Setari Cookie-uri

as avea nevoie de ceva sfaturi, oare ma puteti ajuta

buna! as avea nevoie de ceva sfaturi ca nu mai stiu ce sa fac
sun inpreuna cu prietnul meu de3 ani...relatia la inceput era super faina...ca de obicei dar dupa ceva timp cred ca a intervenit obisnuinta si dupa parerea mea si dupa cum am vazut nu ma iubeste chiar asa de tare sau poate eu il iubesc prea tare ...problema nu este aceasta...in urma cu cateva saptamani am fost intrun club, fara el evident si am cunoscut un baiat foarte simpatic si de treaba,si probabil greseala mea a fost in primul rand ca i-am dat nr meu de telefon... a doua zi am vorbit cu prietenul meu si iam zis ce sa intaplat ,doar nam secrete in fata lui si pana la urma am aflat ca il cunostea pe baiat, ba chiar mai mult sunt prieteni foarte foarte buni. am inceput sa vorbesc cu baiatul cam prea mult poate am iesit de cateva ori la povesti, si pana la urma neam decis sa nu ne mai vedem pt ca simteam ca atractia e prea mare. dar intro seara ne-am decis sa ne mai vedem ultima oara si asa de prost am sincronizat lucrurile ca aproape in acelasi timp a ajuns si el si si prietenul meu si a iesit un mare tam tam doar asa a fost vorba ca nu mai iesim...poate ca a fost prostie ca am fugit 2 zile dupa prietenul meu ca sa ne impacam...ceea ce am si reusit ...dar problema este ca nu mai are acelasi sentimente fata de mine de atunci si tot imi aduce aminte de seara aceea...si parca acum cauta cu lumanarea sa ne despartim...imi pune pe tava acuma toate defectele mele...si chiar nu mai stiu ce sa fac...ca doar mas desparti de el sa nu ne mai chinuim dar il iubesc prea mult....va rog ajutati-ma ca nu mai stiu ce sa fac
Dragonash
Postat pe 6 Octombrie 2009 02:57
Buna! Nu sunt in masura sa dau sfaturi dar dupa parerea mea, mai bine acum decat mai tarziu. Stiu ca doare, dar daca ai reusit ca vezi un alt baiat, sa te simti atrasa de altcineva iti va fi mai usor sa treci peste momentul asta. Mai rau o sa ti fie cand el se va simti atras, la randul lui de alta fata si te va parasi. Cu ce te incalzeste ca mai sunteti impreuna daca el te vede cu alti ochi si iti reproseaza asta tot timpul. Cine stie ce si imagineaza ca ai facut, daca te a prins cu minciuna. Si nu incarca sa te convingi ca il iubesti . Daca te inseli? Luati o pauza . Vezi ce se intampla. Poate trai fara tine? sau tu fara el?Mai exista iubire?Nu tb fortata relatia, ca nu tine si viata e prea scurta sa ne chinuim.
Luati o decizie impreuna ca sa nu iasa urat.Ar fi frumos sa ramana prietenia daca nu mai exista iubire impartasita.
Toate in viata au un pret.
furmica
Postat pe 6 Octombrie 2009 04:14
De la: furmica, la data 2009-10-06 04:14:38Buna! Nu sunt in masura sa dau sfaturi dar dupa parerea mea, mai bine acum decat mai tarziu. Stiu ca doare, dar daca ai reusit ca vezi un alt baiat, sa te simti atrasa de altcineva iti va fi mai usor sa treci peste momentul asta. Mai rau o sa ti fie cand el se va simti atras, la randul lui de alta fata si te va parasi. Cu ce te incalzeste ca mai sunteti impreuna daca el te vede cu alti ochi si iti reproseaza asta tot timpul. Cine stie ce si imagineaza ca ai facut, daca te a prins cu minciuna. Si nu incarca sa te convingi ca il iubesti . Daca te inseli? Luati o pauza . Vezi ce se intampla. Poate trai fara tine? sau tu fara el?Mai exista iubire?Nu tb fortata relatia, ca nu tine si viata e prea scurta sa ne chinuim.
Luati o decizie impreuna ca sa nu iasa urat.Ar fi frumos sa ramana prietenia daca nu mai exista iubire impartasita.
Toate in viata au un pret.


Ms mult pt raspuns....sa stii ca am incercat sa vorbesc cu el despre asta..dar in loc sa ne intelegem am facut sa fie situatie si mai rea ca din nou imi reproseaza tot si imi zice ca veau sa ma despart de el...asa ca atat de multe am ingitit ca nu cred ca mai incape. da probabil ca daca ne despartim o sa fie mai usor daca ma vad si cu un alt baiat...si poate ca la un moment dat daca mai stamimpreuna o se simta si el atras de alta fata si va pleca dar ma cam indoiesc sau cel putin poate eu nu vreau sa vad chestia asta...mam gandit si la faptul ca sa luam o pauza numai ca nu cred ca o sa ma pot abtine sa nu stau si cu altcineva..nu stiu poate eu sunt defecta..sau poate ca amandoi ..su stiu...si daca ias zice frumos sa nu mai chinuim relatia asta tot eu as fi rea ca sigur mi-am gasit alt baiat si vreau sa scap de el si toata lumea care ma cunoate ar arata cu degetu ca uite ce a mai facut si asta...mda am uitat a mai avut o relatie asa mai lunga si fata sa despartit de el din cauza la altu..si ma cam compara cu ea...desi diferenta dintre noi este ca si intre cer si panant..dar degeaba ca nu intelege...
Dragonash
Postat pe 6 Octombrie 2009 04:54
Pai scuza-ma dar nu e nici o diferenta intre tine si fosta , o fi la culoarea parului si a ochilor dar la comportament nu .
Odata ce ai aflat ca tipul pe care l-ai cunoscut ii este prieten foarte bun la ce a trebuit sa mai iesi cu el ? Ca sa aibe motive iubitul sa-si piarda increderea in tine ?
Sau ca sa ii dai ocazia noului baiat sa rada de prietenul lui ca i-a furat iubita de sub nas ?

Cum dracu poti spune ca iti iubesti prietenul desi arunci cu numarul de telefon la primul venit nu pricep

iris_4_ever
Postat pe 6 Octombrie 2009 06:40
M-a luat valul si am uitat sa dau si un sfat: lasa-l in durerea lui pentru ca incredere in tine nu va mai avea in vecii vecilor iar toata relatia voastra se va rezuma la gelozie si reprosuri .
iris_4_ever
Postat pe 6 Octombrie 2009 06:47
De la: iris_4_ever, la data 2009-10-06 06:40:03Pai scuza-ma dar nu e nici o diferenta intre tine si fosta , o fi la culoarea parului si a ochilor dar la comportament nu .
Odata ce ai aflat ca tipul pe care l-ai cunoscut ii este prieten foarte bun la ce a trebuit sa mai iesi cu el ? Ca sa aibe motive iubitul sa-si piarda increderea in tine ?
Sau ca sa ii dai ocazia noului baiat sa rada de prietenul lui ca i-a furat iubita de sub nas ?

Cum dracu poti spune ca iti iubesti prietenul desi arunci cu numarul de telefon la primul venit nu pricep



mda...poate ca nu este nici o diferenta intre fosta si mn dar eu nu stau cu baiatul...sincer mai este cand nu ma gandesc inainte sa fac ceva...si de aia iam dat nr meu de tel...si cand neam vazut chiar na fost nimic numai am povestit...daca era ceva mai inteleg ca se supara chiar asa de tare...
si mda...nu dau nr meu chiar la oricine..numai daca am ceva de castigat
Dragonash
Postat pe 6 Octombrie 2009 06:56
iris 4 ever...u cum crezi ca as putea sal las asa ...sal las numai cu durerea lui? hmmm ca asta nu stiu...iti dai seama ca mai tin la el....si daca si el vrea ar mai putea sa mai aiba asa un pic...dar numai un pic de de incredere in mine
Dragonash
Postat pe 6 Octombrie 2009 06:59
De la: Dragonash, la data 2009-10-06 06:56:21.numai daca am ceva de castigat


Cred ca asta spune totul ,nu mai are rost sa mai bat tastatura degeaba nu ?
iris_4_ever
Postat pe 6 Octombrie 2009 20:12
De la: Dragonash, la data 2009-10-06 06:59:13iris 4 ever...u cum crezi ca as putea sal las asa ...sal las numai cu durerea lui? hmmm ca asta nu stiu...iti dai seama ca mai tin la el....si daca si el vrea ar mai putea sa mai aiba asa un pic...dar numai un pic de de incredere in mine


Una e sa vrea si alta e sa poata avea iar incredere in tine .
Te-ai comportat la fel ca fosta si pace , degeaba o dai tu de garduri ca nu semeni cu ea ca in mintea lui esti la fel de ,,nenorocita'' ca si fosta.

Unde mai pui ca tu stiai ca ea l-a inselat si desi ii spui ca il iubesti te apuci sa iesi cu prietenul lui

Prietenul lui te invata cumva sa joci table sau ai subiecte de conversatie cu el pe care nu le poti avea cu iubitul ?

Nu cred , avand in vedere cat de mult ai chiulit la orele de gramatica este putin probabil sa dezbati teme filozofice cu el iar iubitul este constient de acest lucru .

Tii la el ca te-ai obisnuit cu el ,daca tineai la el cu adevarat nu-l raneai si nu iti mai bate gura sa zici ca nu ai facut nimic cu noul baiat ca tot nu conteaza.
iris_4_ever
Postat pe 6 Octombrie 2009 20:25
Cred ca asta spune totul ,nu mai are rost sa mai bat tastatura degeaba nu ?[/quote]

Ai dretate din pacate dar totusi habar nu am ce sa fac sau cum sa fac
Dragonash
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:47

Una e sa vrea si alta e sa poata avea iar incredere in tine .
Te-ai comportat la fel ca fosta si pace , degeaba o dai tu de garduri ca nu semeni cu ea ca in mintea lui esti la fel de ,,nenorocita'' ca si fosta.

Unde mai pui ca tu stiai ca ea l-a inselat si desi ii spui ca il iubesti te apuci sa iesi cu prietenul lui

Prietenul lui te invata cumva sa joci table sau ai subiecte de conversatie cu el pe care nu le poti avea cu iubitul ?

Nu cred , avand in vedere cat de mult ai chiulit la orele de gramatica este putin probabil sa dezbati teme filozofice cu el iar iubitul este constient de acest lucru .

Tii la el ca te-ai obisnuit cu el ,daca tineai la el cu adevarat nu-l raneai si nu iti mai bate gura sa zici ca nu ai facut nimic cu noul baiat ca tot nu conteaza.
[/quote]


Iti dau dreptate deplina...si iti multumesc ca miai zis astea chiar nu mai are rost sal chinui in continuare ca nu merita....din pacate nu pot da timpul inapoi
Dragonash
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:51
De la: Dragonash, la data 2009-10-06 02:57:21buna! as avea nevoie de ceva sfaturi ca nu mai stiu ce sa fac
sun inpreuna cu prietnul meu de3 ani...relatia la inceput era super faina...ca de obicei dar dupa ceva timp cred ca a intervenit obisnuinta si dupa parerea mea si dupa cum am vazut nu ma iubeste chiar asa de tare sau poate eu il iubesc prea tare ...problema nu este aceasta...in urma cu cateva saptamani am fost intrun club, fara el evident si am cunoscut un baiat foarte simpatic si de treaba,si probabil greseala mea a fost in primul rand ca i-am dat nr meu de telefon... a doua zi am vorbit cu prietenul meu si iam zis ce sa intaplat ,doar nam secrete in fata lui si pana la urma am aflat ca il cunostea pe baiat, ba chiar mai mult sunt prieteni foarte foarte buni. am inceput sa vorbesc cu baiatul cam prea mult poate am iesit de cateva ori la povesti, si pana la urma neam decis sa nu ne mai vedem pt ca simteam ca atractia e prea mare. dar intro seara ne-am decis sa ne mai vedem ultima oara si asa de prost am sincronizat lucrurile ca aproape in acelasi timp a ajuns si el si si prietenul meu si a iesit un mare tam tam doar asa a fost vorba ca nu mai iesim...poate ca a fost prostie ca am fugit 2 zile dupa prietenul meu ca sa ne impacam...ceea ce am si reusit ...dar problema este ca nu mai are acelasi sentimente fata de mine de atunci si tot imi aduce aminte de seara aceea...si parca acum cauta cu lumanarea sa ne despartim...imi pune pe tava acuma toate defectele mele...si chiar nu mai stiu ce sa fac...ca doar mas desparti de el sa nu ne mai chinuim dar il iubesc prea mult....va rog ajutati-ma ca nu mai stiu ce sa fac




Imi scapa ceva sau.......cum esti cu el de 3 ani dar nu -i cunosti prietenii , mai ales cum spui pe cei foarte foarte buni in fine sfatul meu este sa faci ce simti, nu are rost sa faci pe cineva sa sufere doar ca ai tu chef de" ascultat povesti " dar nici nu poti alerga dupa doi iepuri
adriana_2008
Postat pe 7 Octombrie 2009 02:21
Imi scapa ceva sau.......cum esti cu el de 3 ani dar nu -i cunosti prietenii , mai ales cum spui pe cei foarte foarte buni in fine sfatul meu este sa faci ce simti, nu are rost sa faci pe cineva sa sufere doar ca ai tu chef de" ascultat povesti " dar nici nu poti alerga dupa doi iepuri [/quote]

Mda..si eu m-am mirat cand am aflat ca is foarte buni pieteni...desi nu l-am vazut in viatza mea si iti dai seama e rusine ..neo fost cand am aflat
acuma asta este nu mai am ce sa fac...
Si din pacate chiar ca nu pot sa fug dupa 2 iepuri
Dragonash
Postat pe 8 Octombrie 2009 19:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce cadou sa ii iau? 6 De la: yumalai 2 Iunie 2010 11:38
buna 18 De la: anka36 22 Octombrie 2009 22:27
un pic de ajutor daca se poate 4 De la: greierash_is_back 16 Ianuarie 2010 01:01
ajutati-ma cu un sfat !..va rog! 4 De la: Shhh 10 Aprilie 2010 20:47
eu berbec el pesti 20 De la: frosi_ssimonica 6 Octombrie 2009 12:25