Setari Cookie-uri

femeia taur-barbat taur

sant o femeie taur indragostita de un barbat taur ce parere aveti in legatura cu acest tip de relatie si ce compatibilitati de reusita exista intre barbat taur si femeie taur.astept cu inters alte exemple similare.
tudorluminita2009
Postat pe 27 Aprilie 2009 11:59
been there, done that, a fost foarte frumos ne-am iubit nebuneste ...din pacate...a fost, pt ca s-a terminat, din cauza incapatanarii, certurilor stupide, a lipsei de comunicare la momentul oportun.... a compromisurilor repetate pe care eram obligati sa le facem si amandoi refuzam...o poveste care a inceput furtunos, a continuat asa ...cu bune si rele peste 2 ani si jum... a fost foaaaarte greu sa invatam sa comunicam, per ansamblu, am fost fericiti, pana cand am obosit de rollercoaster

el a vrut sa puna punct...dupa discutii lugi am decis ca e cel mai bine asa si desi am suferit initial, am reusit sa ma conving de faptul ca e mai bine asa si chiar m-am simtit eliberata (kestie care pe el l-a deranjat- ca am trecut asa repede peste => egoist)

am aflat apoi ca el m-a inselat spre sf relatiei cand deja lucrurile nu mai mergeau bine si a motivat ca a vrut sa vada dc poate fi cu altcineva, se simtea ingradit in relatie si vroia sa-si traiasca libertatea...si-a dat seama ca nu poate...s-a intors la mine, pt ca ii era frica de singuratate ...apoi dupa un timp ne-am desp pt ca s-a simtit vinovat pt ce a facut si (dar nu mi-a spus asta la momentul respectiv pt ca "nu a vrut sa ma faca sa sufar si mai mult"). las nu?

acum....dupa cateva luni in care nu ne-am mai vaz, si a avut parte de libertatea mult dorita, ne-am intalnit si se fastaceste, a recunoscut ca regreta faptele lui si ca a facut o mare greseala ca m-a indepartat...ca ii e dor de "monotonia" de care radeam mereu dar in care ne simteam bine. suntem amandoi singuri in continuare si avem mari probleme in a "lega" alte relatii, dar nici de impacare nu discutam, pt ca stim cat am suferit....si practic nimic nu s-a schimbat. e f greu sa ai de-a face cu un munte, d-apai cu 2!

e clar ca el e imatur...poate n-or fi toti asa, desi cunosc pe putin 6 barbati taur si cam asa sunt: putin reci la inceput, apoi posesivi si suspiciosi, ficsi in ideile lor, sarcastici, cateodata plicticosi. in schimb dc ai rabdare sa le castigi increderea iti devin prieteni buni si devotati (poate mie pt ca si eu sunt cam la fel). sunt amuzanti si stiu sa iubeasca. in principiu le place stabilitatea din cate am observat multa bafta si dc ai ceva intrebari nu ezita!
kudika023148
Postat pe 10 Mai 2009 00:46
Esec Total
Diavolyta_
Postat pe 10 Mai 2009 00:56
dracusoooor
ralu_zar
Postat pe 10 Mai 2009 01:03
De la: ralu_zar, la data 2009-05-10 01:03:29 dracusoooor


pup raluu'
Diavolyta_
Postat pe 10 Mai 2009 01:05
Multi spun ca , combinatia taur-taur nu e buna...........e foarte buna, gandesc la fel vor lux , mancare buna, distractie amandoi. Deci se potrivesc, doar ca barbatul taur e un pic mai tacut si dificil ca om fata de femeia taur, daca sti sa treci peste astea.........totul e ok.
gongonica
Postat pe 8 Iulie 2009 09:09
totusi
nu recomand nimanui care au ca vecini o familie de tauri
se bat, se cearta, se blesteama,se inseala
am eu o astfel de familie ,nevastasa il inseala cu mine
mie jena dar ce sa fac daca ea ma solicita

ca oameni sunt niste timpiti
LOPY_71
Postat pe 16 Aprilie 2010 00:49
Taurii sunt buni ca prieteni nu ca iubiti...
Arysgo
Postat pe 6 Iulie 2010 12:37
Merge doar daca barbatul nu e taur comunal!
Barbie30
Postat pe 6 Iulie 2010 12:38
ok am citit pana acum toate topicurile despre tauri,,dar spuneti-mi daca taurii iau usor decizii,daca sunt oscilanti sau mi se pare mie?sau poate chiar lasi,,te plimba cu vorba si te amagesc poate poate scapa de proeblema sau se rezolva de la sine?bine in cazul meu e ceva mai complicat dar as fi vrut sa stiu daca ei chiar se lupta ptr relatia lor sau sunt lasi si cand dau de greu ori nu se decid sa faca ceva sa salveze relatia ori fug mancand pamantul ori o rezolva in cele din urma...
ptr k nu observ decat ca sunt extreeeeem de greoi in orice
misha007
Postat pe 11 Iulie 2010 14:26
poti sa ai incredere ca sunt capabili sa rezolve ceva sau sa imi vad de viata mea ptr k in stilul asta ma apuca pensia pana rezolva ceva concret?
misha007
Postat pe 11 Iulie 2010 14:27
ok poate ma lamureste cineva de pe aici
misha007
Postat pe 11 Iulie 2010 14:28
eu sunt taur si prietenu meu este tot taur! ne intelegem foarte bn dar uneori ne certam din motive mici poti avea incredere in partenerul taur..knd iubeste cu adevarat nu inseala:| nu suporta minciuna nu i plac oameni care vorbesc urat.. e foarte intelegator,discret,istet...
xa_mary
Postat pe 15 August 2010 23:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul sagetator-femeia varsator 11 De la: f_green_eyes 14 Noiembrie 2019 07:01
eu taur, el capricorn 1 De la: kudika_20235 24 Noiembrie 2012 12:22
Salut 1 De la: Ana_Augustina 24 Septembrie 2010 13:35
Geniile si zodiile 519 De la: bogdan_elenaN 7 Ianuarie 2012 02:35
Am nevoie de un sfat, va roog 9 De la: Bandy 2 Mai 2009 23:05