Setari Cookie-uri

E prea devreme?

De la: patttry, la data 2009-10-31 12:15:49sincer chiar daca ti la el eu zic sa mai astepti...nu te grabi! chiar daca iti doresti, cel mai bine ar fi sa va cunoasteti mai bine.. toti baietii spun ca ei nu stau cu o fata pt sex dar la urma urmei is baieti si ei tot cu capul de jos gandesc (fara suparare). dar daca tu crezi ca esti pregatita, la urma urmei e alegerea ta!



"Vedeti, problema e ca D-zeu i-a dat barbatului un creier si un penis, dar nu i-a dat suficient sange pentru a le folosi pe ambele deodata."
i_andra
Postat pe 31 Octombrie 2009 12:50
De la: i_andra, la data 2009-10-31 12:50:07
De la: patttry, la data 2009-10-31 12:15:49sincer chiar daca ti la el eu zic sa mai astepti...nu te grabi! chiar daca iti doresti, cel mai bine ar fi sa va cunoasteti mai bine.. toti baietii spun ca ei nu stau cu o fata pt sex dar la urma urmei is baieti si ei tot cu capul de jos gandesc (fara suparare). dar daca tu crezi ca esti pregatita, la urma urmei e alegerea ta!



"Vedeti, problema e ca D-zeu i-a dat barbatului un creier si un penis, dar nu i-a dat suficient sange pentru a le folosi pe ambele deodata."

da buna asta!!!
patttry
Postat pe 31 Octombrie 2009 12:55
tare asta
omega
Postat pe 31 Octombrie 2009 14:07
nu poti sa cunosti un om intr.o viatza,dar in 2 luni...cum au spus si ceilalti,mai stai putin si vz ce-l duce capu...el spune asta k sa te faca sa o fac,i k doar el ti-a spus k nu sta cu tine doar pt asta si u crezandu-l k nu te paraseste dak o sa o faci ajungi pana la urma sa-i cazi in plasa...mai ai rabdare si dak te iubeste asa cum spui tu o sa astepte pana vei fi pregatita...bafta
lorycyklo
Postat pe 6 Noiembrie 2009 17:33
mai este si ceva in afara d sex?? in orice faci, orice zici, cand mananci respiri si mergi p strada...e sex..partea buna e ca il gasesti peste tot si oricand..partea proasta e...ca il gasesti peste tot si oricand......
ali_tzik
Postat pe 6 Noiembrie 2009 23:32
dati si voi un vot stiu ca vreti
pup.pune si tu un vot mic
stiu ca vrei
http://premii.joo.ro/lykyka.html
lykyka
Postat pe 6 Noiembrie 2009 23:40
am sa incep cu faptul ca biologic esti la fel de matura ca el, poate mai matura pentru ca pui problema intr-un fel la care el ar putea avea o carentza, o scapare-o lipsa, tu itzi pui problema daca... nu este cum te-ai astepta - el o ia ca pe ceva normal chiar daca considera un fel de "ai incredere in el"... increderea se cucereste nu e ceva cel meritzi doar ca ASA CONSIDERI TU CA MERITZI!...NOI NU STIM CE SE AFLA IN MINTEA CELUILALT... INDIFERENT DE SEX...SI TOTUSI, VORBIND DE BUN SIMTZ...NE TEMEM IMPREUNA CACI BINELE SI RAUL POATE FI DE ORICE PARTE A BARICADEI. NU STIM...NE-O PAREA RAU SAU BINE DEPINDE DE NOI SA FIM PUTERNICI. SI SUNTEM
stefanant
Postat pe 7 Noiembrie 2009 00:29
Eu mi-am cunoscut barbatul la 16 ani si avea nu 20,ci 30 de ani. Si relatia a fost completa de la inceput.Si merge si acum dupa atitia ani,ne iubim si ne respectam si ne intelegem minunat....

Nu are nici o valoare sa astepti ani de zile sau cine stie cit ca sa iti dai seama ca tipul nu merita...
Daca e sa fie,e, daca nu, nu e. Ce sa mai vorbim degeaba? Nu exista reguli de genul asta.
Bombonico, fa cum simti ca e mai bine!
AliceP
Postat pe 7 Noiembrie 2009 00:44
De la: bommbonikk, la data 2009-10-30 19:24:22Sunt cu un baiat de o luna..el e mai mare ca mine cu 4 ani.De la inceputul relatiei cu el adica in a 4-5a zi de cand eram impreuna mi-a zis clar ca el nu sta cu mine pentru ca vrea sa se culce cu mine. Sa nu cred ca doar de asta este cu mine. A trecut o luna de cand sunt cu el si as vrea sa ma culc cu el...numai ca nu stiu..oare nu e prea devreme? imi pun si intrebarea asta pe o parte... tin la el enorm de mult..il iubesc stiu ca si el tine la mine.... si as putea sa fac asta dar... nu stiu...intr-un fel parca am o retinere...
E oare prea devreme?

Draga mea, eu inteleg prin ce treci... pentru ca si eu am avut aceeasi dilema... si nu era la o luna de cand eram impreuna... ci la 3 luni, la 4 luni, la 5 luni... (si fusesem colegi aproape 4 ani inainte!!) ma rog, la mine situatia a fost un pic diferita pentru ca stiam ca o sa plece din tara, looong story. Dar in esenta.. lucrurile sunt la fel. Parerea mea este ca este muuult prea devreme... Trebuie sa lasi sentimentul sa creasca, sa cresteti si voi impreuna cu el... Inteleg ca te-a impresionat ca a venit la spital, si prietenul a venit acasa la mine cand eram bolnava, m-a vazut in cel m groaznic hal...

Sa nu faci ceva ce o sa regreti. Bucura-te de sentimentul in sine, o sa vezi ca asa.. inainte de a te culca cu el.. ideea pare f tentanta, dar dupa aceea... nu poti sa dai timpul inapoi. Asa ca asteapta, mai ales ca este diferenta aceasta de varsta intre voi. Daca te iubeste, o sa te astepte.

Eu zic sa nu iti programezi un anumit moment.. gen "de sarbatori" sau "de Paste"... trebuie sa vezi cum evolueaza lucrurile si sa fii constienta ca asta este un pas fff important...

Iti marturisesc ca eu am avut un vis al meu... sa am un singur barbat toata viata mea... sa stiu ca aceasta este iubirea completa, adevarata... dar acum fiecare cu parerile si visele ei. Indiferent de asta... oricine iti poate spune:
la 16 ani, la o luna de cand sunteti impreuna.. este muuuult prea devreme si nu merita. Asteapta si nu te m gandi la asta... Bucura-te de iubire, de sentimentul asta minunat!

Sa fii fericita si sa ne tii la curent cu ce faci... and c'mon... You're in love! Just be happy!!!
Nadzieja
Postat pe 7 Noiembrie 2009 11:29
In primul rand ai 16 ani. La varsta asta ar trebui sa ai parte de plimbari romantice prin parc, fluturi in stomac si saruturi stangace in fata usii. Crede-ma, nu e inca momentul pt sex. O sa ai timp toata viata sa te bucuri de asta. Deocamdata incearca sa prelungesti cat mai mult partea asta de inceput de relatie cand incercati sa va descoperiti unul pe altul. O sa-ti lipseasca mai tarziu. Crezi ca poti cunoaste un om dupa o luna, doua? Eu am stat 1 an jumate langa o persoana si intr-o zi am descoperit ca e total diferit fata de persoana minunata pe care o credeam. In plus de asta gandeste-te asa: ce ai regreta mai mult? sa astepti si sa se dovedeasca fie ca te iubeste si te-a asteptat, fie ca nu a reusit sa-si puna pofta in cui atata timp si s-a dovedit ca nu merita saaau sa o faci si sa te trezesti apoi ca iti pare rau ca ai facut-o? Ai tot timpul sa te bucuri alaturi de el de sex, dar nu te grabi. La varsta asta, oricat de matura ai fi nu ai experienta necesara sa gandesti lucrurile prea bine. Stiu ca acum nu esti de acord, dar peste cativa ani sigur o sa gandesti ca mine. Doua luni e muult prea putin. Ti-as recomanda sa astepti macar 6 daca nu mai mult. La urma urmei ce pierzi daca astepti? Ai timp sa recuperezi apoi. Trust me. Been there, done that!
Neira
Postat pe 7 Noiembrie 2009 16:42
Depinde. Depinde de multe lucruri. Depinde de ce varsta ai, de cand timp il cunosti pe respectivul. spun asta pentru ca daca il cunosti de mai mult timp, stii daca poti sau nu sa ai incredere in el. Eu de exemplu m-am culcat cu iubitul meu dupa o luna si jumatate, dar il cunosteam de foarte mult timp si stiam ca este o persoana in care pot sa am incredere. Pana la urma la asta se rezuma tot, la incredere.
kudika075729
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:25
fa ce doresti(desi eu cred k te grapesti ffff tare!)!numai nu uita prezervativul ca deschizi alt topic dupa
iacinta
Postat pe 7 Noiembrie 2009 20:06
....Au dreptate cede aici te cam grabesti..Desi eu am tot 16 ani.....Si eu am avut acelaasi sentiment ca si tine..si nu pot sa zik ca am asteptat chiar...dar sa intamplat sa fie dupa 2 luni si acu suntem impreuna....Sa nu ma intelegi gresit.....Mai bine asteapta ...testeazal sa vezi ce ii poate capu cu care gandeste cel de pe umeri http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/29363.html#(sau cel de jos)..Fa ce crezi tu ce e mai de cuviintza...http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/29363.html#Te pup
Symonika
Postat pe 7 Noiembrie 2009 20:49
Am observat ca n-ai mai intrat pe propriul topic, eu nu-ti dau niciun sfat, hotararea este doar a ta.
But curiosity kill's the cat.....nu ne tine in tensiune, spune-ne ce ai mai facut. Ai comis-o ori ba?
miss_darine
Postat pe 7 Noiembrie 2009 21:09
ma cam mira ce vad pe forum legat de acest subiect. desi eu mi-am trait pubertatea in alta epoca decat aceasta, sincer , cand chiar era un lucru mai putin discutat de tineri inceperea vietii sexuale, ma uimiti, tineretul de azi. e ceva care ma ...racaie, ca sa zic asa, legat de asta. in ziua de azi voi , copii nostrii traiti totul la maxim, va aruncati cu capul inainte fara sa ganditi, faceti greseli mari pe care mai tarziu le regretati (mult prea tarziu). legat de acest subiect , eu cred ca te codesti prea mult. daca il iubesti , daca simti ca esti atrasa de el trebuie sa o faci pt. ca e un lucru normal, mai ales daca e facut din dragoste-aveti acum atatea metode de a va feri de urmari neplacute incat nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme. actul sexual consimtit de amandoi e ceva foarte frumos daca e si dragoste unul fata de celalat, nu conteaza varsta cand o faci. aici , ca parinte iti dau un sfat, vorbeste intai cu mama si chiar cu tatal tau, daca e bine s-o faci. conteaza foarte mult comunicarea cu cei apropiati tie. pana la urma este ceva absolut normal, odata si-oadata tot va trebui s-o faci, si de ce nu s-o faci cu cineva drag?daca va protejati amandoi, e O.K. SUCCES SI IUBIRE MULTA!
GABYTA13
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:58
e prea devreme ....hmmm...cred ca intrebarea asta ne-am pus-o fiecare dintre noi macar odata. iar ca raspuns la intrebarea ta ce pot sa iti spun decat ca tu esti singura in masura ca sa decizi acest lucru, poti sa o faci si acum nu se intampla nimik, dimpotriva poate relatia voastra va merge mai bine sau poti astepta...nici asa nu vei avea de pierdut nimik. tu decizi dar orice decizie ai lua nu uita de riscurile la care te expui(bolile cu transmitere sexuala). fi sigura c este sanatos inainte, iar daca nu poti fi sigura protejeza-te cu mare atentie.
10ANA
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:12
Doamne ce generatii... pai eu am 25 de ani si la anul o sa ma marit, voi face si copil . Oare copii nostrii cand or sa se gandeasca sa faca sex la 10 ani, dar ai tai , ca tu ai 16 ani...oare se vor gandi deja din burta??? Nu vreau sa fiu rea dar va preocupa prea mult aceste aspecte ale vietii adulte. Ce iti trebuie tie la 16 ani sex? Crede-ma ca nu-s usa de biserica, eu mi-am inceput viata sexuala la 18 ani nu ca mi-am programat-o atunci s-a intamplat, insa la 16 ani nici nu prea ma gandeam la sex ca o imediata actiune ci mai degraba o actiune de viitor. Eu zic sa mai astepti 2 ani nu o luna, nu doua, nu 6. Ai toata viata sa faci sex, dragoste, el nu o sa fie singurul din viata ta pentru ca totusi la 20 de ani este inca imatur si mai ales in zilele noastre baietii nu mai au valorile din trecut. Cine zicea aici ca si ea la 16 ani si-a inceput viata sexuala si a ramas cu acel barbat, pai avea 30 de ani omul ala. Cand ai o varsta si ai activitate sexuala este greu sa astepti pe cineva, pentru ca chiar la un moment dat este o necesitate sexul pe langa sentimentele de iubire.Nu mai puneti problema altfel decat este. Acum daca tu chiar vrei sa te culci cu el e alegerea ta. Trebuie doar sa te gandesti asa , o faci pentru ca il iubesti , o faci pentru el ca vai doamne a venit 7 zile la tine la spital , o faci pentru ca tipa hormonii in tine. Cand iti vei gasi un raspuns atunci poti sa te culci cu el pentru ca indiferent de ce se intampla mai tarziu , nu o sa ai regrete majore. Eu mi-am inceput viata sexuala cu un tip care nu era chiar prietenul meu, eu il iubeam foarte mult, il cunosteam de un an jumate si ma indragostisem lulea de el , el ma chinuia pentru ca nu vroia sa fie cu mine, dar ne vedeam si ne sarutam patimas. Mi-am dorit sa fac dragoste cu el pentru mine, stiam ca asta nu o sa il faca sa fie cu mine, dar am zis k il iubesc si vreau sa fie el primul. Nu am regretat niciodata , pentru ca am stiut cum stau lucrurile si nu mi-am facut iluzii. Deci fa ce vrei dar foloseste prezervativul. Si revenind la ce ziceam cand am inceput sa scriu... diferenta de generatii se vede... la varsta ei poate si mie mi se pareau parintii cu idei nebune, dar acum incep sa ii inteleg, generatiile ce vin sunt in viteza mare , prea multe reviste, prea mult internet, televizor , prea multa informatie inteleasa gresit. Nu vorbesc de cazul tau dar sunt multe alte fete care si mai mici de 16 ani vor sa isi inceapa viata sexuala pentru ca este la moda...
alisika
Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:01
De la: alisika, la data 2009-11-09 11:01:32Doamne ce generatii... pai eu am 25 de ani si la anul o sa ma marit, voi face si copil . Oare copii nostrii cand or sa se gandeasca sa faca sex la 10 ani, dar ai tai , ca tu ai 16 ani...oare se vor gandi deja din burta??? Nu vreau sa fiu rea dar va preocupa prea mult aceste aspecte ale vietii adulte. Ce iti trebuie tie la 16 ani sex? Crede-ma ca nu-s usa de biserica, eu mi-am inceput viata sexuala la 18 ani nu ca mi-am programat-o atunci s-a intamplat, insa la 16 ani nici nu prea ma gandeam la sex ca o imediata actiune ci mai degraba o actiune de viitor. Eu zic sa mai astepti 2 ani nu o luna, nu doua, nu 6. Ai toata viata sa faci sex, dragoste, el nu o sa fie singurul din viata ta pentru ca totusi la 20 de ani este inca imatur si mai ales in zilele noastre baietii nu mai au valorile din trecut. Cine zicea aici ca si ea la 16 ani si-a inceput viata sexuala si a ramas cu acel barbat, pai avea 30 de ani omul ala. Cand ai o varsta si ai activitate sexuala este greu sa astepti pe cineva, pentru ca chiar la un moment dat este o necesitate sexul pe langa sentimentele de iubire.Nu mai puneti problema altfel decat este. Acum daca tu chiar vrei sa te culci cu el e alegerea ta. Trebuie doar sa te gandesti asa , o faci pentru ca il iubesti , o faci pentru el ca vai doamne a venit 7 zile la tine la spital , o faci pentru ca tipa hormonii in tine. Cand iti vei gasi un raspuns atunci poti sa te culci cu el pentru ca indiferent de ce se intampla mai tarziu , nu o sa ai regrete majore. Eu mi-am inceput viata sexuala cu un tip care nu era chiar prietenul meu, eu il iubeam foarte mult, il cunosteam de un an jumate si ma indragostisem lulea de el , el ma chinuia pentru ca nu vroia sa fie cu mine, dar ne vedeam si ne sarutam patimas. Mi-am dorit sa fac dragoste cu el pentru mine, stiam ca asta nu o sa il faca sa fie cu mine, dar am zis k il iubesc si vreau sa fie el primul. Nu am regretat niciodata , pentru ca am stiut cum stau lucrurile si nu mi-am facut iluzii. Deci fa ce vrei dar foloseste prezervativul. Si revenind la ce ziceam cand am inceput sa scriu... diferenta de generatii se vede... la varsta ei poate si mie mi se pareau parintii cu idei nebune, dar acum incep sa ii inteleg, generatiile ce vin sunt in viteza mare , prea multe reviste, prea mult internet, televizor , prea multa informatie inteleasa gresit. Nu vorbesc de cazul tau dar sunt multe alte fete care si mai mici de 16 ani vor sa isi inceapa viata sexuala pentru ca este la moda...




poate te miri asa ca ma auzi pe mine care am doar 16 ani si ma gandesc la asta..dar sa stii ca chiar si in ziua de azi sunt fete care isi incep viata sexuala foarte devreme..mai devreme de 16 ani...si cred ca daca ar fi sa ma culc cu el as facea ca asa vreau eu.. am mai zis si repet.. el nu ma preseaza...vede ca nu vreau numai insista.. si nu o sa`mi para rau atunci cand o sa o fac sunt sigura de asta...mai ales ca amandoi ne dorim o relatie lunga.. de cand am deschis topicul am mai vorbit cu el am inceput sa`l cunosc mai bine si sa`mi dau seama ce vrea el..asa ca sunt sigura ca nu o sa o fac doar asa...o sa o fac pentu ca o sa vreau..
bommbonikk
Postat pe 9 Noiembrie 2009 14:51
De la: GABYTA13, la data 2009-11-09 09:58:52ma cam mira ce vad pe forum legat de acest subiect. desi eu mi-am trait pubertatea in alta epoca decat aceasta, sincer , cand chiar era un lucru mai putin discutat de tineri inceperea vietii sexuale, ma uimiti, tineretul de azi. e ceva care ma ...racaie, ca sa zic asa, legat de asta. in ziua de azi voi , copii nostrii traiti totul la maxim, va aruncati cu capul inainte fara sa ganditi, faceti greseli mari pe care mai tarziu le regretati (mult prea tarziu). legat de acest subiect , eu cred ca te codesti prea mult. daca il iubesti , daca simti ca esti atrasa de el trebuie sa o faci pt. ca e un lucru normal, mai ales daca e facut din dragoste-aveti acum atatea metode de a va feri de urmari neplacute incat nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme. actul sexual consimtit de amandoi e ceva foarte frumos daca e si dragoste unul fata de celalat, nu conteaza varsta cand o faci. aici , ca parinte iti dau un sfat, vorbeste intai cu mama si chiar cu tatal tau, daca e bine s-o faci. conteaza foarte mult comunicarea cu cei apropiati tie. pana la urma este ceva absolut normal, odata si-oadata tot va trebui s-o faci, si de ce nu s-o faci cu cineva drag?daca va protejati amandoi, e O.K. SUCCES SI IUBIRE MULTA!



Imi place tot ce ai scris..dar sincer eu nu pot sa vorbesc cu mama despre asta..pentru ca sunt sigura ca nu ar fi de acord sa ma culc cu el.. nu doar ca ar zice ca e prea devreme ci mai multe...nu prea pot sa vorbesc deschis cu ea... am inceput sa ii povestesc asa despre el dar atat...cand vine vorba depre asta sigur nu ar fi de acord... e mai de moda veche.. si de asta..
bommbonikk
Postat pe 9 Noiembrie 2009 14:56
De la: bommbonikk, la data 2009-11-09 14:56:01
De la: GABYTA13, la data 2009-11-09 09:58:52ma cam mira ce vad pe forum legat de acest subiect. desi eu mi-am trait pubertatea in alta epoca decat aceasta, sincer , cand chiar era un lucru mai putin discutat de tineri inceperea vietii sexuale, ma uimiti, tineretul de azi. e ceva care ma ...racaie, ca sa zic asa, legat de asta. in ziua de azi voi , copii nostrii traiti totul la maxim, va aruncati cu capul inainte fara sa ganditi, faceti greseli mari pe care mai tarziu le regretati (mult prea tarziu). legat de acest subiect , eu cred ca te codesti prea mult. daca il iubesti , daca simti ca esti atrasa de el trebuie sa o faci pt. ca e un lucru normal, mai ales daca e facut din dragoste-aveti acum atatea metode de a va feri de urmari neplacute incat nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme. actul sexual consimtit de amandoi e ceva foarte frumos daca e si dragoste unul fata de celalat, nu conteaza varsta cand o faci. aici , ca parinte iti dau un sfat, vorbeste intai cu mama si chiar cu tatal tau, daca e bine s-o faci. conteaza foarte mult comunicarea cu cei apropiati tie. pana la urma este ceva absolut normal, odata si-oadata tot va trebui s-o faci, si de ce nu s-o faci cu cineva drag?daca va protejati amandoi, e O.K. SUCCES SI IUBIRE MULTA!



Imi place tot ce ai scris..dar sincer eu nu pot sa vorbesc cu mama despre asta..pentru ca sunt sigura ca nu ar fi de acord sa ma culc cu el.. nu doar ca ar zice ca e prea devreme ci mai multe...nu prea pot sa vorbesc deschis cu ea... am inceput sa ii povestesc asa despre el dar atat...cand vine vorba depre asta sigur nu ar fi de acord... e mai de moda veche.. si de asta..

nu e vb de moda veche, iti spun eu...te protejeaza. iubita mea, te-ai gandit ce vei face cand te vei despartii de el? pt ca siguranta ca vei ramane cu el nu o ai si nu o vei avea niciodata, si eu am prieten de 2 ani dar stiu ca oricand se poate termina, la fel si o casatorie de 10 ani, se poate termina oricand
tu ai 16 ani, te culci cu el etc, te desparti de el din n motive, api vine altul, te vei culca cu altu, si tot asa. si ce vei ajunge? unul o sa zica bah " mam f... cu aia", "aia e o ..." asa gandesc baieti din ziua de azi, si asta ca sa se dea mari si tari, ptr ca sunt imaturi si mult prea ravnitori dupa "Faima de shmecher". sunt 0.0001 % baietii care apreciaza asta, care tot ce au petrecut ramane intre voi 2, putini.
poate pe tine nu te intereseaza parerea lumii. sau nu te-ai gandit la asta, dar odata si odata te va afecta o simpla vorba de rau, chiar daca stii ca nu ai facut-o ca ai fost asa sau asa, ai facut pentru k ai iubit, mai asteapta macar un an 2. ai timp crede-ma chiar ai! si peste un an doi se va schimba situatia, chiar daca vor vorbii despre tema asta baietii, vei fii mai mare, vei stii cum sa te feresti de idioti, si nu vei suferi la fel de rau.
te vei simtii legata de actualul daca te vei culca cu el si va face ceva cete va deranja si il vei ierta, doar ca sa nu te desp de el, pt k "a fost primul" asa se distrug multe fetite din ziua de azi...
nu te sfatuiesc sa faci asta, mai asteapta, si daca el e asa cum ai zis, va fii tot acolo langa tine sa te iubeasca si sa te aprecieze, daca nu at... nu a meritat
ai grija de tine,si gandeste-te bine la ce vei face....gandeste-te si la viitor nu doar la prezent, nu te lua numai dupa vorba ' traieste clipa' fiindca in legatura cu asta, vei avea numai de suferit
pup
ralukutzza
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:51
daca amandoi va doriti acest lucru, nu vad de ce ar fi prea devreme. ai avut timp sa il cunosti partial, sa iti dai seama de unele calitati si defecte caracteristici lui, si ai decis probabil daca e sau nu potrivit pentru tine. desi faptul ca ti-a spus in mod direct ca nu vrea doar sa se culce cu tine ar putea fi si o strategie, am intalnit pe cineva care spunea asa, el de fapt facand apel la psihologia inversa, si facandu-ma pe mine sa il doresc mai mult si mai repede. dar totusi o luna mi se pare suficient timp pentru a vedea ce fal de persoana e. decizia iti apartine! ......succes...si tine-ne la curent cu ce e nou.
iwbwy
Postat pe 10 Noiembrie 2009 00:12
De la: bommbonikk, la data 2009-10-30 19:24:22Sunt cu un baiat de o luna..el e mai mare ca mine cu 4 ani.De la inceputul relatiei cu el adica in a 4-5a zi de cand eram impreuna mi-a zis clar ca el nu sta cu mine pentru ca vrea sa se culce cu mine. Sa nu cred ca doar de asta este cu mine. A trecut o luna de cand sunt cu el si as vrea sa ma culc cu el...numai ca nu stiu..oare nu e prea devreme? imi pun si intrebarea asta pe o parte... tin la el enorm de mult..il iubesc stiu ca si el tine la mine.... si as putea sa fac asta dar... nu stiu...intr-un fel parca am o retinere...
E oare prea devreme?


Eu cred ca gasesti singura raspunsurile in ce ai scris mai sus:

1. mi-a zis clar ca el nu sta cu mine pentru ca vrea sa se culce cu mine. ---- deci , daca asa a zis el, ai un argmuent solid daca incearca sa te convinga sa fai ceva ce nu vrei tu, cand (nu) vrei.
foarte bine , deci de grija sexului ai scapat, gasiti alte activitati pe care sa le faceti impreuna, nu doar pupaceala la coltul strazii, dezvoltati-va un hobby comun, din care sa invatati ceva nou : invatati un stil de dans , limbi straine , sau altceva ce va place la amandoi . etc.

2. A trecut o luna de cand sunt cu el si as vrea sa ma culc cu el...numai ca nu stiu..oare nu e prea devreme? imi pun si intrebarea asta pe o parte .... asta e ca bancul ala cu gaina .. : "daca fug zice ca-s proasta, daca stau zice ca-s .... ... ia sa ma impiedic :P ... ai terminat tot ce se putea face in compania cuiva ca sa treci la sex ? si daca tu simti ca e prea devreme , atunci de ce te lansezi ?

3. o luna e ff fputin .. chiar si 3 e putin pentru ca esti inca mica si nu ai experienta..daca nu te mai suna dupa ce te culci cu el , sau daca mai rau , treptat isi pierde intereseul si nu te mai cauta , cum te simti ? esti in stare sa treci peste si sa zici : da -l in ma -sa de bou !? sau Nu ?
chestia asta roade si dupa 30 de ani dar la 17 ani e perceputa ca o tragedie ..

sfat: faceti tot felul de activitati , cand sunteti impreuna , nu daor imbratisaori si pipaieli ca sa va stea mintea doar la traznai...cum vrei sa l cunosti mai bine daca nu faceti diverse chestii impreuna sa vei cum reactioneaza cand de exemplu ,a veti pareri diferite, ..etc..
bafta







kudika052198
Postat pe 13 Noiembrie 2009 05:56
De la: bommbonikk, la data 2009-10-30 19:24:22Sunt cu un baiat de o luna..el e mai mare ca mine cu 4 ani.De la inceputul relatiei cu el adica in a 4-5a zi de cand eram impreuna mi-a zis clar ca el nu sta cu mine pentru ca vrea sa se culce cu mine. Sa nu cred ca doar de asta este cu mine. A trecut o luna de cand sunt cu el si as vrea sa ma culc cu el...numai ca nu stiu..oare nu e prea devreme? imi pun si intrebarea asta pe o parte... tin la el enorm de mult..il iubesc stiu ca si el tine la mine.... si as putea sa fac asta dar... nu stiu...intr-un fel parca am o retinere...
E oare prea devreme?


din moment ce-l doresti, ce te mai retine? da-i bice si simte-te bine! :)
franziska_eu
Postat pe 13 Noiembrie 2009 13:18
si mie mi-a zis mama...nu nu nu si eu vru, la ce d.r.a.c.u. faci topic pe seama asta??? daca vrei sa te arzi...dai drumul

sfatul meu, intreaba si prin targ, ca sa fii sigura, ce vi se preda la scoalaaaaaa????
taiko_delia
Postat pe 13 Noiembrie 2009 13:42
De la: taiko_delia, la data 2009-11-13 13:42:18 si mie mi-a zis mama...nu nu nu si eu vru, la ce d.r.a.c.u. faci topic pe seama asta??? daca vrei sa te arzi...dai drumul

sfatul meu, intreaba si prin targ, ca sa fii sigura, ce vi se preda la scoalaaaaaa????


Ce comentariu inteligent! .... daca taceai, filozof ramaneai !
ralukutzza
Postat pe 18 Noiembrie 2009 20:43
depinde de la relatie la relatie...am facut sex cu iubitul meu dupa o saptamana, eram virgina si sunem si acum impreuna de 2 ani...ne iubim foarte mult...dar eu am avut noroc, asa ca take care! decizia e a ta
ramona02
Postat pe 25 Decembrie 2009 22:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bisexualitate 57 De la: kudika320304 18 Octombrie 2010 09:09
cititi si problema mea... 49 De la: bodorinlaura 24 Mai 2013 20:24
vot me:) 1 De la: glamour_girl 16 Octombrie 2009 22:43
simptome sau nu? 8 De la: _oktober_ 12 Octombrie 2011 20:18
prietenie cu beneficii 14 De la: kudika409507 31 Iulie 2011 23:33