Setari Cookie-uri

prietenie intre o fata si un baiat

buna tuturor.am un prieten f bun care ma ajuta cu f multe.prietenia noastra a devenit din ce in ce mai apropiata.ne intelegm fb.niciodata nu a fost vb sa fie ceva intre noi pentru ca nu vrem sa ne distrugem prietenia.in ultimul timp am observat ceva foarte ciudat insa.el si-a facut o iubita(nu am nimic personal cu ea,nici macar nu o cunosc).il respect f mult pe el si deciziile lui dar......am inceput sa simt si altceva pentru el.eu am iubit si il iubesc f mult dar ma simt f legata de amicul meu.uneori devin f agresiva daca se apropie cineva de el.inca odata spun ca imi iubesc iubitul f mult urmeaza sa ne mutam si impreuna.dc simt asta pentru prieten totusi?....dc sunt legata asa mult de el?mai spun ca ne-am inteles de la inceput de cand ne-am cunoscut ca nu o sa fie ceva intre noi.....oare de ce ma simt asa trista cand nu stiu nimic de el?dc ma doare asa tare cand sufera el?
sahar
Postat pe 5 Noiembrie 2009 16:03
Pentru ca sunteti prieteni si va intelegeti foarte bine. Esti putin mai posesiva pentru ca ti-e frica sa nu-l pierzi...
wews
Postat pe 5 Noiembrie 2009 16:07
O sa treaca
wews
Postat pe 5 Noiembrie 2009 16:08
incearca sa-ti inchipui ca in loc de el, este o ea (ma refer la prietenul in cauza). Simti la fel? Atunci nu ai de ce sa-ti faci probleme.
Din punctul meu de vedere, o prietenie adevarata implica ceva iubire (dar nu romantica, mai degraba ca cea pentru frati).
kitty_krieger
Postat pe 5 Noiembrie 2009 16:12
am incercat si asta ...ca si cum ar fi o fata dar nu merge...ma bucur f mult pentru ca el ca are iubita si ca este fericit dar in acelasi timp sunt si putin geloasa:(..offff.....
sahar
Postat pe 5 Noiembrie 2009 16:25
Eu cred ca gelozia este un sentiment normal uneori, mai ales cand tii la cineva.
anca_dragomir_88
Postat pe 6 Noiembrie 2009 16:32
da ok sa fiu geloasa....dar pe cel mai bun prieten?nu mai spun ca sunt si posesiva si el stie fb asta si nu il deranjeaza cu nimic....pe o parte ma si bucur ca are iubita...si eu am iubit....dar dc sunt asa posesiva cu el?
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:48
De la: sahar, la data 2009-11-06 21:48:53da ok sa fiu geloasa....dar pe cel mai bun prieten?nu mai spun ca sunt si posesiva si el stie fb asta si nu il deranjeaza cu nimic....pe o parte ma si bucur ca are iubita...si eu am iubit....dar dc sunt asa posesiva cu el?


Tu esti singura la parinti? Poate ceea ce simti pt el, este dragostea pe care ai avea-o pt un frate !
miss_darine
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:54
din postul tau inteleg ca ai o temere....se simte o anumita ezitare.... oricum raspunsul il vei gasi curand, daca iti vei pune in oridine gandurile. trebuie sa iti intelegi singura sentimentele, ca sa poti sa ti le tii in "frau"
"cunoaste-te pe tine insuti!"
ralukutzza
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:00
De la: miss_darine, la data 2009-11-06 21:54:55
De la: sahar, la data 2009-11-06 21:48:53da ok sa fiu geloasa....dar pe cel mai bun prieten?nu mai spun ca sunt si posesiva si el stie fb asta si nu il deranjeaza cu nimic....pe o parte ma si bucur ca are iubita...si eu am iubit....dar dc sunt asa posesiva cu el?


Tu esti singura la parinti? Poate ceea ce simti pt el, este dragostea pe care ai avea-o pt un frate !







am un frate
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:03
De la: sahar, la data 2009-11-05 16:03:56buna tuturor.am un prieten f bun care ma ajuta cu f multe.prietenia noastra a devenit din ce in ce mai apropiata.ne intelegm fb.niciodata nu a fost vb sa fie ceva intre noi pentru ca nu vrem sa ne distrugem prietenia.in ultimul timp am observat ceva foarte ciudat insa.el si-a facut o iubita(nu am nimic personal cu ea,nici macar nu o cunosc).il respect f mult pe el si deciziile lui dar......am inceput sa simt si altceva pentru el.eu am iubit si il iubesc f mult dar ma simt f legata de amicul meu.uneori devin f agresiva daca se apropie cineva de el.inca odata spun ca imi iubesc iubitul f mult urmeaza sa ne mutam si impreuna.dc simt asta pentru prieten totusi?....dc sunt legata asa mult de el?mai spun ca ne-am inteles de la inceput de cand ne-am cunoscut ca nu o sa fie ceva intre noi.....oare de ce ma simt asa trista cand nu stiu nimic de el?dc ma doare asa tare cand sufera el?


Hey,ia-o ushor...Este normal sa fi posesiva cu cineva la care ti,si care tine la tine. Dar....de la amic pana la iubit esti un picutz de tot Lasa sa treaca timpul..o sa decida el ce e de facut...Poate poate pana la urma o sa va dati seama ca iubirea care va leaga nu este tocmai cea fratzeasca,sau...poate sa ramana o relatie frumoasa de amicitie muuult si bine
AlexandraDAlly
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:04
De la: AlexandraDAlly, la data 2009-11-06 22:04:58
De la: sahar, la data 2009-11-05 16:03:56buna tuturor.am un prieten f bun care ma ajuta cu f multe.prietenia noastra a devenit din ce in ce mai apropiata.ne intelegm fb.niciodata nu a fost vb sa fie ceva intre noi pentru ca nu vrem sa ne distrugem prietenia.in ultimul timp am observat ceva foarte ciudat insa.el si-a facut o iubita(nu am nimic personal cu ea,nici macar nu o cunosc).il respect f mult pe el si deciziile lui dar......am inceput sa simt si altceva pentru el.eu am iubit si il iubesc f mult dar ma simt f legata de amicul meu.uneori devin f agresiva daca se apropie cineva de el.inca odata spun ca imi iubesc iubitul f mult urmeaza sa ne mutam si impreuna.dc simt asta pentru prieten totusi?....dc sunt legata asa mult de el?mai spun ca ne-am inteles de la inceput de cand ne-am cunoscut ca nu o sa fie ceva intre noi.....oare de ce ma simt asa trista cand nu stiu nimic de el?dc ma doare asa tare cand sufera el?


Hey,ia-o ushor...Este normal sa fi posesiva cu cineva la care ti,si care tine la tine. Dar....de la amic pana la iubit esti un picutz de tot Lasa sa treaca timpul..o sa decida el ce e de facut...Poate poate pana la urma o sa va dati seama ca iubirea care va leaga nu este tocmai cea fratzeasca,sau...poate sa ramana o relatie frumoasa de amicitie muuult si bine



sincer am lasat timpul sa treaca si nu a fost bine deloc...ne-am racit si amandoi regratm acest lucru:(....desi suntem doar cei mai buni prieteni si fiecare avem viata noastra
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:07
De la: sahar, la data 2009-11-05 16:03:56buna tuturor.am un prieten f bun care ma ajuta cu f multe.prietenia noastra a devenit din ce in ce mai apropiata.ne intelegm fb.niciodata nu a fost vb sa fie ceva intre noi pentru ca nu vrem sa ne distrugem prietenia.in ultimul timp am observat ceva foarte ciudat insa.el si-a facut o iubita(nu am nimic personal cu ea,nici macar nu o cunosc).il respect f mult pe el si deciziile lui dar......am inceput sa simt si altceva pentru el.eu am iubit si il iubesc f mult dar ma simt f legata de amicul meu.uneori devin f agresiva daca se apropie cineva de el.inca odata spun ca imi iubesc iubitul f mult urmeaza sa ne mutam si impreuna.dc simt asta pentru prieten totusi?....dc sunt legata asa mult de el?mai spun ca ne-am inteles de la inceput de cand ne-am cunoscut ca nu o sa fie ceva intre noi.....oare de ce ma simt asa trista cand nu stiu nimic de el?dc ma doare asa tare cand sufera el?

Acel prieten reprezinta fructul interzis, parerea mea...
Lucia38
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:07
De la: Lucia38, la data 2009-11-06 22:07:09
De la: sahar, la data 2009-11-05 16:03:56buna tuturor.am un prieten f bun care ma ajuta cu f multe.prietenia noastra a devenit din ce in ce mai apropiata.ne intelegm fb.niciodata nu a fost vb sa fie ceva intre noi pentru ca nu vrem sa ne distrugem prietenia.in ultimul timp am observat ceva foarte ciudat insa.el si-a facut o iubita(nu am nimic personal cu ea,nici macar nu o cunosc).il respect f mult pe el si deciziile lui dar......am inceput sa simt si altceva pentru el.eu am iubit si il iubesc f mult dar ma simt f legata de amicul meu.uneori devin f agresiva daca se apropie cineva de el.inca odata spun ca imi iubesc iubitul f mult urmeaza sa ne mutam si impreuna.dc simt asta pentru prieten totusi?....dc sunt legata asa mult de el?mai spun ca ne-am inteles de la inceput de cand ne-am cunoscut ca nu o sa fie ceva intre noi.....oare de ce ma simt asa trista cand nu stiu nimic de el?dc ma doare asa tare cand sufera el?

Acel prieten reprezinta fructul interzis, parerea mea...





hmmm deci de aia ma simt asa nu:D?
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:08
Eu m-am combinat cu cel mai bun prieten al meu.
Kathara
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:42
De la: Kathara, la data 2009-11-06 22:42:53Eu m-am combinat cu cel mai bun prieten al meu.





no kidding ........si va merge?
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:44
eu consider ca nu exista prietenie adevarata intre un baiat si o fata, in sensul ca unul dintre ei mereu asteapta "momentul". Si eu am un amic apropiat, si pot spune ca am o anumita simpatie pentru el. Ia gandeste-te, o eventuala relatie cu el nu te-ar deranja, asa-i? Esti geloasa pe el, este normal din punctul meu de vedere, atata timp cat sunteti apropiati, exista ceva special intre voi.
PinkyGeorgi
Postat pe 9 Noiembrie 2009 13:58
De la: sahar, la data 2009-11-06 22:44:02
De la: Kathara, la data 2009-11-06 22:42:53Eu m-am combinat cu cel mai bun prieten al meu.





no kidding ........si va merge?


Deocamdata cam da ... si aproape se face anu'.
Kathara
Postat pe 9 Noiembrie 2009 22:47
daca e sa dureze o prietenie, apoi aia dureaza indiferent de sexul celor implicati in relatie...
Totaia
Postat pe 10 Noiembrie 2009 12:03
http://www.premii.joo.ro/Mandrutzza.html fa un gest frumos si da click unde scrie voteaza..:*...multumesc
kudika031158
Postat pe 18 Noiembrie 2009 19:38
Si eu am o problema....am un prieten ff bun...eu sunt asistenta medicala si acest prieten mi-a fost pacient.Am tinut legatura cu el si iata ca s a ajuns la mai mult de o amicie...a ajuns prietenie si mai mult..Ne am placut,ne am indragostit...Am fost si suntem inca atrasi.Am inceput sa fiu atrasa de el...cam imediat dupa ce l-am cunoscut,sunt deja 2 ani de atunci..si inca nu s-a stins flacara atractiei! Iar problema este ca el vrea sa facem dragoste...dar nu e o relatie! Adica noi cand iesim in oras...sau mergem cu mai multi prieteni...Ne comportam ca 2 prieteni si nimic mai mult.Eu imi doresc sa l sarut,sa l tin de mana...Sa fie o relatie,dar nu inteleg de ce nu se poate mai mult,cu toate ca mi-a zs ca este atras de mine,ca ma plaace..Dar...E ciudat! Si nu stiu ce sa fac,cum sa ma comport incontinuare.Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac incontinuare.Va multumesc!
Lolozica
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:09
De la: kudika085799, la data 2009-11-23 20:09:42Si eu am o problema....am un prieten ff bun...eu sunt asistenta medicala si acest prieten mi-a fost pacient.Am tinut legatura cu el si iata ca s a ajuns la mai mult de o amicie...a ajuns prietenie si mai mult..Ne am placut,ne am indragostit...Am fost si suntem inca atrasi.Am inceput sa fiu atrasa de el...cam imediat dupa ce l-am cunoscut,sunt deja 2 ani de atunci..si inca nu s-a stins flacara atractiei! Iar problema este ca el vrea sa facem dragoste...dar nu e o relatie! Adica noi cand iesim in oras...sau mergem cu mai multi prieteni...Ne comportam ca 2 prieteni si nimic mai mult.Eu imi doresc sa l sarut,sa l tin de mana...Sa fie o relatie,dar nu inteleg de ce nu se poate mai mult,cu toate ca mi-a zs ca este atras de mine,ca ma plaace..Dar...E ciudat! Si nu stiu ce sa fac,cum sa ma comport incontinuare.Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac incontinuare.Va multumesc!


exista posibilitatea sa te minta? poate te vrea doar pt sex
sau poate nu, dar cred ca ar trebui sa rezolvi problema. confrunta-l!
adina_black
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:13
"Am fost si suntem inca atrasi.Am inceput sa fiu atrasa de el...cam imediat dupa ce l-am cunoscut,sunt deja 2 ani de atunci..si inca nu s-a stins flacara atractiei"
Dupa ce dai factor comun cuvantului " atractie", poate ne explici cum vine asta...atractie timp de 2 ani si in rest prieteni!
miss_darine
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:14
De la: miss_darine, la data 2009-11-23 20:14:08"Am fost si suntem inca atrasi.Am inceput sa fiu atrasa de el...cam imediat dupa ce l-am cunoscut,sunt deja 2 ani de atunci..si inca nu s-a stins flacara atractiei"
Dupa ce dai factor comun cuvantului " atractie", poate ne explici cum vine asta...atractie timp de 2 ani si in rest prieteni!


atractia era doar cand se sexuiau. in rest erau prieteni!
geo_xx
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:16
Atractia a venit pe parcurs...dar destul de repede si pe o perioada destul de lunga
Lolozica
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:18
Aha, inteleg...viteza intai....viteza a doua.....si acum ati ajuns la viteza a cincea
miss_darine
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:20
si mie mi se pare o prietenie ciudata,in care nu pot sa zic ceva sigur!Stiu doar ca e atractie,placere si poate si sentimente,da mai mult ca sigur!
Lolozica
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:20
dar nu inteleg daca tot simtim amandoi acelasi lucru si ne simtim bine impreuna, de ce nu este o relatie...Stabila???
Lolozica
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:22
De la: kudika085799, la data 2009-11-23 20:22:24dar nu inteleg daca tot simtim amandoi acelasi lucru si ne simtim bine impreuna, de ce nu este o relatie...Stabila???

Vad ca te macina rau de tot, de ce nu-i pui intrebarea asta individului, direct si fara menajamente?
Ceva de genu': auzi nenea dar noi ne mai atragem mult? Dar pana cand? Vrei sa fiu atrasa de tine pina la 60 de ani?
miss_darine
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:26
De la: kudika085799, la data 2009-11-23 20:22:24dar nu inteleg daca tot simtim amandoi acelasi lucru si ne simtim bine impreuna, de ce nu este o relatie...Stabila???


pt ca el nu isi doreste asta de la tine
adina_black
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum ii dai de inteles? 7 De la: kudika081856 2 Martie 2013 00:01
Carmen are nevoie de noi!!! 10 De la: inna_1688 6 Iunie 2009 19:52
BNR - intrebare! 2 De la: mdima 9 Noiembrie 2011 16:30
Va cer ajutor 1 De la: pestisor22 19 Octombrie 2010 15:18
---Relatie de ....astept pareri :) ---- 31 De la: papusika_kudika 17 Februarie 2013 07:45