Setari Cookie-uri

ma doare...

buna este pentru prima data knd scriu p kudika...desi sunt membru de un an si ceva...cred ca am ajuns si eu sa am nevoie de sfaturile voastre.
Am o relatie de 3 ani,la inceput era superb...ne iubeam mult si nu puteam sta unul fara celalalt astfel incat dupa numai 2luni ne-am mutat impreuna.Am observat inca de la inceput ca iubitului meu ii cam place sa 'lege prietenii p internet'..nu oricare...gaseste mereu cate una...cu care se iubeste virtual...aparent nu ar fi nicio problema insa ;relatiile' aste dureaza in jur de cateva luni pana gaseste alta...mentionez ca are totusi varsta de 25 de ani,nu mai este un copil...gasesc fel si fel de mesaje trimise la zeci de fete ba p hi5 ba pe cupidon samd....
Problema mea este insa ca atunci knd isi gaseste o tipa de genu asta ma doare teribil sa vad cat de frumos ii vb..o alinta..si pare fff sincer in ultimul timp ne-am tot despartit si impacat..il iubesc enorm..acum nici nu mai stam impreuna nu vrea sa auda de asa ceva...insa contiuna sa spuna ca el tine la me..dar nu imi zice niciodatta ca ma iubeste..nu odata i-am zis sa ma lase si sa isi faca alta relatie si sa uitam tot si a insistat tot el sa ne impacam...mie nu imi vb niciodata sa frumos cum le vb lor...spune ca e doar o distractie...credeti-ma ca nu stiu ce sa mai fac...as vrea sa il fac sa inteleaga ca are totusi 25 de ani...si ca sunt lucruri mai importante decat ce face el....imi vorbeste urat si cateodata e violent si mai spune ca e vina mea ca eu il enervez ca sunt proasta idioata...mentionez ca niciodata nu am avut dicutii in legatura cu alte probleme decat depsre aventurile lui virtuale..desi nu se intalneste cu ele(cel putin asa cred e)ma doare sa vad cum cu alte fete vb frumos le ofera atentie si cuvinte frumoase.
Stiu ca alta nu ar fi putu sa faca ce am facut eu pentru el...desi as fi putu orcand s aam ceva mai mult poate m-am multumit sa stau sa mananc rosii cu paine alaturi de el pt ca ptme nu conta daca are sau nu...desi vad si simt ca nu ii pasa de mine totusi il iubesc...as vrea un sfat...sa mai am rabdare sa vad daca intradevar vrea ceva de la viata?sau sa imi continui drumul...imi cer scuze daca am scris prea mult sau nu am fost coerenta insa simt ca o iau razna..va multumesc:*
monique_4all
Postat pe 9 Noiembrie 2009 06:53
Draga mea, spuneam si pe un alt topic... barbatii care va jignesc. "idioato", "proasto".. chiar asa va vad. Pentru ca asa va comportati. Din moment ce tu il iubesti enorm... iar el nu da doi bani pe tine.... esti o proasta si o idioata pentru el. O femeie care ar riposta imediat. (pentru ca intotdeauna exista -prima data-).. ar avea surpriza sa constate ca e si ultima data. Dar cand voi, la un asemenea "alint", dati drumul la lacrimi, va tarati in genunchi si va cereti iertare.. nu faceti decat sa confirmati cat sunteti de idioate... si lipsite de interes pentru ei.
Cu siguranta ca spune NUMAI vorbe frumoase celor cu care vorbeste pe net... (nu si tie). Pentru ca pe net nu-si permite un delete. Iar in viata reala oricum nu-l primeste.
E posibil sa nu se fi intalnit cu niciuna... desi m-as mira. Cand cineva imi spune lucruri dragute, ma alinta, ma face sa ma simt bine si importanta.. am curiozitatea sa-l vad, sa-l ating, sa-mi confirme real cele declarate. Prin urmare, e greu de crezut ca nicio fetiscana nu i-ar fi solicitat o intrevedere.

Ce sa faci? Vezi tu, cand cineva isi pune inca o asemenea intrebare, desi stie ca este doar o "idioata" pentru cel pe care il iubeste.... nu exista sfat. Vei face tot cum vrei tu, cum vrea el.. adica.
rashela
Postat pe 9 Noiembrie 2009 07:15
nu e vorba ca fac cum vrea el...e vorba ca de multe ori eu m-am intors...spuneam ca nu cred ca se intalneste cu ele pt k ele sunt de obicei din alt orash...
Orcum el imi reprosaza ca eu sunt cea caruia nu ii pasa pts ca el este cel care ma suna mereu knd ne despartim si se roaga cu orele sa avem iar o relatie...ca el nu are nevoie de fetele ale ca e doar o distractie insa mie m-i se pare mai mult...chiar ieri a fost ziua lui de nnume si i-am zis sa vin p el si imi spune ca nu ca vine el ma mine si eu am insistat sa vin si a fost f sup sa nu mai fac asa never ca domne vroia sa fie singur...si pana la urma seara s-a dovedit a fi foarte 'populata'de prietenii nostri..nush ce sa cred ...de ce nu ma lasa daca nu ii mai pasa?dece mai insista?...ce mai vrea de la mine/
monique_4all
Postat pe 9 Noiembrie 2009 07:28
imi cer scuze de greseli...dar nici tastele nu le mai vad parca sunt turbata ahhh si nu mai zic ca chiar azi am vazut un msg in tel lui...de la una de 16 ani 'pisy acum ajuns acasa..u ce faci?' ..ori sunt eu nebuna ori el trebuie sa se trateze...bine si sunt multe de spus...dar nu prea am coerenta
monique_4all
Postat pe 9 Noiembrie 2009 07:32
Pentru ca esti "idioata" lui. Adica femeia care la orice ora din zi si din noapte vine daca e chemata, femeia care ii iarta orice mitocanie, femeia care face sex cand are el chef, ii spala, ii gateste, il ingrijeste.. si care nu asteapta "multumesc" si nici nu se supara daca e facuta proasta. Si pentru ca nu suporta sa ii dai tu papucii.... ca o femeie desteapta.
Chiar nu intelegi toate lucrurile astea? Doar nu-ti imaginezi ca te si iubeste. sau te respecta.. ?!
rashela
Postat pe 9 Noiembrie 2009 07:32
De la: monique_4all, la data 2009-11-09 07:32:02imi cer scuze de greseli...dar nici tastele nu le mai vad parca sunt turbata ahhh si nu mai zic ca chiar azi am vazut un msg in tel lui...de la una de 16 ani 'pisy acum ajuns acasa..u ce faci?' ..ori sunt eu nebuna ori el trebuie sa se trateze...bine si sunt multe de spus...dar nu prea am coerenta


Serios, Monica... chiar nu poti trimite la draku un asemenea individ?
rashela
Postat pe 9 Noiembrie 2009 07:34
crede-ma ca as vrea din tot sufletul...adik as vrea sa nu imi mai pese..mereu fac aceeas gresala...la cat de multe imi reprosaza uneori ajung sa cred ce zice...ma refer la faptul ca ii fac scene de gelozie...dar crede-ma ca poate daca m-ar fi respectat si mi-ar fi vb frumos situatia af fi fost alta...i-am zis si lui...nu baga la cap...uneori ma face sa ma intorc la el..uneori plange..sau ma rog are lacrimi in ochii si vb frumos...insa recunosc ca poate daca m-as desp de el inca as astepta sa se schimbe sa se intorca la mine...incep sa cred ca poate am si eu probleme...desi nu e un barbat f frumos pt me el el totul...stiu ca vb ca o nebuna..am incercat sa imi fac p alticineva..nu merge...eu il vreau p el....dar nu asa...cu ascunsu telefonului cu vb urate si 'clipe in care vrea sa fie singur'...adik daca as fi avut incredere in el as fi ok cu toate astea...dar asa ma simt singura...imi spune mereu sa ma schimb eu si ca o sa fie bine...sa schimb ce???daca eu nu vad ca fac ceva rau?
monique_4all
Postat pe 9 Noiembrie 2009 07:45
este afemeiat... am intalnit si eu unul ca asta ... nu se simtea bine daca nu avea noi cuceriri
de ce crezi ca nu mai vrea sa locuiti impreuna? sa nu il mai bati la cap ca vb pe net cu "pisy" astea
impune-ti sa nu ii mai tolerezi comportamentul, fii mai dura cu el, dar lasa scenele de gelozie, tipete, plansete... ca din cate ai obs si tu - nu il impresioneaza
fii indiferenta o perioada si daca nu isi schimba comportamentul, daca iti da de inteles ca pe el chiar nu il interesezi, zi-i: DU-TE TARE! pa pa

o sa treaca si iubirea asta pt el.. ti-oi gasi unul pe masura ta, care sa te iubeasca cum meriti
adina_black
Postat pe 9 Noiembrie 2009 08:08
De la: adina_black, la data 2009-11-09 08:08:31este afemeiat... am intalnit si eu unul ca asta ... nu se simtea bine daca nu avea noi cuceriri
de ce crezi ca nu mai vrea sa locuiti impreuna? sa nu il mai bati la cap ca vb pe net cu "pisy" astea
impune-ti sa nu ii mai tolerezi comportamentul, fii mai dura cu el, dar lasa scenele de gelozie, tipete, plansete... ca din cate ai obs si tu - nu il impresioneaza
fii indiferenta o perioada si daca nu isi schimba comportamentul, daca iti da de inteles ca pe el chiar nu il interesezi, zi-i: DU-TE TARE! pa pa

o sa treaca si iubirea asta pt el.. ti-oi gasi unul pe masura ta, care sa te iubeasca cum meriti


exact asta i-am zis si eu:ca nu mai vrea sa stea cu me sa stea linistit cu 'iubitele lui'...dar el o tine sus si tare ca nuuuuuuuuu!!!el doar se distreaza...ca el vrea relatia asta ca vede viitor..chestii dastea...eu ink ma intreb daca o sa se schimbe vreodata....adik stiu k o va face..stiu!!...dar nush daca mai am rabdare...sau e doar in kapu meu
monique_4all
Postat pe 9 Noiembrie 2009 08:14
De la: monique_4all, la data 2009-11-09 06:53:11buna este pentru prima data knd scriu p kudika...desi sunt membru de un an si ceva...cred ca am ajuns si eu sa am nevoie de sfaturile voastre.
Am o relatie de 3 ani,la inceput era superb...ne iubeam mult si nu puteam sta unul fara celalalt astfel incat dupa numai 2luni ne-am mutat impreuna.Am observat inca de la inceput ca iubitului meu ii cam place sa 'lege prietenii p internet'..nu oricare...gaseste mereu cate una...cu care se iubeste virtual...aparent nu ar fi nicio problema insa ;relatiile' aste dureaza in jur de cateva luni pana gaseste alta...mentionez ca are totusi varsta de 25 de ani,nu mai este un copil...gasesc fel si fel de mesaje trimise la zeci de fete ba p hi5 ba pe cupidon samd....
Problema mea este insa ca atunci knd isi gaseste o tipa de genu asta ma doare teribil sa vad cat de frumos ii vb..o alinta..si pare fff sincer in ultimul timp ne-am tot despartit si impacat..il iubesc enorm..acum nici nu mai stam impreuna nu vrea sa auda de asa ceva...insa contiuna sa spuna ca el tine la me..dar nu imi zice niciodatta ca ma iubeste..nu odata i-am zis sa ma lase si sa isi faca alta relatie si sa uitam tot si a insistat tot el sa ne impacam...mie nu imi vb niciodata sa frumos cum le vb lor...spune ca e doar o distractie...credeti-ma ca nu stiu ce sa mai fac...as vrea sa il fac sa inteleaga ca are totusi 25 de ani...si ca sunt lucruri mai importante decat ce face el....imi vorbeste urat si cateodata e violent si mai spune ca e vina mea ca eu il enervez ca sunt proasta idioata...mentionez ca niciodata nu am avut dicutii in legatura cu alte probleme decat depsre aventurile lui virtuale..desi nu se intalneste cu ele(cel putin asa cred e)ma doare sa vad cum cu alte fete vb frumos le ofera atentie si cuvinte frumoase.
Stiu ca alta nu ar fi putu sa faca ce am facut eu pentru el...desi as fi putu orcand s aam ceva mai mult poate m-am multumit sa stau sa mananc rosii cu paine alaturi de el pt ca ptme nu conta daca are sau nu...desi vad si simt ca nu ii pasa de mine totusi il iubesc...as vrea un sfat...sa mai am rabdare sa vad daca intradevar vrea ceva de la viata?sau sa imi continui drumul...imi cer scuze daca am scris prea mult sau nu am fost coerenta insa simt ca o iau razna..va multumesc:*


Ai dat de mitocanul clasic care te tine ca manta de vreme rea.Daca tu intrebi lumea pe un forum ce sa faci ,mai mult ca sigur nu vrei sa-l parasesti si continui sa traiesti existenta aia trista cu el.Daca te respecti catusi de putin si te iubesti pe tine rupe-te de el.Sa stii ca daca tu nu te iubesti nici altii nu te vor iubi niciodata asa cum meriti.

Postat pe 9 Noiembrie 2009 08:32
De la: monique_4all, la data 2009-11-09 08:14:38
De la: adina_black, la data 2009-11-09 08:08:31este afemeiat... am intalnit si eu unul ca asta ... nu se simtea bine daca nu avea noi cuceriri
de ce crezi ca nu mai vrea sa locuiti impreuna? sa nu il mai bati la cap ca vb pe net cu "pisy" astea
impune-ti sa nu ii mai tolerezi comportamentul, fii mai dura cu el, dar lasa scenele de gelozie, tipete, plansete... ca din cate ai obs si tu - nu il impresioneaza
fii indiferenta o perioada si daca nu isi schimba comportamentul, daca iti da de inteles ca pe el chiar nu il interesezi, zi-i: DU-TE TARE! pa pa

o sa treaca si iubirea asta pt el.. ti-oi gasi unul pe masura ta, care sa te iubeasca cum meriti


exact asta i-am zis si eu:ca nu mai vrea sa stea cu me sa stea linistit cu 'iubitele lui'...dar el o tine sus si tare ca nuuuuuuuuu!!!el doar se distreaza...ca el vrea relatia asta ca vede viitor..chestii dastea...eu ink ma intreb daca o sa se schimbe vreodata....adik stiu k o va face..stiu!!...dar nush daca mai am rabdare...sau e doar in kapu meu


Bine am inteles: el doar se distreaza....dar nuuuuu tot cu "iubitele lui"?
Si am inteles si ca "el vede viitor in relatiia asta". Intrebarea este tu vezi asta ca o relatiie de viitor?
Tu speri ca se va schimba. Nu se va schimba! sau cel pultin probabil ca nu se va schimba! Te-ai gandit daca ai putea trai toata viata alaturi de un tip care akum la 25 de ani (parca...)are nevoie de aventuri pe net cu pustoaice fraiere de 16 ani (proaste si idioate)si pe la vreo treizeci o sa ia de pe centura sau o sa-si gaseasca una care sa il faca sa se simta cel mai frumos si mai destept(tot o proasta si o idioata bineinteles) in timp ce tu o sa stai acasa sa ce ? sa plangi?

O relatie de viitor in cazul vostru la 25 de ani implica si o casatorie poate si copii? Un astfel de tata iti doresti tu pentru copii tai? Nu cred...
dianawWw
Postat pe 9 Noiembrie 2009 08:46
copiii tai* ...
Ca mai exista si unii care fac gramatica pe site-ul asta
dianawWw
Postat pe 9 Noiembrie 2009 08:48
De la: monique_4all, la data 2009-11-09 06:53:11buna este pentru prima data knd scriu p kudika...desi sunt membru de un an si ceva...cred ca am ajuns si eu sa am nevoie de sfaturile voastre.
Am o relatie de 3 ani,la inceput era superb...ne iubeam mult si nu puteam sta unul fara celalalt astfel incat dupa numai 2luni ne-am mutat impreuna.Am observat inca de la inceput ca iubitului meu ii cam place sa 'lege prietenii p internet'..nu oricare...gaseste mereu cate una...cu care se iubeste virtual...aparent nu ar fi nicio problema insa ;relatiile' aste dureaza in jur de cateva luni pana gaseste alta...mentionez ca are totusi varsta de 25 de ani,nu mai este un copil...gasesc fel si fel de mesaje trimise la zeci de fete ba p hi5 ba pe cupidon samd....
Problema mea este insa ca atunci knd isi gaseste o tipa de genu asta ma doare teribil sa vad cat de frumos ii vb..o alinta..si pare fff sincer in ultimul timp ne-am tot despartit si impacat..il iubesc enorm..acum nici nu mai stam impreuna nu vrea sa auda de asa ceva...insa contiuna sa spuna ca el tine la me..dar nu imi zice niciodatta ca ma iubeste..nu odata i-am zis sa ma lase si sa isi faca alta relatie si sa uitam tot si a insistat tot el sa ne impacam...mie nu imi vb niciodata sa frumos cum le vb lor...spune ca e doar o distractie...credeti-ma ca nu stiu ce sa mai fac...as vrea sa il fac sa inteleaga ca are totusi 25 de ani...si ca sunt lucruri mai importante decat ce face el....imi vorbeste urat si cateodata e violent si mai spune ca e vina mea ca eu il enervez ca sunt proasta idioata...mentionez ca niciodata nu am avut dicutii in legatura cu alte probleme decat depsre aventurile lui virtuale..desi nu se intalneste cu ele(cel putin asa cred e)ma doare sa vad cum cu alte fete vb frumos le ofera atentie si cuvinte frumoase.
Stiu ca alta nu ar fi putu sa faca ce am facut eu pentru el...desi as fi putu orcand s aam ceva mai mult poate m-am multumit sa stau sa mananc rosii cu paine alaturi de el pt ca ptme nu conta daca are sau nu...desi vad si simt ca nu ii pasa de mine totusi il iubesc...as vrea un sfat...sa mai am rabdare sa vad daca intradevar vrea ceva de la viata?sau sa imi continui drumul...imi cer scuze daca am scris prea mult sau nu am fost coerenta insa simt ca o iau razna..va multumesc:*
eu cred ca tu esti masochista si iti place sa suferi! pai ceea ce descrii tu aici se poate numi oricum numai relatie nu! draga mea dragostea trebuie sa fie reciproca iar atunci cind iubesti nu mai ai nevoie decit de persoana de linga tine care reprezinta totul! cum naibilor ii permiti unui dobitoc sa te alinte in halul asta? deschide bine ochii ca sint pe lumea asta destui barbati responsabili care iti pot oferi ceea ce tu ai nevoie! cit despre schimbat.............. asculta bine ce spun ca niciodata nu se va schimba!tu hotarasti ce vrei sa faci cu viata ta dar eu una nu as fi stat cu un asemenea individ nici cit sta trenul in gara!
FRANNNCE
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:52
De la: monique_4all, la data 2009-11-09 06:53:11buna este pentru prima data knd scriu p kudika...desi sunt membru de un an si ceva...cred ca am ajuns si eu sa am nevoie de sfaturile voastre.
Am o relatie de 3 ani,la inceput era superb...ne iubeam mult si nu puteam sta unul fara celalalt astfel incat dupa numai 2luni ne-am mutat impreuna.Am observat inca de la inceput ca iubitului meu ii cam place sa 'lege prietenii p internet'..nu oricare...gaseste mereu cate una...cu care se iubeste virtual...aparent nu ar fi nicio problema insa ;relatiile' aste dureaza in jur de cateva luni pana gaseste alta...mentionez ca are totusi varsta de 25 de ani,nu mai este un copil...gasesc fel si fel de mesaje trimise la zeci de fete ba p hi5 ba pe cupidon samd....
Problema mea este insa ca atunci knd isi gaseste o tipa de genu asta ma doare teribil sa vad cat de frumos ii vb..o alinta..si pare fff sincer in ultimul timp ne-am tot despartit si impacat..il iubesc enorm..acum nici nu mai stam impreuna nu vrea sa auda de asa ceva...insa contiuna sa spuna ca el tine la me..dar nu imi zice niciodatta ca ma iubeste..nu odata i-am zis sa ma lase si sa isi faca alta relatie si sa uitam tot si a insistat tot el sa ne impacam...mie nu imi vb niciodata sa frumos cum le vb lor...spune ca e doar o distractie...credeti-ma ca nu stiu ce sa mai fac...as vrea sa il fac sa inteleaga ca are totusi 25 de ani...si ca sunt lucruri mai importante decat ce face el....imi vorbeste urat si cateodata e violent si mai spune ca e vina mea ca eu il enervez ca sunt proasta idioata...mentionez ca niciodata nu am avut dicutii in legatura cu alte probleme decat depsre aventurile lui virtuale..desi nu se intalneste cu ele(cel putin asa cred e)ma doare sa vad cum cu alte fete vb frumos le ofera atentie si cuvinte frumoase.
Stiu ca alta nu ar fi putu sa faca ce am facut eu pentru el...desi as fi putu orcand s aam ceva mai mult poate m-am multumit sa stau sa mananc rosii cu paine alaturi de el pt ca ptme nu conta daca are sau nu...desi vad si simt ca nu ii pasa de mine totusi il iubesc...as vrea un sfat...sa mai am rabdare sa vad daca intradevar vrea ceva de la viata?sau sa imi continui drumul...imi cer scuze daca am scris prea mult sau nu am fost coerenta insa simt ca o iau razna..va multumesc:*

tu gresesti ca ti in suflet si nu ai spui ca te deranjeaza....este greu?..vrei sa o iei razna?...pune mana si vb cu el...noi nu te ajutam cu nimik....tu te ajuti discutind cu el..clar sa stearga conturile...si gata cu fetele
cristiana_cris
Postat pe 9 Noiembrie 2009 16:15
De la: monique_4all, la data 2009-11-09 07:32:02imi cer scuze de greseli...dar nici tastele nu le mai vad parca sunt turbata ahhh si nu mai zic ca chiar azi am vazut un msg in tel lui...de la una de 16 ani 'pisy acum ajuns acasa..u ce faci?' ..ori sunt eu nebuna ori el trebuie sa se trateze...bine si sunt multe de spus...dar nu prea am coerenta

in cazul asta gata..stop...esti draguta..de ce suferi?..sa ramana cu pisicile pe net..si tu drept inainte...viata este scurta si trist sa suferi...sa aud de bine./...este clar ca nu te iubeste..
cristiana_cris
Postat pe 9 Noiembrie 2009 16:17
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere, s-ar putea sa nu fie intotdeauna ceea ce doriti sa auziti, dar intotdeauna va fi adevarul.

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 4 Ianuarie 2010 05:54
pune punct relatiei pana nu e prea tarziu! am trecut prin asta. am cerut explicatii, am avut certuri...intotdeauna spunea ca face din plictiseala, ca vorbeste de plictiseala, ca face la misto (nu-si dadea numele real si varsta), ca nu o sa se intalneasca niciodata cu vreuna...blabla bla
si uite ca aflu intr-o zi ca s-a inta;nit cu o taranca din alt oras.
ce a zis el? ca nu intelege cum de a facut asa ceva. tipic barbatesc.
ia-ti lucrurile si paraseste-l.
badgirl
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand stii ca e timpul sa mergi mai departe? 57 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:46
hey! 8 De la: livia1989 13 Ianuarie 2014 19:09
M-a parasit. Sunt gravida, vreau sa fac avort! 15 De la: kudika355839 20 Ianuarie 2011 19:43
Citindu-va mesajele...am realizat.si sunt trista. 7 De la: evelyne15 29 Octombrie 2010 10:34
M-a parasit... 34 De la: Micael 20 Ianuarie 2011 11:33