Setari Cookie-uri

dilema

m'am combinat cu un fost coleg de liceu...combinat nu mai mult decat in sens fizic...ne tot "curtam" de 2 ani incoace, cu toate ca el avea prietena. acum s'a despartit de ea.si a venit la mine..imi spune ca ma iubeste, ca vrea sa se trezeasca alaturi de mine, ca ma vrea numai pe mine, ca unde am fost pana acu, ca sunt tot ce a vrut el vreodata.
i'am zis sa nu zica toate astea doar sa ma atraga in pat, ca la mine nu merge.a zis ca nu m'ar minti niciodata si ca vorbeste f serios. i'am zis ca nu il cred, ca nu pot sa il cred. a zis ca imi demonstreaza.

NU regret nimic ce s'a intamplat intre noi. si sunt constienta de faptul ca el posibil nu a vorbit serios.e plecat la bucuresti pt cateva zile, dar eu nu voi da semne de viata. nu vreau sa par ca sunt stresanta sau disperata. chiar nu sunt. il las pe el sa ma caute. daca chiar a vb serios in noaptea aia, atunci o sa imi demonstreze. daca nu, a fost frumos si gata.

o sa il intreb cand o sa vorbim daca are continuitate chestia asta intre noi. e bine ce fac?

sau nu?

va rog ajutati'ma

am nevoie de sfaturi, sunt la medicina, am de invatat o gramada, si nu imi permit sa imi bulesc viitorul doar din cauza ca sunt indragostita de un baiat de 5 ani

sunt f sensibila si imi e sa nu ma marcheze toata chestia asta

I_am_sAshA_fiErcE
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:56
De la: I_am_sAshA_fiErcE, la data 2009-11-02 09:56:35m'am combinat cu un fost coleg de liceu...combinat nu mai mult decat in sens fizic...ne tot "curtam" de 2 ani incoace, cu toate ca el avea prietena. acum s'a despartit de ea.si a venit la mine..imi spune ca ma iubeste, ca vrea sa se trezeasca alaturi de mine, ca ma vrea numai pe mine, ca unde am fost pana acu, ca sunt tot ce a vrut el vreodata.
i'am zis sa nu zica toate astea doar sa ma atraga in pat, ca la mine nu merge.a zis ca nu m'ar minti niciodata si ca vorbeste f serios. i'am zis ca nu il cred, ca nu pot sa il cred. a zis ca imi demonstreaza.

NU regret nimic ce s'a intamplat intre noi. si sunt constienta de faptul ca el posibil nu a vorbit serios.e plecat la bucuresti pt cateva zile, dar eu nu voi da semne de viata. nu vreau sa par ca sunt stresanta sau disperata. chiar nu sunt. il las pe el sa ma caute. daca chiar a vb serios in noaptea aia, atunci o sa imi demonstreze. daca nu, a fost frumos si gata.

o sa il intreb cand o sa vorbim daca are continuitate chestia asta intre noi. e bine ce fac?

sau nu?

va rog ajutati'ma

am nevoie de sfaturi, sunt la medicina, am de invatat o gramada, si nu imi permit sa imi bulesc viitorul doar din cauza ca sunt indragostita de un baiat de 5 ani

sunt f sensibila si imi e sa nu ma marcheze toata chestia asta


daca merita sa iti pierzi sau nu timpul vei vedea repede, asa ca nu trebuie sa disperi
faci f bine, nu il cauta,lasa-l sa vezi um se comporta, ce face,cat ii pasa... daca i primele zile, primele sapt e ok ,parerea mea e ca va fii bine, dak vei avea ceva dubii, mai bine nu iti strica viitorul...
go on, next!...
bafta ..kisses sweetheart
ralukutzza
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:21
da...mai bine asa....lasa-l sa te caute!
greierash_is_back
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:27
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-02 18:27:00da...mai bine asa....lasa-l sa te caute!
ralukutzza
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:29
De la: I_am_sAshA_fiErcE, la data 2009-11-02 09:56:35
sunt f sensibila si imi e sa nu ma marcheze toata chestia asta



pentru cineva sensibil este destul de pragmatica!
geo_xx
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:43
Si atunci unde este dilema?
kudika023770
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:45
De la: ralukutzza, la data 2009-11-02 18:21:42
De la: I_am_sAshA_fiErcE, la data 2009-11-02 09:56:35m'am combinat cu un fost coleg de liceu...combinat nu mai mult decat in sens fizic...ne tot "curtam" de 2 ani incoace, cu toate ca el avea prietena. acum s'a despartit de ea.si a venit la mine..imi spune ca ma iubeste, ca vrea sa se trezeasca alaturi de mine, ca ma vrea numai pe mine, ca unde am fost pana acu, ca sunt tot ce a vrut el vreodata.
i'am zis sa nu zica toate astea doar sa ma atraga in pat, ca la mine nu merge.a zis ca nu m'ar minti niciodata si ca vorbeste f serios. i'am zis ca nu il cred, ca nu pot sa il cred. a zis ca imi demonstreaza.

NU regret nimic ce s'a intamplat intre noi. si sunt constienta de faptul ca el posibil nu a vorbit serios.e plecat la bucuresti pt cateva zile, dar eu nu voi da semne de viata. nu vreau sa par ca sunt stresanta sau disperata. chiar nu sunt. il las pe el sa ma caute. daca chiar a vb serios in noaptea aia, atunci o sa imi demonstreze. daca nu, a fost frumos si gata.

o sa il intreb cand o sa vorbim daca are continuitate chestia asta intre noi. e bine ce fac?

sau nu?

va rog ajutati'ma

am nevoie de sfaturi, sunt la medicina, am de invatat o gramada, si nu imi permit sa imi bulesc viitorul doar din cauza ca sunt indragostita de un baiat de 5 ani

sunt f sensibila si imi e sa nu ma marcheze toata chestia asta


daca merita sa iti pierzi sau nu timpul vei vedea repede, asa ca nu trebuie sa disperi
faci f bine, nu il cauta,lasa-l sa vezi um se comporta, ce face,cat ii pasa... daca i primele zile, primele sapt e ok ,parerea mea e ca va fii bine, dak vei avea ceva dubii, mai bine nu iti strica viitorul...
go on, next!...
bafta ..kisses sweetheart



ms frumos..parca m-am mai linstit un pic :)) nush de ce dar in fine :)) o sa te tin la curent cu telenovela asta si sper ca atunci mai avea sfaturi pt mine :D

sa fie :D

puuuup
I_am_sAshA_fiErcE
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:00
De la: ralukutzza, la data 2009-11-02 18:29:03
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-02 18:27:00da...mai bine asa....lasa-l sa te caute!


greierash_is_back
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:02
Unde?
kudika023770
Postat pe 3 Noiembrie 2009 19:25
de fapt....nu-i !
_oktober_
Postat pe 3 Noiembrie 2009 19:29


Medicina este o facultate f grea si intr-adevar ai de invatat f mult, dar ai nevoie si de recreere si daca o faci alaturi de un iubit, cu atat mai bine! Tu esti mititica, presupun ca nici el nu este f mare, sfatul meu este ca cel al predecesoarelor mele, lasa-l pe el sa te caute! Daca este si varsator cu atat mai mult, ei au nevoie sa se simta liberi, neconstransi de nimeni si nimic, totusi tine cont de faptul ca sunt niste persoane serioase, inteligente si care nu stiu sa joace pe mai multe fronturi. De regula nu-mi place sa generalizez, dar ai rabdare cu el, si lasa-l pe el sa faca primii pasi, daca simti ca puteti sa fiti pe aceeasi lungime de unda!
miss_darine
Postat pe 3 Noiembrie 2009 19:34
Chestia cu relaxarea alaturi de un iubit, se numeste stres, draga mea.
kudika023770
Postat pe 4 Noiembrie 2009 12:36
De la: kudika023770, la data 2009-11-04 12:36:09Chestia cu relaxarea alaturi de un iubit, se numeste stres, draga mea.


Cred ca depinde de iubit, eu in niciun caz nu ma stresez alaturi de al meu!

miss_darine
Postat pe 4 Noiembrie 2009 19:05
Nici invers?
kudika023770
Postat pe 5 Noiembrie 2009 18:41
Nope
miss_darine
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:34


Nebun amorul, in singuratate,
Tacerea mea in lungul ceas rasfata,
Un inger alb care imi da speranta,
Si ma impinge spre eternitate,

Iubirea, e ca ziua trecatoare,
Padure care se inchide-n margini,
Un joc al efemerelor imagini,
Un soare rasarind dupa alt soare,

Si ne cladim sperante din fragmente,
Sa ratacim cu ele stranse-n vremi,
Pierdute-n amintirile de ieri
In dorurile noastre permanente.

Iluzie mereu ce se repeta,
Cum valul mort iar se preface-n val,
Si-n frunza toamnelor cazand pe mal,
Gasim in efemerul ei reteta.

Iubirea credem e o vesnicie,
Dar patimile vin si-apoi se duc,
Iar pomii in tacere se usuc,
Si timpu-abia mai falfaie-n faclie.
kudika023770
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trasaturile barbatului rac le stie ceva?? 11 De la: 16 Aprilie 2012 12:12
Ceva nemaipomenit! 15 De la: iulia069834 12 Decembrie 2009 17:12
eu fecioara el pesti 17 De la: miha2289 15 Iulie 2009 14:51
ea TAUR el RAC 2 De la: _oktober_ 4 Decembrie 2011 09:49
scorpion vs. leu ????????? 17 De la: emilia21 3 Octombrie 2009 17:23