cineva dupa o luna. Fii inteleapta in alegerea ta, nu da cu piciorul a ceva frumos pentru ceva care este doar "nou" , nu neaparat si bun. Spui ca te-ai racit de prietenul tau, dar ai incercat sa mentii legatura ce va unea?o relatie trebuie intretinuta, ea nu merge de la sine. Acum tu trebuie sa decizi in ce relatie ai chef sa investesti timp, energie si dragoste: in relatia cu un om pe care l-ai iubit pana te-au apucat confuziile, sau cu un barbat pe care il cunosti de o luna si care mai e si necinstit cu prietena lui (banuiesc ca nu i-a zis ca el are "chefuri" extraconjugale).
kudika053499
Postat pe 4 Octombrie 2009 13:06
De la: kudika007582, la data 2009-10-01 10:38:19Acum o luna am cunoscut un baiat in varta de 27 de ani,eu avand 23.Am o relatie de 3ani cu un alt baiat care este plecat de 8 luni din tara.Toata au fost bune si frumoase pana sa-l cunosc pe respectivul de 27 de ani.M-am intalnit cu el de vreo 2 ori :prima data am iesit la un suc am vorbit i-am spus ca am prieten mi-a zis ca si el are de vreo 3ani si juma dar relataia lor s-a racit.Apoi am fost la el acasa.Baiatul a incercat niste lucruri dar nu am vrut. de atunci mai vb dar nu ne-am mai intalnit.M-am racit si de prietenul meu din cauza lui.cred ca nu-l iubesc asa cum credeam .ce fac?
Nu stiu incotro sa merg!


Dilema mare....
Ce te-oi mai intreba atata, este simplu :
- pe ala cae este plecat l-ai si uitat ( ptr ca nu este langa tine )
- asta care este aici, te incanta, dar te incanta doar fizic din cate inteleg eu

Asa ca ......treci la actiune, pierzi timpul aiurea ( orcum ala care e plecat ,cand va veni va fi alt om si nu veti mai fi impreuna )
_fantoma_
Postat pe 4 Octombrie 2009 13:31
De la: kudika007582, la data 2009-10-01 10:38:19Acum o luna am cunoscut un baiat in varta de 27 de ani,eu avand 23.Am o relatie de 3ani cu un alt baiat care este plecat de 8 luni din tara.Toata au fost bune si frumoase pana sa-l cunosc pe respectivul de 27 de ani.M-am intalnit cu el de vreo 2 ori :prima data am iesit la un suc am vorbit i-am spus ca am prieten mi-a zis ca si el are de vreo 3ani si juma dar relataia lor s-a racit.Apoi am fost la el acasa.Baiatul a incercat niste lucruri dar nu am vrut. de atunci mai vb dar nu ne-am mai intalnit.M-am racit si de prietenul meu din cauza lui.cred ca nu-l iubesc asa cum credeam .ce fac?
Nu stiu incotro sa merg!



risti si castigi...sau pierzi.daca te incanta cel de 27 de ani..da-i bataie.esti tanara..nu are nici un sens sa il astepti pe cel plecat,iar in plus relatiile la distanta nu merg
amondineeee
Postat pe 4 Octombrie 2009 13:39
Urmeaza-ti inima! Cantareste ce ai realizat in cei 3 ani de relatie cu prietenul tau. Cantareste ce iti poate oferi acest tip pe care tocmai l-ai cunoscut. Crezi ca iti poate oferi ceea ce ai tu nevoie cu adevarat. De sprijin, incredere, afectiune... Ai uitat de prietenul tau brusc doar pt ca ai gasit pe cineva care sa iti dea putina atentie. Nu e acum langa tine pt ca vrea mai mult de la viata, sau pt ca vrea sa iti poata oferi tie mai mult. Stiu k e dificil sa ai o relatie la distanta dar nu ii este usor nici lui, printre strain. Ai incredere in tine. Tipul asta de 27 de ani pe care l-ai intalnit nu cred ca vrea ceva serios de la tine... mi se pare atat de tipic si de cunoscut genul lui... nu ai ideie... nu te lasa vrajita atat de usor. Daca el are probleme in relatie nu cauta decat o resemnare, o portita de evadare... Atata timp cat a ti ramas putin singurei nu cred ca vrea ceea ce vrei tu. Nu il vad serios. Nu te lasa amagita... Daca nici relatia cu prietenul tau nu merge chiar si dupa 3 ani e mai bine sa puneti punct. Pune totul intr-o balanta si vezi punte forte si puncte slabe din toate punctele de verdere. :*
pardau_ana
Postat pe 4 Octombrie 2009 15:25
De la: kudika007582, la data 2009-10-02 10:31:11Faza este ca nu inteleg de ce ma mai cauta.eu i-am dat de inteles ca nu vreau sa mi-o ... cu el intelegi?Nu acum.Nu cred ca este momentul.Eu sunt altfel nu ma culc cu primu venit intelegi?


Faza este ca el stie ca ,,nu acum'' poate insemna peste 5 min ,5 luni sau niciodata iar sa dai un telefon sa intrebi o fata ce mai face nu e chiar atat de greu precum crezi .
Te cauta pentru ca probabil te place plus ca una mica cu o alta fata decat prietena nu strica niciodata mai ales daca fata e implicata deja intr-o relatie si nu se asteapta la prea multe.

iris_4_ever
Postat pe 4 Octombrie 2009 23:14
MULTUMESC MULT PT SFATURILE VOASTRE SPER SA IAU DECIZIA CORECTA.SA NU FAC VREO GAFA.
ORICUM CRED CA A FOST DOAR CA AM FOST SINGURA O PERIOADA DE 9 LUNI APROAPE SI DE ASTA MI-A FOST ASA
LAS LUCRURILE SA MEARGA NORMAL CRED EU PANA LA VENIREA PRIETENULUI IN TARA SI AT O SA VAD DACA MAI MERITA SAU NU.EL IMI DEMONSTREAZA IN FIECARE ZI CA MA IUBESTE CHIAR DACA SUNTEM LA DISTANTA DAR A APARUT FAZA CU ASTA DE 27 SI NU STIU DACA IL MAI IUBESC CUM IL IUBEAM INAINTE.
MULTUMESC MULT PT SAFTURI.
kudika007582
Postat pe 5 Octombrie 2009 10:25
De la: kudika007582, la data 2009-10-01 10:38:19Acum o luna am cunoscut un baiat in varta de 27 de ani,eu avand 23.Am o relatie de 3ani cu un alt baiat care este plecat de 8 luni din tara.Toata au fost bune si frumoase pana sa-l cunosc pe respectivul de 27 de ani.M-am intalnit cu el de vreo 2 ori :prima data am iesit la un suc am vorbit i-am spus ca am prieten mi-a zis ca si el are de vreo 3ani si juma dar relataia lor s-a racit.Apoi am fost la el acasa.Baiatul a incercat niste lucruri dar nu am vrut. de atunci mai vb dar nu ne-am mai intalnit.M-am racit si de prietenul meu din cauza lui.cred ca nu-l iubesc asa cum credeam .ce fac?
Nu stiu incotro sa merg!


Mai fetita ca alt fel nu pot sa-ti spun pt ca eu nu te inteleg....stai cu o pers 3ani ,,ani !!!!!.CU CARE AI IMPARTIT SI RELE SI BUNE ,PROBLEME ETC...si cunosti pe unu care in 2 ore te vrajeste , si ti mai si spune ca are pe cineva da nu prea se intelege bine cu ea .....si tu asa naiva esti incat ai crezut.......omu nu vroia ma decat sa mai schimbe si el meniu ca numai cirba, ciorba, ar merge si ceva prospatura!!! NU baieti?
Si cat despre pr. tau eu cred ca ar trebui sa vb cu el despre chestia cu despartitu ca omu banuesc chiar tine la tine ,,si eu consider ca ar trebui sa discutati pe tema asta nu sa dai cu FLIT . asa ca despre tine eu zic sa mai ai putina rabdare ca vine el si va da-ti RESTANTELE pt cele 8 luni ... acum numai tu sti cum este le bun rau!!!!!...(ca poate nu merita asteptat dar ar trebui sa-l anunti CA NU ESTI ANDREEA MARIN DE LA SURPRIZE SURPRIZE)
vicioasa
Postat pe 5 Octombrie 2009 18:54
O decizie am luat-o deja raman cu prietenul si pe ala il bag in aia masii.toti sunt niste perversi.desi am simtit de la bun inceput ca vrea sa stea cu mine doar pt a mi-o pune Mi-au fost de folos sfaturile voastre sincer.
kudika007582
Postat pe 6 Octombrie 2009 09:27
cred ca ai luat decizia cea buna, felicitari :D nu vezi prea des asta... nu o sa o regreti
kudika053499
Postat pe 6 Octombrie 2009 16:23
De la: kudika007582, la data 2009-10-01 10:38:19Acum o luna am cunoscut un baiat in varta de 27 de ani,eu avand 23.Am o relatie de 3ani cu un alt baiat care este plecat de 8 luni din tara.Toata au fost bune si frumoase pana sa-l cunosc pe respectivul de 27 de ani.M-am intalnit cu el de vreo 2 ori :prima data am iesit la un suc am vorbit i-am spus ca am prieten mi-a zis ca si el are de vreo 3ani si juma dar relataia lor s-a racit.Apoi am fost la el acasa.Baiatul a incercat niste lucruri dar nu am vrut. de atunci mai vb dar nu ne-am mai intalnit.M-am racit si de prietenul meu din cauza lui.cred ca nu-l iubesc asa cum credeam .ce fac?
Nu stiu incotro sa merg!


daca nu-l iubesti, raspunsul este clar, nu? :)
franziska_eu
Postat pe 9 Octombrie 2009 10:47
yneedlove ...you need a brain
bb_89
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:56
De la: kudika007582, la data 2009-10-06 09:27:50O decizie am luat-o deja raman cu prietenul si pe ala il bag in aia masii.toti sunt niste perversi.desi am simtit de la bun inceput ca vrea sa stea cu mine doar pt a mi-o pune Mi-au fost de folos sfaturile voastre sincer.


Ok.Dar in ceea ce-l priveste pe prietenul tau, nu vrei sa iei o decizie?Sau poate ti-ai dat deja seama ca relatia voastra e normal sa fie o lecuta, mai rece, de vreme ce e una, asa, ca la "fara frecventa".Oportun ar fi sa masori gradele relatiei , cand revine el in tara,cred.
Si nu uita,caldura este transferabila.
Caldura este efectul transferului de energie de la un corp la altul in cazul in care exista diferenta de temperatura.
Ca sa obtii caldura, in cazul tau,ar fi bine de stiut, in primul rand, care dintre voi "are temperatura mai scazuta "dupa care, sa se treaca la procedura de transferare a energiei calorice (stii tu,aia fiind cunoscuta si sub denumirea "vrajeala","seductie","recucerire"...)
Succes.

eka
Postat pe 14 Octombrie 2009 13:39
ala de 27 cred ca vrea sa te incalzeasca ?!...
roz5blue6lila7
Postat pe 14 Octombrie 2009 13:45
De la: kudika007582, la data 2009-10-01 10:38:19Acum o luna am cunoscut un baiat in varta de 27 de ani,eu avand 23.Am o relatie de 3ani cu un alt baiat care este plecat de 8 luni din tara.Toata au fost bune si frumoase pana sa-l cunosc pe respectivul de 27 de ani.M-am intalnit cu el de vreo 2 ori :prima data am iesit la un suc am vorbit i-am spus ca am prieten mi-a zis ca si el are de vreo 3ani si juma dar relataia lor s-a racit.Apoi am fost la el acasa.Baiatul a incercat niste lucruri dar nu am vrut. de atunci mai vb dar nu ne-am mai intalnit.M-am racit si de prietenul meu din cauza lui.cred ca nu-l iubesc asa cum credeam .ce fac?
Nu stiu incotro sa merg!

este clar ca asta de 27..a vrut o aventura....si ca au fost minciuni toate ca relatia lui nu mai merge,...tu singura normal ca ai avut un moment de ratacire.....insa cu siguranta tipul asta nu va ramane cu tine vroia si el putin sex...si doar atit....sa imi zici ce ai facut
cristiana_cris
Postat pe 14 Octombrie 2009 14:15
AM RENUNTAT SA MA MAI GANDESC LA CEL 27 DE ANI SI MI-AM DAT SEAMA CA FACEAM O GRESEALA. POATE CA NU-L IUBESC ATAT DE MULT CAT AR TREBUI PE PRIETENUL MEU DAR CEVA NE LEAGA SI NU VREAU SA-L PIERD.PARCA DE CAND NU MA MAI GANDESC LA ALA DE 27, TOTUL ESTE MAI FRUMOS IN RELATIA MEA CU PRIETENUL MEU.ASTEPT SA VINA ACASA.NU MAI ESTE MULT.
MULTUMESC SINCER PT SFATURILE VOASTRE. VA PUP
kudika007582
Postat pe 14 Octombrie 2009 17:02
Daca tot nu te culci cu primul venit,ce-ai cautat la el acasa? sau credeai ca te mai serveste cu vreun suc
perianu
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
orice combinatie este posibila! 3 De la: dydy88 7 Martie 2010 22:46
prietenie 12 De la: lonely_soul 7 Iunie 2009 22:44
O relatie ciudata!!! 124 De la: my_eyes 9 Ianuarie 2010 00:51
:) 6 De la: jenesaispas 11 Iulie 2009 17:50
caut fete din iasi 14 De la: stardancer 29 Noiembrie 2009 10:02