Setari Cookie-uri

dragoste impartasita sau nu?

m-am indragostit acum 4 luni de un baiat pe care il cunosteam din vedere. nu-i prea dadeam atentie inainte,insa asa dintr-o data m-am indragostit de el.eu sunt mai timida si n-am avut curaj sa ma bag in seama cu el,iar cand am aflat ca el e cu cineva cu atat mai mult,n-am vrut sa ma amestec.insa de 4 luni de zile,desi nu ne-am mai vazut atat de des pe cat ne vedeam cand eram la facultate,ma indragostesc pe zi ce trece mai mult de el,iar sentimentele mele pt.el devin parca mai puternice.pur si simplu oricat de mult am incercat sa ma opun nu reusesc.ma gandesc la el neincetat.nu vreau sa ma bag in relatia lor,nu vreau sa ranesc pe nimeni,mai ales pe "ea".insa se pare ca si el ma place.cel putin asta cred eu.de-asta am apelat la ajutorul dvs.eu fac naveta,la fel si el.asa ne-am cunoscut.o data m-am intalnit cu el si era cu ea,amandoi in compartiment,iar eu afara pe hol.la un moment dat fara sa-mi dau seama era si el pe hol,ma privirea foarte amanuntit,iar cand l-am observat am crezut ca o sa-si i-a privirea,dar din contra el si-a sustinut privirea,si ne-am privit "adanc" poate 1-2 min.si asa s-a mai intamplat,desi era cu ea,el facea ce facea,si iesea afara pe hol si ne priveam cateva minute,iar apoi intra inapoi.de fapt noi numai asa "am comunicat",din priviri.noi doi nu am vorbit decat din priviri pana saptamana trecuta.sa nu mai spun ca de la un timp,desi il mai surprindeam ca ma priveste,de cate ori se vedea "prins",fie intorcea repede privirea ca eu sa nu-mi dau seama,fie lasa privirea in pamant.nu mai stiu ce sa cred.ne-am mai intalnit pe tren de 2ori pana saptamana trecuta,si de fiecare data m-a invitat langa el in compartiment.foarte atent,probabil s-a gandit sa nu mai stau pe hol sa nu racesc.deci de 2 ori m-a invitat sa stau cu el in compartiment,insa de fiecare cand cobora,pt.ca cobora inaintea mea nu spunea niciodata "pa","la revedere"sau ma rog.insa saptamana trecuta,m-a invitat personal sa stau in compartiment cu el,adica mi-a pastrat loc langa el,si parea foarte dornic din cate mi-am dat seama sa afle cate ceva despre mine.mi-a adresat intrebari de genul:"cati ani ani?","de unde esti?","unde ai facut liceul?","la ce facultate esti?","unde faci facultatea?","mai ai frati?",si alte astfel de intrebari pe care nu mi le mai amintesc acum din pacate.adica din dorinta de a spune cat mai multe nu-mi dau seama pe moment.acum la plecare imi spune "pa".desi din comportamentul lui dedeuc ca ma place,s-a intamplat de vreo 2 ori sa o aduca si pe ea in discutie,adica ca am intrebat eu,sau a vrut el,ci pur si simplu pt.ca prietenii lui erau cu noi si ei l-au intrebat.ma rog.deci eu nu mai inteleg nimic,nu reusesc sa-l deslusesc.nu reusesc sa-mi dau seama daca pana la urma ma place sau nu.sau se joaca cu mine?va rog sa ma ajutati.eu sunt o fata mai timida,mai cumintesi nu stiu ce sa fac,daca sa iau eu initiativa pt.ca din cate mi-am dat eu seama e si el timid.adica nu mai stiu ce sa cred.ma rog dati-mi un sfat pt.ca nu mai rezist asa,mai laes ca de luni o sa ma intalnesc zilnic cu el,o sa-l vad in fiecare zi iar situatia de fata sunt mai mult ca sigura ca o sa ma indragostesc mai tare de el.deci ce sa fac,sa fiu mai curajoasa,sa intru eu in vorba cu el,sau sa incerc sa-l uit?va asigur ca am incercat sa-l uit,in 4 luni de zile am avut multe incercari esuate.dar am incredere in dvs.si daca imi spune-ti ca nu merita o sa incerc sa-l uit.va multumesc anticipat.
lovingheart
Postat pe 1 Octombrie 2009 22:12
poate incerci varianta rezumat...
greierash_is_back
Postat pe 1 Octombrie 2009 22:47
Draga mea, e posibil sa te placa si el, dar numai ca pe o amanta. Daca avea de gand sa o lase pe actuala si sa fuga cu tine o facea deja. Sfat util: daca nu vrei ca mai tarziu sa-ti plangi in pumni si sa te autocaracterizezi cu termeni negativi, atunci incearca sa-l uiti, incearca sa-l privesti ca pe un oarecare si sa-ti vezi de viata..mai devreme sau mai tarziu apare cineva numai pentru tine
simonycik
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:47
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-01 22:47:33poate incerci varianta rezumat...

sunt de acord...
ingeras_yella21
Postat pe 11 Octombrie 2009 21:35
ok...deci daca te-ar placea mai mult decat ca pe o amanta( a zis si persoana dinaintea mea),ar renunta la iubita lui...ori...una este sa fie interesat de tine si numai de tine si alta e sa caute altceva,adica diversitate...
sa nu cazi prada niciodata acestui tip de barbat!
se va forma un triunghi amoros care implica multa suferinta si minciuna,sunt sigura!
tu vei suferi cel mai mult...
sayuri_m
Postat pe 13 Octombrie 2009 18:22
Ti am citit povestea, si ar fi mai bine sa te feresti si sa il uiti. Poate ca nu iti va placea raspunsul ce ti-l dau, dar daca relatia lui cu acea tipa e de ceva timp, ma refer la ani, s-ar putea sa vada in tine doar o buna oportunitate pentru o aventura, unii barbati se plictisesc mai repede sau mai putin de ceea ce au acasa. Si daca nu esti convinsa sa renunti, intreaba l de curiozitate de cat timp e in relatie cu tipa respectiva si daca locuiesc impreuna, eventual ce varsta are el si daca sunt casatoriti. Mai ales daca locuiesc impreuna , un argument in plus sa il uiti, bafta si poti sa imi scrii sa imi spui ce ti a raspuns la intrebarile ce ti le am sugerat. Chiar daca iti face fel si fel de invitatii pot fi refuzate, eventual lasa i un numar de tel si sa te caute cand nu va avea pe nimeni.
oana84onutza
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:03
e complicata povestea ta , dar , cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el . nu neaparat sa ii spui ce simti , doar sa ii pui intrebari legate de relatia lui actuala . daca locuieste impreuna cu prietena lui , uita-l deoarece dak a facut pasul sa se mute cu ea inseamna ca relatia e mai mult decat stabila :) . daca o sa iti spuna ca relatia merge prost , nu te lasa inselata , daca locuiesc impreuna o sa isi revina , daca nu , intreaba-l ce il mai tine legat de ea si o sa iti dai seama si singura daca e de tine sau nu :) pana atunci , take care :)
karynutza18
Postat pe 14 Octombrie 2009 18:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragostea - ceva de ne-nteles? 32 De la: Razv 19 Ianuarie 2012 11:58
sunt pe cale de a face o intrerupere de sarcina 19 De la: marco918 26 Noiembrie 2011 01:15
Te iubesc dar nu asa cum vrei tu !! 28 De la: eu_peste 11 Februarie 2011 11:48
dragostea i-a spalat creierul...need help 27 De la: Anca_22 10 Februarie 2009 19:37
De unde stii ca e alesul? 12 De la: mitura 5 Septembrie 2009 22:35