Setari Cookie-uri

pe cine sa aleg..

e prima oara knd scriu pe kudika...deci sper sa ma descurc.pt inceput am o problema foaaarte mare.o relatie de 3 ani si un tip aparut nou, in viata mea...despre actualul sau nush ce mai e acum cu kre am fost 3 ani pot sa zic k tin la el,m-am obisnuit ..n-am idee kre sunt sentimentele mele pt el, k ne tot certam d vreun an incontinuu si m-am cam saturat..iar despre tipul pe kre l-am cunoscut as putea sa spun k sunt indragostita..numai k...se cunosc, aparent amici, tipul nou stie despre prieten...si tocmai mi-a zis k s-a saturat sa fie d umplutura ..deci am de ales.si aici intervine problema, k nu stiu ce sa fac..seamana fizic, si moral si..tot asa..adik nu e mare diferenta numai k unul ma face sa fiu cu capul in nori si altu ma enerveaza...mi-e frik sa incep o relatie, mi-e frica d instabilitate..mi-e frica sa nu ajung la ceea ce am ajuns cu cel de 3 ani..sunt extrem d confuza..pareri?sfaturi?as fii recunoscatoare
paty_15
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:36
Pai daca seamana si fizic si moral.....eu zic ca-i mai bine sa stai in banca ta.....daca cel de-al doilea te face sa te simti cu capul in nori este doar pt ca nu ati convietuit impreuna....si cum sunt prieteni amandoi....sti prea bine ca se aseamana se-aduna......acum nu stiu....tu faci ce crezi ca e mai bine
catalina_82
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:41
peste maxim 3 ani o sa ceri acelasi sfat.... in fine....
faci ce vrei....si ce simti ca e mai bine pt tine....oricum deja ai decis....nu?
andreea1976
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:41
De la: andreea1976, la data 2009-10-13 22:41:49peste maxim 3 ani o sa ceri acelasi sfat.... in fine....
faci ce vrei....si ce simti ca e mai bine pt tine....oricum deja ai decis....nu?

nu sunt decisa deloc..pana acum 2-3 ore eram convinsa k las 3 ani pt celalalt dar acum sunt foarte confuza..dk ar face ceva actualul meu ..sa imi treaca toata indragosteala si sa ne intelegem bn ar fii ok ...o prietena mi-a zis sa ii zic pur si simplu k incep sa ma indragostesc de altu si sa faca odata ceva dk nu ma pierde..iar dk face ceva sa ii renunt la celalat si sa ii zic actualului k am glumit...iar dk nu sa o las balta si gata...sunt bulversata raaaaaaaau
paty_15
Postat pe 13 Octombrie 2009 23:10
De la: paty_15, la data 2009-10-13 23:10:23
De la: andreea1976, la data 2009-10-13 22:41:49peste maxim 3 ani o sa ceri acelasi sfat.... in fine....
faci ce vrei....si ce simti ca e mai bine pt tine....oricum deja ai decis....nu?

nu sunt decisa deloc..pana acum 2-3 ore eram convinsa k las 3 ani pt celalalt dar acum sunt foarte confuza..dk ar face ceva actualul meu ..sa imi treaca toata indragosteala si sa ne intelegem bn ar fii ok ...o prietena mi-a zis sa ii zic pur si simplu k incep sa ma indragostesc de altu si sa faca odata ceva dk nu ma pierde..iar dk face ceva sa ii renunt la celalat si sa ii zic actualului k am glumit...iar dk nu sa o las balta si gata...sunt bulversata raaaaaaaau

te joci cu focul..alergi dupa 2 iepuri..ai grija sa nu ai pierzi pe amindoi....daca cei 3 ani au fost frumosi si il iubesti cu adevarat cu siguranta nu ai nevoie sa alergi dupa altul toate raspunsurile tu le ai...nu te lua dupa nimeni..gindeste cu capul....
cristiana_cris
Postat pe 14 Octombrie 2009 12:34
io zic sa ii lasi naibi pe amandoi si sa pui mana sa inveti!
one_size
Postat pe 14 Octombrie 2009 12:38
... cel mai bine ar fi pentru inceput sa discuti cu prietenu tau de 3 ani despre ce nu mai merge in relatie.. asa poate puteti salva ceva.. si cand discutatii incearca sa fii foarte sincera si sa ii spui exact ce te deranjeaza... daca simti ca mai poate fi "recuperate" sentimentele de acuma 3 ani... ar fi bine sa mai acorzi o sansa la relatia ta de 3 ani... eu am trecut printr-o situatie asemanatoare ... si am facut cum ma taiat capu.. adica m-am despartit de fost prieten.. m-am "lipit" de noul .. dupa care mi-s-a parut ca am facut o greseala si m-am impacat cu fostu.. si am ajuns sa ne indepartam f. mult.. si acuma fiecare cu viata lui..


anastashy
Postat pe 15 Octombrie 2009 21:08
si primul nu te facea sa te simti cu capul in nori? la inceput? e aceeasi poveste, numai ca se schimba un personaj
chiar seamana atat de mult intre ei?
eventual poti sa ii zici actualului ca vrei o pauza... si incerci cu asta nou
adina_black
Postat pe 20 Octombrie 2009 22:46
in fond..asta am si facut... il evitam in cel mai urat mod pe actualul...iar knd l-am avut si pe celalalt ma simteam aiurea, imi era dor si mi-am dat seama k pana la urma rau cu rau ..dar mai rau fara rau, se asemanau si nu cred k era de durata.am vorbit cu prietenul meu despre probleme, ne-am impacat si sa vedem cum ne intelegem...dar de celalalt nu stie, si sper nici sa nu afle..mai ales k sunt sigura k nu ma iarta.. :(
paty_15
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:08
mda...interesant subiect....eu zis sã iei o pauzã...fãrã niciunul in viaþa ta....eu cred cã tu îl iubeºti pe cel cu care ai stat 3 ani...dar din vina voastrã ºi nu a altcuiva v-aþi îndepãrtat unul de celãlalt...intervenind o anumitã rãceala in relaþia voastrã...de ce sunteþi vinovaþi amândoi?? pentru cã sunteþi conºtienþi cã v-aþi distanþat unul de celãlalt dar nu faceþi nimic pentru a reaprinde flacara iubirii...sunteþi prea orgolioºi....în fine....tu eºti singura care poþi decide ce vei face, indiferent de ce vom scrie fiecare...pãrerea noastrã...succes...
catalina69
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zii si tu un nume de fetita 327 De la: monreve3031 2 Februarie 2012 21:23
tipul matur sau cel tanar, sau doar eu? 8 De la: 8 Ianuarie 2013 10:49
Probleme de comunicare intr-o relatie.... 10 De la: lollitta 12 Ianuarie 2011 09:23
NU MAI VAD MESAJELE DE PE FORUM DE LA RECLAME SI "ULTIMELE STIRI" 3 De la: bestdevilinside 10 Noiembrie 2008 20:01
Consiliere maritala ONLINE 1 De la: Consiliere_Maritala 9 Februarie 2009 14:33