Setari Cookie-uri

am nevoie d un sfat urgent

sunt ff trista astazi mi-am sunat iubitul si mi-a rasp fosta lui cu care eu sunt prietena..mi-a spus ca cipi e la toaleta ca sunt in oras in conditiile in care eu stiam ca el e aksa.Ea mi-a zis k e cu iubitul ei si cu ciprian ca asa il cheama pe iubitu meu.L-am intrb dc nu sunt si eu cu ei si mi-a zis ca nu a avut chef sa ma vada..sufar mult plang...si mi-a zis k noi doi numai avem ce discuta..l-am tot sunat si imi raspunde si ma injura si inchide...totul a mers extraordinar pana akm 3 ore...numai pot...sunt termina numai inteleg nimic..va rog ajutati-ma
kudika034799
Postat pe 11 Octombrie 2009 19:59
Iubita mea, daca prietenul tau a incercat in asa mod sa-ti spuna ca nu te mai doreste, este cu siguranta un om de nimic.Nu are curajul sa-si asume faptele, ceea ce denota ca nu te merita.O persoana sincera ar fi discutat cu tine, fara sa se ascunda, si fara a fugi la fosta ,doar ca sa te faca geloasa.Nu-l mai cauta un timp , sa-i demonstrezi ca nu e buricul pamantului.Oricum un baiat care te injura, e clar ca nu te iubeste ,si nu te respecta.Lasa-l.Nu ai pentru cine lupta.Sunt casatorita de 8 ani si niciodata sotul meu nu m-a injurat pentru ca nu i-am permis, si pentru ca ma iubeste.
kudika041854
Postat pe 11 Octombrie 2009 20:21
stiu dar e fff greu a trecut mult timp...o logodna...nu ma pot rupe...plans in continuu..
kudika034799
Postat pe 12 Octombrie 2009 11:12
stii cum se zice in armata? fruntea sus- pieptul inainte - e lumea plina de baieti de baieti.
si nu uita, daca esti prima care o cunoaste dupa despartire esti prima lasata daca se reinnoieste cu fosta sau apare alta asa zis "mai buna". Se mai numeste "rampa de lansare" dupa o despartzire. Imi pare rau dar cam asta e firea barbatilor - bine, sa nu uitam si ca nu trebuie bagati toti im aceeasi oala, totusi. Sincer si mie mi s-a intamplat odata.
stefanant
Postat pe 18 Octombrie 2009 22:31
De la: kudika034799, la data 2009-10-11 19:59:57sunt ff trista astazi mi-am sunat iubitul si mi-a rasp fosta lui cu care eu sunt prietena..mi-a spus ca cipi e la toaleta ca sunt in oras in conditiile in care eu stiam ca el e aksa.Ea mi-a zis k e cu iubitul ei si cu ciprian ca asa il cheama pe iubitu meu.L-am intrb dc nu sunt si eu cu ei si mi-a zis ca nu a avut chef sa ma vada..sufar mult plang...si mi-a zis k noi doi numai avem ce discuta..l-am tot sunat si imi raspunde si ma injura si inchide...totul a mers extraordinar pana akm 3 ore...numai pot...sunt termina numai inteleg nimic..va rog ajutati-ma


de obicei..barbatzii fac fazele astea cand afla ceva care nu le convine despre ceva ce ai facut tu(in cazul asta:P)...Cand afla ceva,indiferent ca-i adevarat sau nu,ei cred Deci incearca sa vezi macar de ce se comporta asa cu tine...pentru ca nu are dreptul asta!!! Adica acum 3 ore te iubea,.....iar acum te injura ceva nu-i in regula...Incearca sa nu mai plangi si sa faci ceva in privinta situatiei...Ori cauti o cale sa vb cu el...ori bye bye!
AlexandraDAlly
Postat pe 18 Octombrie 2009 22:40
defapt e un fel de a se razbuna al unui barbat pentru ca fosta "i-a dat papucii" si se razbuna pe prima intalnita, iar la cealalta - la fosta - daca se reintoarce va ajunge de obicei papucii ei de casa.
A zis bine cine a zis ca e bine unde ai scuipat odata sa nu mai lingi. Adica viata e inainte. Daca el vrea sa traiasca cu maidanezii lasa-l sa faca pureci.
stefanant
Postat pe 18 Octombrie 2009 22:44
De la: kudika034799, la data 2009-10-11 19:59:57sunt ff trista astazi mi-am sunat iubitul si mi-a rasp fosta lui cu care eu sunt prietena..mi-a spus ca cipi e la toaleta ca sunt in oras in conditiile in care eu stiam ca el e aksa.Ea mi-a zis k e cu iubitul ei si cu ciprian ca asa il cheama pe iubitu meu.L-am intrb dc nu sunt si eu cu ei si mi-a zis ca nu a avut chef sa ma vada..sufar mult plang...si mi-a zis k noi doi numai avem ce discuta..l-am tot sunat si imi raspunde si ma injura si inchide...totul a mers extraordinar pana akm 3 ore...numai pot...sunt termina numai inteleg nimic..va rog ajutati-ma

in loc sa razi de fericire tu plangi ?bucura-te ca ai vazut cine este :)
kudikao1
Postat pe 18 Octombrie 2009 22:56
de unde stii ca nu-i pare rau ca a parasit-o pt tine ea la iertat si-si continua viata ca si cum tu nu ai existat niciodata, toti barbatii gresesc, iar cand isi dau seama mai devreme sau mai tarziu se intorc acolo unde le este mai bine. Poate ca daca iar fi fost mai bine langa tine decat langa ea sau daca ai fi reusit sa-l faci sa te iubeasca mai mult decat o iubeste pe ea nu te-ar fi parasit. Nu te consuma "fiecare buruiana are umbra ei" si nu mai incerca sa iei prietenii prietenelor pentru ca nu ai sa ai niciodata pe nimeni langa tine, nici pe ea ca prietena - nici pe el ca prieten
Anda40
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:49
Daca spui ca te-a injurat inseamna ca e un nimeni si ca nu te merita. Nu conteaza ce "motive" a avut sa o faca, dar daca o persoana face asa ceva inseamna ca nu te iubeste si ca nu te respecta. Am trecut si eu prin asta... la o cearta iubitul meu a inceput sa ma injure si sa ma jigneasca... atunci mi-am dat seama defapt cine este el cu adevarat... Mi-a fost foarte greu sa iau acea decizie, insa am rupt relatia cu el. eram impreuna de 4 luni...nu era mult.. dar suficient incat am ajuns sa-l iubesc si sa-l consider centrul universului meu.
Nimic pe lumea asta nu le da dreptul sa ne vorbeasca urat si sa ne jigneasca. Stiu k iti e greu... insa gandeste-te k dk te-a injurat odata, nimic nu-l va impiedica sa o mai faca odata. eu la asta m-am gandit si m-a ajutat. Lasa-l in pace... la urma urmei nici nu mai conteaza de ce a reactionat asa... conteaza doar faptul ca a facut-o. Probabil iti e greu sa traiesti cu semnul asta de intrebare...
Cum spunea cineva mai devreme.. nu-l lasa sa creada ca e buricul pamantului, cel putin cateva zile.. si apoi vei vedea tu mai departe ce e mai bine ;)
parerea mea este k cel mai bun lucru ar fi sa incerci sa ti-l scoti din inima si din ganduri...
floare_de_colt
Postat pe 19 Octombrie 2009 13:34
gandeste-te bine daca merita sa suporti tu toate astea. te crezi chiar asa slaba incat sa nu poti trece peste? Esti chiar asa urata incat sa nu gasesti pe altul ? Ar fi bine sa ii ceri niste explicatii, daca ti le da ,bine, daca nu, e doar un alt prost :) P.S -cati ani ai ?
Lullabelle
Postat pe 19 Octombrie 2009 17:05
"sunt indragostita de un tip mai mare de cat mine cu 7 ani.....suntem impreuna de aproape 4 luni dar avem o mare probl ..el nu lucreaza tocmai ce s-a intors din italia...imi tot spune ca se apuca de facultate din toamna ..ca se angajeaza...mama si eu de altfel vrem sa vedem lucrurile astea..eu sunt convinsa ca asa va face...dar mama nu-l place deloc....nici nu-l cunoaste dar nici nu vrea...sunt intre parinti si el...nnu stiu ce sa fac sa0i demonstrez ca e un baiat bun se poarta super cu mine si chiar sunt fericita....as avea nevoie de cateva sfaturi...va pup...multumesc anticipat "


e acelasi?.....daca da..trec peste faptul ca ai 16 ani..si spun:incredibil cum se poate schimba un om...si ce "nasuc" au mamele...

la 16 ani nimeni nu merita...nici macar o lacrima
sper ca esti bine
anot
Postat pe 19 Octombrie 2009 17:23
Cristina sa-mi dai un mesaj privat sa-mi spui cum te simti.Ti-am bagat adresa pe mes-ul meu si astept vesti.Fruntea sus!Citeste incurajarile kudicelor si incearca sa vezi partea plina a paharului (daca ati fi fost casatoriti nu era mai grav?),e timpul sa-ti faci curatenie in ganduri, in sentimente si in viata.Pupici
kudika041854
Postat pe 19 Octombrie 2009 20:56
Am inteles bine ai 16 ani ?Daca da, atunci e lesne de inteles de ce te prosteste asa usor iubitul tau.La varsta asta, si indragostita, tot ce iti spune EL( marea dragoste) ti se pare adevarat.Sincer ,nu cred ca se va apuca de servici sau de facultate din mai multe motive:nu prea se gasesc locuri de munca care sa-l multumeasca pe tanarul cu pretentii venit TOCMAI din Italia si-n afara de asta au trecut inscrierile de la facultati.Cred ca amana aceste promisiuni dintr-un motiv numai de el stiut.Totusi un om la varsta lui ar trebui sa fie mai competent si mai responsabil.
kudika041854
Postat pe 19 Octombrie 2009 21:09
stii, ca el 1000, ca tine nici una
ghideaza-te dupa motoul asta si ai sa vezi viata altfel
barbatii prin definitie nu sunt decat niste vanatori si niste nesimtit
si apoi dc a facut odata asta sigur o va repeta daca ii dai ocazia
pseudonimus
Postat pe 29 Octombrie 2009 10:10
De la: kudika034799, la data 2009-10-11 19:59:57sunt ff trista astazi mi-am sunat iubitul si mi-a rasp fosta lui cu care eu sunt prietena..mi-a spus ca cipi e la toaleta ca sunt in oras in conditiile in care eu stiam ca el e aksa.Ea mi-a zis k e cu iubitul ei si cu ciprian ca asa il cheama pe iubitu meu.L-am intrb dc nu sunt si eu cu ei si mi-a zis ca nu a avut chef sa ma vada..sufar mult plang...si mi-a zis k noi doi numai avem ce discuta..l-am tot sunat si imi raspunde si ma injura si inchide...totul a mers extraordinar pana akm 3 ore...numai pot...sunt termina numai inteleg nimic..va rog ajutati-ma


vai!! te-a injurat?! si tu mai vrei sa dai ochii cu el? e un mare magar si un mincinos pe deasupra daca ti-a dat cumva de inteles ca tine la tine..........ce comportament!
capul sus, ai incredere in tine si cauta-ti un barbat cu bun simt, pai cum sa te injure?! e mult prea josnic..
in viata sunt lucruri pe care nu le poti accepta, iar intr-o relatie trebuie sa munceasca amandoi, nu doar tu....daca vei lasa mereu de la tine, vei fi desconsiderata zi de zi mai mult de el.....orice barbat vrea sa cucereasca, asa-i e firea, iar daca tu esti deja cucerita, va incerca in alta parte.....
ai putina mandrie si tu si vezi-ti de viata ta......cu siguranta meriti mult mai mult de atat!
...............................................................................................................
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=0&art=9
danatisianu
Postat pe 29 Octombrie 2009 10:18
sunt familii care au in mijloc copii si se despart.dar tu ptr cativa ani de prietenie nu se merita sa suferi.e prea scurat si frumoasa viata si merita traita la max.succes
simonavlad2008
Postat pe 29 Octombrie 2009 21:45
va multumesc la toti ptr sfaturi..sa stiti k le-am respectat...l-am sunat pe acel el si i-am zis sa nu ma mai caute...iar dupa o sapt am cunoscut un tip cu adv super...ce sa zic..studii superioare..lucreaza in politie ...bani...sunt ff fericita akm...si implinita..mama e de acord cu relatia..app s-a intors roata akm fostu ma cauta disperat..dar..chiar numai simt nik ptr el...
kudika034799
Postat pe 18 Decembrie 2009 23:07
De la: kudika034799, la data 2009-12-18 23:07:44va multumesc la toti ptr sfaturi..sa stiti k le-am respectat...l-am sunat pe acel el si i-am zis sa nu ma mai caute...iar dupa o sapt am cunoscut un tip cu adv super...ce sa zic..studii superioare..lucreaza in politie ...bani...sunt ff fericita akm...si implinita..mama e de acord cu relatia..app s-a intors roata akm fostu ma cauta disperat..dar..chiar numai simt nik ptr el...


caracteru' nu conteaza atata timp cat are bani si studii superioare!
si politist!!!
geo_xx
Postat pe 26 Decembrie 2009 22:48
De la: kudika034799, la data 2009-10-11 19:59:57sunt ff trista astazi mi-am sunat iubitul si mi-a rasp fosta lui cu care eu sunt prietena..mi-a spus ca cipi e la toaleta ca sunt in oras in conditiile in care eu stiam ca el e aksa.Ea mi-a zis k e cu iubitul ei si cu ciprian ca asa il cheama pe iubitu meu.L-am intrb dc nu sunt si eu cu ei si mi-a zis ca nu a avut chef sa ma vada..sufar mult plang...si mi-a zis k noi doi numai avem ce discuta..l-am tot sunat si imi raspunde si ma injura si inchide...totul a mers extraordinar pana akm 3 ore...numai pot...sunt termina numai inteleg nimic..va rog ajutati-ma


Renunta la idiot si mergi inainte.
goanga2000
Postat pe 27 Decembrie 2009 00:18
Scapa fato de imbecilul asta, ca la 16 ani ai de unde alege... Aste sunt faze demne de un mucos de tot kkt-ul... a dovedit ce "scula" de "barbat" este ( ), ce dracu' iti mai pierzi timpul cu el??? NEXT!
darksukkubus69
Postat pe 29 Decembrie 2009 14:13
Te felicit ca ai scapat, stii ca nu e bine sa faci dragoste cu cineva daca nu esti casatorita religios cu el. Daca nu te casatoresti, nu-ti face probleme. Zicea Sf. Paul ca nu este bine pt. om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. "Dar", zicea, "mai bine pt. om este sa ramana cum sunt eu insumi." El era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii, si pt. Dumnezeu fiecare este unic. Daca te casatoresti-depinde cum vrea Dumnezeu pt. fiecare-stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti. De fapt, mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou.
kudika081126
Postat pe 30 Decembrie 2009 15:38
De la: kudika081126, la data 2009-12-30 15:38:20Te felicit ca ai scapat, stii ca nu e bine sa faci dragoste cu cineva daca nu esti casatorita religios cu el. Daca nu te casatoresti, nu-ti face probleme. Zicea Sf. Paul ca nu este bine pt. om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. "Dar", zicea, "mai bine pt. om este sa ramana cum sunt eu insumi." El era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii, si pt. Dumnezeu fiecare este unic. Daca te casatoresti-depinde cum vrea Dumnezeu pt. fiecare-stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti. De fapt, mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou.



Fatã, eºti dusã...cu sorcova...mai bine cautã un psihiatru, în loc sã bântui pe forumuri aiurea!
N-ai nici un gram de coerenþã în exprimare!
Ochi_albastri
Postat pe 30 Decembrie 2009 15:52
vai de mine nu pot sa cred ca mai gandeste cineva asa in secolul vitezei. imi cer scuze ca intervin cati ani ai?

k_angelica
Postat pe 30 Decembrie 2009 15:54
De la: kudika081126, la data 2009-12-30 15:38:20Te felicit ca ai scapat, stii ca nu e bine sa faci dragoste cu cineva daca nu esti casatorita religios cu el. Daca nu te casatoresti, nu-ti face probleme. Zicea Sf. Paul ca nu este bine pt. om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. "Dar", zicea, "mai bine pt. om este sa ramana cum sunt eu insumi." El era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii, si pt. Dumnezeu fiecare este unic. Daca te casatoresti-depinde cum vrea Dumnezeu pt. fiecare-stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti. De fapt, mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou.



Nu vreau sa te dezamagesc dar ar fi cazul sa mai citesti si alte carti inafara de cele de povesti cum ar fi biblia.
Realitatea e cu totul alta. Uitate la lumea din jur, la lumea in care traiesti, lasa sfinti la locul lor in calendarul bunicii.
k_angelica
Postat pe 30 Decembrie 2009 15:59
Multumeste-i ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu,poate iti mai trantea si un copil si traia cu amandoua,te-ai gandit?
Sunt atatia barbati pe lume incat nu te poti opri la un las ca el.Succes.Sa auzim de bine.
camelia_27
Postat pe 30 Decembrie 2009 17:03
arunca o privire si poti sa intrii intr-un concurs cu premii la alegere http://versu.ro/ada-184.htm
ada_adussa
Postat pe 30 Decembrie 2009 19:22
Am 30 de ani.
kudika081126
Postat pe 1 Ianuarie 2010 02:37
Am raspuns cui m-a intrebat cati ani am.30 de ani.
kudika081126
Postat pe 2 Ianuarie 2010 23:59
De la: hapyness, la data 2009-12-30 17:03:42Multumeste-i ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu,poate iti mai trantea si un copil si traia cu amandoua,te-ai gandit?
Sunt atatia barbati pe lume incat nu te poti opri la un las ca el.Succes.Sa auzim de bine.





... copilul era singurul care sigur o iubea ...


marco918
Postat pe 3 Ianuarie 2010 00:07
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere, s-ar putea sa nu fie intotdeauna ceea ce doriti sa auziti, dar intotdeauna va fi adevarul.

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 4 Ianuarie 2010 05:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problemele de cuplu 53 De la: steffy91 27 Ianuarie 2012 00:00
femei inselate/ barbarti inselati... 29 De la: kudika195501 13 Decembrie 2010 23:23
Increderea in sine! 17 De la: brunita 20 Ianuarie 2014 12:57
Infidelitate 17 De la: dakar_dakina 20 Octombrie 2008 17:48
JOCUL TREI 144 De la: kudika_10590 6 Iulie 2012 22:34