Setari Cookie-uri

Mai am o sansa sa-mi salvez relatia,vreau sfaturi!multumesc

am o relatie de 2 ani jumate,primii doi ani pot spune cu toata sinceritatea ca a fost cea mai fericita perioada din viata mea:Xprima mare iubire,am vazut ce inseamna sa fii iubita si respectata cu adevarat,si era un sentiment foarte linistitor cand stiam ca cel pentru care as face orice are aceleasi sentimente pt mine.Dar cum tot ce-i frumos nu tine o vesnicie usor usor relatia noastra a inceput sa se raceasca,a intervenit rutina,a scazut intensitatea sentimentelor,mai ales din partea lui.acum cateva saptamani am hotarat sa ma despart de el pentru ca nu era fericita si ma saturasem sa ma lupt cu morile de vant in ultima jumatate de an i-am adus numai reprosuri,numai certuri dar situatia s-a inrautatit considerabil.astazi am discutat si am hotarat macar de dragukl vremurilor trecute si pentru ca inca mai exista sentimente,sa incercam sa mai facem ceva.dar nu am stabilit ce, urmeaza sa mai vorbim zilele viitoare.va rog,daca a mai trecut cineva prin asa ceva sau daca aveti mai multa expierenta de viata(eu am 22 de ani)sa-mi impartasiti si mie ce anume as putea sa fac sa ne redescoperim,sa fie ca altadta,pentru ca suntem constienti amandoi ca nu mai merge si daca nici acum nu ajungem nicaieri ne vom desparti si nu vreau asta,este un om minunat nu a facut greseli grave,si nu as vrea sa-l pierd,aven nevoie de o resuscitare..multumesc!
ioana_maddy20
Postat pe 2 Octombrie 2012 19:44
scuzati-mi greselile,m-am grabit!
ioana_maddy20
Postat pe 2 Octombrie 2012 19:47
jaga jaga all the way
kudika_16982
Postat pe 2 Octombrie 2012 20:01
De la: ioana_maddy20, la data 2012-10-02 19:44:50am o relatie de 2 ani jumate,primii doi ani pot spune cu toata sinceritatea ca a fost cea mai fericita perioada din viata mea:Xprima mare iubire,am vazut ce inseamna sa fii iubita si respectata cu adevarat,si era un sentiment foarte linistitor cand stiam ca cel pentru care as face orice are aceleasi sentimente pt mine.Dar cum tot ce-i frumos nu tine o vesnicie usor usor relatia noastra a inceput sa se raceasca,a intervenit rutina,a scazut intensitatea sentimentelor,mai ales din partea lui.acum cateva saptamani am hotarat sa ma despart de el pentru ca nu era fericita si ma saturasem sa ma lupt cu morile de vant in ultima jumatate de an i-am adus numai reprosuri,numai certuri dar situatia s-a inrautatit considerabil.astazi am discutat si am hotarat macar de dragukl vremurilor trecute si pentru ca inca mai exista sentimente,sa incercam sa mai facem ceva.dar nu am stabilit ce, urmeaza sa mai vorbim zilele viitoare.va rog,daca a mai trecut cineva prin asa ceva sau daca aveti mai multa expierenta de viata(eu am 22 de ani)sa-mi impartasiti si mie ce anume as putea sa fac sa ne redescoperim,sa fie ca altadta,pentru ca suntem constienti amandoi ca nu mai merge si daca nici acum nu ajungem nicaieri ne vom desparti si nu vreau asta,este un om minunat nu a facut greseli grave,si nu as vrea sa-l pierd,aven nevoie de o resuscitare..multumesc!

din pacate mie, povestea ta, imi suna mai mult a monotonie, care si-a pus amprenta pe relatia voastra.
Daca nu s-a intamplat nimic grav in relatia voastra, trebuie sa bagati bine la cap ca, indragosteala mare nu tine decat cateva luni, insa tot ramane iubirea, respectul, rabdarea unul fata de celalalt.
Ghicicummacheama
Postat pe 2 Octombrie 2012 20:05
De la: ioana_maddy20, la data 2012-10-02 19:44:50am o relatie de 2 ani jumate,primii doi ani pot spune cu toata sinceritatea ca a fost cea mai fericita perioada din viata mea:Xprima mare iubire,am vazut ce inseamna sa fii iubita si respectata cu adevarat,si era un sentiment foarte linistitor cand stiam ca cel pentru care as face orice are aceleasi sentimente pt mine.Dar cum tot ce-i frumos nu tine o vesnicie usor usor relatia noastra a inceput sa se raceasca,a intervenit rutina,a scazut intensitatea sentimentelor,mai ales din partea lui.acum cateva saptamani am hotarat sa ma despart de el pentru ca nu era fericita si ma saturasem sa ma lupt cu morile de vant in ultima jumatate de an i-am adus numai reprosuri,numai certuri dar situatia s-a inrautatit considerabil.astazi am discutat si am hotarat macar de dragukl vremurilor trecute si pentru ca inca mai exista sentimente,sa incercam sa mai facem ceva.dar nu am stabilit ce, urmeaza sa mai vorbim zilele viitoare.va rog,daca a mai trecut cineva prin asa ceva sau daca aveti mai multa expierenta de viata(eu am 22 de ani)sa-mi impartasiti si mie ce anume as putea sa fac sa ne redescoperim,sa fie ca altadta,pentru ca suntem constienti amandoi ca nu mai merge si daca nici acum nu ajungem nicaieri ne vom desparti si nu vreau asta,este un om minunat nu a facut greseli grave,si nu as vrea sa-l pierd,aven nevoie de o resuscitare..multumesc!



Majoritatea femeilor au trecut prin asemenea "drame" amoroase,nu este ceva iesit din comun!!!Nu ne-ai spus ce varsta are iubitul tau!!!! Este relevanta varsta in astfel de situatii!!!
Pe de alta parte,vreau sa -ti spun ,ca acolo unde dispare acel sentiment ,in baza caruia,cel de langa tine reprezinta universul tau,,oricate resuscitari ar interveni in relatie,,totul este sortit esecului!!!Personal,nu cred in revigorari pentru ca viata mi-a demonstrat contrariul!!!

Doresti sfaturi!!!

In primul rand,,daca sunteti convinsi de ceea ce simtiti,unul fata de celalalt,,puteti sa incercati sa readuceti in viata voastra,acele clipe minunate,de la inceputul relatiei,care v-au unit in iubirea voastra!!Eliminati certurile si inlocuiti-le cu discutii calme,cu exprimari de dorinte si materializarea lor!!!Faceti-va mici surprize,care sa va incante,,iesiti ,singuri,in mici weekenduri romantice,daca bugetul va permite acest lucru!!!Transformati actul dragostei intr-un joc erotic,cu incitari si excitari pe masura!!!
Inlocuiti discutiile in contradictoriu cu mangaieri tandre,romantice!!!Arborati o alta atitudine in cuplul vostru,,plina de veselie si farmec,stiu,este greu,dar puteti incerca!!!Discutati,nu va mai certati,nu va mai reprosati,unul altuia,aspectele neplacute,incercati sa le clarificati!!!Lasati inhibitiile si aduceti lucruri noi,in viata intima,esti femeie!!!!Esenta oricarei relatii este comunicarea,suna pedagogic,poate,teatral,dar acesta este adevarul,,multe tragedii,,nu ar mai avea loc ,,daca s-ar comunica in viata de cuplu!!!Incercati,,dar toate acestea sunt valabile in prezenta iubirii,altfel,,nu functioneaza!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2012 20:08
are aceeasi varsta:D
ioana_maddy20
Postat pe 2 Octombrie 2012 20:11
De la: ioana_maddy20, la data 2012-10-02 20:11:27are aceeasi varsta:D



Sunteti doi copii in formare,nu prea stiti ce anume inseamna cuplu si viata intima,,exersati,draga mea,cunoasteti-va,in profunzime,mai mult decat ati facut-o pana acum!!!Astfel de rutine apar in situatii similare,,intervine instabilitatea emotionala,data de varsta frageda!!!Nu faceti o tragedie din asta,,incercati sa va completati,sa aduceti acel suflu tineresc,caci sunteti tineri,aveti o viata in fata voastra!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2012 20:15
Din pacate, atunci cand iubirea a disparut, este imposibil sa mai ""reinvii"" ceva ce nu mai exista.
La aceasi concluzie am ajuns si eu, din experienta mea personala.
Problema aici este ca incerci sa faci ceva prea tarziu.
Dragostea trebuie mentinuta cu lucruri marunte, aparent nesemnificative, zi de zi, nu "reinviata".
Ghicicummacheama
Postat pe 2 Octombrie 2012 20:17
De la: kudika_15804, la data 2012-10-02 20:15:32
De la: ioana_maddy20, la data 2012-10-02 20:11:27are aceeasi varsta:D



Sunteti doi copii in formare,nu prea stiti ce anume inseamna cuplu si viata intima,,exersati,draga mea,cunoasteti-va,in profunzime,mai mult decat ati facut-o pana acum!!!Astfel de rutine apar in situatii similare,,intervine instabilitatea emotionala,data de varsta frageda!!!Nu faceti o tragedie din asta,,incercati sa va completati,sa aduceti acel suflu tineresc,caci sunteti tineri,aveti o viata in fata voastra!!!


Miss are dreptate, sa stii
Ghicicummacheama
Postat pe 2 Octombrie 2012 20:18
De la: kudika_14322, la data 2012-10-02 20:18:24
De la: kudika_15804, la data 2012-10-02 20:15:32
De la: ioana_maddy20, la data 2012-10-02 20:11:27are aceeasi varsta:D



Sunteti doi copii in formare,nu prea stiti ce anume inseamna cuplu si viata intima,,exersati,draga mea,cunoasteti-va,in profunzime,mai mult decat ati facut-o pana acum!!!Astfel de rutine apar in situatii similare,,intervine instabilitatea emotionala,data de varsta frageda!!!Nu faceti o tragedie din asta,,incercati sa va completati,sa aduceti acel suflu tineresc,caci sunteti tineri,aveti o viata in fata voastra!!!


Miss are dreptate, sa stii



Sunt neexperimentati,"322",si de aceea,,le acord circumstante atenuante!! Buna seara!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2012 20:30
De la: kudika_15804, la data 2012-10-02 20:30:12
De la: kudika_14322, la data 2012-10-02 20:18:24
De la: kudika_15804, la data 2012-10-02 20:15:32
De la: ioana_maddy20, la data 2012-10-02 20:11:27are aceeasi varsta:D



Sunteti doi copii in formare,nu prea stiti ce anume inseamna cuplu si viata intima,,exersati,draga mea,cunoasteti-va,in profunzime,mai mult decat ati facut-o pana acum!!!Astfel de rutine apar in situatii similare,,intervine instabilitatea emotionala,data de varsta frageda!!!Nu faceti o tragedie din asta,,incercati sa va completati,sa aduceti acel suflu tineresc,caci sunteti tineri,aveti o viata in fata voastra!!!


Miss are dreptate, sa stii



Sunt neexperimentati,"322",si de aceea,,le acord circumstante atenuante!! Buna seara!!!


Buna seara!
Au toata viata inainte
Ghicicummacheama
Postat pe 2 Octombrie 2012 20:32
De la: kudika_14322, la data 2012-10-02 20:32:42[quote name='
Buna seara!
Au toata viata inainte



Bineinteles,si din astfel de incercari,,,se maturizeaza,asa am fost toti!!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2012 20:36
la ce va referiti ca o sa ne maturizam?individual sau realtia noastra o sa se maturizeze?sunt oarecum entuziasmata ca am reusit sa cadem deacord ca mai meritam o sansa si imi tare frica sa nu dam iar gres,il iubesc prea mult,si am inima cat un purice stiind ca de ce o sa se inatmple in curand, depinde viitorul relatiei noastre.offff dragostea asta
ioana_maddy20
Postat pe 2 Octombrie 2012 20:52
De la: ioana_maddy20, la data 2012-10-02 20:52:57la ce va referiti ca o sa ne maturizam?individual sau realtia noastra o sa se maturizeze?sunt oarecum entuziasmata ca am reusit sa cadem deacord ca mai meritam o sansa si imi tare frica sa nu dam iar gres,il iubesc prea mult,si am inima cat un purice stiind ca de ce o sa se inatmple in curand, depinde viitorul relatiei noastre.offff dragostea asta



Ambele!!!Atat voi,cat si legatura voastra,daca va rezista in timp,va cunoaste o "imbatranire" sau maturizare,cum doresti sa-i spui,si este normal acest lucru!!!Nimeni nu a scapat de aceste etape de viata,sunt firesti ,in ciclul vietii!!
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2012 20:58
sper sa fie bine,tin la relatia asta foarte mult.multumesc!
ioana_maddy20
Postat pe 3 Octombrie 2012 18:32
De la: ioana_maddy20, la data 2012-10-03 18:32:13sper sa fie bine,tin la relatia asta foarte mult.multumesc!




Pentru putin,tine-ne la curent ,cu evolutia evenimentelor!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Octombrie 2012 18:34
De la: kudika_14322, la data 2012-10-02 20:17:13Din pacate, atunci cand iubirea a disparut, este imposibil sa mai ""reinvii"" ceva ce nu mai exista.
La aceasi concluzie am ajuns si eu, din experienta mea personala.
Problema aici este ca incerci sa faci ceva prea tarziu.
Dragostea trebuie mentinuta cu lucruri marunte, aparent nesemnificative, zi de zi, nu "reinviata".


Da tu ce faci acolo in poza aia ?




Zici ca faci treaba mare pe trotuar...

Baiat_virgin
Postat pe 3 Octombrie 2012 18:51
De la: Baiat_virgin, la data 2012-10-03 18:51:38
De la: kudika_14322, la data 2012-10-02 20:17:13Din pacate, atunci cand iubirea a disparut, este imposibil sa mai ""reinvii"" ceva ce nu mai exista.
La aceasi concluzie am ajuns si eu, din experienta mea personala.
Problema aici este ca incerci sa faci ceva prea tarziu.
Dragostea trebuie mentinuta cu lucruri marunte, aparent nesemnificative, zi de zi, nu "reinviata".


Da tu ce faci acolo in poza aia ?




Zici ca faci treaba mare pe trotuar...


deductia a la virginelu'...Ai cugetat mult?! Eu nu cred!
rondina
Postat pe 3 Octombrie 2012 19:39
De la: rondina, la data 2012-10-03 19:39:11
De la: Baiat_virgin, la data 2012-10-03 18:51:38
De la: kudika_14322, la data 2012-10-02 20:17:13Din pacate, atunci cand iubirea a disparut, este imposibil sa mai ""reinvii"" ceva ce nu mai exista.
La aceasi concluzie am ajuns si eu, din experienta mea personala.
Problema aici este ca incerci sa faci ceva prea tarziu.
Dragostea trebuie mentinuta cu lucruri marunte, aparent nesemnificative, zi de zi, nu "reinviata".


Da tu ce faci acolo in poza aia ?




Zici ca faci treaba mare pe trotuar...


deductia a la virginelu'...Ai cugetat mult?! Eu nu cred!



A durat cat timp s-a scarpinat in barba,Rondina!!!! Buna seara,"Apa" draga!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Octombrie 2012 19:41
De la: kudika_15804, la data 2012-10-03 19:41:53
De la: rondina, la data 2012-10-03 19:39:11
De la: Baiat_virgin, la data 2012-10-03 18:51:38
De la: kudika_14322, la data 2012-10-02 20:17:13Din pacate, atunci cand iubirea a disparut, este imposibil sa mai ""reinvii"" ceva ce nu mai exista.
La aceasi concluzie am ajuns si eu, din experienta mea personala.
Problema aici este ca incerci sa faci ceva prea tarziu.
Dragostea trebuie mentinuta cu lucruri marunte, aparent nesemnificative, zi de zi, nu "reinviata".


Da tu ce faci acolo in poza aia ?




Zici ca faci treaba mare pe trotuar...


deductia a la virginelu'...Ai cugetat mult?! Eu nu cred!



A durat cat timp s-a scarpinat in barba,Rondina!!!! Buna seara,"Apa" draga!!!

Asa ziceam si io'...ale naibilui cugetari la drum de seara... Seara buna, cer instelat!
rondina
Postat pe 3 Octombrie 2012 19:44
De la: rondina, la data 2012-10-03 19:44:25[quote name='
Asa ziceam si io'...ale naibilui cugetari la drum de seara... Seara buna, cer instelat!




Intr-adevar,apritiile virtuale ale colegului nostru,Virginel,sunt spectaculoase,prin ineditul exprimarii si incadrarea in topic,nu mai spun de franchetea limbajului!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Octombrie 2012 19:47
De la: ioana_maddy20, la data 2012-10-02 19:44:50am o relatie de 2 ani jumate,primii doi ani pot spune cu toata sinceritatea ca a fost cea mai fericita perioada din viata mea:Xprima mare iubire,am vazut ce inseamna sa fii iubita si respectata cu adevarat,si era un sentiment foarte linistitor cand stiam ca cel pentru care as face orice are aceleasi sentimente pt mine.Dar cum tot ce-i frumos nu tine o vesnicie usor usor relatia noastra a inceput sa se raceasca,a intervenit rutina,a scazut intensitatea sentimentelor,mai ales din partea lui.acum cateva saptamani am hotarat sa ma despart de el pentru ca nu era fericita si ma saturasem sa ma lupt cu morile de vant in ultima jumatate de an i-am adus numai reprosuri,numai certuri dar situatia s-a inrautatit considerabil.astazi am discutat si am hotarat macar de dragukl vremurilor trecute si pentru ca inca mai exista sentimente,sa incercam sa mai facem ceva.dar nu am stabilit ce, urmeaza sa mai vorbim zilele viitoare.va rog,daca a mai trecut cineva prin asa ceva sau daca aveti mai multa expierenta de viata(eu am 22 de ani)sa-mi impartasiti si mie ce anume as putea sa fac sa ne redescoperim,sa fie ca altadta,pentru ca suntem constienti amandoi ca nu mai merge si daca nici acum nu ajungem nicaieri ne vom desparti si nu vreau asta,este un om minunat nu a facut greseli grave,si nu as vrea sa-l pierd,aven nevoie de o resuscitare..multumesc!


Poarta-te cu el, asa cum ai vrea sa se poarte si el cu tine. Cu reprosuri nu veti rezolva nimic, insa cu atingeri si vorbe de dragoste, cu comunicare la modul sincer si echilibrat, veti regasi in voi puterea de a va redescoperi iubirea, dar si de a gasi solutii la problemele voastre.

Discutati deschis si spuneti ce va deranjeaza unul la celalalt si cautati impreuna solutii. Si repet, fiti tandri si dragastosi unul cu celalalt. Nu mai astepta ca el sa stie ce-i in sufletul tau si ce-ti doresti de la el, comunica cu el, insa nu pe un ton ridicat sau de repros. Femeile care vorbesc rastit cu barbatii lor, cele care le fac reprosuri la orice pas sau sunt egoiste si reci cu barbatii lor, isi pierd sotii sau iubitii in favoarea altor femei, care stiu cum sa comunice cu un barbat si cum sa-l alinte.

Va doresc mult succes in relatia voastra! Sa auzim de bine!
kudika_10817
Postat pe 5 Octombrie 2012 11:14
De la: ioana_maddy20, la data 2012-10-02 19:44:50am o relatie de 2 ani jumate,primii doi ani pot spune cu toata sinceritatea ca a fost cea mai fericita perioada din viata mea:Xprima mare iubire,am vazut ce inseamna sa fii iubita si respectata cu adevarat,si era un sentiment foarte linistitor cand stiam ca cel pentru care as face orice are aceleasi sentimente pt mine.Dar cum tot ce-i frumos nu tine o vesnicie usor usor relatia noastra a inceput sa se raceasca,a intervenit rutina,a scazut intensitatea sentimentelor,mai ales din partea lui.acum cateva saptamani am hotarat sa ma despart de el pentru ca nu era fericita si ma saturasem sa ma lupt cu morile de vant in ultima jumatate de an i-am adus numai reprosuri,numai certuri dar situatia s-a inrautatit considerabil.astazi am discutat si am hotarat macar de dragukl vremurilor trecute si pentru ca inca mai exista sentimente,sa incercam sa mai facem ceva.dar nu am stabilit ce, urmeaza sa mai vorbim zilele viitoare.va rog,daca a mai trecut cineva prin asa ceva sau daca aveti mai multa expierenta de viata(eu am 22 de ani)sa-mi impartasiti si mie ce anume as putea sa fac sa ne redescoperim,sa fie ca altadta,pentru ca suntem constienti amandoi ca nu mai merge si daca nici acum nu ajungem nicaieri ne vom desparti si nu vreau asta,este un om minunat nu a facut greseli grave,si nu as vrea sa-l pierd,aven nevoie de o resuscitare..multumesc!



Dragoste cu sila nu se poate.
da indragosteala s-a evaporat nici soborul de popl n-o mai reinvie.
Ce ai sa faci? Ai sa ajungi sa mimezi o relatie "fericita"doar de dragul calitatilor lui?
Nu va faceti bine nici tu lui , nici el tie daca ramaneti impreuna doar sa rememorati vremurile glorioase dar trecute.
Thais13
Postat pe 5 Octombrie 2012 11:37
De la: ioana_maddy20, la data 2012-10-03 18:32:13sper sa fie bine,tin la relatia asta foarte mult.multumesc!


Daca amandoi va doriti sa salvati relatia aceasta, totul va fi bine! Sa fii convinsa de asta!
kudika_10817
Postat pe 5 Octombrie 2012 11:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat...:( 40 De la: kudika326697 22 Octombrie 2010 20:33
Relatii la distanta 44 De la: ale18blu 28 Mai 2012 22:21
Sa fim impliniti/implinite in relatie 9 De la: wait_sign 10 Aprilie 2010 05:16
Am nevoie de sfatul unei femei mature. 41 De la: kudika_961751 6 Mai 2014 15:26
nu stiu ce pot sa fac....:(( some help pls :D 21 De la: angelsANDbutterflyes 5 Noiembrie 2010 13:21