Setari Cookie-uri

"Am luat totul in gluma dar tu esti totul pentru mine"...patetic

Buna fete si baieti

Am nevoie de ajutorul vostru! Am o relatie cu un baiat de 1 an jumatate.Eu sunt din Timioara si am 20 de ani, el e din Constanta si are 24.Ne-am cunoscut la mare si de atunci nu ne-am despartit deloc.Am trecut prin o gramada de lucruri impreuna.O gramada de amintiri frumoase dar si foarte urate.Nu ne-au despartit parintii nici prietenii. Nici macar noi nu reusim sa ne despartit.Am ajuns sa ne jignim foarte urat.Dupa aceea unul dintre noi il cauta pe celalalt si se ia totul de la capat.De multe ori am vrut sa il parasesc si el la fel dar parca e un cerc vicios de care nu scap.Nu stiu ce isi mai putea dori si eu sa nu ii ofer (el spunea ca sunt tot ce isi doreste:buna gospodina,buna in pat,inteligenta,o fata cu care se mandreste cand iese in oras sau e cu prietenii). De ceva timp mi-am facut un nou id (alt nume,alte poze).Prietenul meu a fost atras de fata respectiva.A cautato atunci cand i-am spus eu ca i-a trimis "ea" mesaj.Stia ca sunt suparata si ca plang dar nu l-a interesat.O cauta pe ea.E destul de usor sa treci drept altcineva in spatele unui PC.Tot ce ii spunea fetei respective de fapt imi spunea mie.Si-a dat intalnire cu fata respectiva.I-a cerut nr de tel ca sa o sune si atunci i-am dat nr meu.A ramas socat si a inceput apoi sa se ia de mine ca cine stie de cand o "ard cu lumea pe mess", ca l-am inselat, k etc etc.Deci tot eu sunt vinovata???
In final mi-a zis k sunt totul pentru el si ca a luat totul in gluma.Pe mine nu ma incalzeste lucrul asta. Imi e foarte greu sa ma despart de el.De ce nu stiu.Ideea e ca e primul barbat cu care am o relatie asa lunga.
Sufar foarte mult si nu am chef nici sa mai traiesc.Mi-am pierdut toti prietenii(fiecare m-a tradat intr-un fel sau altul)Poate e vina mea, dar cum sa am pe cineva alaturi care stiu ca mi-a facut rau? Deci chestia cu iesitul in oras pica.NU am iesit din casa de 2 saptamani.
Voi vedeti obiectiv povestea.Ce solutii am?
Duygu
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:35
in gluma spune omu` adevarul
mitura
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:39
nu se merita,treci peste
mitura
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:40
De la: mitura, la data 2009-11-15 21:40:45nu se merita,treci peste


Nici nu se pune discutia ca ar merita,doar ca mi se pare imposibil sa renunt la el si el la mine.Dar ma chinuie rau de tot
Duygu
Postat pe 15 Noiembrie 2009 22:35

Si toate astea vi s-au intamplat intr-un an? Bre, ce viata palpitanta au unii!
miss_darine
Postat pe 15 Noiembrie 2009 22:38
De la: miss_darine, la data 2009-11-15 22:38:26
Si toate astea vi s-au intamplat intr-un an? Bre, ce viata palpitanta au unii!


E tragic-comic dar astea ni s-au intamplat in cateva zile doar.Nu vreau sa ma gandesc la fiecare lucru unart dintr-un an jumatate.A fost palpitant la inceput.Acum deja e cosmar.
Duygu
Postat pe 15 Noiembrie 2009 22:44
Cum il cheama? Ca poate il cunosc si il caut ca sa te razbun...mama lui de nesimtit! Acum serios, da-l naibii, nu se merita efortul
ffbianca85
Postat pe 16 Noiembrie 2009 13:05
Mi-o scuzi ca-mi da cu virgula dar cam cum ai tu o relatie de 1 an jumate cu baiatul asta, timp in care nu v-a despartit nimeni si nimic, cand in luna mai ai deschis alt topic ca te combinasei proaspat cu un coleg care mai avea si-o prietena naspa pe-acasa ..citez..'' ' 'Iubire sau nu? Nici el nu mai stie'''
Buna fetelor. M-am gandit sa discut cu voi o problema cu care eu ma confrunt. Problema barbatului "nehotarat". Eu sunt la facultate in anul I. De 1 saptamana am inceput o relatie cu un coleg. Foarte dragut,sarmant si inteligent, insa am impresia ca e putin cam imatur. El are 20 de ani (eu 19 jumatate). Totul a inceput printr-o gluma. EU l-am provocat in diferite moduri, iar el a ajuns sa minta multe persoane ca sa vina sa ma vada doar 10 minute (are prietena de 6 ani) si nu mai pleca ore in sir.A fost chiar superb. Intr-o zi am pus la avatar o poza cu el si prietena lui era pe messu lui, pe invizibil si a vazut. Ideea e ca acum eu si ea ne intelegem foarte bine, ea are o incredere oarba in mine (bineinteles k nu stie de relatia noastra pentru ca i-am spus o poveste lunga si credibila). Totul perfect, insa el de 3 zile se simte foarte rau.Epuizat fizic si psihic. Spune ca a pus foarte mult suflet in relatia noastra si stie ca o sa il parasesc intr-o luna ( o sa fiu plecata din fara 4 luni) si ca el o sa sufere, asa ca m-a parasit pentru ca nu are incredere ca o sa raman cu el. Dupa ce m-a parasit, am facut ce am facut si mi-a zis ca ma iubeste. Eu sunt foarte confuza. Ma gandesc ca voi ati putea sa imi dati parerile voastre de pe margine.'' incheiat copy-paste..
Ia-ti un hamster si du-te de-l plimba!..
dousk
Postat pe 17 Noiembrie 2009 12:49
,,Nici pe mine nu m-a menajat nimeni niciodata. Daca eu am supravietuit, o sa supravietuiasca si ea. Daca nu, cele bune. Nu o dau in empatie. Mai mult ca sigur sunt rea. SI eu mi-am parasit prietenul pentru baiatul asta. Sufera multa lume dar asta este viata. Nu ne poate fi bine tuturor. Nu m-am bagat niciodata intr-o relatie, dar asta chiar nu era relatie. Era mai mult pact intre familii. Hai spune-ti si voi acum k nu ati fost indragostite pana peste cap si nu ati facut compromisuri pentru a avea ceva. Sau voi ati fost rationale si cand v-ati pierdut inima?"




Deci, nici noua nu ne pasa, asta e viata, sufera multa lume.
Kathara
Postat pe 17 Noiembrie 2009 15:30
just passing by, don't mind me.. green cat, green cat.
felixcat
Postat pe 17 Noiembrie 2009 22:39
MAMA ce viata!
Imi pare rau ce aud, dar lasa-l naibi, mai sunt baieti pe planeta asta.
Cat despre prieteni,aia nu ti-au fost prieteni adevarati.
Un prieten adevarat nu te tradeaza.
N-ai stiut sa-ti alegi prietenii, nu-i nimic acum vei sufla si-n iaurt.
Totul in viata se invata, din pacate tu ai invatat-o pe propria ta piele, care ii cam dureros.
anastas
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:54
De la: dousk, la data 2009-11-17 12:49:47 Mi-o scuzi ca-mi da cu virgula dar cam cum ai tu o relatie de 1 an jumate cu baiatul asta, timp in care nu v-a despartit nimeni si nimic, cand in luna mai ai deschis alt topic ca te combinasei proaspat cu un coleg care mai avea si-o prietena naspa pe-acasa ..citez..'' ' 'Iubire sau nu? Nici el nu mai stie'''
Buna fetelor. M-am gandit sa discut cu voi o problema cu care eu ma confrunt. Problema barbatului "nehotarat". Eu sunt la facultate in anul I. De 1 saptamana am inceput o relatie cu un coleg. Foarte dragut,sarmant si inteligent, insa am impresia ca e putin cam imatur. El are 20 de ani (eu 19 jumatate). Totul a inceput printr-o gluma. EU l-am provocat in diferite moduri, iar el a ajuns sa minta multe persoane ca sa vina sa ma vada doar 10 minute (are prietena de 6 ani) si nu mai pleca ore in sir.A fost chiar superb. Intr-o zi am pus la avatar o poza cu el si prietena lui era pe messu lui, pe invizibil si a vazut. Ideea e ca acum eu si ea ne intelegem foarte bine, ea are o incredere oarba in mine (bineinteles k nu stie de relatia noastra pentru ca i-am spus o poveste lunga si credibila). Totul perfect, insa el de 3 zile se simte foarte rau.Epuizat fizic si psihic. Spune ca a pus foarte mult suflet in relatia noastra si stie ca o sa il parasesc intr-o luna ( o sa fiu plecata din fara 4 luni) si ca el o sa sufere, asa ca m-a parasit pentru ca nu are incredere ca o sa raman cu el. Dupa ce m-a parasit, am facut ce am facut si mi-a zis ca ma iubeste. Eu sunt foarte confuza. Ma gandesc ca voi ati putea sa imi dati parerile voastre de pe margine.'' incheiat copy-paste..
Ia-ti un hamster si du-te de-l plimba!..


dousk Sti ceva?Mie mi-a dat cu virgula din decembrie 2008.Am vrut sa ma despart de el dar nu am putut.Am crezut ca daca o sa am alt prieten o sa imi fie mai usor.Gresit.L-am parasit pe colegul dupa 1 sapt de vacanta si m-am intors la iubitul meu.Tot nu vad unde e problema ta.Daca nu ai citit bine,nu am cerut critici.Sunt satula de din astea.Am cerut niste sfaturi.Pana sa imi dai tu sfaturi eu l-am iertat din nou pe iubitul meu.Pun pariu ca o iau de la capat.Daca nu ai nimik bun sa imi spui,abtine-te!
Duygu
Postat pe 19 Noiembrie 2009 10:38
De la: Kathara, la data 2009-11-17 15:30:20,,Nici pe mine nu m-a menajat nimeni niciodata. Daca eu am supravietuit, o sa supravietuiasca si ea. Daca nu, cele bune. Nu o dau in empatie. Mai mult ca sigur sunt rea. SI eu mi-am parasit prietenul pentru baiatul asta. Sufera multa lume dar asta este viata. Nu ne poate fi bine tuturor. Nu m-am bagat niciodata intr-o relatie, dar asta chiar nu era relatie. Era mai mult pact intre familii. Hai spune-ti si voi acum k nu ati fost indragostite pana peste cap si nu ati facut compromisuri pentru a avea ceva. Sau voi ati fost rationale si cand v-ati pierdut inima?"




Deci, nici noua nu ne pasa, asta e viata, sufera multa lume.


Scumpo, tipa era deja parasita,pe knd eu nu sunt.Daca nu iti pasa,treci pe alt forum.

OK.Cine mai are critici sa si le tina pentru propria-i persoana.Am cerut un sfat care sa ma ajute,nu critici care sa ma duca mai jos decat sunt.
Duygu
Postat pe 19 Noiembrie 2009 10:44
Draga mea, eu inteleg ca vrei sfaturi, dar inteleg sa le si urmezi... Macar sa faci o selectie mai apropiata de sufletul tau si sa iei o decizie.
Numai ca, uitandu-ma le ce sfaturi ti s-au dat mai sus.. trag concluzia ca nu ai de ales decat un drum: sa te desparti. Ori, citindu-te in continuare.. vad ca l-ai iertat din nou, si toate´s noi si vechi sunt toate.
Dar continui sa ceri sfaturi. Asta n-o prea inteleg.
Si mai vad in titlul topicului tau.. cuvantul "patetic". Pai daca-i asa, daca pana si pentru tine.. totul a devenit patetic, mai da-o´ncolo de treaba! Nu ai scris care s-a mutat si unde.. (Timisoara sau Constanta). Dar, ori iti faci bagajul si te intorci acasa, ori ii faci valiza si il sui in tren.
De ce va place voua sa lalaiti o chestie.. care vi se pare... "patetica".. chiar nu pricep.
rashela
Postat pe 19 Noiembrie 2009 10:56
De la: rashela, la data 2009-11-19 10:56:08Draga mea, eu inteleg ca vrei sfaturi, dar inteleg sa le si urmezi... Macar sa faci o selectie mai apropiata de sufletul tau si sa iei o decizie.
Numai ca, uitandu-ma le ce sfaturi ti s-au dat mai sus.. trag concluzia ca nu ai de ales decat un drum: sa te desparti. Ori, citindu-te in continuare.. vad ca l-ai iertat din nou, si toate´s noi si vechi sunt toate.
Dar continui sa ceri sfaturi. Asta n-o prea inteleg.
Si mai vad in titlul topicului tau.. cuvantul "patetic". Pai daca-i asa, daca pana si pentru tine.. totul a devenit patetic, mai da-o´ncolo de treaba! Nu ai scris care s-a mutat si unde.. (Timisoara sau Constanta). Dar, ori iti faci bagajul si te intorci acasa, ori ii faci valiza si il sui in tren.
De ce va place voua sa lalaiti o chestie.. care vi se pare... "patetica".. chiar nu pricep.


Si eu sunt de aceeasi parere si, de asemenea, cred ca ar trebui sa se desparta.

Duyqu, esti o fata inteligenta, putin cam rea (probabil ai fost prea rasfatata), ti-e teama sa ramai singura si de asta accepti o relatie fara viitor. Nu mai ai prieteni din cauza ta, evident, desi prietenii adevarati nu te parasesc, deci nu ai avut niciodata prieteni si ar fi cazul sa incepi sa-ti faci. Din pacate, iti va trebui ceva timp sa-ti modelezi personalitatea astfel incat sa devii placuta si acceptata.
Nu te critic, cred ca ti-ai dat seama de lucrul asta. Oricum iti urez un viitor luminat.
i_andra
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:40
Hm si eu am facut testul cu id , si tot felul. si sa stii ca 8 din 10 baieti "pica" testul. Insa daca relatia nu mai merge ca inainte, daca s-a racit, daca simti k e in stare sa te insele, nu mai astepta. Si in plus...nu mai astepta sa iti spuna el HAI PA, spune-i tu prima, sa nu te doara pe tine mai rau. Ai sa-ti revii, nu se moare din asta. E greu la inceput, dar daca iti canalizezi energia pe alte treburi, ai sa vezi vei fii mult mai linistita, mult mai calma, vei intelege si vei vedea totul la rece.
Sper sa fie bine si sa iei decizia corecta, dragutza
ralukutzza
Postat pe 20 Noiembrie 2009 20:17
De la: ralukutzza, la data 2009-11-20 20:17:13Hm si eu am facut testul cu id , si tot felul. si sa stii ca 8 din 10 baieti "pica" testul. Insa daca relatia nu mai merge ca inainte, daca s-a racit, daca simti k e in stare sa te insele, nu mai astepta. Si in plus...nu mai astepta sa iti spuna el HAI PA, spune-i tu prima, sa nu te doara pe tine mai rau. Ai sa-ti revii, nu se moare din asta. E greu la inceput, dar daca iti canalizezi energia pe alte treburi, ai sa vezi vei fii mult mai linistita, mult mai calma, vei intelege si vei vedea totul la rece.
Sper sa fie bine si sa iei decizia corecta, dragutza


Asta era problema mea.I-am acordat prea multe sanse ( de altfel e si primul barbat care primeste asta de la mine).Am incercat sa ma despart de el, sa nu ii raspund la tel, sa nu il caut, sa fac orice altceva dar sa il uit.Cum am sfarsit? Lipsa de la facultate 2 saptamani,plans si intr-un final m-am trezit in bratele lui si o iau de la capat.Stiu ca nu va dura mult linistea care o am acum.Nu pot sa mint,sunt fericita cand sunt cu el.Sincer, ma ajuta sa mai vorbesc cu voi.Poate nu ma mai simt atat de singura.Am fost ranita prea mult ca sa mai am incredere in prieteni sau asa ceva.Mai de graba vorbesc cu cineva necunoscut. Prietenele nu m-au tradat pentru ca nu stiam sa ma port.Adica poate ca nu e normal sa "finantezi" o fata din clasa a V-a pana la facultate,sa iti dai totul pentru ea si ea sa iti intoarca spatele ori de cate ori ai nevoie.Ideea e ca toate au venit odata peste mine si sunt greu de scos din casa ( mai ales ca un psiholog nu e aproape de casa mea). Ms pt sfaturi si vorbele bune.Chiar ma ajuta!
Duygu
Postat pe 20 Noiembrie 2009 22:13
De la: ralukutzza, la data 2009-11-20 20:17:13Hm si eu am facut testul cu id , si tot felul. si sa stii ca 8 din 10 baieti "pica" testul. Insa daca relatia nu mai merge ca inainte, daca s-a racit, daca simti k e in stare sa te insele, nu mai astepta. Si in plus...nu mai astepta sa iti spuna el HAI PA, spune-i tu prima, sa nu te doara pe tine mai rau. Ai sa-ti revii, nu se moare din asta. E greu la inceput, dar daca iti canalizezi energia pe alte treburi, ai sa vezi vei fii mult mai linistita, mult mai calma, vei intelege si vei vedea totul la rece.
Sper sa fie bine si sa iei decizia corecta, dragutza


Asta era problema mea.I-am acordat prea multe sanse ( de altfel e si primul barbat care primeste asta de la mine).Am incercat sa ma despart de el, sa nu ii raspund la tel, sa nu il caut, sa fac orice altceva dar sa il uit.Cum am sfarsit? Lipsa de la facultate 2 saptamani,plans si intr-un final m-am trezit in bratele lui si o iau de la capat.Stiu ca nu va dura mult linistea care o am acum.Nu pot sa mint,sunt fericita cand sunt cu el.Sincer, ma ajuta sa mai vorbesc cu voi.Poate nu ma mai simt atat de singura.Am fost ranita prea mult ca sa mai am incredere in prieteni sau asa ceva.Mai de graba vorbesc cu cineva necunoscut. Prietenele nu m-au tradat pentru ca nu stiam sa ma port.Adica poate ca nu e normal sa "finantezi" o fata din clasa a V-a pana la facultate,sa iti dai totul pentru ea si ea sa iti intoarca spatele ori de cate ori ai nevoie.Ideea e ca toate au venit odata peste mine si sunt greu de scos din casa ( mai ales ca un psiholog nu e aproape de casa mea). Ms pt sfaturi si vorbele bune.Chiar ma ajuta!
Duygu
Postat pe 20 Noiembrie 2009 22:13
Este important ca în toate relaþiile afective sã nu facem confuzia de a considera cã dorinþele pasionale, sexuale, trupeºti sunt, în realitate, o iubire profundã. Din nefericire, existã multe fiinþe umane care confundã simpla pasiune sexualã cu iubirea, ºi în cazul în care avem luciditatea necesarã, ne putem da seama cã astfel de fiinþe umane nu au fost, deocamdatã, sãgetate de Cupidon aºa cum îºi imagineazã. O astfel de iluzie a îndrãgostirii ºi, mai mult decât atât, a iubirii intense ºi profunde este cel mai adesea legatã de dorinþele sexuale, de manifestarea anumitor tendinþe de seducþie sexualã în care iubirea este infimã, sau uneori nu existã deloc, iar în anumite situaþii, astfel de relaþii se bazeazã doar pe ataºament pasional ºi chiar pe o anumitã formã de dependenþã afectivã exacerbatã, obsesivã ºi dizarmonioasã.
Atunci când resimþim într-un mod acut doar o exacerbare pasionalã, o dorinþã arzãtoare sexualã care nu are nimic afectiv în manifestãrile ei , trebuie sã fim atenþi la astfel de trãiri, care denotã nu o experienþã bazatã pe iubire, ci doar o evidentã exacerbare a pulsiunilor pasionale, sexuale care în anumite situaþii poate sã devinã chiar obsesivã.

Prin urmare, în cazul unor astfel de amestecuri toxice, nocive – în care uneori iubirea este prezentã numai într-o proporþie de trei sau chiar unu la sutã – celelalte emotii, inferioare – cum ar fi ataºamentul excesiv, gelozia, posesivitatea exacerbatã, orgoliul, dorinþa sãlbaticã de a-l manipula ºi de a-l controla pe celãlalt cu orice preþ, rãpindu-i apoi libertatea – contribuie la apariþia unei stãri chinuitoare, mai mult sau mai puþin tensionante ºi adeseori chiar obsesive, de dependenþã aºa-zis afectivã ºi de ataºament pasional care evidenþiazã cã acolo iubirea aproape cã a dispãrut, fiind înlocuitã apoi pe nesimþite de cu totul alte rezonanþe, care ne pãcãlesc.

Datoritã lipsei de luciditate ºi datoritã incapacitãþii de a discerne, prin comparaþie, ceea ce se petrece dupã un an sau chiar dupã câteva luni, raportat la trãirile pe care le aveam în momentul magic, divin, de început al relaþiei amoroase, mulþi pot ajunge sã se lase pãcãliþi de aceastã lunecare în acest bizar abis ºi sã confunde, din cauza pasionalitãþii exacerbate, dorinþa de a-l subjuga ºi de a-l subordona în totalitate pe celãlalt, tendinþa de a-l manipula ºi de a-l controla (care declanºeazã apoi trezirea ºi creºterea unui ataºament dizarmonios, tensionant, chinuitor ºi obsesiv), cu starea de iubire purã predominantã ce a existat, fãrã îndoialã, la începutul relaþiei între cei doi iubiþi. Din nefericire, datoritã ignoranþei ºi complacerii în aceastã stare nocivã, în care se ajunge ca energia iubirii ce se manifestã între cei doi sã fie minimã sau sã scadã considerabil la unul dintre cei doi iubiþi, se ajunge ca în locul unei relaþii de iubire transfiguratoare, bazatã pe schimburi ºi interacþiuni preponderent afective, elevate, pure, sã aparã ºi apoi sã fie acceptatã o relaþie ce se bazeazã pe schimburi energetice joase, tensionante, chinuitoare ºi care totodatã se exprimã prin intermediul ataºamentului furibund, al geloziei adeseori patologice, al implicãrii egotice care face apoi sã se instaleze starea de dependenþã afectivã. Aceasta îi determinã pe mulþi oameni, mai ales pe oamenii obiºnuiþi, sã confunde o relaþie frumoasã, armonioasã ºi împlinitoare de iubire ce se bazeazã pe o predominanþã a energiilor iubirii (altfel spus, ce se bazeazã pe o preponderenþã a energiilor afective), cu o relaþie de pasionalitate exacerbatã, de sexualitate predominantã, care în plus amestecã energiile specifice joase ale ataºamentului, ale egoismului, fãcându-i pe cei doi iubiþi, care la origine trãiau stãri paradisiace, sã experimenteze de data aceasta stãri tensionante, chinuitoare de dependenþã afectivã, de ataºament, de gelozie ºi de posesivitate.
stardancer
Postat pe 20 Noiembrie 2009 22:39
La fel am patit-o si eu cu fostul meu prieten, l-am prins k m-a inselat de 3 ori si l-am iertat, pana nu am mai rezistat, noaptea eu nu dormeam,plangeam... am suferit enorm! Dupa 1 an si 8 luni m--am desp de el, in perioada aceea dupa despartire din 20 de prieten (apox) am ramas cu 1!!! Am avut prietene care se despartisera inainte de mine de pr lor, eu eram mereu acolo, sa le sustin sa le ajut, sa fiu langa ele...Eu am ramas singura!! M-a durut mai rau ca m-au tradat, ca m-au parasit prietenele mai mult decat fostul, deja el imi era indiferent. Plangeam ptr prietene si nu ptr ele. A fost rau, si dureros sa vad cat de buna am fost cu ele,si cat de proasta, iar eu... eu am suferit singura. Mai apoi una sg a ramas alaturi de mine si m-a ajutat , m-a ridicat! Fara suportul ei, nu stiu unde ajugeam acum. Ii multumesc ei, si lui Dumnezeu ca am avut asa prietena.
ralukutzza
Postat pe 21 Noiembrie 2009 09:55
Pai din ce spui tu, e destul de clar ca baiatu' sta toata ziua frumusel pe net si vorbeste, ca sa nu zic ca cine stie ce mai face , cu fel de fel de ...persoane. Acum, o data l-ai prins tu, n-ai de unde sa stii ce face el de fapt...cred in mod sincer ca el nu te ia nici pe departe in serios, dar stiu si cum e sa fii " dependent" de cineva. In principiu, ai cam doua variante : fie accepti tot ce face el, ca doar nu ai cum sa il controlezi de la o asemenea distanta, fie ii dai frumusel papuceii( pufosi sau nu, cum vrei tu ) .
Preferabila e a doua varianta, ca sa fii tu sigura ca nu iti mai consumi nervii aiurea. Prarerea mea
anissya
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cresterea rapida a parului 2 De la: luchianramona 2 Septembrie 2010 15:12
Noapte buna si vise placute ... 16 De la: denis_roxana 17 Iunie 2011 23:34
CU MINE CUM RAMANE? 61 De la: GRIGORESCU___ 15 Februarie 2012 13:13
ce mai poate face o femeie cand ofera totul si primeste in schimb...nimic? 143 De la: STELLA_STAR 24 Iulie 2009 16:55
Nu-l mai atrag?Ma inseala? 18 De la: kudika072171 2 Octombrie 2009 19:55