Setari Cookie-uri

un sfat mi-ar prinde f binee,,,

am o problema....de vreo 2 saptamani incoace...nu am pofta de mancaree...pur si simplu nu mananc nimik toata ziuaa...pana akum 2 saptamani..chiar mancam normal nu aveam probleme...am 52 de kilogramee..va dati seama...k nu sunt persoana care sa mai am probleme d genu...adik lipsa poftei de mancaree...dar nici sa ma bag cu capul in frigider si sa nu mai ies de akolo...nu mi s-a mai intamplat niciodata chestia astaa....si akum incep sa imi fac griji...am fost azi la farmaciee....si mi-am luat un flacon de vitamax...in speranta sa imi revina pofta de mancaree,,,nici nu stiu ce sa fac..ma gandesc k o fi de la stres...dar am mai avut mom de-astea si nu am patit asha cevaa..nici nu stiu ce sa mai zik si ce sa mai cred....dak m-ati ajuta cu un sfat mi-ar fi de mare folos...va multumesc!!!!
anca_m22
Postat pe 19 August 2009 15:38
Practic, de ce ti-e frica?

Daca nu ai alte simptome, VITAMAX-ul ar trebui sa fie ok... Daca nu ai chef sa mananci, bea sucuri naturale, din fructe proaspat stoarse - portocale, grepfruit, ce-o fi...
Dor_a
Postat pe 19 August 2009 16:28
mi-e frik..sa nu fie ceva in neregula cu minee...nu am mai patit niciodata asa cevaa...si chiar imi fac griji..iau flaconul asta de vitamax...dak nu se vede nici o diferenta...o sa dau o fuga la medic...cu toate k am o retinere...cred k e o solutie buna chestia asta cu sucurile..ms frumos!!!
anca_m22
Postat pe 19 August 2009 17:49
Frica asta sa nu fie ceva in neregula cu tine ar putea sa-ti amplifice problema.
Se poate sa se fi declansat de la stres sau vreo depresie ,sau,pentru ca inca e vara si e destul de cald,sa nu mai ai aceeasi pofta de mancare.
Eu mai am perioade de genul asta vara,asa ca mananc fructe multe,salate si beau apa.
Fii atenta la cerintele corpului,iar daca nu-ti cere tot e cazul sa-l hidratezi din plin cu apa, fructe,o supa usoara,etc

Didona
Postat pe 19 August 2009 17:57
buna mama e medic si spune ca frica stresul sau o crestere a cantitatii de apa iti poate scadea apetitul . iti recomand o limonada sau vitamina c
best wishes
kudika061009
Postat pe 19 August 2009 23:38
Sunt doua aspecte ale problemei tale.Nu mananci ca nu ai pofta de mancare sau nu poti manca, pentru ca daca mananci, vomiti?! Pentru ca daca nu am pofta de mancare, eu personal, mananc cel putin o data in zi, constient fiind ca imi trebuie energie.Daca mancam cum spun, practic fortat de mine, si dupa aceia vomitam, da, ma duceam la medic.Dar nu mi s-a intamplat.Daca mananci fortat si dupa aceia vomiti, fuguta la medic sa nu dai altceva.Dar daca poti manca fortat si nu ai nimic, atunci problema se gaseste in capusorul tau.Fa o revizie mentala(sic) ce s-a intamplat in viata ta, inainte de a incepe aceasta problema a ta.Si unii mai fac o confuzie la pofta de mancare, cu placerea de a manca ceva. Eu nu suport laptele, mie sila de el, dar lunar beau 2 litri, constient fiind ca face bine corpului.Sa spun ca nu am pofta de mancare de lapte?! Asa ca daca mergi la un restaurant si nu iti place nimic de acolo, nici chef de mancare nu ai, asta nu inseamna ca nu ai pofta de mancare?! Daca la un copil este o problema lipsa poftei de mancare, la un adult nu inteleg unde este problema, daca el constientizea-za ca trebuie sa se hraneasca si facand asta nu are nici un simptom de respingere a hranei de catre oranism.In incheiere pot sa-ti spun ca imi imaginez un pui facut la ceaun, cu mujdei de usturoi si cu mamaligutza, de imi ploua in gura, dar chiar daca l-as vedea in fata mea pe masa, raman doar c ploaia din gura, pentru ca daca mananc, ma arde la stomac.Sper ca ai inteles.Toate leacurile pentru tine le gasesti in mintea ta.Bafta si... pofta mare sa ai !
addodas
Postat pe 21 August 2009 04:01
De la: anca_m22, la data 2009-08-19 15:38:14am o problema....de vreo 2 saptamani incoace...nu am pofta de mancaree...pur si simplu nu mananc nimik toata ziuaa...pana akum 2 saptamani..chiar mancam normal nu aveam probleme...am 52 de kilogramee..va dati seama...k nu sunt persoana care sa mai am probleme d genu...adik lipsa poftei de mancaree...dar nici sa ma bag cu capul in frigider si sa nu mai ies de akolo...nu mi s-a mai intamplat niciodata chestia astaa....si akum incep sa imi fac griji...am fost azi la farmaciee....si mi-am luat un flacon de vitamax...in speranta sa imi revina pofta de mancaree,,,nici nu stiu ce sa fac..ma gandesc k o fi de la stres...dar am mai avut mom de-astea si nu am patit asha cevaa..nici nu stiu ce sa mai zik si ce sa mai cred....dak m-ati ajuta cu un sfat mi-ar fi de mare folos...va multumesc!!!!

si de asta te plangi??? du-te tanti la un medic ceva.... a si dak poza de la profil e ta, da-mi voie sa iti spun k esti cat de poate de oribila
piSsuletZ
Postat pe 22 August 2009 03:09
De la: piSsuletZ, la data 2009-08-22 03:09:46
si de asta te plangi??? du-te tanti la un medic ceva.... a si dak poza de la profil e ta, da-mi voie sa iti spun k esti cat de poate de oribila


Fato , tu chiar ai probleme mari ,nu e primul topic la care raspunzi nu ca sa te aflii in treaba ci ca sa spui o rautate asa ca iti sugerez sa mergi la medic sa-ti faci un control pentru ca e clar ca ai probleme la mansarda .

iris_4_ever
Postat pe 22 August 2009 05:40
incearca o ciorbita acra de pui ,(acuma ca este vara ii pui legume si verdeturi proaspete.)care cu siguranta iti vor stimula apetitul.deasemenea mai poti incerca iaurturi,si branzeturi fine stiu ca si astea stimuleaza pofta de mancare,daca vezi ca nu da rezultate nimic consulta un medic nu sta asa !
s26
Postat pe 22 August 2009 12:14
mai pissuletz...chiar ma amuza rautatea ta....sa stii....chiar nu ma deranjeazaa....dar ai vrut sa iti expui talentele de pitzipoanca,cred eu...in fine...fiecare are cate o parere...dar chestia e k eu am cerut un sfat pt prb meaa..nu ti-am cerut sa iti spui parerea despre poza mea de la avatar...in fine nush ce imi bat eu capul cu tinee...vreau sa le multumesc fetelor pentru sfaturi..si sa stiti k ma simt mult mai binee...cred k incet incet organismul meu isi revine..probabil a fost o pauza nush ce a fost...dar bine k akum sunt ok.. va pup si va multumesc inca o data pentru sfaturi...
anca_m22
Postat pe 22 August 2009 12:30
bye-bye pisuletz
andreea1976
Postat pe 22 August 2009 17:08
De la: piSsuletZ, la data 2009-08-22 17:06:09
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-22 05:40:02
De la: piSsuletZ, la data 2009-08-22 03:09:46
si de asta te plangi??? du-te tanti la un medic ceva.... a si dak poza de la profil e ta, da-mi voie sa iti spun k esti cat de poate de oribila


Fato , tu chiar ai probleme mari ,nu e primul topic la care raspunzi nu ca sa te aflii in treaba ci ca sa spui o rautate asa ca iti sugerez sa mergi la medic sa-ti faci un control pentru ca e clar ca ai probleme la mansarda .


mori fa tarfo!!!


ce sa zic.....esti tare politicoasa.....
andreea1976
Postat pe 22 August 2009 17:17
De la: andreea1976, la data 2009-08-22 17:17:28
De la: piSsuletZ, la data 2009-08-22 17:06:09
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-22 05:40:02
De la: piSsuletZ, la data 2009-08-22 03:09:46
si de asta te plangi??? du-te tanti la un medic ceva.... a si dak poza de la profil e ta, da-mi voie sa iti spun k esti cat de poate de oribila


Fato , tu chiar ai probleme mari ,nu e primul topic la care raspunzi nu ca sa te aflii in treaba ci ca sa spui o rautate asa ca iti sugerez sa mergi la medic sa-ti faci un control pentru ca e clar ca ai probleme la mansarda .


mori fa tarfo!!!


ce sa zic.....esti tare politicoasa.....

ms dar deja stiam acest lucru
piSsuletZ
Postat pe 22 August 2009 18:03
De la: piSsuletZ, la data 2009-08-22 03:09:46
De la: anca_m22, la data 2009-08-19 15:38:14am o problema....de vreo 2 saptamani incoace...nu am pofta de mancaree...pur si simplu nu mananc nimik toata ziuaa...pana akum 2 saptamani..chiar mancam normal nu aveam probleme...am 52 de kilogramee..va dati seama...k nu sunt persoana care sa mai am probleme d genu...adik lipsa poftei de mancaree...dar nici sa ma bag cu capul in frigider si sa nu mai ies de akolo...nu mi s-a mai intamplat niciodata chestia astaa....si akum incep sa imi fac griji...am fost azi la farmaciee....si mi-am luat un flacon de vitamax...in speranta sa imi revina pofta de mancaree,,,nici nu stiu ce sa fac..ma gandesc k o fi de la stres...dar am mai avut mom de-astea si nu am patit asha cevaa..nici nu stiu ce sa mai zik si ce sa mai cred....dak m-ati ajuta cu un sfat mi-ar fi de mare folos...va multumesc!!!!

si de asta te plangi??? du-te tanti la un medic ceva.... a si dak poza de la profil e ta, da-mi voie sa iti spun k esti cat de poate de oribila

intrebarea fetei era legata de sanatatea ei, nu de fatza ei!
get a life!!!!!
anca0704
Postat pe 22 August 2009 18:07
De la: piSsuletZ, la data 2009-08-22 03:09:46
De la: anca_m22, la data 2009-08-19 15:38:14am o problema....de vreo 2 saptamani incoace...nu am pofta de mancaree...pur si simplu nu mananc nimik toata ziuaa...pana akum 2 saptamani..chiar mancam normal nu aveam probleme...am 52 de kilogramee..va dati seama...k nu sunt persoana care sa mai am probleme d genu...adik lipsa poftei de mancaree...dar nici sa ma bag cu capul in frigider si sa nu mai ies de akolo...nu mi s-a mai intamplat niciodata chestia astaa....si akum incep sa imi fac griji...am fost azi la farmaciee....si mi-am luat un flacon de vitamax...in speranta sa imi revina pofta de mancaree,,,nici nu stiu ce sa fac..ma gandesc k o fi de la stres...dar am mai avut mom de-astea si nu am patit asha cevaa..nici nu stiu ce sa mai zik si ce sa mai cred....dak m-ati ajuta cu un sfat mi-ar fi de mare folos...va multumesc!!!!

si de asta te plangi??? du-te tanti la un medic ceva.... a si dak poza de la profil e ta, da-mi voie sa iti spun k esti cat de poate de oribila

intrebarea fetei era legata de sanatatea ei, nu de fatza ei!
get a life!!!!!
anca0704
Postat pe 22 August 2009 18:07
anca...eu zic sa te duci la un medic! el e cel mai in masura sa te ajute! chiar daca nue nimic grav!
stii cum se spune..."mai bine previi, decat sa tratezi!!"
anca0704
Postat pe 22 August 2009 18:09
mai pissuletz..ori ai tu prb cu sanatatea....k prea te agiti... sa iti fac o programare la vreun doctor ceva...??hai k esti expirata rau!!!!
anca_m22
Postat pe 22 August 2009 22:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
InTrEbArE 1 De la: Laura1 16 Iulie 2009 19:50
barbatul sagetator... 17 De la: etta 10 Ianuarie 2010 11:17
in legatura cu site ul 27 De la: lena_zet 26 Noiembrie 2008 11:32
am 22 de ani si de ceva timp traiesc un coshmar! prietenul meu e navigator si fffff gelos! ajutor!!!!! 6 De la: _dulcik_ 10 Martie 2009 23:33
Buna 14 De la: kudika311399_silvia 6 Decembrie 2010 13:39