Setari Cookie-uri

buna ziua

e prima data cand intru pe un site sa imi scriu problemele, dar simt ca singura numai fac fata si am nevoie de sfatul cuiva. sunt casatorita de aproape un an si se pare ca acel an de miere a inceput sa treaca. pe zi ce trece observ tot mai mult ca intre mine si sotul meu se formeaza o prapastie, dar nici unul dintre noi nu vrea sa faca nimic pentru ca asteptam ca unul sa renunte. muncesc in fiecare zi cate 8 ore dar ajung acasa mereu dupa 12 ore, si cand ajung acasa ma asteapta o groaza de treaba, iar sotul meu mereu fuge si zice ca nu este treaba lui sa dea cu aspiratorul sau sa stearga vasele sau sa stranga rufele, toate astea sunt treaba femeii. pe mine ma enerveaza pentru ca altceva in afara de munca el nu face nimic, in casa el nu misca un pai, totul il fac eu. aici apar toate discutiile noastre, pentru ca eu vin obosita de la munca, uneori lucrez si sambata, si nu am timp de toate, am incercat sa ii explic dar tot timpul ma face puturoasa de fata cu toata lumea, cu parinti mei ai lui. simt ca numai suport, nu exista zi in care sa nu ne certam, aproape in fiecare noapte dormim separat si suparati.ce as putea sa fac sa intelega ca nici eu numai pot si ca si eu muncesc, si eu aduc acceasi suma de bani in casa pe care o aduce si el, si ca am nevoie de ajutor din partea lui?
kudika327971
Postat pe 31 Octombrie 2010 14:52
un an!!!?
e mult prea optimist acest interval!!
d-aia ii zice luna de miere!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 31 Octombrie 2010 14:54
De la: kudika327971, la data 2010-10-31 14:52:16e prima data cand intru pe un site sa imi scriu problemele, dar simt ca singura numai fac fata si am nevoie de sfatul cuiva. sunt casatorita de aproape un an si se pare ca acel an de miere a inceput sa treaca. pe zi ce trece observ tot mai mult ca intre mine si sotul meu se formeaza o prapastie, dar nici unul dintre noi nu vrea sa faca nimic pentru ca asteptam ca unul sa renunte. muncesc in fiecare zi cate 8 ore dar ajung acasa mereu dupa 12 ore, si cand ajung acasa ma asteapta o groaza de treaba, iar sotul meu mereu fuge si zice ca nu este treaba lui sa dea cu aspiratorul sau sa stearga vasele sau sa stranga rufele, toate astea sunt treaba femeii. pe mine ma enerveaza pentru ca altceva in afara de munca el nu face nimic, in casa el nu misca un pai, totul il fac eu. aici apar toate discutiile noastre, pentru ca eu vin obosita de la munca, uneori lucrez si sambata, si nu am timp de toate, am incercat sa ii explic dar tot timpul ma face puturoasa de fata cu toata lumea, cu parinti mei ai lui. simt ca numai suport, nu exista zi in care sa nu ne certam, aproape in fiecare noapte dormim separat si suparati.ce as putea sa fac sa intelega ca nici eu numai pot si ca si eu muncesc, si eu aduc acceasi suma de bani in casa pe care o aduce si el, si ca am nevoie de ajutor din partea lui?






... muhaiau aia de barbati-tu uita ca esti femeie ... si tu se pare ca ai uitat luata de valul de a ii demonstra cit ''produci'' ... ce sa-i faci ? ... fa un copil ... sa vada care sint diferentele ... dupa ce se obisnuieste cu munca ... mai fa-i unul ... si tot asa ... poate incepe sa inteleaga care ii sint responsabilitatile ... incepi sa le inveti si tu pe ale tale ... daca nu se prinde nimic de el ... cel putin nu ai pierdut timpul cu copilariile lui ...



marco918
Postat pe 31 Octombrie 2010 15:27
Te face pe tine puturoasa...hmmmm...mie mi se pare ca el e puturos din moment ce nu pune mana sa stranga macar rufele, sa bage rufele la spalat, sa spele vase , adica el in timpul lui liber nu te ajuta pe tine cu muncile casnice...pai el e PUTUROSUL, imi pare rau dar explica-i ca nu esti menajera lui... Daca vrea familie de tip traditional, zi-i ca vrei sa renunti la job si sa te ocupi doar de treburile casnice... Asa cum faceau bunica si bunicul...
El nu vede in ce societate traim , ca femeia e egala cu barbatul , cateodata femeia aduce mai multi bani in casa decat barbatul??
anutzzaa
Postat pe 31 Octombrie 2010 16:21
Ar fi bine o perioada sa nu mai faci nimic ,nici mancare, nici curatenie, NIMIC sa vada cum este sa nu aiba mancare , curatenia in care el se simte minunat (dar nu pretuieste cum se fac toate astea),da-te si tu bolnava o zi , doua sau mai mult si lasa-l sa-si faca singur de mancare ,sa-si calce camasa pentru a doua zi , sa vada si el cat este de greu sa fie toate puse la punct.Daca nu se trezeste ,inseamna ca nu va pretui niciodata ce faci tu.
ALEXA70
Postat pe 31 Octombrie 2010 16:34
De la: kudika327971, la data 2010-10-31 14:52:16e prima data cand intru pe un site sa imi scriu problemele, dar simt ca singura numai fac fata si am nevoie de sfatul cuiva. sunt casatorita de aproape un an si se pare ca acel an de miere a inceput sa treaca. pe zi ce trece observ tot mai mult ca intre mine si sotul meu se formeaza o prapastie, dar nici unul dintre noi nu vrea sa faca nimic pentru ca asteptam ca unul sa renunte. muncesc in fiecare zi cate 8 ore dar ajung acasa mereu dupa 12 ore, si cand ajung acasa ma asteapta o groaza de treaba, iar sotul meu mereu fuge si zice ca nu este treaba lui sa dea cu aspiratorul sau sa stearga vasele sau sa stranga rufele, toate astea sunt treaba femeii. pe mine ma enerveaza pentru ca altceva in afara de munca el nu face nimic, in casa el nu misca un pai, totul il fac eu. aici apar toate discutiile noastre, pentru ca eu vin obosita de la munca, uneori lucrez si sambata, si nu am timp de toate, am incercat sa ii explic dar tot timpul ma face puturoasa de fata cu toata lumea, cu parinti mei ai lui. simt ca numai suport, nu exista zi in care sa nu ne certam, aproape in fiecare noapte dormim separat si suparati.ce as putea sa fac sa intelega ca nici eu numai pot si ca si eu muncesc, si eu aduc acceasi suma de bani in casa pe care o aduce si el, si ca am nevoie de ajutor din partea lui?


Eu am un feeling ca nu te face numai puturoasa de fata cu alte persoane.... Vezi tu...asta se intampla cand femeia se da peste cap sa-l cucereasca si sa arate ca este o femeie de casa.Acum e normal sa spuna "daca nu te-ai plans un an inseamna ca poti sa le faci pe toate,de ce mai ai nevoie de mine?"Daca doar dupa un an ati ajuns la certuri zilnice....nu vreau sa ma gandesc cum o sa va "alintati" peste 10 ani,asta in cazul in care o sa ajungeti acolo,ceea ce e cam imposibil din cate imi dau eu seama.
Barbie30
Postat pe 31 Octombrie 2010 17:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna seara 13 De la: alfredodecurtofreco 12 Octombrie 2010 16:00
Din ce motive femeile inseala barbatii? [topic cu video] 22 De la: battleofwits 11 Ianuarie 2011 16:36
Capacitatea de a iubi 268 De la: Flowers 12 Decembrie 2011 14:09
buna 17 De la: kudika017520 6 Iulie 2009 18:37
am aflat ca ma inseala 23 De la: scorpio67 14 Iulie 2009 08:19