Setari Cookie-uri

Iubesc un barbat care are patima jocurilor de noroc

Sunt indragostita de un barbat care joaca la ruleta.Am o relatie de 8 luni cu un barbat de care m-am indragositt pt prima oara in viata mea,iar acesta joaca la ruleta.Dupa 8 luni de relatie,m-a adus aproape in "sapa de lemn".Sunt disperata pt ca il iubesc,dar el nu se poate lasa de jocuri.Imi zice mereu ca vrea sa ajunga "pe zero" si ca atunci va inceta.Exista vreo solutie prin care el sa se lase de autodistrugerea asta?
kudika042476
Postat pe 17 Octombrie 2009 23:52
De la: kudika042476, la data 2009-10-17 23:52:18Sunt indragostita de un barbat care joaca la ruleta.Am o relatie de 8 luni cu un barbat de care m-am indragositt pt prima oara in viata mea,iar acesta joaca la ruleta.Dupa 8 luni de relatie,m-a adus aproape in "sapa de lemn".Sunt disperata pt ca il iubesc,dar el nu se poate lasa de jocuri.Imi zice mereu ca vrea sa ajunga "pe zero" si ca atunci va inceta.Exista vreo solutie prin care el sa se lase de autodistrugerea asta?

daca ai rabdare si putere sa il faci sa isi revina...sunt sanse....asemenea jocuri sunt ca un viciu ...le intra in singe...nasol....incearca o perioada sa ai spui ca sa terminat....si vezi ce iese...
cristiana_cris
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:22
mda...mai stiu eu persoane care din cauza iubitilor patimasi au ajuns cu datorii de mii de euro .... las-o moarta., sincer!!
beyoance
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:27
De la: joana_rise, la data 2009-10-19 10:27:59mda...mai stiu eu persoane care din cauza iubitilor patimasi au ajuns cu datorii de mii de euro .... las-o moarta., sincer!!

este ca o boala....nu mai scapa de acest viciu
cristiana_cris
Postat pe 19 Octombrie 2009 12:56
De la: kudika042476, la data 2009-10-17 23:52:18Sunt indragostita de un barbat care joaca la ruleta.Am o relatie de 8 luni cu un barbat de care m-am indragositt pt prima oara in viata mea,iar acesta joaca la ruleta.Dupa 8 luni de relatie,m-a adus aproape in "sapa de lemn".Sunt disperata pt ca il iubesc,dar el nu se poate lasa de jocuri.Imi zice mereu ca vrea sa ajunga "pe zero" si ca atunci va inceta.Exista vreo solutie prin care el sa se lase de autodistrugerea asta?


pai sa stea non-stop la cazino si sa joace sume mari si ajunge repede pe zero!

one_size
Postat pe 19 Octombrie 2009 14:16
mai este un topic pe tema asta
oricum... ideea e sa incerce sa isi impuna un anumit nr de jocuri pe zi sau cum joaca el sau o anumita suma de bani
sa plece cu o anumita suma de acasa... si sa nu se imprumute la altii
sa isi impuna pur si simplu sa nu depaseasca (pana mea) 5-10 jocuri
sau: ameninta-l ca il parasesti...poate merge
adina_black
Postat pe 21 Octombrie 2009 00:58
si eu iubesc pe cineva tot cu aceeasi problema ....jocurile de noroc si de doi ani ma chinui sa il ajut...doar el singur se poate ajuta chiar daca spune ca se opreste nu o sa se opreasca am si fost cu el sa vad ce face si chiar nu se paote oprii am si plecat am amenintat ca o terminam dar nu le pasa pe moment decat bani . si atat a jucat incat a trebuit sa si lase totul aici si sa plece dincolo pentru a uita de probleme si a termina cu jocurile . e o boala da una grea numa ei singuri se pot oprii nimeni nu ii poate ajuta eventual un doctor ca eu nu am reusit de doi ani.
lussy
Postat pe 27 Octombrie 2010 13:40
De la: lussy, la data 2010-10-27 13:40:00si eu iubesc pe cineva tot cu aceeasi problema ....jocurile de noroc si de doi ani ma chinui sa il ajut...doar el singur se poate ajuta chiar daca spune ca se opreste nu o sa se opreasca am si fost cu el sa vad ce face si chiar nu se paote oprii am si plecat am amenintat ca o terminam dar nu le pasa pe moment decat bani . si atat a jucat incat a trebuit sa si lase totul aici si sa plece dincolo pentru a uita de probleme si a termina cu jocurile . e o boala da una grea numa ei singuri se pot oprii nimeni nu ii poate ajuta eventual un doctor ca eu nu am reusit de doi ani.
cel mai bien se sa si schimeb viata total cu tine si sa isi vada de altele.trebuie sa se schimbe sa schimbe in viata ceva alta solutie eu nu vad. te distruge m-a distrus si pe mine si pe el pana la ultimul fir.
lussy
Postat pe 27 Octombrie 2010 13:42
De la: lussy, la data 2010-10-27 13:40:00si eu iubesc pe cineva tot cu aceeasi problema ....jocurile de noroc si de doi ani ma chinui sa il ajut...doar el singur se poate ajuta chiar daca spune ca se opreste nu o sa se opreasca am si fost cu el sa vad ce face si chiar nu se paote oprii am si plecat am amenintat ca o terminam dar nu le pasa pe moment decat bani . si atat a jucat incat a trebuit sa si lase totul aici si sa plece dincolo pentru a uita de probleme si a termina cu jocurile . e o boala da una grea numa ei singuri se pot oprii nimeni nu ii poate ajuta eventual un doctor ca eu nu am reusit de doi ani.


Dependenta poate fi tratata doar de doctor,da care se duce la doctor?Foarte putini fac asta.
Barbie30
Postat pe 27 Octombrie 2010 13:48
Am pe cineva in familie cu aceasta patima. Nu se poate lasa. Daca mai si bea un paharel in timp ce joaca.... nu mai iese de acolo. Cei din casa (casa personajului) au dus toate lucrurile de valoare pe la neamuri de teama sa nu dispara. Devine si violent, vorbeste urat atunci cand ramane fara bani de joc, iar ceilalti nu-i dau. Gandeste-te bine....
luchianramona
Postat pe 27 Octombrie 2010 13:52
De la: kudika042476, la data 2009-10-17 23:52:18Exista vreo solutie prin care el sa se lase de autodistrugerea asta?


daca il iubesti cu adevarat, el cu siguranta va renunta ruleta pentru tine

battleofwits
Postat pe 27 Octombrie 2010 13:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog sfaturi 37 De la: kudika_24917 28 Ianuarie 2013 06:52
durerea la pierderea virginitatii 206 De la: FairLight 5 Noiembrie 2014 22:26
Mai putin sex,mai multa dragoste? 37 De la: Baiat_Rezervat 23 Februarie 2009 09:00
oare ce doreste ? 53 De la: ElenaAnca 4 Ianuarie 2015 02:10
eu rac el gemenii 31 De la: mady_puppy 9 Noiembrie 2011 09:10