Setari Cookie-uri

Ce credeti?

Cat de important este ca o fata/o femeie sa arate bine?In majoritatea cazurilor partenerele frumoase accepta si parteneri nu tocmai cu cele mai fruoase trasaturi pe cand ei cu greu accepta o partenera fara calitati fizice.Si mai ales daca el are norocul sa aiba un stil seducator si sa fie frumos atunci pot spune ca are multe pretendente.De ce aceasta diferenta?
kudika499581
Postat pe 26 Ianuarie 2012 10:04
De la: kudika499581, la data 2012-01-26 10:04:00Cat de important este ca o fata/o femeie sa arate bine?In majoritatea cazurilor partenerele frumoase accepta si parteneri nu tocmai cu cele mai fruoase trasaturi pe cand ei cu greu accepta o partenera fara calitati fizice.Si mai ales daca el are norocul sa aiba un stil seducator si sa fie frumos atunci pot spune ca are multe pretendente.De ce aceasta diferenta?



Hm,este adevarat faptul ca aspectul fizic este important,dar adevarata frumusete a unei persoane consta in plinatatea sufletului,la care se adauga frumusetea fizica!Diferentele apar in functie de gradul de maturizare si percepere ,atat al femeilor ,cat si al barbatilor!!Femeile sunt mai mature in selectie,fac alegeri in functie de profunzimea sufletului celui acceptat,pe cand ,barbatii ,in orgoliul lor incomensurabil,,greu aleg o femeie mai putin dotata fizic,chiar daca si ei nu corespund tiparului creat de Adonis!!A fi seducator,nu este intotdeauna de bun augur,valabil ambelor genuri de persoane,nu tot ceea ce este frumos,este si "de bun gust",de multe ori,sub stratul de poleiala,se ascund chipuri si suflete evazive,nestatornice,malefice,superficiale,ceea ce duce negresit,la aparitia esecurilor de tot felul!!!Conteaza numarul de pretendente?????O intrebare in ton cu agenda functionabila a barbatilor de astazi!!!Eu as spune ca mai de pret este calitatea ,decat cantitatea, in materie de recensamant feminin!!In concluzie,multe femei aleg cu inima,pe cand ,majoritatea barbatilor,aleg cu instinctul primar!!De ce este asa?Pentru ca femeile sunt constiente de valoarea lor si de cea pe care o pot da barbatilor de langa ele ,atunci cand acestia apar in viata lor!!La barbati este o diferenta de nuanta,,,cred ca isi majoreaza valoarea direct proportional cu numarul cuceririlor feminine,mai ales dac aacestea sunt Ilene Cosanzene!!Nimic mai fals!
MissRainbow
Postat pe 26 Ianuarie 2012 10:36
in general gasesti ceea ce cauti!
kiss_my_ass
Postat pe 26 Ianuarie 2012 10:38
De la: MissRainbow, la data 2012-01-26 10:36:04
De la: kudika499581, la data 2012-01-26 10:04:00Cat de important este ca o fata/o femeie sa arate bine?In majoritatea cazurilor partenerele frumoase accepta si parteneri nu tocmai cu cele mai fruoase trasaturi pe cand ei cu greu accepta o partenera fara calitati fizice.Si mai ales daca el are norocul sa aiba un stil seducator si sa fie frumos atunci pot spune ca are multe pretendente.De ce aceasta diferenta?



Hm,este adevarat faptul ca aspectul fizic este important,dar adevarata frumusete a unei persoane consta in plinatatea sufletului,la care se adauga frumusetea fizica!Diferentele apar in functie de gradul de maturizare si percepere ,atat al femeilor ,cat si al barbatilor!!Femeile sunt mai mature in selectie,fac alegeri in functie de profunzimea sufletului celui acceptat,pe cand ,barbatii ,in orgoliul lor incomensurabil,,greu aleg o femeie mai putin dotata fizic,chiar daca si ei nu corespund tiparului creat de Adonis!!A fi seducator,nu este intotdeauna de bun augur,valabil ambelor genuri de persoane,nu tot ceea ce este frumos,este si "de bun gust",de multe ori,sub stratul de poleiala,se ascund chipuri si suflete evazive,nestatornice,malefice,superficiale,ceea ce duce negresit,la aparitia esecurilor de tot felul!!!Conteaza numarul de pretendente?????O intrebare in ton cu agenda functionabila a barbatilor de astazi!!!Eu as spune ca mai de pret este calitatea ,decat cantitatea, in materie de recensamant feminin!!In concluzie,multe femei aleg cu inima,pe cand ,majoritatea barbatilor,aleg cu instinctul primar!!De ce este asa?Pentru ca femeile sunt constiente de valoarea lor si de cea pe care o pot da barbatilor de langa ele ,atunci cand acestia apar in viata lor!!La barbati este o diferenta de nuanta,,,cred ca isi majoreaza valoarea direct proportional cu numarul cuceririlor feminine,mai ales dac aacestea sunt Ilene Cosanzene!!Nimic mai fals!


Cat adevar graiti, doamna!
franziska_eu
Postat pe 26 Ianuarie 2012 10:40
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-26 10:38:36in general gasesti ceea ce cauti!



Adevarat!!!
MissRainbow
Postat pe 26 Ianuarie 2012 11:06
De la: kudika499581, la data 2012-01-26 10:04:00Cat de important este ca o fata/o femeie sa arate bine?In majoritatea cazurilor partenerele frumoase accepta si parteneri nu tocmai cu cele mai fruoase trasaturi pe cand ei cu greu accepta o partenera fara calitati fizice.Si mai ales daca el are norocul sa aiba un stil seducator si sa fie frumos atunci pot spune ca are multe pretendente.De ce aceasta diferenta?


O fata trebuie sa arate bine si sa fie intretinuta tot timpul - indiferent peste ce dobitoc da. Este adevarat fiecare ce cauta gaseste....
kudika_nikole
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:35
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-26 12:35:26
De la: kudika499581, la data 2012-01-26 10:04:00Cat de important este ca o fata/o femeie sa arate bine?In majoritatea cazurilor partenerele frumoase accepta si parteneri nu tocmai cu cele mai fruoase trasaturi pe cand ei cu greu accepta o partenera fara calitati fizice.Si mai ales daca el are norocul sa aiba un stil seducator si sa fie frumos atunci pot spune ca are multe pretendente.De ce aceasta diferenta?


O fata trebuie sa arate bine si sa fie intretinuta tot timpul - indiferent peste ce dobitoc da. Este adevarat fiecare ce cauta gaseste....


Insa sunt situati in care nu cauti si esti cautata...
kudika_nikole
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:36
De la: kudika499581, la data 2012-01-26 10:04:00Cat de important este ca o fata/o femeie sa arate bine?In majoritatea cazurilor partenerele frumoase accepta si parteneri nu tocmai cu cele mai fruoase trasaturi pe cand ei cu greu accepta o partenera fara calitati fizice.Si mai ales daca el are norocul sa aiba un stil seducator si sa fie frumos atunci pot spune ca are multe pretendente.De ce aceasta diferenta?

Nu se poate spune ceva la mod general.
Unii/unele cauta bani, altii/altele fumusete sau inteligenta sau suflet bun. Sunt prea diferite caracterele umane ca sa poti spune ceva cu certitudine.
Pe mine unul nu ma intereseaza nici banii nici aspectul, nici originile cuiva.
Dar fiecare cu preferintele sale...
Max2
Postat pe 27 Ianuarie 2012 14:46
De la: Max2, la data 2012-01-27 14:46:13
De la: kudika499581, la data 2012-01-26 10:04:00Cat de important este ca o fata/o femeie sa arate bine?In majoritatea cazurilor partenerele frumoase accepta si parteneri nu tocmai cu cele mai fruoase trasaturi pe cand ei cu greu accepta o partenera fara calitati fizice.Si mai ales daca el are norocul sa aiba un stil seducator si sa fie frumos atunci pot spune ca are multe pretendente.De ce aceasta diferenta?

Nu se poate spune ceva la mod general.
Unii/unele cauta bani, altii/altele fumusete sau inteligenta sau suflet bun. Sunt prea diferite caracterele umane ca sa poti spune ceva cu certitudine.
Pe mine unul nu ma intereseaza nici banii nici aspectul, nici originile cuiva.
Dar fiecare cu preferintele sale...



Hmmmm,eu,una,chiar sunt curioasa,care iti sunt criteriile de selectie!!!!!!!!?????????????Care iti sunt preferintele?
MissRainbow
Postat pe 27 Ianuarie 2012 14:50
De la: kudika499581, la data 2012-01-26 10:04:00Cat de important este ca o fata/o femeie sa arate bine?In majoritatea cazurilor partenerele frumoase accepta si parteneri nu tocmai cu cele mai fruoase trasaturi pe cand ei cu greu accepta o partenera fara calitati fizice.Si mai ales daca el are norocul sa aiba un stil seducator si sa fie frumos atunci pot spune ca are multe pretendente.De ce aceasta diferenta?


cred ca pretentiile astea tin de asteptarile pe care in mod tipic (nu si obligatoriu) le avem de la parteneri. femeile de obicei au asteptari mai complexe de la bun inceput, de aceea as zice ca pun in balanta mai multe lucruri cand aleg partenerul. barbatii de obicei au asteptari mai reduse, cel putin la inceput, cand fac selectia, stii ce vreau sa zic :)
DayC
Postat pe 27 Ianuarie 2012 15:36
De la: kudika499581, la data 2012-01-26 10:04:00Cat de important este ca o fata/o femeie sa arate bine?In majoritatea cazurilor partenerele frumoase accepta si parteneri nu tocmai cu cele mai fruoase trasaturi pe cand ei cu greu accepta o partenera fara calitati fizice.Si mai ales daca el are norocul sa aiba un stil seducator si sa fie frumos atunci pot spune ca are multe pretendente.De ce aceasta diferenta?

depinde de ceea ce cauti sau unde cauti
steffy91
Postat pe 27 Ianuarie 2012 15:38
Cand abia cunosti pe cineva remarci intai cum arata, abia mai tarziu ce fel de om este.
Cand l-am vazut prima data nu aveam cum sa stiu ce fel de om este... deci l-am ales pt ca a corespuns dorintelor mele in privinta aspectului fizic. Daca nu ar fi corespuns, daca nu m-ar fi atras fizic instant, nici nu l-as fi observat. Dupa aceea am constatat ca, din fericire pt mine, exteriorul se potrivea perfect cu interiorul. Deci, nu am ales gresit.
Si inca ceva.... de multe ori, uratenia fizica este expresia urateniei sufletesti, exceptiile sunt putine...
darksukkubus69
Postat pe 26 Februarie 2012 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie fara obligatii bazata pe sex 36 De la: brunetik_crysa 6 Mai 2010 17:56
SALON MASAJ TANTRIC 12 De la: tzekel 28 Februarie 2012 09:24
Fetelor, cu ce ne imbracam in noaptea dintre ani? :) 37 De la: Barbie30_ 1 Decembrie 2010 11:16
infidelitate 39 De la: kudika499822 3 Iulie 2013 12:09
ce sunt?o scurtatura de a ajunge la prietena mea cea mai buna? 14 De la: ella_tody 25 August 2009 09:36