Setari Cookie-uri

vrem sa adoptam un copil

De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-11-21 08:30:07
De la: pufffer, la data 2009-11-18 08:46:43
Asculta dandanao am lucrat cu asa ceva asa ca nu mai fi grandomana de la ai da sfaturi si pana la o face labila e o diferenta okay? .DAca tot vrei sa faci o lume mai buna mai corecta incepe prin a te cizela pe tine


pufarino daca lucrai cu asa ceva te credeam ca sti despre ce vorbesti, singura grandomana care are gresita impresie ca le stie pe toate si care face pe interesana cu "sfaturi" despre comportment, scumpica.... ai uitat de topicul cu ala care isi spune misogin???? hai sa fim seriosi pt un moment macar si sa incepi prin a schimba tu lumea ,schimband macar comportamentul aluia care se presupune ca iti e aproape, apoi sa-mi dai tu mie lectii de morala ,atunci cand o sa iti petreci parte din timpul tau liber in casele de copii incercand sa ajuti , nu spunanadu-mi mie ca ai lucrat cu asa ceva si sti despre ce vorbesti.

on topic, pt cea care a deschis topicul, daca iti doresti cu adevarat un copil, il astepti oricat ar tine toata birocratia , nu te apuci sa sari "etape" .dragostea de mama nu trebuie sa fie conditionata de varsta copilului, cel putin in teorie daca nu chiar in practica, am o buna prietena care a asteptat 13 ani sa poata adopta copilul, si sti ceva, desi il stia de cand s-a nascut si fiecare weekend si-l petrecea cu el, a asteptat 13 ani ca sa poata sa il adopte.... asa ca....


Pe topicul ala te-ai comportat tot ca aici mahalagisme cuvinte grele cand puteai sa ii dai d-nei din capul locului sfatul care l-ai dat mai devreme ,ti-am facut un bine .Bravo ai potential de fata buna
pufffer
Postat pe 21 Noiembrie 2009 09:54
De la: pufffer, la data 2009-11-21 09:54:55
Pe topicul ala te-ai comportat tot ca aici mahalagisme cuvinte grele cand puteai sa ii dai d-nei din capul locului sfatul care l-ai dat mai devreme ,ti-am facut un bine .Bravo ai potential de fata buna


spuse d-ra care a deschis un topic pt ca o utilizatoare i-a trimis un mesaj magulitor cocalarului.....

ma repet dai dovada de prostie si ignoranta in fiecare postare, vrei sa pari ceea ce nu esti si asta imi provoaca o "nobila" sila.... potential....fi serioasa, de cate ori n-ai auzit aceesi replica la adresa ta???
scumpica.... mai cresti putin si pe urma sa-i spui tu lu' mamaie cam cu ce se manaca viata, mai ales prin institutiile statului , nu asa... ca observi tu de la distanta cam ce trebuie sa faci , FA !!! acel lucru si pe urma permiteti sa dai altora lectii, pana una alta margineste-te sa inveti din experienta altora , nu esti in masura sa dai sfaturi nimanui, cu atat mai mult ca eu nu-mi permit sa dau sfaturi nimanui in ceea ce priveste viata, pot da doar sugestii , sfaturi ...primesc de la cei in masura sa mile dea , si ghici ce.... nu esti una dintre cei care sa merita sa le ascult sfaturile , tu esti doar patetica... si sti prea bine de ce....

dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:09
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-11-21 22:09:57
De la: pufffer, la data 2009-11-21 09:54:55
Pe topicul ala te-ai comportat tot ca aici mahalagisme cuvinte grele cand puteai sa ii dai d-nei din capul locului sfatul care l-ai dat mai devreme ,ti-am facut un bine .Bravo ai potential de fata buna


spuse d-ra care a deschis un topic pt ca o utilizatoare i-a trimis un mesaj magulitor cocalarului.....

ma repet dai dovada de prostie si ignoranta in fiecare postare, vrei sa pari ceea ce nu esti si asta imi provoaca o "nobila" sila.... potential....fi serioasa, de cate ori n-ai auzit aceesi replica la adresa ta???
scumpica.... mai cresti putin si pe urma sa-i spui tu lu' mamaie cam cu ce se manaca viata, mai ales prin institutiile statului , nu asa... ca observi tu de la distanta cam ce trebuie sa faci , FA !!! acel lucru si pe urma permiteti sa dai altora lectii, pana una alta margineste-te sa inveti din experienta altora , nu esti in masura sa dai sfaturi nimanui, cu atat mai mult ca eu nu-mi permit sa dau sfaturi nimanui in ceea ce priveste viata, pot da doar sugestii , sfaturi ...primesc de la cei in masura sa mile dea , si ghici ce.... nu esti una dintre cei care sa merita sa le ascult sfaturile , tu esti doar patetica... si sti prea bine de ce....



Daca cu gura asta a ta spurcata iti pupi tu parintii te invit sa mi pupi si mie 5 cururi de puferi mici de 9 zile ,asta inainte ca ei sa deschida ochisorii sa ti vada scoala vietii.
pufffer
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:36
De la: pufffer, la data 2009-11-22 00:36:00
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-11-21 22:09:57
De la: pufffer, la data 2009-11-21 09:54:55
Pe topicul ala te-ai comportat tot ca aici mahalagisme cuvinte grele cand puteai sa ii dai d-nei din capul locului sfatul care l-ai dat mai devreme ,ti-am facut un bine .Bravo ai potential de fata buna


spuse d-ra care a deschis un topic pt ca o utilizatoare i-a trimis un mesaj magulitor cocalarului.....

ma repet dai dovada de prostie si ignoranta in fiecare postare, vrei sa pari ceea ce nu esti si asta imi provoaca o "nobila" sila.... potential....fi serioasa, de cate ori n-ai auzit aceesi replica la adresa ta???
scumpica.... mai cresti putin si pe urma sa-i spui tu lu' mamaie cam cu ce se manaca viata, mai ales prin institutiile statului , nu asa... ca observi tu de la distanta cam ce trebuie sa faci , FA !!! acel lucru si pe urma permiteti sa dai altora lectii, pana una alta margineste-te sa inveti din experienta altora , nu esti in masura sa dai sfaturi nimanui, cu atat mai mult ca eu nu-mi permit sa dau sfaturi nimanui in ceea ce priveste viata, pot da doar sugestii , sfaturi ...primesc de la cei in masura sa mile dea , si ghici ce.... nu esti una dintre cei care sa merita sa le ascult sfaturile , tu esti doar patetica... si sti prea bine de ce....



Daca cu gura asta a ta spurcata iti pupi tu parintii te invit sa mi pupi si mie 5 cururi de puferi mici de 9 zile ,asta inainte ca ei sa deschida ochisorii sa ti vada scoala vietii.


unde pana mea vezi tu gura spurcata???
kitty_krieger
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:02
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-22 01:02:58
De la: pufffer, la data 2009-11-22 00:36:00
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-11-21 22:09:57
De la: pufffer, la data 2009-11-21 09:54:55
Pe topicul ala te-ai comportat tot ca aici mahalagisme cuvinte grele cand puteai sa ii dai d-nei din capul locului sfatul care l-ai dat mai devreme ,ti-am facut un bine .Bravo ai potential de fata buna


spuse d-ra care a deschis un topic pt ca o utilizatoare i-a trimis un mesaj magulitor cocalarului.....

ma repet dai dovada de prostie si ignoranta in fiecare postare, vrei sa pari ceea ce nu esti si asta imi provoaca o "nobila" sila.... potential....fi serioasa, de cate ori n-ai auzit aceesi replica la adresa ta???
scumpica.... mai cresti putin si pe urma sa-i spui tu lu' mamaie cam cu ce se manaca viata, mai ales prin institutiile statului , nu asa... ca observi tu de la distanta cam ce trebuie sa faci , FA !!! acel lucru si pe urma permiteti sa dai altora lectii, pana una alta margineste-te sa inveti din experienta altora , nu esti in masura sa dai sfaturi nimanui, cu atat mai mult ca eu nu-mi permit sa dau sfaturi nimanui in ceea ce priveste viata, pot da doar sugestii , sfaturi ...primesc de la cei in masura sa mile dea , si ghici ce.... nu esti una dintre cei care sa merita sa le ascult sfaturile , tu esti doar patetica... si sti prea bine de ce....



Daca cu gura asta a ta spurcata iti pupi tu parintii te invit sa mi pupi si mie 5 cururi de puferi mici de 9 zile ,asta inainte ca ei sa deschida ochisorii sa ti vada scoala vietii.


unde pana mea vezi tu gura spurcata???[/q

Pana ta nu stie sa citeasca sau nu percuteaza ?
pufffer
Postat pe 22 Noiembrie 2009 08:53
De la: pufffer, la data 2009-11-22 08:53:26
Pana ta nu stie sa citeasca sau nu percuteaza ?


pana mea spune ca suferi de paranoia
kitty_krieger
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:50
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-22 10:50:19
De la: pufffer, la data 2009-11-22 08:53:26
Pana ta nu stie sa citeasca sau nu percuteaza ?


pana mea spune ca suferi de paranoia

Eu nu am pene mai gaina , dar pot sa-ti zic ca suferi de indobitocire si de nebagare in seama
pufffer
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:26
De la: pufffer, la data 2009-11-22 19:26:25
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-22 10:50:19
De la: pufffer, la data 2009-11-22 08:53:26
Pana ta nu stie sa citeasca sau nu percuteaza ?


pana mea spune ca suferi de paranoia

Eu nu am pene mai gaina , dar pot sa-ti zic ca suferi de indobitocire si de nebagare in seama


"Daca cu gura asta a ta spurcata iti pupi tu parintii te invit sa mi pupi si mie 5 cururi de puferi mici de 9 zile ,asta inainte ca ei sa deschida ochisorii sa ti vada scoala vietii. "




vai pufarino ... nu puteai sa te descri mai bine decat ai facut-o tu cu propriile ale degetele,....catea.... feliciari esti demna acum de prietenul tau
ti-am spus ca esti ignoranta si ca dai dovada de prostie....ma intreb de ce vrei sa imi dai dreptate ....ce sa-i faci , nu pot sa inteleg......
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Noiembrie 2009 08:22
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-11-24 08:22:22
De la: pufffer, la data 2009-11-22 19:26:25
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-22 10:50:19
De la: pufffer, la data 2009-11-22 08:53:26
Pana ta nu stie sa citeasca sau nu percuteaza ?


pana mea spune ca suferi de paranoia

Eu nu am pene mai gaina , dar pot sa-ti zic ca suferi de indobitocire si de nebagare in seama


"Daca cu gura asta a ta spurcata iti pupi tu parintii te invit sa mi pupi si mie 5 cururi de puferi mici de 9 zile ,asta inainte ca ei sa deschida ochisorii sa ti vada scoala vietii. "




vai pufarino ... nu puteai sa te descri mai bine decat ai facut-o tu cu propriile ale degetele,....catea.... feliciari esti demna acum de prietenul tau
ti-am spus ca esti ignoranta si ca dai dovada de prostie....ma intreb de ce vrei sa imi dai dreptate ....ce sa-i faci , nu pot sa inteleg......


Iar ai dat un fasss ca de obicei
pufffer
Postat pe 24 Noiembrie 2009 08:43
cand o sa adoptati un copil..sa ii spuneti asta a o varsta frageda.1 a 2.3.unii or zis mai devreme.altii nu or zis sa tos s-a afltat...atatea cazuri si la televizor...cjhiar recente
iulia069834
Postat pe 24 Noiembrie 2009 22:00
De la: pufffer, la data 2009-11-24 08:43:08
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-11-24 08:22:22
De la: pufffer, la data 2009-11-22 19:26:25
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-22 10:50:19
De la: pufffer, la data 2009-11-22 08:53:26
Pana ta nu stie sa citeasca sau nu percuteaza ?


pana mea spune ca suferi de paranoia

Eu nu am pene mai gaina , dar pot sa-ti zic ca suferi de indobitocire si de nebagare in seama


"Daca cu gura asta a ta spurcata iti pupi tu parintii te invit sa mi pupi si mie 5 cururi de puferi mici de 9 zile ,asta inainte ca ei sa deschida ochisorii sa ti vada scoala vietii. "




vai pufarino ... nu puteai sa te descri mai bine decat ai facut-o tu cu propriile ale degetele,....catea.... feliciari esti demna acum de prietenul tau
ti-am spus ca esti ignoranta si ca dai dovada de prostie....ma intreb de ce vrei sa imi dai dreptate ....ce sa-i faci , nu pot sa inteleg......


Iar ai dat un fasss ca de obicei


oooo dar vai incepi sa semeni din ce in ce mai mult la vorba cu ala de-i spui iubit....
si el care credea bietul de el ca esti perfecta...pentru el da ... ma repet pitzipoanca si cocalarul, perechea ideala....
tie imi permit sa-ti dau un sfat...
nu te reproduce, imprastii prostia si asa e prea multa....
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:02
Din pacate sunt destule tinere femei care intra intr-o relatie, cred ca avand un copil il conving pe viitorul tata sa se casatoreasca cu ele si se trezesc fara nici un sprijin.
Mai sunt si adolescente care trec de termenul in care ar putea avea o intrerupere de sarcina si sunt de-a dreptul disperate (ca afla comunitatea, parintii nuar accepta rusinea, etc).
Asadar, un astfel de caz poate fi "rezolvat elegant". Fata este sustinuta de catre viitorii parinti adoptivi pana la nastere, chiar si cateva luni dupa aceea (perioada de alaptare).
Bineinteles ca este infiorator sa nasti un copil pe care stii ca il vei incredinta spre adoptie, dar nu infiorator, iresponsabil SI inconstient ca gestul disperat de a "arunca" pur si simplu copilul. Cel putin vei sti unde iti este copilul, ai posibilitatea de a interactiona cu el dupa nastere, si ii oferi un viitor decent.
Cam asa vedeam eu lucrurile.
Inca o data, din moment ce exista copii abandonati exista mame disperate care nu ii doresc, dar care nu au facut intrerupere de sarcina.
Ar trebui sa existe si in maternitati personal calificat care sa deschida calea catre o eventuala adoptie. Adica, cu putina empatie si doctorul vede ca fata e nemaritata, saraca si disperata si poate discuta cu ea. Ii poate oferi o solutie - darea spre adoptie. Asta nu inseamna ca "profiti" sau ca nu ai inima sau ca "cumperi" suflete. Inseamna ca iti doresti un copil pe care nu poti sa il ai si ii oferi frumos unei astfel de mame linistea de a sti ca nu-i este copilul pe drumuri.
ClassyCat
Postat pe 25 Noiembrie 2009 22:05
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-11-25 21:02:17
De la: pufffer, la data 2009-11-24 08:43:08
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-11-24 08:22:22
De la: pufffer, la data 2009-11-22 19:26:25
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-22 10:50:19[quote

Tare intrigata esti tu de iubitul meu ! : tata ce esti .Saraca fata batrana
pufffer
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:03
hai ma', ca de la inceputu' topicului pana acum , infiati trei copii, nu unu'!
geo_xx
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:20
eu ti as propune fara sfiala inca o incercare a ta de a avea un copil
e simplu
ai nevoie de analize la zi, si 3 zile in decurs de o luna
ai auzit de inseminare naturala?
e garantata
pana acum in proportie de 98%
cautane!
de ce sa astepti ca o tanara sa faca o greseala pentru a avea copilul tau?
e timpul sa incerci
vei reusi!
sasa_43
Postat pe 27 August 2010 20:57
eu ti as propune fara sfiala inca o incercare a ta de a avea un copil
e simplu
ai nevoie de analize la zi, si 3 zile in decurs de o luna
ai auzit de inseminare naturala?
e garantata
pana acum in proportie de 98%
cautane!
de ce sa astepti ca o tanara sa faca o greseala pentru a avea copilul tau?
e timpul sa incerci
vei reusi!
sasa_43
Postat pe 27 August 2010 20:57
eu ti as propune fara sfiala inca o incercare a ta de a avea un copil
e simplu
ai nevoie de analize la zi, si 3 zile in decurs de o luna
ai auzit de inseminare naturala?
e garantata
pana acum in proportie de 98%
cautane!
de ce sa astepti ca o tanara sa faca o greseala pentru a avea copilul tau?
e timpul sa incerci
vei reusi!
sasa_43
Postat pe 27 August 2010 20:57
Buna Dora! ...da stiu ..pe mine!
Desi vad ca ai scris acest mesaj, cu mult timp in urma ...eu deabia acum i-l vad ..ptr. ca sincer n-am avut pana acum vreun motiv sa caut acest gen de mesaje ....
Sper sa fi rezolvat problema , intre timp(ptr. binele tau)...dar in acelasi timp sper sa pot vorbi cu tine.
Oricat de aberanta li s-a parut celorlalti cererea ta, mie nu mi s-a parut nici pe departe.
Mi-ar placea sa vorbim mai in detaliu, in alta parte : mess, skype etc., nu neaparat aici(sper sa nu supar administratorul sitului )...Ptr. ca oricum sunt mult prea agitata, data fiind situatia in care ma aflu si sincer niste catze, care fac filosofii si ne critica doar de dragul de a se simti inteligente, care m-ar trata cum te-au tratat pe tine , in momentul cereri , m-ar exaspera!! ..Deci prefer sa le evitam si sa vorbim in privat.
Cu speranta ..astept raspunsul tau ...Antonia
PS ..scuza-mi incoerentza expresiilor...sunt foarte ravasita de evenimentele prin care trec.
antoniaMS
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:10
De la: antoniaMS, la data 2010-10-19 23:10:07Buna Dora! ...da stiu ..pe mine!
Desi vad ca ai scris acest mesaj, cu mult timp in urma ...eu deabia acum i-l vad ..ptr. ca sincer n-am avut pana acum vreun motiv sa caut acest gen de mesaje ....
Sper sa fi rezolvat problema , intre timp(ptr. binele tau)...dar in acelasi timp sper sa pot vorbi cu tine.
Oricat de aberanta li s-a parut celorlalti cererea ta, mie nu mi s-a parut nici pe departe.
Mi-ar placea sa vorbim mai in detaliu, in alta parte : mess, skype etc., nu neaparat aici(sper sa nu supar administratorul sitului )...Ptr. ca oricum sunt mult prea agitata, data fiind situatia in care ma aflu si sincer niste catze, care fac filosofii si ne critica doar de dragul de a se simti inteligente, care m-ar trata cum te-au tratat pe tine , in momentul cereri , m-ar exaspera!! ..Deci prefer sa le evitam si sa vorbim in privat.
Cu speranta ..astept raspunsul tau ...Antonia
PS ..scuza-mi incoerentza expresiilor...sunt foarte ravasita de evenimentele prin care trec.


Nu exista alta varianta?
Barbie30
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:15
De la: rashela, la data 2009-11-18 04:14:34@ClassyCat

N-am prea inteles cateva din ideile mesajlui tau... drept pentru care, mi-as dori niste lamuriri. Voi incepe cu sfarsitul...
Vorbesti de gasirea unei femei suficient de matura pentru a-si abandona copilul, dar insuficient de matura pentru a sti ca sexul neprotejat inseamna o sarcina. Nu ne spui insa cam in ce mediu s-ar putea gasi o asemenea femeie si cam ce varsta ar fi de preferat sa aiba. Nu vor fi oare conditiile de baza pentru alegerea ei? Mergand pe logica (dar tinand cont si de realitatea din jurul nostru), ar trebui sa fie o fata tanara (o copila), din mediul rural (nu este o conditie obligatorie), o persoana care "s-a trezit" cu burta la gura, este ingrozita de ce va zice lumea si pe care OBLIGATORIU va trebui s-o convingi sa nu faca avort. Pentru ca, dupa parerea mea, orice femeie care va trece prin toate fazele de mai sus.. de la aflarea ca este insarcinata si pana la decizia finala... DE A-SI PASTRA COPILUL.. e foarte greu de crezut ca va dori dupa noua luni de zile sa-l "vanda".
Raman in calcul doar acele fete care sunt pregatite sa faca avort. Mai ramane sa ne spui cam ce metode de persuasiune ar putea folosi o pereche ce-si doreste acel copil.. pentru a convinge o asemenea fata sa poarte 9 luni o sarcina pe care nu si-a dorit-o cu nici un chip, rusinea de a se afla toata povestea ei (familie, comunitate etc), desigur riscul de a-si pierde iubitul s.a.m.d.
Si, nu in ultimul rand.. as fi curioasa sa stiu cam ce material genetic de buna calitate si garantat ar exista la un asemenea copilas (nascut de aceasta copila).



Pai hai ca-ti raspund eu...Desi m-au luat nervii la vizualizarea postarii tale ...si marturisesc ca nu l-am citit cu 100% atentie.
Ma rog..ca sa n-o lungim inutil si filosofic pagubos ...Raspunsul meu ar fi(din experientza directa!!):
Ca una dintre potentialele copile(copila mama) , ar avea 32 ani...clinic sanatoasa, frumusica fizic, cu o inteligentza medie spre inalta, cu inalte principii religioase si morale ...care.i i-ar pasa mai putin de ce zic vecinii, daca ea ar aparea cu burta la gura nemaritata ...dar care nu si-ar dori sa aduca pe lume un copil caruia sa nu-i poata oferi un confort financiar si pe care n-ar vrea sa-l lipsesaca de-o figura masculina pe post de tata.
Dar care n-ar vrea nici sa ajunga o ucigasa ...culmea ,chiar a propriului copil, in timp ce-n lume exista persoane care tanjesc cu adevarat dupa un copil,..dispuse si capabile sa-i ofere o viata buna!
Motivele pt. care mamica-n cauza se afla in situatia asta ..nu cred ca te interesaza ...oricum pot sa te asigur ca nu sunt rodului retardului mental..pe care-l suspectezi c-ar putea fi in materialul genetic, al unor persoane care de multe ori sunt doar victimele unui destin tragic si nu a propriilor inconstientze.

antoniaMS
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:36
De la: Barbie30, la data 2010-10-19 23:15:28
De la: antoniaMS, la data 2010-10-19 23:10:07Buna Dora! ...da stiu ..pe mine!
Desi vad ca ai scris acest mesaj, cu mult timp in urma ...eu deabia acum i-l vad ..ptr. ca sincer n-am avut pana acum vreun motiv sa caut acest gen de mesaje ....
Sper sa fi rezolvat problema , intre timp(ptr. binele tau)...dar in acelasi timp sper sa pot vorbi cu tine.
Oricat de aberanta li s-a parut celorlalti cererea ta, mie nu mi s-a parut nici pe departe.
Mi-ar placea sa vorbim mai in detaliu, in alta parte : mess, skype etc., nu neaparat aici(sper sa nu supar administratorul sitului )...Ptr. ca oricum sunt mult prea agitata, data fiind situatia in care ma aflu si sincer niste catze, care fac filosofii si ne critica doar de dragul de a se simti inteligente, care m-ar trata cum te-au tratat pe tine , in momentul cereri , m-ar exaspera!! ..Deci prefer sa le evitam si sa vorbim in privat.
Cu speranta ..astept raspunsul tau ...Antonia
PS ..scuza-mi incoerentza expresiilor...sunt foarte ravasita de evenimentele prin care trec.


Nu exista alta varianta?

Anume? ..fii mai explicita te rog!
antoniaMS
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:38
sunt isarcinata si vreau sa dau in adoptie copilul trebuie sa nascpeste 2=3 zile ne meu e 0757583764
kudika_983851
Postat pe 21 Martie 2015 14:15
De la: kudika_983851, la data 2015-03-21 14:15:12sunt isarcinata si vreau sa dau in adoptie copilul trebuie sa nascpeste 2=3 zile ne meu e 0757583764


Doamne , de ce aduceti pe lume copiii , pe care apoi sa-i abandonati imediat dupa nastere !
L-ai scos la licitatie inainte de a-l naste , dracu de inconstiente !!!!

Ce suflet ai in tine , fatuca ?!!!!
-Dyna-
Postat pe 22 Martie 2015 17:00
De la: kudika_983851, la data 2015-03-21 14:15:12sunt isarcinata si vreau sa dau in adoptie copilul trebuie sa nascpeste 2=3 zile ne meu e 0757583764


Inca o inconstienta care va nenoroci viata unui pui de om nevinovat.
Pe voi astea, v-as steriliza, sa nu mai aveti dreptul sa faceti copii niciodata!
Arno_28
Postat pe 22 Martie 2015 18:08
De la: kudika_983851, la data 2015-03-21 14:15:12sunt isarcinata si vreau sa dau in adoptie copilul trebuie sa nascpeste 2=3 zile ne meu e 0757583764




Trist,nu vei cunoaste niciodata ,ce inseamna sa fii "MAMA",sa mangai acel prunc,care este carne din carnea ta si sange din sangele tau!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Martie 2015 18:14
cele 3 credule din sud est,,3 sud est
kudika_982635
Postat pe 22 Martie 2015 18:33
De la: kudika_982635, la data 2015-03-22 18:33:28cele 3 credule din sud est,,3 sud est


Si tu din nord vest !
-Dyna-
Postat pe 22 Martie 2015 18:36
eu nu s credul,si sunt din vest
kudika_982635
Postat pe 22 Martie 2015 18:42
De la: kudika_982635, la data 2015-03-22 18:42:33eu nu s credul,si sunt din vest


A so , inseamna ca tu ai postat acel mesaj

In orice caz , exista destule inconstiente de gen , altfel nu ar fi pline spitalele si orfelinatele cu copiii abandonati.
Asa ca nu mai rade tu pe seama noastra , deformand realitatea.
-Dyna-
Postat pe 22 Martie 2015 18:50
care realitate?realitatea ca luati de bun tot ce auziti fara sa cunoaste ti nimic?
kudika_982635
Postat pe 22 Martie 2015 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Realitate cruda!31 mai,cea mai nefericita zi din viata mea! 44 De la: ela_ella 23 Februarie 2012 11:43
Oare ce sa fac??? 11 De la: kudika_6302 26 Iunie 2012 13:34
Cand trebuie sa consideri ca o relatie s-a incheiat? 11 De la: oana84onutza 15 Decembrie 2009 18:40
M-am indragostit de un baiat bolnav.Va rog frumos sa ma ajutati cu idei/sfaturi.Sunt ft ingrijorata..:(( ce sa fac?:-s 47 De la: doi_ochi_caprui 3 Octombrie 2011 15:34
ma intreb de ce 71 De la: kudika199806 21 Septembrie 2010 16:46