Setari Cookie-uri

vreau si eu ceva sfaturi...

pai sa incepem asa scurt si la subiect...am 22 de ani de care cred ca m-am indragostit sau cel putin mi tare drag un baiat de 25.problema este ca el are iubita de vreo 2ani jumate...cu parere de rau mai zic ca eu ma vad cu el cam de vre-un an jumate..totul a inceput din prostie si fara sa vrem..sau ma rog.acuma eu mnu stiu cum s-a ajuns chiar asa dar a trecut timpul..problema este ca mie m s-u cam aprins calcaiele sau poate din ciuda faptului ca mie una personal mis compatibila si ma simt foarte bine cu el la pat..el zice ca la fel doar ca nu se exprima ca si mine..nu am vb niciodata ca,cum ar fi s-o lase pe iubita lui si sa fim noi impreuna..ceea ce vreau eu sa stiu mai tare..poti sa te vezi atata timp cu o pers numai pt sex???avand acasa iubita si toate alea?mis cam in neclar...as vrea sa-l las saa nu ma mai vad cu el..dar mie drag si eu zic ca ma vad doar sa ma simt bine dar cred ca ma mint singura...voi ce parere aveti?cum sa procedez ca mis tare confuza???multumesc si sper ca mnu v-am prea plictisit..
strunfii
Postat pe 9 Noiembrie 2009 05:14
Un an jumate este cam mult timp pentru a face ceva doar din placere....chiar daca,poate totul a inceput asa,acum cu siguranta este ceva mai mult.Nu vreau sa o iei ca pe o critica,nu sunt in masura sa o fac,dar poate ca ar fi mai bine sa iei o pauza....sa reflectezi asupra vietii tale,si cu ocazia asta il lasi si pe el sa se gandesca.poate isi va da seama ca pana la urma tu esti aleasa lui,sau poate tu vei ajunge sa te intrebi de ce te multumesti cu atat de putin.Eu cred ca viata este cel mai frumos dar si merita traita din plin,fara nici o retinere de la fericire.Sunt convinsa ca esti fericita,dar la fel de convinsa sunt,ca de nenumarate ori te`ai intrebat daca totusi,nu meriti ceva mai bun,daca nu meriti ca tu sa fi cea careia ii spune TE IUBESC in fata oricui, cea pe care o scoate la un film sau la o simpla plimbare in parc.Think about it:*
AlinaM
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:39
iti multumesc ca mi-ai rasp...dar ii ceva mai complicat eu sunt plecata din tara si el ii din orasul meu chiar dc ne stim de aici..am facut pauza cam vreo 5 luni pt ca asa a fost sa fie dar ne ezitam parca ceva era cu el impotriva mea..dupa care el a inceput sa ma caute..probabil credea ca n-o sa pot fara el si sa nu-l caut dar am putut ca am ambitie cand vreau.deci de prin august iar ne vedem destul de des o data pe sap de doua ori sau chiar si la 2 sap depinde..sincer am stat m-am gandit iar noi cand am inceput am avut amandoi o relatie..el continua eu mnu..si acuma tot singura mis..aici departe dde casa nu ai cu cine face un cuplu sau eu una n-am gasit toti vor acelasi lucru si nu-mi place sa tot schimb si cum cu el chiar ma simt bine la pat probabil din cauza asta si nici nu ma simt asa de singura..noi cand am inceput am zis ca,cat a dura a dura si sincer.....nu stiu ce sa cred sau ce sa fac...poate dc as intalni pe cineva de treaba ar sta altfel treburile..in fin..iti multumesc si mai astept opinii.poop si o zi buna
strunfii
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:20
Si eu mis c-am neclara, el este de 2 ani cu cineva tu cu el de 1 an...........da' va intelegeti la pat, tu esti departe el si mai departe...................cum ziceam mis in ceata de tot
miss_darine
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:26
pai sa intalnesti un alt baiat...cu care sa faci ce faci si cu acesta...nu stiu daca ar fi cea mai buna solutie...poate ti`ar trebui o perioada in care sa reflectezi singura...si cine stie,in acest timp intalnesti pe cineva care te va face fericita:*
AlinaM
Postat pe 14 Noiembrie 2009 16:35
departe suntem amandoi...adica in acelasi loc ma refer doaar ma referem ca nu suntem in tara...in fine mnu stiu ca si eu mis in ceata dar totusi cand ma cauta mnu pot sa-l refuz stie naiba ce-a facut cu mine.sincer nici nu mai stiu dc ma place sau ma simpatiseaza cat de cat sau se vede cu mine doar pt sex...in fine oricum trebuie sa pun punct cumva ca asa nu mai merge..timpul isi va spune cuvantul creca.ms de toate oricum.o zi bunaa
strunfii
Postat pe 15 Noiembrie 2009 16:31
Cred k relatia cealalta ii ofera siguranta...iar u...pasiunea kre ii lipseste...nu cred k v-ati intalnit doar pt sex...pt k e vb de atata tp...putea sa gaseask o alta fata doar pt asta...e clar k tine la u...dar e mai confortabil asa ...fara sa riste...siguranta oferita de cealalta relatie...parerea mea e sa abandonezi chiar dak iti e greu...e clar k nu are nici un viitor...dak nu are el nici o initiativa....sau inceark sa vb cu el despre asta sa ii vezi reactiile...te pup si sper sa iei decizia corecta....
kudika082648
Postat pe 27 Noiembrie 2009 09:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nudism acasa 3 De la: kudika_12457 5 August 2012 20:19
nu mai inteleg nimic ... help pls am nevoie de voi 56 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 17:15
ceau 9 De la: RaLuK09 19 Februarie 2011 22:56
sunt atrasa de prietenul fostului meu iubit 10 De la: merika 1 Septembrie 2011 08:59
Depaseste criza financiara 1 De la: cclick 18 Mai 2009 14:00