Setari Cookie-uri

nu inteleg! de ce?

Acum 4 ani am luat decizia de a divorta. Am 2 copii. Nu am tinut cont de nimic in momentul cand am aflat ca ma insala cu colega lui de servici. Mi-a fost greu, dar am depasit durerea despartirii. Am trait cu speranta ca intr-o zi o sa vina o vreme mai buna.
Dar....
Totul este bine (copii, servici) pana la viata mea personala.
Simt nevoia sa iubesc si sa fiu iubita. Dar nu se leaga nimic. Faptul ca am copii chiar este de speriat? De ce nu se uita nimeni la calitatile mele de om, la faptul ca am razbit singura, ca sunt pe picioarele mele si nu depind de nimeni?
In adancul sufletului meu sper ca intr-o zi sa mai am o famile. Dar cei din jurul meu imi spun ca sunt nebuna, sa-mi iau gandul de la asta, pentru ca nimeni nu o sa se lege sufleteste de o femeie cu obligatii.
Ok....sa zicem ca au dreptate, dar nici macar iubire cu "fiecare la casa lui" nu se poate?
Am 43 de ani si simt ca ma ineaca singuratatea. Simt nevoia sa ofer si sa primesc iubire. unde gresesc? de ce sunt ocolita?
In fiecare zi tot sper....sper sa iasa soarele si pe strada mea.....
Oare, o sa iasa din nori?
hoppe
Postat pe 20 Aprilie 2011 13:54
Cred ca mesajul meu ar fi fost mai nimerit la rubrica "Iubiri imposibile".
hoppe
Postat pe 20 Aprilie 2011 13:58
Exista vreun barbat de care iti place??
Daca ai prieteni,iesi incearca sa-ti extinzi cercul de prieteni,poate cunosti pe cineva.
Incearca sa cunosti pe cineva care are si el la randul lui copii,asa sunteti chit.
Valy90
Postat pe 20 Aprilie 2011 15:28
nu te cunosc,
insa ceea ce ai tu de oferit barbatului, nu se leaga cu ceea ce cauta barbatul pe care-l cauti


cerere si oferta
battleofwits
Postat pe 20 Aprilie 2011 15:31
Si ce cauta barbatii in ziua de azi?
Lasand modestia la o parte, sa zicem ca sunt o femeie frumoasa, educata, cu mintea deschisa, necantonata in prejudecati, fara probleme materiale, ma descurc singura....dar am 2 copii. asta-i motivul?
Sa inteleg ca, in ziua de azi, divortata si cu 2 copii nu mai am sansa la iubire? Pentru mine nu sunt valabile decat relatiile pasagere?
Daca intelegeam ce se intampla nu mai postam aici. De asta va cer parerea.
hoppe
Postat pe 20 Aprilie 2011 18:27
Off, dupa divort toti prietenii au disparut. Am incercat sa-mi fac alt cerc de prieteni, dar este destul de greu.
hoppe
Postat pe 20 Aprilie 2011 18:44
De la: hoppe, la data 2011-04-20 18:27:43Si ce cauta barbatii in ziua de azi?
Lasand modestia la o parte, sa zicem ca sunt o femeie frumoasa, educata, cu mintea deschisa, necantonata in prejudecati, fara probleme materiale, ma descurc singura....dar am 2 copii. asta-i motivul?
Sa inteleg ca, in ziua de azi, divortata si cu 2 copii nu mai am sansa la iubire? Pentru mine nu sunt valabile decat relatiile pasagere?
Daca intelegeam ce se intampla nu mai postam aici. De asta va cer parerea.


nimeni nu cred ca stie "motivul", cateodata inchidem ochii si speram la ce e mai bun insa sunt convins ca traim suma actiunilor noastre din trecut

bat-o norocu de karma
battleofwits
Postat pe 20 Aprilie 2011 18:49
cam multe am de platit!
daca nu m-as incapatana sa cred cu tarie ca intr-o zi o sa iasa soarele si pe strada mea, de mult clacam.
dar, parca as vrea si eu macar o mica raza sa apara!
hoppe
Postat pe 20 Aprilie 2011 18:56
De la: hoppe, la data 2011-04-20 18:56:31cam multe am de platit!
daca nu m-as incapatana sa cred cu tarie ca intr-o zi o sa iasa soarele si pe strada mea, de mult clacam.
dar, parca as vrea si eu macar o mica raza sa apara!


o vorba care ma amuza mereu "La omu sarac nici boii nu trag"

battleofwits
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:02
daca ai sti cat adevar ascuns aceste vorbe!
cand au inceput sa vina problemele, nu s-au mai oprit.
hoppe
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:07
baaaaaaa buterfly tu alta treaba nu ai ma,esti femeye ,,ce esti,,toata ziua vb ca o tata
thadoogback
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:08
De la: thadoogback, la data 2011-04-20 19:08:47baaaaaaa buterfly tu alta treaba nu ai ma,esti femeye ,,ce esti,,toata ziua vb ca o tata


tu esti trist ca nu te-a bagat nimeni in seama azi? daca-mi spui o poezie iti dau o ciucalata
battleofwits
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:10
De la: battleofwits, la data 2011-04-20 19:10:46
De la: thadoogback, la data 2011-04-20 19:08:47baaaaaaa buterfly tu alta treaba nu ai ma,esti femeye ,,ce esti,,toata ziua vb ca o tata


tu esti trist ca nu te-a bagat nimeni in seama azi? daca-mi spui o poezie iti dau o ciucalata
baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata ziua pe subiecte femeyesti,,,nu mai ranji fasolea la mn,,,munceste fa cva
thadoogback
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:13
lasa-l, mai, sa vorbeasca, ca bine le spune!
mereu zice lucruri intelepte. raspunsurile lui sunt de citit cu atentie!
hoppe
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:15
incearca sa nu mi mai raspunzi ca nu vreu sa mi fac pacate cu tn in postul pastelui,,pune mana la munca ,,nu mai freca menta toata ziua
thadoogback
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:15
De la: hoppe, la data 2011-04-20 19:15:18lasa-l, mai, sa vorbeasca, ca bine le spune!
mereu zice lucruri intelepte. raspunsurile lui sunt de citit cu atentie!
sigur,,vz ca o sa ajungi in frunte clasamentului daca te ei dp el
thadoogback
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:17
intelepte
thadoogback
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:17
hoppe, nu dispera... pastreaza-ti speranta. fiecare are dreptul la fericire: va veni soarele si pe strada ta... nu esti singura.. eu am un amic in aceeasi situatie... si el ca barbat are aceeasi pb.... insa el nu dispera, asa ca nu vad de ce tu ai face-o. zambeste si vei reusi...
geanigi
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:20
da, mai! chiar intelepte!
auzi? da tu de ce nu-mi spui parerea ta vis a vis de ceea ce am postat? poate ma ajuta si parerea ta!
hoppe
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:20
De la: thadoogback, la data 2011-04-20 19:15:43incearca sa nu mi mai raspunzi....


chiar nu vroiam sa-ti mai raspund, dar postul asta mi se pare monumental esti un monument

esti tare data viitoare gandeste-te ca poate e mai bine sa ma ignori (incearca poate poti)
battleofwits
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:20
De la: hoppe, la data 2011-04-20 19:20:23da, mai! chiar intelepte!
auzi? da tu de ce nu-mi spui parerea ta vis a vis de ceea ce am postat? poate ma ajuta si parerea ta!


raspunsul lui suna cam asa "baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toabaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata ta baaaa trezestete ba ca vbbaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toatabaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezbaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata estete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya tbaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata oata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete babaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata "
battleofwits
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:22
De la: geanigi, la data 2011-04-20 19:20:19hoppe, nu dispera... pastreaza-ti speranta. fiecare are dreptul la fericire: va veni soarele si pe strada ta... nu esti singura.. eu am un amic in aceeasi situatie... si el ca barbat are aceeasi pb.... insa el nu dispera, asa ca nu vad de ce tu ai face-o. zambeste si vei reusi...


nu disper, sau incerc sa nu disper! dar, uneori singuratatea ma apasa rau. sunt 4 ani de cand tot sper. si bineinteles ca o sa continui sa fac lucrul asta, ca alta solutie nu am!
hoppe
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:23
hai, nu mai fi suparat!
eu iti multumesc pentru cele spuse!
hoppe
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:25
De la: hoppe, la data 2011-04-20 19:20:23da, mai! chiar intelepte!
auzi? da tu de ce nu-mi spui parerea ta vis a vis de ceea ce am postat? poate ma ajuta si parerea ta!
parerea mea,,si daca o sa primesti 1000 de pareri,,toate diferite ,pe care ai alege o,,,parerea este la tn nu cauta pareri pe forum,,de la oamenii ,,intelepti,, cauta ti parerea ca e la tn ya pune o poza sa te vad si you
thadoogback
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:27
De la: battleofwits, la data 2011-04-20 19:22:28
De la: hoppe, la data 2011-04-20 19:20:23da, mai! chiar intelepte!
auzi? da tu de ce nu-mi spui parerea ta vis a vis de ceea ce am postat? poate ma ajuta si parerea ta!


raspunsul lui suna cam asa "baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toabaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata ta baaaa trezestete ba ca vbbaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toatabaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezbaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata estete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya tbaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata oata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete babaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata "
ya o in serios,,ca devi o tata pe zi ce trece
thadoogback
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:28
Probabil mesajul pe care-l transmiti e ca n-ai nevoie de nimeni.
kudika_pudika
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:29
buzzzzzz
thadoogback
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:34
De la: thadoogback, la data 2011-04-20 19:28:54
De la: battleofwits, la data 2011-04-20 19:22:28
De la: hoppe, la data 2011-04-20 19:20:23da, mai! chiar intelepte!
auzi? da tu de ce nu-mi spui parerea ta vis a vis de ceea ce am postat? poate ma ajuta si parerea ta!


raspunsul lui suna cam asa "baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toabaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata ta baaaa trezestete ba ca vbbaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toatabaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezbaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata estete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya tbaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata oata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete babaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata "
ya o in serios,,ca devi o tata pe zi ce trece


stai linistit ca nu ma intereseaza ce spui, doar m-a amuzat postul in care ma rugai sa nu te bag in seama dupa ce ma iei la misto esti comic
battleofwits
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:36
De la: thadoogback, la data 2011-04-20 19:34:55buzzzzzz


salut madogule!
nu o salut pe size back alias kudika pudika
pickard
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:37
De la: battleofwits, la data 2011-04-20 19:36:10
De la: thadoogback, la data 2011-04-20 19:28:54
De la: battleofwits, la data 2011-04-20 19:22:28
De la: hoppe, la data 2011-04-20 19:20:23da, mai! chiar intelepte!
auzi? da tu de ce nu-mi spui parerea ta vis a vis de ceea ce am postat? poate ma ajuta si parerea ta!


raspunsul lui suna cam asa "baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toabaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata ta baaaa trezestete ba ca vbbaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toatabaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezbaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata estete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya tbaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata oata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete babaaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata baaaa trezestete ba ca vb ca o yaya toata "
ya o in serios,,ca devi o tata pe zi ce trece


stai linistit ca nu ma intereseaza ce spui, doar m-a amuzat postul in care ma rugai sa nu te bag in seama dupa ce ma iei la misto esti comic
ba,,,,tu nu sti sa distingi lucrurile,,eu nu fac misto delok de tn,,iti spun doar ce devii ,,prin ce faci
thadoogback
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenie interzisa 47 De la: Micaell 10 Iunie 2011 15:17
cand e fosta in preajma ma trateaza cu indiferenta 36 De la: kudika029282 6 Martie 2010 21:07
cunnilingu 98 De la: love_strike 14 Noiembrie 2009 00:23
invitatie 3 De la: ingeras_yella21 11 Octombrie 2009 23:57
Despre prietene 130 De la: lacrasar 7 Martie 2009 12:40