Setari Cookie-uri

E cel mai greu moment

Buna, fetelor. Tocmai am citit o poveste care m-a impresionat. Si eu m-am despartit de iubitul meu, si el imi spune sa nu ne purtam ranchiuna, sa ne aducem aminte de clipele frumoase si, bineinteles, sa ramanem doar prieteni. La cat l-am iubit de mult credeti ca as putea sa fiu doar prietna cu el. El e casatorit de 15 ani, are o familie, are 2 copii, iar eu m-am amagit ca va divorta de sotia lui. M-am inselat, bineinteles. De fiecare data cand aveam o discutie in contradictoriu, el imi spunea ca ar fi mai bine sa ne vedem de viata noastra, separat. La cat ma dureau de tare vorbele aste, imi mai si spunea, cand ne impacat ca, atunci cand am fost certati, s-a razgandit, si nu mai divorteaza. De cate ori multe ori am gresit din cauza lui. De multe ori m-am simtit cea mai importanta femeie din viata lui, dar la fel de mult, am simtit ca sunt pe locul 2. Nu-i doresc niciunei femei sa treaca prin ce am trecut eu, sa se considere tot timpul vinovata ca din cauza ei nu merge relatia etc. Si eu am o fetita dintr-o casnicie anterioara, si el are 2 copii, amandoi ne iubim copii foarte mult, el de multe ori mi spunea ca nu ar vrea sa divorteze din cauza lor. Il inteleg, dar asta nu inseamna ca pentru copii, trebui sa ramai nefericit o viata intreaga. Sau poate ca nu e nefericit, asa cum credeam eu. Chiar el mi-a recunoscut ca se complace intr-o asemenea situatie. Cel putin, in ultimul timp, m-a facut sa ma simt atat de prost, incat eu am inceput sa caut motive de cearta. Prea mult ma durea absenta lui, si nesiguranta lui...
georgescu_simona21
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:33
De la: georgescu_simona21, la data 2009-10-13 20:33:04Buna, fetelor. Tocmai am citit o poveste care m-a impresionat. Si eu m-am despartit de iubitul meu, si el imi spune sa nu ne purtam ranchiuna, sa ne aducem aminte de clipele frumoase si, bineinteles, sa ramanem doar prieteni. La cat l-am iubit de mult credeti ca as putea sa fiu doar prietna cu el. El e casatorit de 15 ani, are o familie, are 2 copii, iar eu m-am amagit ca va divorta de sotia lui. M-am inselat, bineinteles. De fiecare data cand aveam o discutie in contradictoriu, el imi spunea ca ar fi mai bine sa ne vedem de viata noastra, separat. La cat ma dureau de tare vorbele aste, imi mai si spunea, cand ne impacat ca, atunci cand am fost certati, s-a razgandit, si nu mai divorteaza. De cate ori multe ori am gresit din cauza lui. De multe ori m-am simtit cea mai importanta femeie din viata lui, dar la fel de mult, am simtit ca sunt pe locul 2. Nu-i doresc niciunei femei sa treaca prin ce am trecut eu, sa se considere tot timpul vinovata ca din cauza ei nu merge relatia etc. Si eu am o fetita dintr-o casnicie anterioara, si el are 2 copii, amandoi ne iubim copii foarte mult, el de multe ori mi spunea ca nu ar vrea sa divorteze din cauza lor. Il inteleg, dar asta nu inseamna ca pentru copii, trebui sa ramai nefericit o viata intreaga. Sau poate ca nu e nefericit, asa cum credeam eu. Chiar el mi-a recunoscut ca se complace intr-o asemenea situatie. Cel putin, in ultimul timp, m-a facut sa ma simt atat de prost, incat eu am inceput sa caut motive de cearta. Prea mult ma durea absenta lui, si nesiguranta lui...


draga simona, capul sus o sa gasesti pe cineva care o sa te iubeasca asa cum meriti, parerea mea e ca niciodata nu a vrut sa divorteze pentru tine, erau doar minciuni frumoase, poate ca sunt mai bune pentru unii, dar mai bine adevarurile care dor si in fond, un sut in fund e un pas inainte nu e asa? sa fii iubita
Andia
Postat pe 13 Octombrie 2009 21:05
Este grea viata de amanta,nu?poate inveti ceva din asta si data viitoare ai mai multa grija de cine te indragostesti!Capul sus si succes!
one_size
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:01
De la: georgescu_simona21, la data 2009-10-13 20:33:04Buna, fetelor. Tocmai am citit o poveste care m-a impresionat. Si eu m-am despartit de iubitul meu, si el imi spune sa nu ne purtam ranchiuna, sa ne aducem aminte de clipele frumoase si, bineinteles, sa ramanem doar prieteni. La cat l-am iubit de mult credeti ca as putea sa fiu doar prietna cu el. El e casatorit de 15 ani, are o familie, are 2 copii, iar eu m-am amagit ca va divorta de sotia lui. M-am inselat, bineinteles. De fiecare data cand aveam o discutie in contradictoriu, el imi spunea ca ar fi mai bine sa ne vedem de viata noastra, separat. La cat ma dureau de tare vorbele aste, imi mai si spunea, cand ne impacat ca, atunci cand am fost certati, s-a razgandit, si nu mai divorteaza. De cate ori multe ori am gresit din cauza lui. De multe ori m-am simtit cea mai importanta femeie din viata lui, dar la fel de mult, am simtit ca sunt pe locul 2. Nu-i doresc niciunei femei sa treaca prin ce am trecut eu, sa se considere tot timpul vinovata ca din cauza ei nu merge relatia etc. Si eu am o fetita dintr-o casnicie anterioara, si el are 2 copii, amandoi ne iubim copii foarte mult, el de multe ori mi spunea ca nu ar vrea sa divorteze din cauza lor. Il inteleg, dar asta nu inseamna ca pentru copii, trebui sa ramai nefericit o viata intreaga. Sau poate ca nu e nefericit, asa cum credeam eu. Chiar el mi-a recunoscut ca se complace intr-o asemenea situatie. Cel putin, in ultimul timp, m-a facut sa ma simt atat de prost, incat eu am inceput sa caut motive de cearta. Prea mult ma durea absenta lui, si nesiguranta lui...

nu vreau sa fiu grosolana..insa ma bucur ca a ales corect...inseamna ca isi iubeste sotia si copii...poate acum ai invatat de la viata sa nu mai stai cu barbat insurat....sunt atitia care sunt singuri
cristiana_cris
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:17
E cel mai greu moment dar si cel mai bun ! Oricat de mult te-ar durea e buna alegea facuta. NU trebuie sa fim pe locul 2 in viata nimanui,bineinteles asta daca noi nu lasam sa se intample....Eu una ma intreb cum de ai stat atat timp...? Nu as putea ca persoana pe care o iubesc sa o stiu cu altcineva..in casa,in pat...etc etc. Sincer iti spun...In fine...Ma bucur pt decizia luata ! si capul sus,orice sac iti are peticul ! Pup
G_bi__539_a
Postat pe 22 Octombrie 2009 13:46
Pacat ca lucrurile au ajuns atat de departe si, tocmai el, pe care l-am iubit atat de mult, mi-a putut face cel mai mare rau din lumea asta. Este adevarat ca un sut in fund e un pas inainte, nu contesta nimeni asta, dar el, intr-o singura zi, nu numai ca mi-a dat un sut in fund, dar mi-a dat toata viata peste cap. Din cauza lui era sa pierd tot ce am realizat pana acum. Cel mai rau imi pare ca nu mi-am dat seama niciodata de asta. Nu m-am gandit vreodata ca omul care-ti spune si sustine ca te iubeste, poate sa-ti faca atat de mult rau. Cel putin imi pare bine ca am reusit sa-mi dau seama alaturi de cine voiam sa traiesc. Incerc sa-l uit, dar n-o sa-mi fie greu, pt ca el in continuare inceraca sa-mi faca rau si chestia asta ma ambitioneaza sa-l uit. L-am sters din mintea mea, din sufletul meu, inclusiv din calculatorul meu. Nu mai am absolut nimic ce sa-mi aminteasca de el si mi-am schimbat chiar si numerele de tel si am aruncat celelalte cartele. La cat rau mi-a facut, pe langa faptul ca nu pot sa-l iert niciodata, nu mai vreau sa stiu nimic de el si nici sa mai am vreo legatura cu el. Cand ma gandesc ca imi cerea o gramada de lucruri, dar el nu-mi dadea niciodata nimic in schimb. Un asemenea om nu poate sa iubeasca. Nu mai vreau sa aud de el in toata viata mea, iar daca o sa-l zaresc vreodata, o sa ma prefac ca nu-l vad pentru ca nu merita absolut nimic. Macar ma bucur ca am reusit sa scap de el, iar acum pot sa-mi vad linistita de viata si de fetita. Fetelor, aveti grija de cine va indragostiti, pentru ca nici dupa 10 ani de trait impreuna, nu-ti cunosti aproapele, daramite dupa cateva luni.
georgescu_simona21
Postat pe 22 Octombrie 2009 23:26
Se zice ca in cazuri din acestea de rupturi sentimentale e bine sa-tzi gasesti ceva interesant de facut, sa ai un jurnal in care sa scrii tot ce simti zilnic- fiind o forma de exteriorizare, sa iesi cu prietenele cat mai des dar, atentie, sa te intrebe ele nu le face tu capul mare.

Tzie itzi ie teama de necunoscut cred, tzie teama sa-tzi faci alt prieten. sunt care-i schimba ca pe ciorapi si nu le e teama.

In rest citeste din nou ce ai scris - care e pozitia ta in aceasta relatzie - roata de rezerva, vioara a doua.

Priveste inainte, nu mai calca pe urme. Apropo stii cum e cel mai usor sa nu faci o gresesti? ocoleste!
stefanant
Postat pe 22 Octombrie 2009 23:59
De la: georgescu_simona21, la data 2009-10-22 23:26:15Pacat ca lucrurile au ajuns atat de departe si, tocmai el, pe care l-am iubit atat de mult, mi-a putut face cel mai mare rau din lumea asta. Este adevarat ca un sut in fund e un pas inainte, nu contesta nimeni asta, dar el, intr-o singura zi, nu numai ca mi-a dat un sut in fund, dar mi-a dat toata viata peste cap. Din cauza lui era sa pierd tot ce am realizat pana acum. Cel mai rau imi pare ca nu mi-am dat seama niciodata de asta. Nu m-am gandit vreodata ca omul care-ti spune si sustine ca te iubeste, poate sa-ti faca atat de mult rau. Cel putin imi pare bine ca am reusit sa-mi dau seama alaturi de cine voiam sa traiesc. Incerc sa-l uit, dar n-o sa-mi fie greu, pt ca el in continuare inceraca sa-mi faca rau si chestia asta ma ambitioneaza sa-l uit. L-am sters din mintea mea, din sufletul meu, inclusiv din calculatorul meu. Nu mai am absolut nimic ce sa-mi aminteasca de el si mi-am schimbat chiar si numerele de tel si am aruncat celelalte cartele. La cat rau mi-a facut, pe langa faptul ca nu pot sa-l iert niciodata, nu mai vreau sa stiu nimic de el si nici sa mai am vreo legatura cu el. Cand ma gandesc ca imi cerea o gramada de lucruri, dar el nu-mi dadea niciodata nimic in schimb. Un asemenea om nu poate sa iubeasca. Nu mai vreau sa aud de el in toata viata mea, iar daca o sa-l zaresc vreodata, o sa ma prefac ca nu-l vad pentru ca nu merita absolut nimic. Macar ma bucur ca am reusit sa scap de el, iar acum pot sa-mi vad linistita de viata si de fetita. Fetelor, aveti grija de cine va indragostiti, pentru ca nici dupa 10 ani de trait impreuna, nu-ti cunosti aproapele, daramite dupa cateva luni.


"dupa fapta si rasplata"...credeai ca roata vietii nu se intoarce niciodata...te gandesti cel putin o clipa ce a simtit sau simte sotia lui daca stie de relatia ta?....te-ai pus vre-o data in locul altcuiva inainte sa faci un pas?...nu vreau sa zic lucruri prea marete pentru ca nu stiu ce ma mai asteapta si pe mine...dar cred ca in asemenea cazuri ne meritam soarta...de ne place....de nu.
kudika076390
Postat pe 23 Octombrie 2009 00:15
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-14 10:17:20
De la: georgescu_simona21, la data 2009-10-13 20:33:04Buna, fetelor. Tocmai am citit o poveste care m-a impresionat. Si eu m-am despartit de iubitul meu, si el imi spune sa nu ne purtam ranchiuna, sa ne aducem aminte de clipele frumoase si, bineinteles, sa ramanem doar prieteni. La cat l-am iubit de mult credeti ca as putea sa fiu doar prietna cu el. El e casatorit de 15 ani, are o familie, are 2 copii, iar eu m-am amagit ca va divorta de sotia lui. M-am inselat, bineinteles. De fiecare data cand aveam o discutie in contradictoriu, el imi spunea ca ar fi mai bine sa ne vedem de viata noastra, separat. La cat ma dureau de tare vorbele aste, imi mai si spunea, cand ne impacat ca, atunci cand am fost certati, s-a razgandit, si nu mai divorteaza. De cate ori multe ori am gresit din cauza lui. De multe ori m-am simtit cea mai importanta femeie din viata lui, dar la fel de mult, am simtit ca sunt pe locul 2. Nu-i doresc niciunei femei sa treaca prin ce am trecut eu, sa se considere tot timpul vinovata ca din cauza ei nu merge relatia etc. Si eu am o fetita dintr-o casnicie anterioara, si el are 2 copii, amandoi ne iubim copii foarte mult, el de multe ori mi spunea ca nu ar vrea sa divorteze din cauza lor. Il inteleg, dar asta nu inseamna ca pentru copii, trebui sa ramai nefericit o viata intreaga. Sau poate ca nu e nefericit, asa cum credeam eu. Chiar el mi-a recunoscut ca se complace intr-o asemenea situatie. Cel putin, in ultimul timp, m-a facut sa ma simt atat de prost, incat eu am inceput sa caut motive de cearta. Prea mult ma durea absenta lui, si nesiguranta lui...

nu vreau sa fiu grosolana..insa ma bucur ca a ales corect...inseamna ca isi iubeste sotia si copii...poate acum ai invatat de la viata sa nu mai stai cu barbat insurat....sunt atitia care sunt singuri



Ce gandire ! Asa barbat destept si corect sa ai si tu !
Summer_
Postat pe 23 Octombrie 2009 01:19
da poate, s-a intors roata, erai pe cale sa desparti o familie, poate iti e greu si tie, nu zic ca nu dar mai greu le-ar fi lor, mai ales la acei copii, nu se merita, tu spui ca nu trebuike sa ramai intr-o relatie daca nu merge chiar daca ai copii, te contrazic, trebuie sa incerci orice cand ai copii sa faci orice sa mearga relatia si sa ramai, nu sa ai desparti de parinti, vorbesc din experienta mea adica a acelor copii nevinovati, bine ca ai iesit din relatie, asta este un pas mare si corect cauta pe cineva care este singur sau care nu e bagat intr-o casnicie...
iubi7a_lui
Postat pe 27 Octombrie 2009 01:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietenie sfarsita dupa 12 ani. 25 De la: Metal_spell 14 Decembrie 2009 04:04
oare e gay ? ajutati-ma 13 De la: rolly17 18 Ianuarie 2010 20:15
prietenie 12 De la: lonely_soul 7 Iunie 2009 22:44
An nevoie de niste sfaturi 39 De la: 28 Februarie 2014 11:45
nelamurire 27 De la: perianu 24 Octombrie 2010 00:35