Setari Cookie-uri

va rog sa ma ajutatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

buna, ma numesc cristina , am 24 de ani si nu mai stiu la cine sa apelez.am avut o relatie , l-am iubit nebuneste si inca o fac , m-a tratat intr-un mod oribil si inca nu-mi pot revenii, il iubesc si mi se taie respiratia cand il vad. ajuta-ma te rog , vreau sa scap de umbra lui apasatoare . innebunesc numai la gandul ca e cu alta si el e constient de acest lucru si apare de fiecare data cu cate o fata in fata mea. il iubesc din tot sufletul , o iubire care ma macina si ma face sa uit de familie si de tot ce-i frumos. m-am batut de 5 ori si totusi cand ma gandesc la el nu-mi aduc aminte decat clipele frumoase pe care le-am petrecut langa el. imi vine sa plang tot timpul , as da orice sa pot fii cu el , insa sunt constienta ca nu-i bine pentru mine. ma trateaza foarte urat cand ne certam , apoi imi spune ca eu l-am provocat ca el ma iubeste si vrea sa ma ia de sotie.cum sa fac sa nu ma mai gandesc 24 din 24 la fel si sa pot sa-mi vad de viata mea in continuare? cum sa devin persoana zambitoare dinainte de al cunoste? cum sa nu ma mai invinovatesc pentru tot ce s-a intamplat? sa nu ma mai gandesc ca daca eu ma comportam altfel , nu s-ar fii intamplat asa? te rog ajuta-ma nu mai suport!!!!astept raspunsul tau. multumesc
kudika072736
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:18
De la: kudika072736, la data 2009-10-13 20:18:53buna, ma numesc cristina , am 24 de ani si nu mai stiu la cine sa apelez.am avut o relatie , l-am iubit nebuneste si inca o fac , m-a tratat intr-un mod oribil si inca nu-mi pot revenii, il iubesc si mi se taie respiratia cand il vad. ajuta-ma te rog , vreau sa scap de umbra lui apasatoare . innebunesc numai la gandul ca e cu alta si el e constient de acest lucru si apare de fiecare data cu cate o fata in fata mea. il iubesc din tot sufletul , o iubire care ma macina si ma face sa uit de familie si de tot ce-i frumos. m-am batut de 5 ori si totusi cand ma gandesc la el nu-mi aduc aminte decat clipele frumoase pe care le-am petrecut langa el. imi vine sa plang tot timpul , as da orice sa pot fii cu el , insa sunt constienta ca nu-i bine pentru mine. ma trateaza foarte urat cand ne certam , apoi imi spune ca eu l-am provocat ca el ma iubeste si vrea sa ma ia de sotie.cum sa fac sa nu ma mai gandesc 24 din 24 la fel si sa pot sa-mi vad de viata mea in continuare? cum sa devin persoana zambitoare dinainte de al cunoste? cum sa nu ma mai invinovatesc pentru tot ce s-a intamplat? sa nu ma mai gandesc ca daca eu ma comportam altfel , nu s-ar fii intamplat asa? te rog ajuta-ma nu mai suport!!!!astept raspunsul tau. multumesc


asta nu cred ca e iubire, e obsesie... te-a batut si te mai gandesti la el? incearca sa te gandesti la bataile pe care ti le-a dat si cat ai suferit atunci, gandeste-te ca meriti sa fii iubita si rasfatata, nu batuta
Andia
Postat pe 13 Octombrie 2009 21:10
De la: kudika072736, la data 2009-10-13 20:18:53buna, ma numesc cristina , am 24 de ani si nu mai stiu la cine sa apelez.am avut o relatie , l-am iubit nebuneste si inca o fac , m-a tratat intr-un mod oribil si inca nu-mi pot revenii, il iubesc si mi se taie respiratia cand il vad. ajuta-ma te rog , vreau sa scap de umbra lui apasatoare . innebunesc numai la gandul ca e cu alta si el e constient de acest lucru si apare de fiecare data cu cate o fata in fata mea. il iubesc din tot sufletul , o iubire care ma macina si ma face sa uit de familie si de tot ce-i frumos. m-am batut de 5 ori si totusi cand ma gandesc la el nu-mi aduc aminte decat clipele frumoase pe care le-am petrecut langa el. imi vine sa plang tot timpul , as da orice sa pot fii cu el , insa sunt constienta ca nu-i bine pentru mine. ma trateaza foarte urat cand ne certam , apoi imi spune ca eu l-am provocat ca el ma iubeste si vrea sa ma ia de sotie.cum sa fac sa nu ma mai gandesc 24 din 24 la fel si sa pot sa-mi vad de viata mea in continuare? cum sa devin persoana zambitoare dinainte de al cunoste? cum sa nu ma mai invinovatesc pentru tot ce s-a intamplat? sa nu ma mai gandesc ca daca eu ma comportam altfel , nu s-ar fii intamplat asa? te rog ajuta-ma nu mai suport!!!!astept raspunsul tau. multumesc


Stii vorba aia...:...ori esti proasta ,ori iti place! Una din doua se aplica sigur in ceea ce te priveste!
bl_de
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:18
De la: bl_de, la data 2009-10-14 10:18:32

Stii vorba aia...:...ori esti proasta ,ori iti place! Una din doua se aplica sigur in ceea ce te priveste!

tu stii cat ii lipseste sa o alinte cu palma?pumnii?picioarele?
tu stii cat de suav suna pe buzele lui"fa zdreanto!"? iubirea cere sacrificii dragule!
one_size
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:24
ce nu fac uni pentru o iubire din aia nebuna ce se lasa cu oase rupte asa ca iubiti-va mult oameni buni ca nu se stie cat mai apucati ..................mamaaaaaaaaa ce bine ma pricep la sfaturi parca as fi zaa idol
spumosu
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:31
spumosule..cum sa vezi viata in culori...daca nu ai un ochi vanat?
cum este viata fara un pumn in cap in urma caruia vezi stelute..verzi..albastre...?
plus ca spun unii bataia este rupta din rai..
one_size
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:38
De la: one_size, la data 2009-10-14 10:38:02spumosule..cum sa vezi viata in culori...daca nu ai un ochi vanat?
cum este viata fara un pumn in cap in urma caruia vezi stelute..verzi..albastre...?
plus ca spun unii bataia este rupta din rai..



o fi valabila si chestia ca acolo unde da el creste?
spumosu
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:43
De la: spumosu, la data 2009-10-14 10:43:54
De la: one_size, la data 2009-10-14 10:38:02spumosule..cum sa vezi viata in culori...daca nu ai un ochi vanat?
cum este viata fara un pumn in cap in urma caruia vezi stelute..verzi..albastre...?
plus ca spun unii bataia este rupta din rai..



o fi valabila si chestia ca acolo unde da el creste?

nuuu se zice ca unde da mama creste!
one_size
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:45
De la: one_size, la data 2009-10-14 10:45:52
De la: spumosu, la data 2009-10-14 10:43:54
De la: one_size, la data 2009-10-14 10:38:02spumosule..cum sa vezi viata in culori...daca nu ai un ochi vanat?
cum este viata fara un pumn in cap in urma caruia vezi stelute..verzi..albastre...?
plus ca spun unii bataia este rupta din rai..



o fi valabila si chestia ca acolo unde da el creste?

nuuu se zice ca unde da mama creste!



m-ai prins se pare ca am incurcat borcanele......................dar mai conteaza atata timp cat este vorba de-o bataia din aia zdravana asa ca la carte
spumosu
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:48
De la: spumosu, la data 2009-10-14 10:48:38
De la: one_size, la data 2009-10-14 10:45:52
De la: spumosu, la data 2009-10-14 10:43:54
De la: one_size, la data 2009-10-14 10:38:02spumosule..cum sa vezi viata in culori...daca nu ai un ochi vanat?
cum este viata fara un pumn in cap in urma caruia vezi stelute..verzi..albastre...?
plus ca spun unii bataia este rupta din rai..



o fi valabila si chestia ca acolo unde da el creste?

nuuu se zice ca unde da mama creste!



m-ai prins se pare ca am incurcat borcanele......................dar mai conteaza atata timp cat este vorba de-o bataia din aia zdravana asa ca la carte


uofff cum nu te consiliez o zi cum o iei pe aratura!
da ia zi-mi ce culoare vrei sa ai la ochi?
one_size
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:55
De la: one_size, la data 2009-10-14 10:55:36
De la: spumosu, la data 2009-10-14 10:48:38
De la: one_size, la data 2009-10-14 10:45:52
De la: spumosu, la data 2009-10-14 10:43:54
De la: one_size, la data 2009-10-14 10:38:02spumosule..cum sa vezi viata in culori...daca nu ai un ochi vanat?
cum este viata fara un pumn in cap in urma caruia vezi stelute..verzi..albastre...?
plus ca spun unii bataia este rupta din rai..



o fi valabila si chestia ca acolo unde da el creste?

nuuu se zice ca unde da mama creste!



m-ai prins se pare ca am incurcat borcanele......................dar mai conteaza atata timp cat este vorba de-o bataia din aia zdravana asa ca la carte


uofff cum nu te consiliez o zi cum o iei pe aratura!
da ia zi-mi ce culoare vrei sa ai la ochi?


te las sa alegi tu culoarea dar sa nu fie albastri pentru ca ii am deja si inca ceva te rog sa fi blanda eventual sa te dotezi cu ceva manusi de box asta pentru a nu lasa urme
spumosu
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:58
Sincer eu nu intelelg cum poti iubi o persoana care te bate si te jigneste.Ce poti face?Evita-l,cauta-ti un alt baiat spre care sa-ti indrepti atentia ,acorda-ti mai mult timp tie si invata sa te iubesti si sa te respecti pentru ca daca nu o faci tu nimeni nu o va face.
nicole_0080
Postat pe 14 Octombrie 2009 17:56
Ceea ce simti tu pt baiatul asta NU e iubire...pt ca nu poti iubi un om care iti face rau.
Tu esti obisnuita cu el si ti-e greu sa renunti la acest obicei.
Asadar, daca tot ai reusit sa ieie acesta decizie inteleapta si sa renunti la el...eu pot spune doar ca greul pt tine a trecut..de acum incolo trebuie doar sa te focusezi mai mult pe tine, ai mai multa grija de tine, vb mai mult cu prietenii tai, fa-ti prieteni noi...inscrie-te la un curs de dans, o sala de fites, ceva care sa-ti umple si mai mult timpul, si sa fie si in folosul tau.
Si in primul si in primul rand...iesi, nu sta in casa, nu sta singura.
eu asa am facut de fiecare data cand credeam ca imi fuge luemea de sub picioare (adica de vreo 3-4 ori) si vreau sa zic ca bine am facut. in mom de fata sunt f multumita de alegerile mele din trecut si chiar ma gandesc ce proasta as fi fost daca stateam si ma impacam cu respectivii, ca nu as fi avut parte de fericire adevarata.
Cand ai impresia ca baiatul cu care esti e cel mai bun...mai gandeste-te odata...intotdeauan vei putea gasi ceva si mai bun, mereu!
bafta multa si pls...fi inteleapta si gandeste-te la binelee tau pe termen lung, nu azi maine....
Inobb
Postat pe 19 Octombrie 2009 13:54
Ia mai iesi si tu in lume ....sa cunosti un barbat normal. Dk aveai sub 18 ani mai intelegeam sa fii naiva dar asa....n ai nicio scuza. Revino ti!!!!!! Nu se merita sa ti pierzi cei mai frumosi ani pt un NIMENI!
Dara
Postat pe 19 Octombrie 2009 13:59
Cind iubesti un om cu adevarat,ii iubesti si partile rele,cred ca asa e,nu ma indoiesc.Eu ii iubesc barbatului meu si momentele mai putin stralucitoare,iar defectele lui le accept fara mari probleme,cu multa dragoste. Dar gindeste-te bine: tu il iubesti in momentele cind da in tine?Tu iubesti faptul ca te trateaza ca pe un obiect?Am spus-o si o mai spun,nimeni nu e perfect,dar gindeste bine ce poti sa accepti si sa tolerezi la cineva. Mi se pare ca nu poti iubi doar niste momente frumoase si pe restul sa le ignori. El este un tot care nu iti ofera numai ce e frumos... Iubesti acel tot? Ma indoiesc. Cum spunea cineva mai sus,incearca sa te focusezi mai mult pe tine!
AliceP
Postat pe 19 Octombrie 2009 14:06
Fa-ti alt iubit.......... Daca ai si alte propuneri.... accepta. Poate iti gasesti un baiat care te face sa-l uiti pe celalalt si..... nici nu te bate. Exista cu siguranta baiatul asta.......Multa bafta!
adelheida
Postat pe 19 Octombrie 2009 14:07
Si totusi, femeile care accepta o a doua palma... o a treia, o bataie care sa se lase cu lesin UITA toate acestea la primul zambet. Este incredibil cum poti iubi pe cineva care te loveste.
Un foarte mic procent din femeile lovite prima data... renunta la persona respectiva. Majoritatea se agata de speranta ca nu se va repeta. Apoi se obisnuiesc sau, si mai grav, se considera culpabile. Poate asa isi imagineaza ele ca-si spala "pacatele".
Ideea este ca o femeie ce nu accepta violenta fizica sau verbala, nu va scrie in veci pe un forum ca il iubeste enorm pe cel care a avut indrazneala sa ridice palma. Restul, ca si fata de a deschis topicul asta.... sunt cauze pierdute. A cincea oara lovita.. deja a devenit o necesitate...
rashela
Postat pe 19 Octombrie 2009 15:06
Esti cumva Sado -Maso ??
asa pt cultura noastra generala , ca prea ai spus-o pardon scris-o intr-un mod ffff repezit ! Adica te bae si tu stai ? Tind sa cred ca ai probleme , daca eram in locul tau el dadea una , eu 2 si tigaia (Tefal -ca se lipeste mai bine ) Eh palarie cu tichie . Nu-i problema ca dupa furtuna va veni si soarele pe strada ta , da ai grija cu ce "grindina " asta daca va fi , eu personal tind sa cred ca in viitor nu va mai fi "Conflicte " intre ochiul tau si pumnul viitorului da mna fiecare doarme cum isi asterne
blue07scorpion
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:08
nush de ce n-a aparut ce-am scris ! o sa incerc din nou.Spuneam ca trebuie sa te concentrezi pe altceva care sa te faca sa nu te mai gandesti atata la omul asta pentru care ai facut o fixatie! sau sa asemeni comportamentul tau cu al unei pisici in calduri apuca-te de sporturi extreme sau impuneti pur si simplu sa-l uiti ! daca nu te "obligi" cumva sa faci asta si peste ceva mai mult timp vei fi tot in compromisu' asta ca tu nu faci nika sa-l uiti si el iti ofera din cand in cand cate-un vis erotic gratuit! succes
deea9
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:04
NICI SA NU TE MAI GANDESTI LA EL .UITAL NU TE MERITA, ASTAI ANIMAL NUI OM .CUM POTI VORBI DE CEL MAI PUR SENTIMENT IUBIRE CAND EL ITI TOARNA PESTE EL NUMAI VENIN. ASCULTA-MI SFATUL INTRA PE NET. INSCRIETE LA SAITURI MATRIMONIALE SI VORBESTE CU BAIETI CA SA UITI DE EL . UMPLETI TIMPUL COMUNICAND CU ALTE PERSOANE, DAR NICI INTR-UN CAZ DESPRE ACEST SUBIECT . UITAL PUNEL INTR-O CUTIE SI ASEAZAL INTR-UN RAFT.
kudika048899
Postat pe 21 Octombrie 2009 16:34
nu stiu de ce ai mai facut topicul, cunosti si tu raspunsul....ai vrut sa se rada pe seama ta?

esti atat de tanara, ce astepti? sa ajungi la urgente, sau probabil o cruce la cap......
taiko_delia
Postat pe 21 Octombrie 2009 16:54
De la: taiko, la data 2009-10-21 16:54:53nu stiu de ce ai mai facut topicul, cunosti si tu raspunsul....ai vrut sa se rada pe seama ta?

esti atat de tanara, ce astepti? sa ajungi la urgente, sau probabil o cruce la cap......


IN cap si pe urma aaaaamiiiin
_curly
Postat pe 21 Octombrie 2009 18:04
poate ca ,cum zici tu il iubesti,imagineaza-ti,va casatoriti,faceti un copil doi...ai vre ca ei sa asiste la o creza de-a lui care sa ii socheze pe viata!?trebuie sa intelegi ca daca te-a batut o data doua trei...va continu sa o mai faca nu se va opri pt ca tu suferi si il iubesti....nu merita sa iti pierzi timpul cu el...ridica putin capul,uita-te in jurul tau...este atata viata si distractie in preajma ,de ce sa suferi sau in cel mai rau caz sa parasesti aceasta lume pt ca el te-a lovit mai tare si intr-un loc mai sensibil o data?!....nu te merita...
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 18:19
daca te-a lovit o data te va lovi mereu crede-ma nu merita incearca sa treci peste oricat de greu ti-ar fi ,lasa totul in urmaa fiindca nu merita.
alina_oana_pachef
Postat pe 21 Octombrie 2009 18:29
pfffff.....subscriu ce a zis blue scorpion......
o viata cu un astfel de om poate deveni calvar. e viata ta.... daca alegi sa o traiesti asa, sper sa intelegi de la inceput ce te va astepta.

_iluzie_
Postat pe 22 Octombrie 2009 12:19
De la: kudika072736, la data 2009-10-13 20:18:53buna, ma numesc cristina , am 24 de ani si nu mai stiu la cine sa apelez.am avut o relatie , l-am iubit nebuneste si inca o fac , m-a tratat intr-un mod oribil si inca nu-mi pot revenii, il iubesc si mi se taie respiratia cand il vad. ajuta-ma te rog , vreau sa scap de umbra lui apasatoare . innebunesc numai la gandul ca e cu alta si el e constient de acest lucru si apare de fiecare data cu cate o fata in fata mea. il iubesc din tot sufletul , o iubire care ma macina si ma face sa uit de familie si de tot ce-i frumos. m-am batut de 5 ori si totusi cand ma gandesc la el nu-mi aduc aminte decat clipele frumoase pe care le-am petrecut langa el. imi vine sa plang tot timpul , as da orice sa pot fii cu el , insa sunt constienta ca nu-i bine pentru mine. ma trateaza foarte urat cand ne certam , apoi imi spune ca eu l-am provocat ca el ma iubeste si vrea sa ma ia de sotie.cum sa fac sa nu ma mai gandesc 24 din 24 la fel si sa pot sa-mi vad de viata mea in continuare? cum sa devin persoana zambitoare dinainte de al cunoste? cum sa nu ma mai invinovatesc pentru tot ce s-a intamplat? sa nu ma mai gandesc ca daca eu ma comportam altfel , nu s-ar fii intamplat asa? te rog ajuta-ma nu mai suport!!!!astept raspunsul tau. multumesc


Din pacate stiu cam ce inseamna. Incerca sa te indepartezi cat mai mult de el, sa fii mai indiferenta la ce face, nu il mai suna, gaseste-ti altceva de facut, sa fii tot timpul ocupata. Fa-ti noi prieteni, nu neaparat baietii, dar un nou grup, cunoaste oameni noi, fa lucruri noi asa incat sa te poti indeparta de el cat mai usor.Si incetul cu incetul vei vedea ca nu iti va mai pasa de viata lui. Dar trebuie sa stii ca totul vine de la tine! Daca iti doresti cu adevarat sa te desparti de el, idiferent k il iubesti de mori ...ai sa vezi daca vei reusi ca defapt nu e iubire, mai ales at cand nu te simti bine cu persoana de la lanaga tine. E obisnuinta, e altceva ...dar nu iubire!
Multa bafta si tot binele!
ralukutzza
Postat pe 22 Octombrie 2009 20:15
"cum sa devin persoana zambitoare dinainte de al cunoste? cum sa nu ma mai invinovatesc pentru tot ce s-a intamplat? sa nu ma mai gandesc ca daca eu ma comportam altfel , nu s-ar fii intamplat asa?"
Simplu, uitat-te in fiecare dimineata in oglinda, zambeste reflexiei tale si spune-ti : sunt frumoasa, sunt desteapta, sunt cea mai cea! Concluzia ar fi , respecta-te si vei fi respectata, iubeste-te si vei fi iubita!
miss_darine
Postat pe 22 Octombrie 2009 20:28
Imi aduc aminte ca si eu am avut un prieten caruia ii placea sa bata femeile,ba kiar m-a lovit de vreo 2-3 ori,asta se pare k o invatase foarte bine de la taica-su,nu de alta ,dar si maica-sa era vanaata la oki 1 datala 2 saptamani.prima data dupa ce m-a lovit si-a cerut scuze,ca ii pare rau ,ca nu mai face,si k multe altele.a 2a oara a facut-o ca s-a imbatat si asa a crezut el de cuviinta sa-si ceara scuze pt asta.in skimb,a 3 oara si-a luat-o el de la mine,l-am invinetit,l-am zgariat pe oki si pe cap,l-am umplut de sange si am ajuns cu el pana la poarta politiei,cu promisiunea politistului de servici ca -si va petrece noaptea la racoare,in caz k ii e prea cald afara.din acel moment i-am dat verde pt ca am constientizat ca dc ma marit cu el,k asa era vb,o sami-o iau ori de cate ori ii vor veni lui pitici pe creierul ala bolnav.asa ca draga mea lasa-l si fugi,gaseste-ti un iubit care sa te aprecieze si sa te iubeasca neconditionat,dar care mai ales sa te respecte.asta conteaza cel mai mult.
mandy_moore
Postat pe 24 Octombrie 2009 10:36
De la: kudika072736, la data 2009-10-13 20:18:53buna, ma numesc cristina , am 24 de ani si nu mai stiu la cine sa apelez.am avut o relatie , l-am iubit nebuneste si inca o fac , m-a tratat intr-un mod oribil si inca nu-mi pot revenii, il iubesc si mi se taie respiratia cand il vad. ajuta-ma te rog , vreau sa scap de umbra lui apasatoare . innebunesc numai la gandul ca e cu alta si el e constient de acest lucru si apare de fiecare data cu cate o fata in fata mea. il iubesc din tot sufletul , o iubire care ma macina si ma face sa uit de familie si de tot ce-i frumos. m-am batut de 5 ori si totusi cand ma gandesc la el nu-mi aduc aminte decat clipele frumoase pe care le-am petrecut langa el. imi vine sa plang tot timpul , as da orice sa pot fii cu el , insa sunt constienta ca nu-i bine pentru mine. ma trateaza foarte urat cand ne certam , apoi imi spune ca eu l-am provocat ca el ma iubeste si vrea sa ma ia de sotie.cum sa fac sa nu ma mai gandesc 24 din 24 la fel si sa pot sa-mi vad de viata mea in continuare? cum sa devin persoana zambitoare dinainte de al cunoste? cum sa nu ma mai invinovatesc pentru tot ce s-a intamplat? sa nu ma mai gandesc ca daca eu ma comportam altfel , nu s-ar fii intamplat asa? te rog ajuta-ma nu mai suport!!!!astept raspunsul tau. multumesc


Fata draga mai da-o dracu' de iubire.Tu nu ai putina demnitate in tine si ceva respect de sine?
Vrei sa fii sac de box sau femeie ,iubita ,respectata si alintata de un barbat?

Postat pe 26 Octombrie 2009 09:16
cum am spus si in alt topic.. nu inteleg femeile si nu pt ca ar fi prea complicate ci pt ca sunt ciudate.
felixcat
Postat pe 26 Octombrie 2009 15:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mandevilla rosie 4 De la: alisson 5 August 2011 15:58
cum fac sa il recuceresc? 47 De la: MitzyMik 28 Iulie 2009 23:50
doreste copil de la amanta ? 29 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:53
Am fost inselat de sotie si nu stiu ce sa mai fac 227 De la: kudika_956311 27 Martie 2014 19:36
poti iubi un barbat mai mare ca tine cu aproape 19 ani? 31 De la: venera17 10 Iulie 2011 22:48