Setari Cookie-uri

nimeni nu se arata?

i need help from you... m am indragostit de cea mai buna prietena a mea ..nu stiu cum s a intamplat ..ceea ce stiu insa este ca nu este normal , ce ma sfatuiti sa fac?
zoredia
Postat pe 22 Iulie 2008 09:42
..stai un pic..tu femie..ea femeie.. ..esti sigura k te-ai indragostit ..sau e doar o parere...eu zic sa te gandesti un pic la rece,sa analizezi..si sa vezi ce rezultat iti da..ai avut vreodezamagire cu vreo tip..?!poate asta te-a impins sa vezi lucrurile asa
criss_a
Postat pe 22 Iulie 2008 12:20
oauuuuu, d-abia astept sa ne povestesti momentele tandre dintre voi.
sunt numa' ochii si degete!

Postat pe 22 Iulie 2008 12:41
mai geo....
alone
Postat pe 22 Iulie 2008 12:59
mmmmmmm!
ce sexi esti cand esti asa rea cu mine! uh!

Postat pe 22 Iulie 2008 13:24
te-ai indragostit?pai... , simti nevoia sa fi cu ea?....mai simti atractie fata de barbati....sigur nu e iubire prieteneasca?? , si daca esti sigura de ceea ce simti....mai bine ii spui.parerea mea.

Bafta!
micky_ai
Postat pe 22 Iulie 2008 15:46
de ce nu este normal??
mie una mi se pare foarte normal...in ziua de azi sunt foarte multe persoane care prefera si femeile si barbatii...nu e nimic iesit din comun sa fii bisexuala.
abia astept sa aud mai multe detalii :)
si eu intorc capul dupa femei pe strada si chiar miar placea sa incerc ceva...oricum o femeie se intelege mult mai bine cu o alta femeie decat cu un barbat si experienta este foarte diferita...
melanya
Postat pe 22 Iulie 2008 18:39
Hey!
Ms mult ca ai postat raspuns..
ce pot sa zic este ca s a intamplat pe neasteptate.Am devenit mai apropiate de aproape 3 luni de cand m am mutat in Bucuresti. O cunosteam de mai demult dar fiind departe am mentinut relatia de amicitie via email, din cand in cand cate un telefon.Este o persoana mai retrasa care isi alege f bine oamenii din jur, are prietni putini si buni. Este o fire foarte sensibila iar eu am observat asta si am inceput sa ma port intr un fel anume, sa ii dau atentie mai multa.Treptat mi a marturisit ca nimeni s a mai purtat asa cu ea , nici macar o prietena sau ce sa mai zic de iubit. Eu sunt foarte atenta la detalii si foarte parolista, si am uimit o la capitolele astea cu cateva mici lucruri. Si fara sa imi dau seama am inceput sa ma "lipesc" daca pot sa zic asa.. mi am dat seama ca a inceput sa ma atraga si ma gandesc destul de mukt la asta.
Mi-e teama sa ii marturisesc ceea ce simt pt ea.. risc sa pierd totul , nu credeti? Asa .. mai bine o am langa mine , decat sa o pierd pt o traire ce s a nascut si care poate o sa dispara cu timpul daca ma concentrez pe alte activitati...
Ce parere aveti?




De la: melanya, la data 2008-07-22 18:39:27de ce nu este normal??
mie una mi se pare foarte normal...in ziua de azi sunt foarte multe persoane care prefera si femeile si barbatii...nu e nimic iesit din comun sa fii bisexuala.
abia astept sa aud mai multe detalii :)
si eu intorc capul dupa femei pe strada si chiar miar placea sa incerc ceva...oricum o femeie se intelege mult mai bine cu o alta femeie decat cu un barbat si experienta este foarte diferita...
zoredia
Postat pe 23 Iulie 2008 19:14
De la: micky_ai, la data 2008-07-22 15:46:44te-ai indragostit?pai... , simti nevoia sa fi cu ea?....mai simti atractie fata de barbati....sigur nu e iubire prieteneasca?? , si daca esti sigura de ceea ce simti....mai bine ii spui.parerea mea.

Bafta!


sunt sigura ca nu e doar prietenesc ceea ce simt pt ea ... am mai avut prietene si n am mai patit asa...
Nu stiu cum s a intamplat...ma gandesc ca poate din cauza ca abia mutandu ma in Buc , neavand aproape pe nimeni aici ,m am apropiat de ea ..mai ales ca am simtit ca aresufletul atat de deschis....

nu stiu inca daca simt nevoia sa fiu cu ea ..e prea devreme..insa nu pot sa zic ca cu barbatii m am simtiti cine stie ce in decursul vietii mele de pana acum...cu ea ma pierd .e atat de plina de delicatete si tandrete si voiosie..ceea ce clar un barbat nu are...oricat ai incerca sa ti imaginezi pe langa el , tot nu are.
zoredia
Postat pe 23 Iulie 2008 19:23
cred ca inainte de a-i marturisi ceea ce simti ar trebui sa vorbesti cu ea..ce crede despre relatia dintre 2 persoane de acelasi sex si tot ce vine cu asta..daca e impotriva..eu zic sa nu risti.n are rost sa pierzi o prietena pt asta...:)nu?
lil_mariuk
Postat pe 23 Iulie 2008 19:25
sunt de acord cu lil_mariuk, mai inati testeaza terenul sa spunem, vezi ce credea ea despre acest lucru , daca ar fi de acord cu o asa rel...si mai cred si ca ar trebui mai intai sa incerci ceva intim cu o alta femeie decat ea...poate descoperi ca nu este atat de placut si ar fi pacat sa strici si prienetia cu ea...
mona_ghunim
Postat pe 26 Iulie 2008 15:31
pt Zoredia: ai grije pe ce drum incerci sa o iei! s-ar putea sa pierzi si prietenia...si sa fii blamata de restul...nu ca ti-ar da lumea ceva...dar inainte verifica te rog din povestirile bibliei, chestia cu Sodoma si Gomora....si inca ceva:destinul unei femei trebuie sa se implineasca la bratul unui barbat...intelege ceea ce trebuie sa intelegi! nu intra intr-o mocirla din care cu greu vei mai putea sa iesi.
vaiana
Postat pe 26 Iulie 2008 16:00
Eu cred ca trebuie sa-ti explorezi mai mult sexualitatea si sa vezi ce te atrage de fapt. E absolut normal sa-ti placa femeile. Sunt mai apropiate ca fel de a fi de tine si arata mult mai frumos decat barbatii. Si eu simt o anumita atractie fata de anumite femei dar nu se compara cu cea fata de barbati. Duceti-va la o petrecere, beti doua, trei pahare in plus pentru dezinhibare, dansati, imbratisati-va, sarutati-va si de acolo iti vei da seama daca tu iti doresti mai mult sau e o simpla curiozitate pe care psihicul tau a dezvoltat-o mai mult decat trebuie. Eu am facut lucrul asta, imi plac femeile pentru ca sunt frumoase si mai senzuale decat barbatii si imi vine sa le pup dar mai departe de atat nu simt nevoia sa merg. Inainte sa incerc si in capul meu era o curiozitate mai mare dar am realizat ca, desi apropierea de o femeie e placuta, nu ma excita. Intr-adevar la mine sunt chestii de moment care vin de la sine. Nu stau sa le gandesc sau sa le planific.
Acum depinde si de prietena ta daca e genul care sa experimenteze chestii de genul asta. Incearca totusi inainte o conversatie light, amicala despre subiectul bisexualitate si vezi cat de deschisa e in privinta asta si da-i de inteles ca tu parca ai incerca (in general, nu neaparat cu ea), dar nu prea ai curajul. Daca simte aceleasi lucruri cu siguranta in primul moment mai dezinhibat totul va veni de la sine. Eu am o prietena care mi-a spus ca ar merge mai departe de niste pupicuri si pipaieli. Nu mi-a afectat cu nimic parerea despre ea sau felul in care o tratez. Stiu ca pe undeva are o mica fantezie cu mine. Ei si ce? Chiar ma face sa ma simt mai bine si mai atractiva chestia asta.
Tine-ne si pe noi la curent. Chiar sunt curioasa ce se intampla.
irinaandreia
Postat pe 27 August 2008 12:53
Salutare la toata lumea,sunt noua pe acest forum,asa k,ma gandeam sa imi zic si eu povestea pt k,sincer,am si eu nevoie de niste sfaturi.
Am patit si eu exact cum a patit Zoredia,m-am indragostit de cea mai buna prietena a mea,de 2 ani.Stiam k nu o sa am nici o sansa,deoarece vorbisem cu ea despre ceea ce simt,nu a fost de acord pt k iubea un baiat si mi-a zis k nu se poate sa fie nimic intre noi,doar o relatie de prietenie,dar eu niciodata nu am vrut sa inteleg chestia asta,tot timpul incercam si incercam,dar nimic,uneori imi dadea si sperante,alteori se indeparta de mine,nu mai dadea nici un semn de viata.Cu timpul,a inceput sa nu mai aiba incredere in mine,ma ignora si multe alte faze si,sincer,cred k ar fi fost mult mai bine dak nu vorbeam nimic,cu ea despre sentimentele mele.Dar,acum e mult prea tarziu pt regrete,am pierdut-o si k prietena,ne-am certat acum cateva zile foarte tare,nu am mai vorbit deloc si sincer,acum incerc sa o uit,sa uit ceea ce am simtit pt ea,sincer nu vreau nici makr sa ii mai fiu prietena,m-a facut prea mult sa sufar,de data asta chiar mi-a bagat cutitul adanc in rana si nu cred k se mai poate face ceva,suntem certate foarte tare,pur si simplu dintr-o prostie,eu am hotarat sa nu ma mai caute un timp pt k vroiam sa imi limpezesc gandurile,iar ea ce a facut,s-a razbunat zicand la toata lumea k eu sunt bisexuala si k sunt indragostita de ea si multe alte chestii si,sincer,asta a pus capac la tot.Imi este foarte greu sa stiu k nu o sa mai vorbim niciodata,imi este f greu sa o uit,sincer,sper sa ma puteti ajuta cu ceva sfaturi,va multumesc foarte mult,v-am pupat,o zi buna in continuare...
annie21
Postat pe 14 Octombrie 2008 11:06
Ceva similar am patit acum un an.....doua prietene nebune am fugit la piscina: balaceala toata ziua si evident fundulet rosu la final. peste noapte a ramas la mine iar ca o buna prietena, m-am oferit sa o masez cu iaurtel....pe bombeu. Ceva ceva atractie urla inauntru mai ales ca fetele sunt curioase in a gusta cate putin din fiecare. Prin urmare, am trantit-o: Laura, imi place la nebunie sa iti masez poponetul. Raspuns: nici nu stii cat imi doresc sa-mi vina randul....1 minut pauza si roseata, apoi: Laura, stii ceva? a fost o onoare sa fii eroina fanteziilor mele insa prefer sa iti pasez dosarele fara sa imi tremure genunchii. Rezultat: a ramas in aer, insa dorinta era de ambele tabere. Voi poate sunteti mai curajoase
lorelay_me
Postat pe 27 Octombrie 2008 22:40
Hey Annie , e ok ceea ce s a intamplat .. relax.. o sa-i vina altcuiva randul sa si ocupe locuul in viata ta alaturi de tine , in orice fel de calitate , prieten,amic , cunostinta (fie ele la masculin sau la feminin)..important este ca i ai marturisit adevarul si ca ai incercat.. altfel ai fi trait mereu cu o frustrare..important este sa spui ce ai pe suflet si sa nu te mai ascunzi. Banuiesc ca te ai simtit cu constiina mai usurata dupa ce i ai marturisit... Insa nu stiu ce sa zic ..poate nu trebuia sa ai asteptari prea mari de la ea..trebuia sa iei in calcul si cel mai important aspect si anume ca ea este heterosexuala si ca nu renunta cu una cu doua la viata ei ce o reprezinta in societate..

La randul meu i am marturisit prietenei mele ceea ce simt pt ea ..a reactionat ok , mult peste ce asteptam eu..se pare ca si ea s a prins in joc , nu stiu cum , poate as putea sa povestesc cateva mici/mari detalii dar las pt alta data.. acum tatonam terenul , poate iese ceva . Insa este destul de greu ... Ex-ul revine mereu in viata ei si mi e destul de greu ..
zoredia
Postat pe 28 Octombrie 2008 22:31
Iti dai seama ca NUMAI o femeie stie cu adevarat ce isi doreste o femeie :)
E frumos sa ti explorezi sexualitatea alaturi de o femeie .. la fel de frumoase sunt jocurile pline de tandrete si delicatete care se pot naste ..
Stii..cand am scris despre subiectul acesta , eram disperata pt ca nu stiam ce sa fac si nimeni nu mi scria .. am lasat incet timpul sa treaca si toate s au asezat de la sine ...


Ar trebui sa facem un club de discutii despre genul asta de subiect care este cam tabu in societatea noastra .. :)

zoredia
Postat pe 28 Octombrie 2008 22:35
Haha super tare ce ai pove tu aici :)
Cum mai si n ati avut curaj niciuna ? :))
eu m am topit numai cat am citit , dar sa fi fost acolo :)
hm... u need to take some lessons :)

zoredia
Postat pe 28 Octombrie 2008 22:39
De la: vaiana, la data 2008-07-26 16:00:42pt Zoredia: nu intra intr-o mocirla din care cu greu vei mai putea sa iesi.

de unde ai dedus tu ca este vorba despre o "mocirla"?
sandra33
Postat pe 11 Noiembrie 2008 01:10
Las-o mai in pace ca nu stie sa gandeasca mai departe de Sodoma si Gomora.. :))) cre ca nici nu stie prea bine despre ce e vorba ..toata lumea pune eticheta asta fara sa fi citit exact .



zoredia
Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:48
De la: zoredia, la data 2008-10-28 22:35:24Iti dai seama ca NUMAI o femeie stie cu adevarat ce isi doreste o femeie :)
E frumos sa ti explorezi sexualitatea alaturi de o femeie .. la fel de frumoase sunt jocurile pline de tandrete si delicatete care se pot naste ..
Stii..cand am scris despre subiectul acesta , eram disperata pt ca nu stiam ce sa fac si nimeni nu mi scria .. am lasat incet timpul sa treaca si toate s au asezat de la sine ...


Ar trebui sa facem un club de discutii despre genul asta de subiect care este cam tabu in societatea noastra .. :)



Eu consider ca ai luat o decizie buna,pentru ca ai hotarat singura, fara sa asculti parerea celor din jur. Ai hotarat sa nu mai ascunzi ce simti si ai inceput sa explorezi. Pot sa spun ca si eu am trecut prin aceasta poveste de dragoste si am infruntat adevarul. Intai m-am indragostit, am devenit foarte bune prietene si apoi mi-am luat inima in dinti si am spus ce simt. Spre uimirea mea a intrat in joc iar relatia noastra a durat 4 ani.
Dragostea nu are sex si nici culoare, trebuie doar sa urmezi cursul lucrurilor care te fac fericita si nu lasa pe nimeni sa te judece pentru asta
cristinic1
Postat pe 18 Noiembrie 2008 09:44
You go girl!
inamina
Postat pe 12 Iunie 2009 21:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
propunere indecenta...cu un peste mioritic pe post de "John Gage" -cazut in mizerie:))) 19 De la: ionia 3 Mai 2009 12:05
Fericirea se ascunde in mom nepremeditate! 3 De la: joana_rise 21 August 2008 03:27
help plss.. nu stiu ce sa fac.. 18 De la: cami_goanga10 26 Martie 2010 12:27
din curiozitate... 58 De la: silviu_m74 7 Mai 2009 19:21
Faze penibile "din dragoste" 16 De la: Mirciu 13 Septembrie 2009 10:38