Setari Cookie-uri

criza barbatului divortat

Sper ca nu deranjez prin acest topic...nu stiu daca s-a mai postat sau nu...as vrea insa parerea voastra...sa ma ajutati cu experienta de viata acumulata sa fac ce e mai bine...
Acum o luna de zile am cunoscut un barbat,in prag de divort,pe 9noiembrie a avut termen...il plac foarte mult,si nu stiu cum sa ma comport cu el...E relativ inca sub amprenta fostei relatii,cu toate ca-si doreste sa intre intr-o relatie serioasa,sa se casatoreasca din nou,dorindu-si f mult un copil...are foarte multe amice,e in acea stare in care ne analizeaza pe toate,care o fi cea potrivita,e inca bulversata si nu-si doreste sa mai stea singur...ca sa fie mai clar,noi suntem cateva cu care el se vede,si urmeaza sa aleaga,oarecum in competitie...e adevarat ca sunt singura pe care a dus-o la parinti,singura cu care s-ar vedea intr-o relatie serioasa...cu celelalte e mai mult amic...relatii intime in principiu din cate stiu,doar cu mine...insa in momentele in care este depresiv depaseste limita,si ma compara mereu cu fosta,sau imi gaseste tot soiul de defecte...o amica de-a lui cu care am stat de vb imi zice sa am rabdare ca isi revine,ca e un tip extraordinar dar ca acest comportament se datoreaza situatiei pe care trebuie sa o depaseasca...In zilele cand merg la el,este extraordinar cu mine...imi face masaj la picioare,e dragastos,se comporta ca un iubit adevarat,apoi ma simt respectata,neffiind genul care sa "sara"pe mine.....Astept sfaturile voastre...sa am rabdare cu el si sa-i arat ca-i sunt alaturi sau sa stau la distanta?
estetique88
Postat pe 16 Noiembrie 2009 00:06
Chestia cu "noi suntem cateva cu care el se vede,si urmeaza sa aleaga,oarecum in competitie" ma face sa ma gandesc la un concurs de frumusete,cine e cea mai cea, castiga ( atentia masculului alpha)!
miss_darine
Postat pe 16 Noiembrie 2009 11:54
De la: estetique88, la data 2009-11-16 00:06:11ca sa fie mai clar,noi suntem cateva cu care el se vede,si urmeaza sa aleaga,oarecum in competitie...


daca nu era fraza asta, ti-as fi zis sa te porti cu manusi cu el, sa nu-l presezi sa faca una sau alta, dar nici sa nu-ti faci mari sperante (ca deh, a trecut printr-un divort, un esec, e foarte vulnerabil si instabil)....bineinteles, fara sa uiti de tine

Dar, din cauza ca este fraza asta, imi vine sa te intreb: cum poti accepta asa ceva?!? Te respecta spui tu. Cat de mult te respecta cand se intalneste si cu Ioneasca si cu Popeasca, cand le tine de mana si le amageste ca si pe tine?!?

Desi dupa un divort e timpul propice sa te ocupi de sufletelul tau, vad ca el vrea doar sa recupereze faptul ca a facut sex numai cu o femeie un numar de ani. Si e si asta de inteles, cred. Ma rog, parerea mea!

Daca vrei sa stii adevarul, eu te-as sfatui sa afli de ce a divortat (din surse obiective, nu de la el).
Dar nu as accepta nici intr-un milion de ani sa fiu in "competitie" cu altele
kitty_krieger
Postat pe 16 Noiembrie 2009 12:04
spuneam ca ma respecta in privinta comportamentului vis a vis de mine ca femeie...am zis la final ... nu e genul care sa ma preseze sexual...chestia cu competitia ... pentru ca are foarte multe amice,care oricum nu sunt prietene,vor sa fie cu el,dar el trece prin aceasta perioada...
estetique88
Postat pe 18 Noiembrie 2009 16:28
E cam complicata treaba in general..........ptr ca abia a divortat si sper ca esti convisnsa ca mai sunt sentimente...el probabil vrea un umar pe care sa planga sa zic asa.Nu te astepta de la prea multe si nici nu oferi prea multe ptr ca risti sa pui mai mult decat ar trebui si tot tu vei suferi dupa.Vb din proprie experienta.......El saracul e bulversat si-n acelasi timp se bucura de voi toate......In afara de asta chestia cu dragalosenia e de inceput asa, ce safaca si el ca sa faca o impresie buna?
jeanpierre
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:50
Tare complicat, in cazul in care a iubit-o foarte mult, e normal sa ii trebuiasca o anumita perioada de timp ca sa se vindece, poate dura luni, ani de zile, depinde de persoana. Ai putea sa-l intrebi daca inca o mai iubeste, si daca zice un Nu categoric fara sa stea pe ganduri, mergeti inainte, daca ezita sa raspunda, e clar, trebuie sa stea singur pana se vindeca de tot, altfel doar face oameni nevinovati sa sufere din cauza asta, si nu e corect, parerea mea. Intr-adevar e zicala aia "cui pe cui scoate", dar e foarte riscant sa o aplici si sa faci rau unor persoane care nu ti-au gresit cu nimic.
DeeaCatalina
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prima cina cu ai lui. I really need help ! 32 De la: Vipassana 27 Decembrie 2011 17:39
Eternul conflict intre generatii? 7 De la: moodygirl 21 Iulie 2011 16:05
AJUTOOOOR 7 De la: kudika1993 31 Mai 2010 12:39
Compatibilitate zodii 11 De la: catalina69 21 Octombrie 2009 12:16
help.... 17 De la: jenesaispas 11 Iulie 2009 17:36