Setari Cookie-uri

prieteni adevarati

m-ar interesa sa aflu de la voi cati prieteni adevarati aveti in viata voastra?ii pute-ti numara pe degetele de la o mana sau de la ambele?cati v-au tradat increderea??

Postat pe 9 Noiembrie 2009 15:45
heiiii da de ce nu apare cu numele si poza mea?daca eu am facut topicul??
melka
Postat pe 9 Noiembrie 2009 15:46
pt ca ai intrat in zona triunghiului bermudelor!
one_size
Postat pe 9 Noiembrie 2009 15:48
nu prea exista!
geo_xx
Postat pe 9 Noiembrie 2009 15:59
De la: , la data 2009-11-09 15:45:05m-ar interesa sa aflu de la voi cati prieteni adevarati aveti in viata voastra?ii pute-ti numara pe degetele de la o mana sau de la ambele?cati v-au tradat increderea??


O singura prietena din copilarie , care este tocmai la Constanta. Sunt mutata in Bucuresti de 1 an si nu mi am facut o prietena sau amica, cu care sa-mi petrec timpul...
love_strike
Postat pe 9 Noiembrie 2009 16:13
De la: , la data 2009-11-09 15:45:05m-ar interesa sa aflu de la voi cati prieteni adevarati aveti in viata voastra?ii pute-ti numara pe degetele de la o mana sau de la ambele?cati v-au tradat increderea??

pe degete am 1..acela este sotul meu(cel mai bun) ...asa zise prietene doar cind vor vreo 4.....si increderea pina acum mi-au tradato vreo 3
cristiana_cris
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:40
De la: , la data 2009-11-09 15:45:05m-ar interesa sa aflu de la voi cati prieteni adevarati aveti in viata voastra?ii pute-ti numara pe degetele de la o mana sau de la ambele?cati v-au tradat increderea??


Amici o multime dar prieteni adevarati doar doi: maimutza mea (sotul) si sora mea.
Pentru restul nu-mi ajung degetele.

Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:43
De la: , la data 2009-11-09 15:45:05m-ar interesa sa aflu de la voi cati prieteni adevarati aveti in viata voastra?ii pute-ti numara pe degetele de la o mana sau de la ambele?cati v-au tradat increderea??


4 - 5 (pentru ca o prietena sta la capatul celalalt al Pamantului, fara misto)
degetele de la o mana, evident
nici unul din cei de sus.... mi-a fost tradata increderea, totusi, in trecut, o data sau de doua ori; in rest n-a fost cazul, caci oricum investesc incredere foarte greu in cineva
kitty_krieger
Postat pe 12 Noiembrie 2009 17:39
Inseamna ca sunt norocoasa sa am atatia prieteni adevarati.
Pot sa spun ca nu am atatea degete la cele doua maini.
Si mi-au demonstrat de atatea ori ca-mi sunt prieteni adevarati sub diferite forme.
Cand am avut nevoie de ajutor au sarit far ca eu sa-i rog.
anastas
Postat pe 12 Noiembrie 2009 17:43
Cred ca am o singura prietena adevarata..care si aia mai face fitze cateodata
Raluca_SA
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:36
De la: anastas, la data 2009-11-12 17:43:04Inseamna ca sunt norocoasa sa am atatia prieteni adevarati.
Pot sa spun ca nu am atatea degete la cele doua maini.
Si mi-au demonstrat de atatea ori ca-mi sunt prieteni adevarati sub diferite forme.
Cand am avut nevoie de ajutor au sarit far ca eu sa-i rog.


ca-n reclama aia la bere!
geo_xx
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:41
De la: , la data 2009-11-09 15:45:05m-ar interesa sa aflu de la voi cati prieteni adevarati aveti in viata voastra?ii pute-ti numara pe degetele de la o mana sau de la ambele?cati v-au tradat increderea??


nu inteleg de ce te intereseaza cati prieteni am sau n-am! dupa ce iti raspund incepi sa ma intrebi despre cat cheltuiesc lunar pe cumparaturi, cat dau la chirie, ce viata sexuala am etc?
greierash_is_back
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:44
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-22 12:44:48
De la: , la data 2009-11-09 15:45:05m-ar interesa sa aflu de la voi cati prieteni adevarati aveti in viata voastra?ii pute-ti numara pe degetele de la o mana sau de la ambele?cati v-au tradat increderea??


nu inteleg de ce te intereseaza cati prieteni am sau n-am! dupa ce iti raspund incepi sa ma intrebi despre cat cheltuiesc lunar pe cumparaturi, cat dau la chirie, ce viata sexuala am etc?


ce viata sexuala ai?
geo_xx
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:48
De la: geo_xx, la data 2009-11-22 12:48:30
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-22 12:44:48
De la: , la data 2009-11-09 15:45:05m-ar interesa sa aflu de la voi cati prieteni adevarati aveti in viata voastra?ii pute-ti numara pe degetele de la o mana sau de la ambele?cati v-au tradat increderea??


nu inteleg de ce te intereseaza cati prieteni am sau n-am! dupa ce iti raspund incepi sa ma intrebi despre cat cheltuiesc lunar pe cumparaturi, cat dau la chirie, ce viata sexuala am etc?


ce viata sexuala ai?


foarte satisfacatoare!
greierash_is_back
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:50
felicitari!
geo_xx
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:55
da a ta cum e?
greierash_is_back
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:00
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-22 13:00:57da a ta cum e?



potrivita
geo_xx
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:07
doar potrivita????
eu cred ca trebuie sa deschizi un topic despre cum s-o faci exceptionala!
greierash_is_back
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:11
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-22 13:11:32doar potrivita????
eu cred ca trebuie sa deschizi un topic despre cum s-o faci exceptionala!


minunata ideea ta. un fel de ajutor
geo_xx
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:23
De la: geo_xx, la data 2009-11-22 13:23:26
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-22 13:11:32doar potrivita????
eu cred ca trebuie sa deschizi un topic despre cum s-o faci exceptionala!


minunata ideea ta. un fel de ajutor


aha..ca un fel de continuare a emisiunii "Sex cu Nadine",numai ca in versuri
mitura
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:32
De la: geo_xx, la data 2009-11-22 12:41:34
De la: anastas, la data 2009-11-12 17:43:04Inseamna ca sunt norocoasa sa am atatia prieteni adevarati.
Pot sa spun ca nu am atatea degete la cele doua maini.
Si mi-au demonstrat de atatea ori ca-mi sunt prieteni adevarati sub diferite forme.
Cand am avut nevoie de ajutor au sarit far ca eu sa-i rog.


ca-n reclama aia la bere!


In reclama sunt prieteni de baute, nu?


Mai sunt unii care nu au prieteni adevarati, ce sa facem, trebuie sa-i intelegem si pe ei.
anastas
Postat pe 23 Noiembrie 2009 08:29
ce mai conteaza. azi ai un pieten, peste un an ai 2, peste inca un an nu mai ai n ici unul...... din diferite motive. unul pleaca (de tot, ma refer), unul are prea multa treaba in lumea asta vitezista, altul te dezamageste, si in cel mai interesant caz, cel mai bun prieten se da la tine.....
in cel mai fericit caz, ai un prieten adevarat caruia ii poti impartasi trairile tale, si cu care in mod reciproc i ti place sa ti petreci timpul pentru ca va potriviti. cat priveste distractiile, mersul impreuna la munte, sau la mare, povestitul aventurilor...sincer nu pun prea mare pret, nu consider a fi o adevarata prietenie.
anda_a
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:53
Nu stiu daca mai cred in prietene adevarate. Oamenii nu sunt perfecti si majoritatea tind sa te insele. Nu isi vad decat interesele proprii si ce isi doresc ei. Credeam ca mi-am gasit cele mai bune prietene, dar pe rand m-au facut sa sufar in cel mai cumplit mod. Durerea pe care am simtit-o e de nedescris. Totusi mi-am dat seama ca barbatii-prieteni sunt cei care te tradeaza cel mai putin.
Lady_R
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:16
Prieteni adevarati ii am pe citiva nu sunt multi dar cel mai important este ca am , si sunt fericita ca-i am doua tipe faine ,un pusti, o pustoaica, si trei barbati ce mi-au demonstrat mereu adevarata prietenie.
micutza_inima
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:23
stiu ca e cam ciudat dar in momentul de fata s-a terminat prietenia mea de 12 ani cu cea mai buna prietena si am ramas cu unul...
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:37
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-22 12:44:48
De la: , la data 2009-11-09 15:45:05m-ar interesa sa aflu de la voi cati prieteni adevarati aveti in viata voastra?ii pute-ti numara pe degetele de la o mana sau de la ambele?cati v-au tradat increderea??


nu inteleg de ce te intereseaza cati prieteni am sau n-am! dupa ce iti raspund incepi sa ma intrebi despre cat cheltuiesc lunar pe cumparaturi, cat dau la chirie, ce viata sexuala am etc?







...cat dai la kirie???
gratuit89
Postat pe 30 Noiembrie 2009 22:55
lui anda_a - ce inseamna pentru tine acel "se da la tine", cati ani ai? Poate e un fel de "Afinitati elective" (roman scris de Goethe). Imi cer scuze ca am intrebat de varsta.
O seara buna si vise frumoase.
stefanant
Postat pe 2 Decembrie 2009 23:22
pot sa va zic ca am doar o singura prietena !!!!!!

greu,gasesti o persoana in care sa ai incredere deplina!
geuta
Postat pe 12 Decembrie 2009 13:04
Am avut 2 prietene din copilarie care stau cu mine in bloc si acum.Ne iubeam ca pe ochii din cap (cel putin eu pe ele, ce naiva am fost). Ele nu lucrau iar eu da si pentru a nu se simti aiurea le dadeam creme, genti, ce mai aveau si ele nevoie si in limita posibilitatilor mele. Ele si daca le ceream 1 leu a doua zi trb sa le dau banii pt ca altfel imi scoteau ochii. Nu am primit niciodata nimic de la ele. Nici macar de ziua mea, dar nu am fost suparata. Pana intr-o zi cand l-am cunoscut pe actualul meu iubit si aveam o relatie mai "Aparte" (nu pot intra in detalii), in fine pt ca nu ma puteam duce la mama sa ii povestesc situatia pt ca ar fi deprimat-o ce m-am gandit?: "Hai sa ma duc la prietenele mele scumpe si dragi sa am si eu un umar pe care sa plang. Insa nu a fost asa, dupa ce le-am povestit situatia au inceput sa arunce cu noroi in mine, nimic din ce spuneau nu ma consola, dar le-am spus ca e decizia mea si eu vreau sa invat din greselile mele nu din sfaturile lor care oricum numai sfaturi nu reprezentau, adica ceva de genul: "Cum sa stai fata cu el? Cum sa faci fata aia sau aia? In fine dupa cateva zile ajung acasa si mama plangea in canapea si a inceput sa urle la mine ca ce am facut ca nu e bine. Sa o i-au razna si mai multe nu. M-am duse la ele iar ca o fraiera ce eram si am inceput sa plang ca a aflat mama si nu stiu de la cine si ele faceau pe proastele (mama lor stia tot desi le rugasem sa ramana intre noi iar mama lor la randul ei s-a dus la mama).In fine acum nu mai vb cu ele decat buna si atat daca ne vedem pe strada pentru ca am ajuns la concluzia ca nu merita prietenia mele. Mie nu imi place sa mi se spuna ce sa fac sau macar daca imi spui da-mi un sfat nu imi spune:Esti prea frumoasa pentru el sau alte bazaconii. in fine acum nu prea mai am incredere in oameni si nu mai am nicio prietena si ma simt tare singura. O seara placuta
cosminutza_21
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
invitatie 3 De la: ingeras_yella21 11 Octombrie 2009 23:57
Ce sa mai fac?am ajuns la exasperare 12 De la: ionelaela 15 Martie 2010 21:33
E cel mai greu moment 10 De la: iubi7a_lui 27 Octombrie 2009 01:15
prietenie adevarata sau doar de fatada? 42 De la: luyyzz 22 Mai 2009 00:19
Prietena mea si EL 27 De la: Cassey 29 Decembrie 2008 15:10