Setari Cookie-uri

Sunt urata..:(


Pana acum nu credeam asta , dar unii colegi imi spun.Si ma simt enorm de prost cand aud asta.ma intreb:ce`am facut sa merit asta? Nu stiu voi , dar mie nu mi se pare ca sunt asa de urata..
Defectele mele sunt:
-am multe alunita
-nasul umpic stramb (osul acela e umpic mai mare)
-parul pana la umeri...
chiar nu stiu ce sa fac...Nu am nici avantajul sanilor mari , nici al unei fete frumoase...Mama nu ma lasa cu machiaj ~X( SI NU AM CE FACE.
Unele colege se baga sub zeci de masti de fond de ten , insa in realitate sunt mult mai urate ca mine..Singurul avantaj al meu este ca nu prea am cosuri , doar cate 2-3 micute...
Cum pot sa trec peste asta? Nu vreau sa apelez la operatii estetice , dar as dori un sfat.Sunt sigura ca mai sunt fete care trec prin asta , va rog lasati-va parerea...:(
One_simple_girl
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:22
cati ani ai?!
k dupa cum vorbesti, nu-ti dau mai mult de 16
iacinta
Postat pe 7 Noiembrie 2009 20:11
In clasa a9a cand am intrat la liceu (mentionez ca e unul din cele mai bune din Ar, unul mai de fite :-j) ma simteam la fel, ma simteam prea grasa ,prea urata,prea nu stiu cum.AM ascultat sfatul unei prietene m-am tuns mai scurt,m-am pensat, pt k aveam sprancele f dese si nu ma lasa mama sa ma fac pana at. Cu timpul am slabit, m-am indragostit si mi-a prins bine! Si eu la inceput ma ismteam la fel, fiindca aveam in clasa numai fete super trendy, considerate cool, fiindca se imbracau mai sexy si etc. Au devenit populare ca deh,erau mai speciale dintre speciale, erau considerate cele mai bunoace boboace... bla bla. Acum s-a schimbat placa, acum au ajuns niste parasute, ce se imbraca mult prea strident, cu un prost gust iesit din comun, sunt prost vazute de profi, si li s-a taiat nasu de alte boboace mai frumoase si mai "bune". Acum de aceste super cool girls rade toata scoala, odata populare, clar ca ajungi barfita, pt vrute si nevrute. Eu ramasesem acolo in banca mea, acum sunt "respectata", placuta si am multi prieteni, si sunt sigura ca nu ma barfesc asa cum patesc aceste fete. Decat asa mai bine fara! Si chiar daca aveam momente in care plangeam ca sunt prea grasa , ca sunt asa si asa, mi s-a dovedit ca nu sunt urata, pt ca at dc intorc baietii capul dupa mn,dc asta dc asta, si nu ma laud,iti explic anumite aspecte ca sa intelegi k nu esti deloc urata. Si nu uita ochii care nu se vad... se uita
Ramai pe treaba ta,esti frumoasa,esti perfecta! De ce? Pt ca nu mai exista niciuna care ti se aseamana, pentru ca esti creatia lui Dumnezeu, pentru ca esti tu. Asta conteaza, conteaza sufletul apoi conteaza aspectul, ai vazut dupa ce ti-am povestit ce a insemnat, mintea sau aspectul?
pupici si fii mai increzatoare in tine ,simte-te bine ca mai apoi altii sa se te placa
ralukutzza
Postat pe 9 Noiembrie 2009 19:35
De la: One_simple_girl, la data 2009-11-06 15:22:40
Pana acum nu credeam asta , dar unii colegi imi spun.Si ma simt enorm de prost cand aud asta.ma intreb:ce`am facut sa merit asta? Nu stiu voi , dar mie nu mi se pare ca sunt asa de urata..
Defectele mele sunt:
-am multe alunita
-nasul umpic stramb (osul acela e umpic mai mare)
-parul pana la umeri...
chiar nu stiu ce sa fac...Nu am nici avantajul sanilor mari , nici al unei fete frumoase...Mama nu ma lasa cu machiaj ~X( SI NU AM CE FACE.
Unele colege se baga sub zeci de masti de fond de ten , insa in realitate sunt mult mai urate ca mine..Singurul avantaj al meu este ca nu prea am cosuri , doar cate 2-3 micute...
Cum pot sa trec peste asta? Nu vreau sa apelez la operatii estetice , dar as dori un sfat.Sunt sigura ca mai sunt fete care trec prin asta , va rog lasati-va parerea...:(


stai linistita..nu trebuie sa bagi in sema rautatile colegilor....lasa-i in pace....tu trebuie sa te aduni si sa iti gasesti cateva calitati pe care sa ti le evidentiezi

trebuie sa te iubesti tu pe tine mai intai, ca sa te poata iubii ceilalti...
Calandrinon
Postat pe 9 Noiembrie 2009 19:39
De la: iacinta, la data 2009-11-07 20:11:29cati ani ai?!
k dupa cum vorbesti, nu-ti dau mai mult de 16

undeva la 13 ani as zice!
one_size
Postat pe 10 Noiembrie 2009 12:34
vezi ca-i o emisiune pe la tv cu unii de fac lebede din ratzustele urate scrie-le si apoi vino sa ne povestesti cum ai renascut peste noapte
Dontyyy
Postat pe 10 Noiembrie 2009 12:37
ai putea da de neshte slujbe pe profa de chimie,ca simt io ca numai ea poate fi de vina......
e una cheisi,vrei sa iti fac lipeala???
_curly
Postat pe 10 Noiembrie 2009 12:51
De la: one_size, la data 2009-11-10 12:34:01
De la: iacinta, la data 2009-11-07 20:11:29cati ani ai?!
k dupa cum vorbesti, nu-ti dau mai mult de 16

undeva la 13 ani as zice!

da da! cam pe acolo!
iacinta
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:44
De la: One_simple_girl, la data 2009-11-06 15:22:40
Defectele mele sunt:
-am multe alunita


Cindy Crawford a facut dintr-un aparent defect un punct forte. Invata de la ea! (la fel si Jennifer Lopez, barfita de toti ca ce fund mare are)

De la: One_simple_girl, la data 2009-11-06 15:22:40
-nasul umpic stramb (osul acela e umpic mai mare)


doar pentru ca asa il vezi tu, nu inseamna ca asa si este

De la: One_simple_girl, la data 2009-11-06 15:22:40
-parul pana la umeri...


de ce ar fi asta un defect??? sunt o gramada de modele, actrite, canterete foarte frumoase cu diverse lungimi de par. Iti gasesti singura defecte unde nu sunt.


In concluzie, ce ar trebui sa faci este sa incepi sa te iubesti pe tine, sa inceapa sa-ti placa ccea ce vezi in oglinda, pentru ca esti unica! Nu mai este nimeni ca tine si, n-ai de unde stii, poate alte fete te invidiaza pentru ceva ce ai tu si nu au ele.

"Unii colegi iti spun...."... sa crezi doar cand ti-or spune absolut TOTI oamenii cu care intri in contact; pun pariu ca acei colegi fac misto de tine, doar pentru ca nu-ti ajung nici pan' la genunchi si atunci incearca sa te injoseasca ca sa se simta ei mai bine. Te asigur ca nu le iese, cel putin nu pe termen lung.
kitty_krieger
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:59
De la: One_simple_girl, la data 2009-11-06 15:22:40
Pana acum nu credeam asta , dar unii colegi imi spun.Si ma simt enorm de prost cand aud asta.ma intreb:ce`am facut sa merit asta? Nu stiu voi , dar mie nu mi se pare ca sunt asa de urata..
Defectele mele sunt:
-am multe alunita
-nasul umpic stramb (osul acela e umpic mai mare)
-parul pana la umeri...
chiar nu stiu ce sa fac...Nu am nici avantajul sanilor mari , nici al unei fete frumoase...Mama nu ma lasa cu machiaj ~X( SI NU AM CE FACE.
Unele colege se baga sub zeci de masti de fond de ten , insa in realitate sunt mult mai urate ca mine..Singurul avantaj al meu este ca nu prea am cosuri , doar cate 2-3 micute...
Cum pot sa trec peste asta? Nu vreau sa apelez la operatii estetice , dar as dori un sfat.Sunt sigura ca mai sunt fete care trec prin asta , va rog lasati-va parerea...:(

nu te mai lua dupa cei din jur..orice femeie este frumoasa...uneori aspectul fizic poate fi frumos insa sufletul negru....uita-te in oglinda si vb cu tine....mereu trebuie sa iti spui..azi sunt frumasa.....
cristiana_cris
Postat pe 11 Noiembrie 2009 15:08
De la: One_simple_girl, la data 2009-11-06 15:22:40
Pana acum nu credeam asta , dar unii colegi imi spun.Si ma simt enorm de prost cand aud asta.ma intreb:ce`am facut sa merit asta? Nu stiu voi , dar mie nu mi se pare ca sunt asa de urata..
Defectele mele sunt:
-am multe alunita
-nasul umpic stramb (osul acela e umpic mai mare)
-parul pana la umeri...
chiar nu stiu ce sa fac...Nu am nici avantajul sanilor mari , nici al unei fete frumoase...Mama nu ma lasa cu machiaj ~X( SI NU AM CE FACE.
Unele colege se baga sub zeci de masti de fond de ten , insa in realitate sunt mult mai urate ca mine..Singurul avantaj al meu este ca nu prea am cosuri , doar cate 2-3 micute...
Cum pot sa trec peste asta? Nu vreau sa apelez la operatii estetice , dar as dori un sfat.Sunt sigura ca mai sunt fete care trec prin asta , va rog lasati-va parerea...:(


Hai, sa-ti povestesc doua intamplari care ma "bantuie" si astazi. Una e de pe vremea cand aveam 14 ani, tocmai dadeam admitere a liceul sanitar (nu degeaba specific despre ce liceu e vorba). In fata mea la examen (erau acele banci comuniste, greoaie) a fost asezata o fata cu malformatii. Era cocosata. Mi-e greu sa va descriu cum arata... Oribil. Nici la fata nu era grozava. Dar corpul diform, un fel de S imens si totusi atat de subtire. pentru ca vedeam din spatele ei tot ce scrie..
In fine... al doilea caz in facultate. Unul dintre colegii de an avusese un accident si era ars. Probabil ca pe toata suprafata corpului dar eu vedeam doar capul si mainile (palmele). Nu avea nasul si ochii asezati in locurile firesti... Sigur, era nasul sub ochi.. dar era o pielita peste doua gauri (care ar fi trebui sa-i fie nari) si undeva, unde noi avem obrazul. Parul ca o peruca de papusa uitata prin pod... de bunica. Mainile? Abia tineau creionul... fara unghii.
De prima fata nu mai stiu nimic. Dar de colegul de facultate pot spune ca era permanent inconjurat de noi toti, si nu il priveam nicio secunda ca pe o curiozitate de la circ. Radeam, glumeam, chiuleam... DAR niciodata nu intrebam ceva ce el nu ar fi vrut sa ne spuna.

Sigur ca nu te poate consola ideea ca exista oameni cu adevarat necajiti pe lumea asta. Desi ar fi un bun inceput sa te gandesti ca esti intrega, sanatoasa, desteapta.. si ca frumusetea azi e.. maine. nu.
rashela
Postat pe 11 Noiembrie 2009 15:18
nu mai asculta la ce ziq colegii. oamenii pot fii asa rai cateodata. lasai sa vorbeasca si nu te lua dupa prostiile lor. frumusetea unui om nu e data de ce zic altii ca e frumos sau urat. traiesteti viata cum sti tu si o sa vezi cand o sa vina un barbat kre sa te fak sa t indragostesti o sa uiti de toti care tiau facut rau.
angel_nico
Postat pe 11 Noiembrie 2009 16:13
De la: rashela, la data 2009-11-11 15:18:23
De la: One_simple_girl, la data 2009-11-06 15:22:40
Pana acum nu credeam asta , dar unii colegi imi spun.Si ma simt enorm de prost cand aud asta.ma intreb:ce`am facut sa merit asta? Nu stiu voi , dar mie nu mi se pare ca sunt asa de urata..
Defectele mele sunt:
-am multe alunita
-nasul umpic stramb (osul acela e umpic mai mare)
-parul pana la umeri...
chiar nu stiu ce sa fac...Nu am nici avantajul sanilor mari , nici al unei fete frumoase...Mama nu ma lasa cu machiaj ~X( SI NU AM CE FACE.
Unele colege se baga sub zeci de masti de fond de ten , insa in realitate sunt mult mai urate ca mine..Singurul avantaj al meu este ca nu prea am cosuri , doar cate 2-3 micute...
Cum pot sa trec peste asta? Nu vreau sa apelez la operatii estetice , dar as dori un sfat.Sunt sigura ca mai sunt fete care trec prin asta , va rog lasati-va parerea...:(


Hai, sa-ti povestesc doua intamplari care ma "bantuie" si astazi. Una e de pe vremea cand aveam 14 ani, tocmai dadeam admitere a liceul sanitar (nu degeaba specific despre ce liceu e vorba). In fata mea la examen (erau acele banci comuniste, greoaie) a fost asezata o fata cu malformatii. Era cocosata. Mi-e greu sa va descriu cum arata... Oribil. Nici la fata nu era grozava. Dar corpul diform, un fel de S imens si totusi atat de subtire. pentru ca vedeam din spatele ei tot ce scrie..
In fine... al doilea caz in facultate. Unul dintre colegii de an avusese un accident si era ars. Probabil ca pe toata suprafata corpului dar eu vedeam doar capul si mainile (palmele). Nu avea nasul si ochii asezati in locurile firesti... Sigur, era nasul sub ochi.. dar era o pielita peste doua gauri (care ar fi trebui sa-i fie nari) si undeva, unde noi avem obrazul. Parul ca o peruca de papusa uitata prin pod... de bunica. Mainile? Abia tineau creionul... fara unghii.
De prima fata nu mai stiu nimic. Dar de colegul de facultate pot spune ca era permanent inconjurat de noi toti, si nu il priveam nicio secunda ca pe o curiozitate de la circ. Radeam, glumeam, chiuleam... DAR niciodata nu intrebam ceva ce el nu ar fi vrut sa ne spuna.

Sigur ca nu te poate consola ideea ca exista oameni cu adevarat necajiti pe lumea asta. Desi ar fi un bun inceput sa te gandesti ca esti intrega, sanatoasa, desteapta.. si ca frumusetea azi e.. maine. nu.

pacat de el saracul, dar cum ai zis si tu, nu conteaza infatisarea, daca e OM,daca e bun si sufletist... poti fii "buna" si super extra frumos/oasa si sa fii prost de bubui,rau, invidios,etc...
ralukutzza
Postat pe 12 Noiembrie 2009 13:45
frumusetea sta in suflet nu in aspectul fizic...
cristiana_cris
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:47
Ce mult ma distrezi.......sa-ti zic de mine?
Slaba, inalta cu parul lung (colegii imi ziceau biciul- era un film japonez pe-atunci).....asta pe la 14 ani......fara sani si la fel de slaba, pe la 16-27 ani.....nasul il am si eu un pic acvilin.....Dar am primit atentie, iubire,.....mi-am continuat viata.
Frumusetea ta o vei vedea in momentul in care te vei maturiza, ca gandire.
Sunt convinsa ca ai un trup ferm cu forme super si piele neteda...cte ar vrea sa mai fie ca tine
Asa ca, nu conteaza barfele copilitelor. Viata e minunata!
_iluzie_
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:20
De la: _iluzie_, la data 2009-11-12 16:20:13Ce mult ma distrezi.......sa-ti zic de mine?
Slaba, inalta cu parul lung (colegii imi ziceau biciul- era un film japonez pe-atunci).....asta pe la 14 ani......fara sani si la fel de slaba, pe la 16-27 ani.....nasul il am si eu un pic acvilin.....Dar am primit atentie, iubire,.....mi-am continuat viata.
Frumusetea ta o vei vedea in momentul in care te vei maturiza, ca gandire.
Sunt convinsa ca ai un trup ferm cu forme super si piele neteda...cte ar vrea sa mai fie ca tine
Asa ca, nu conteaza barfele copilitelor. Viata e minunata!

iluzie mika
cristiana_cris
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:22
http://www.youtube.com/watch?v=qfE2W1kxaO0
greierash_is_back
Postat pe 12 Noiembrie 2009 20:16
Draga mea, in primul si in primul rand va trebui sa nu mai iei in seama ce spune unul si altul, sa te obisnuiesti si sa te placi pe tine insati; in timp, va trebui sa iti dai seama ce machiaj (fara a fi tone!!) te avantajeaza, ce coafura, ce culori...sa ai un aspect ingrijit si cochet.
Fruntea sus! ( plus ca esti doar inca in adolescenta...)

http://verze.ro www.verze.ro Site-ul verzelor, fff simpatic
tequila_cu_varza
Postat pe 12 Noiembrie 2009 20:37
De la: rashela, la data 2009-11-11 15:18:23
De la: One_simple_girl, la data 2009-11-06 15:22:40
Pana acum nu credeam asta , dar unii colegi imi spun.Si ma simt enorm de prost cand aud asta.ma intreb:ce`am facut sa merit asta? Nu stiu voi , dar mie nu mi se pare ca sunt asa de urata..
Defectele mele sunt:
-am multe alunita
-nasul umpic stramb (osul acela e umpic mai mare)
-parul pana la umeri...
chiar nu stiu ce sa fac...Nu am nici avantajul sanilor mari , nici al unei fete frumoase...Mama nu ma lasa cu machiaj ~X( SI NU AM CE FACE.
Unele colege se baga sub zeci de masti de fond de ten , insa in realitate sunt mult mai urate ca mine..Singurul avantaj al meu este ca nu prea am cosuri , doar cate 2-3 micute...
Cum pot sa trec peste asta? Nu vreau sa apelez la operatii estetice , dar as dori un sfat.Sunt sigura ca mai sunt fete care trec prin asta , va rog lasati-va parerea...:(


Hai, sa-ti povestesc doua intamplari care ma "bantuie" si astazi. Una e de pe vremea cand aveam 14 ani, tocmai dadeam admitere a liceul sanitar (nu degeaba specific despre ce liceu e vorba). In fata mea la examen (erau acele banci comuniste, greoaie) a fost asezata o fata cu malformatii. Era cocosata. Mi-e greu sa va descriu cum arata... Oribil. Nici la fata nu era grozava. Dar corpul diform, un fel de S imens si totusi atat de subtire. pentru ca vedeam din spatele ei tot ce scrie..
In fine... al doilea caz in facultate. Unul dintre colegii de an avusese un accident si era ars. Probabil ca pe toata suprafata corpului dar eu vedeam doar capul si mainile (palmele). Nu avea nasul si ochii asezati in locurile firesti... Sigur, era nasul sub ochi.. dar era o pielita peste doua gauri (care ar fi trebui sa-i fie nari) si undeva, unde noi avem obrazul. Parul ca o peruca de papusa uitata prin pod... de bunica. Mainile? Abia tineau creionul... fara unghii.
De prima fata nu mai stiu nimic. Dar de colegul de facultate pot spune ca era permanent inconjurat de noi toti, si nu il priveam nicio secunda ca pe o curiozitate de la circ. Radeam, glumeam, chiuleam... DAR niciodata nu intrebam ceva ce el nu ar fi vrut sa ne spuna.

Sigur ca nu te poate consola ideea ca exista oameni cu adevarat necajiti pe lumea asta. Desi ar fi un bun inceput sa te gandesti ca esti intrega, sanatoasa, desteapta.. si ca frumusetea azi e.. maine. nu.
AlinaM
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:25
Chiar are dreptate....nu conteaza cum areti.Daca vreodata te simti deprimata din motive de genul,cel mai sanatos este sa te gandesti la partile frumoase ale vietii.Nu totul se rezuma la frumusete....cu toate ca nu cred,ca o fata de varsta ta poate fi urata,gandeste`te ca este doar o perioada trecatoare.Oricum cea mai frumoasa varsta a unei femei este cea de dupa 20 de ani,asa ca ai mult timp la dispozitie sa iti ordonezi viata,astfel incat sa te simti implina pe toate planurile...vei vedea ca aceasta tristete pe care o ai acum,ti se va parea o joaca:).Be hapy:*
AlinaM
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:30
De la: cristiana_cris, la data 2009-11-12 16:22:47
De la: _iluzie_, la data 2009-11-12 16:20:13Ce mult ma distrezi.......sa-ti zic de mine?
Slaba, inalta cu parul lung (colegii imi ziceau biciul- era un film japonez pe-atunci).....asta pe la 14 ani......fara sani si la fel de slaba, pe la 16-27 ani.....nasul il am si eu un pic acvilin.....Dar am primit atentie, iubire,.....mi-am continuat viata.
Frumusetea ta o vei vedea in momentul in care te vei maturiza, ca gandire.
Sunt convinsa ca ai un trup ferm cu forme super si piele neteda...cte ar vrea sa mai fie ca tine
Asa ca, nu conteaza barfele copilitelor. Viata e minunata!

iluzie mika


_iluzie_
Postat pe 16 Noiembrie 2009 13:26
Fii increzatoare in tine !Frumusetea interioara face de o mie de ori decat cea exterioara. E drept ca si fizicul conteaza, dar daca stii sa te faci placuta nu va mai conta asa mult cum arati.
Asa ca, capul sus, imbraca-te elegant pentru varsta ta si cand vor mai face glume pe seama ta raspunde-le in limita bunului simt, iar daca unii sar calul sari si tu.
Fiecare om e frumos in felul lui. Si NU TE COMPARA CU NIMENI !
quantex
Postat pe 16 Noiembrie 2009 14:53
"Sunt urata..:("
foarte frumos
SweetDadyD
Postat pe 18 Noiembrie 2009 11:07
Incep prin a-ti spune ca am 23 ani acum.Cand am ajuns la liceu ma vedeam cea mai urata fata de pe Terra.Daca se apropia vreun baiat de mine il intrebam daca ma vede bine.Pana intr-o zi in care o prietena m-a trezit la realitate si am vazut ca sunt atatea fete ca si mine,unele chiar foarte frumoase dar cu o gramada de complexe.Si ziceai ca baietii iti spun ca esti urata...hmm.Crede-ma draga mea ca daca nu-i bagi in seama unii fac orice ca sa-ti atraga atentia...chiar si sa-ti spuna ca esti urata.Unul mi-a facut zile fripte vreo 2 ani de zile ca dupa aceea sa-mi spuna ca lui ii place de fapt persoana mea.Si sa stii ca de cele mai multe ori e chiar stresant sa fii populara..trebuie sa fii mereu "perfecta",aranjata,sa fii prietena celor mai frumosi baieti,sa ai anumiti prieteni care sa se ridice la "standardele" tale.In plus vei fi mereu in centrul atentiei...dar mai mult cand vine vb de barfe rautacioase.Asa ca nu te stresa...fii tu insati.Si daca te simti urata,spune-i lucrul asta mamei tale si ca sa nu te certi cu ea roag-o sa te lase cu putin machiaj...un rimel,putin faed si un strugurel colorat.
theolina
Postat pe 24 Noiembrie 2009 14:36
draga mea frumusetea nu sta in a avea masurile perfecte 90-60-90 ea trebuie sa vina din interior pentru ca asa cum spuneau si fetele ceva mai sus nu frumusetea exterioara conteaza ci aceea sufleteaca ,asa ca fati o analiza privestete in oglina si descopera si partile tale bune nu se poate nu cred ca nu ai chiar daca ma contrazici eu nu te cred mizeaza pe ele administreazale spuneti ca esti frumoasa ca astazi nu lasi nimanui cuvantul de a-ti strica ziua cu insinari uracioase trecele cu vederea capul sus si zambeste cat de mlt poti astfel sufletul si starea ta se va modifica si vei vedea pe zi ce trece frumusetea ta caci nici o femeie nu este urata pe acest pamant toate avem frumusetea noastra...hai capul sus si ghideazate dupa frumusetea gandului tau...
GYPSI
Postat pe 26 Noiembrie 2009 18:28
degeaba cam spui unui adolescent la aceasta varsta de frumusete interioara si bla bla.. ei vor altceva si sunt suficienti care au auzit aceeasi poezie sau"lasa ca o sa fi apreciata mai incolo de barbatii adevarati" dar tie.. atunci.. nu iti pasa de aia, vrei atunci!
adevarul e ca fetele se injunghie pe la spate rau de tot cand incep sa se creada deja femeie.. si asta vad ca se intampla la varste tot mai fragede
felixcat
Postat pe 27 Noiembrie 2009 23:53
Eu si acum ma consider urata,ma vad vad cu n defecte.Incearca sa iti pui in evidenta calitatile,nu e nevoie sa recurgi la operatii estetice.Ai timp toata viata sa te machezi,sa te aranjezi,nu e bine sa te fardezi de la o varsta frageda,eu am inceput sa ma machiez la 19 ani jumate.Pana aatunci nu foloseam decat strugurel,atat si nu pentru ca nu ma lasa mama dar nu vroiam sa-mi incarc fata aiurea.FII optimista,sigura pe tine,nu te mai subestima!
annna_larysssa
Postat pe 6 Decembrie 2009 16:40
bine.sa zicem ca e adevarat .
avem doua fete urate
fata urata deprimata si nesuferita cu toti.
si fata urata de treaba,vesela .
normal ca atunci cand razi si glumesti cu fata vesela ea este mult mai frumoasa in ochii tai
blondiewishes
Postat pe 8 Decembrie 2009 01:44
si mereu se intreaba fetele frumoase:''ce vede tipul ala marfa la tipa aia naspa?''
vede mai mult decat fizic.frumusetea vine din interior.cu un zambet cladesti frumusetea :)
blondiewishes
Postat pe 8 Decembrie 2009 01:45
Daca tu nu te iubesti, cine sa te iubeasca?
In primul rand, simte-te bine in pielea ta.
Daca mama ta nu te lasa sa folosesti machiaj, tunde-te. O schimbare prinde bine oricui.
Succes!
adnanadenisa
Postat pe 19 Decembrie 2009 03:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Plec in Vama Veche cu cortu' 4 De la: cristiana_cris 13 August 2009 15:04
iubiti,amici,straini..si iar amici 65 De la: kudika073706__zoicaradu 24 Iulie 2010 22:06
Nu stiu ce sa cred! 14 De la: Shhh 28 Ianuarie 2010 12:28
Prietenul cel mai bun...un viitor iubit??? 34 De la: pmbada_15 29 Noiembrie 2009 20:55
iubire sau prietenie????nu inteleg. 41 De la: ddaannii 23 Iulie 2012 10:34