Setari Cookie-uri

relatii de prietenie

vreau sa stiu daca voi aveti in viata voastra parte de o prietena adevarata si and spun 'adevarata' ma refer la faptul ca puteti sa va spuneti orice fara sa dati mai departe,la seri numai ale voastre, in care povestiti vrute si nevrute, sa va sprijiniti una pe alta,sa va consolati atunci cand aveti probleme...daca aveti,suteti foarte norocoase si sa n lasati pe nimeni sa intervina intr voi..eu nu am norocul asta,desi am avut 2 prietene mai apropiate dar pana la uma si-au aratat adevarata fata...false amn2....am indraznit sa-i cer sa mai stam putin de vorba knd ajungem aksa(ea urmand sa se intalneasca cu prietenul ei,dar putea sa-l vada si mai tarziu;ea doarme cu el)...si eu am prieten,dar atunci knd avea nevoie de mine,eram akolo...am ajuns sa ma cert cu prt meu pt ea si am aparat.o de multe ori...si akm nu mai vorbeste cu mine...ce sa fac?nu vreau sa rupem prietenia asta,de 4 ai...astept sfaturile voastre
lorycyklo
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:08
De la: kudika054530, la data 2009-11-06 15:08:58vreau sa stiu daca voi aveti in viata voastra parte de o prietena adevarata si and spun 'adevarata' ma refer la faptul ca puteti sa va spuneti orice fara sa dati mai departe,la seri numai ale voastre, in care povestiti vrute si nevrute, sa va sprijiniti una pe alta,sa va consolati atunci cand aveti probleme...daca aveti,suteti foarte norocoase si sa n lasati pe nimeni sa intervina intr voi..eu nu am norocul asta,desi am avut 2 prietene mai apropiate dar pana la uma si-au aratat adevarata fata...false amn2....am indraznit sa-i cer sa mai stam putin de vorba knd ajungem aksa(ea urmand sa se intalneasca cu prietenul ei,dar putea sa-l vada si mai tarziu;ea doarme cu el)...si eu am prieten,dar atunci knd avea nevoie de mine,eram akolo...am ajuns sa ma cert cu prt meu pt ea si am aparat.o de multe ori...si akm nu mai vorbeste cu mine...ce sa fac?nu vreau sa rupem prietenia asta,de 4 ai...astept sfaturile voastre


Scumpa mea ceea ce spui tu despre prietenia adevarata e sublim dar nu exista sau in cel mai bun caz e rarisim. Prietenul adevarat nu cere sacrificii din partea ta .

Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:14
Nu pune totul la suflet...
Aphrodite
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:52
io am o prietena fffffffff buna! am trecut prin toate etapele prieteniei shi acu am ajuns la..... apogeu... shi am toata increderea ca vom ramane cele mai bune prietene p viatza... shi asta pt k eu simt k ea e sufletul meu pereche!!!!!!!1

shi k sa fiu on topic... nu stiu cum percepi tu notiunea de prietenie adevarata cu prietena ta, dar intr o adev prietenie... nu exista sacrificii: faci totul dezinteresat! shi dc tu o intelegi p ea cand nu poate sa te vada... shi ea te intelege cand nu poti sa o vz,.... atunci asta i adev prietenie... shi noi 2 - - io + prietena mea - nu ne vdm ffff des deshi stam aproape - dar vb la tel....p mess ( traiasca tehnologi ). io m am casatorit intre tp... shi totushi tot ne spunem totul... indiferent.... se mai intampla insa sa am impresia ca i am spus aia shi aia.... deshi nu i am spus... dar io mereu cred k stie totul!

dc prietena ta te considera cea mai buna prietena... stai tu linistita k va mai vb cu tn!
iar dc n o va mai face... atunci nu a fost chiar asha de "cea mai buna prieta" sau tu nu ai fost pt ea cea mai buna prietena!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:59
eu am o pritena foarte buna de 6 ani...si desi ea este intrun colt al tarii iar eu in celalalt,...am ramas pritene la fel de bune..nu vorbim foarte des pt k nu ne permite timpul, dar atnci cand apucam sa vb avem grija sa recuperam:D...oricum..prietenia nu consta in cat de mult vorbesti cu aceea pers...ci cum...e foarte important sa simti cu adevart k iti este alaturi si k te intelege la greu...sa simti cand ii este greu, cand sufera, chiar daca ea iti ascunde asta... tu si ea sa fiti unu...degeaba te asculta si iti da sfaturi ...asta poate sa o faca oricine....prietenul adevarat este de ajuns sa te stranga in brate si sa simti k dragostea si sprijinul ei... totusi daca suntei prietene de 4 ani, este ciudat asa de repede sa nu mai vb cu tine....sau poate asa cum spunea "uitarea_aducerii_aminte", pate nu ti-a fost o prietena atat de buna
alyna_p
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:40
Si eu ma aflu printre persoanele norocoase ......am de fapt 2 prieteni.Un prieten de pe vremea liceului adik de vreo 10 ani care de fapt e ca si fratele meu, vb orice, ne contrazicem, ne sprijinim si relatia noastra am pastrat=o chiar daca suntem la mii km distanta.Eu sunt akum plekata din tara, iar el e in Romania si chiar daca nu mereu avem credit sa ne telefonam, ne scriem sau ne dam beepuri. E o relatie speciala si sper sa ramana asa in continuare. Cat despre Ana, ea este cea cu care povestesc si celel mai indraznete dar si clele mai serioase lucuruit,inem foarte mult una cealalta, si suntem in sprijnul celuilalte la nevoie indiferent unde, la ce ora sau cu cine suntem. As face orice ptr ei 2 si sunt fericita ca am avit ocazia ca ei sa faca parte din viata mea. Va doresc si voua sa va gasiti pe cineva la fel....ptr ca exista, rar, dar exista prieteni adevarati!
jeanpierre
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
m-am indragostit de primul meu prieten 32 De la: kudika195501 23 Noiembrie 2010 00:20
Prietenia dintre un barbat si o femeie 57 De la: BEL_AMY1 8 Februarie 2011 09:46
Melodii pentru prieteni :) 11 De la: MissMe2 10 Decembrie 2009 16:29
Am vreo sansa? 39 De la: blussy 31 Octombrie 2009 14:34
caut fete din iasi 14 De la: stardancer 29 Noiembrie 2009 10:02