Setari Cookie-uri

help!grasimea revine!

nu am fost o tipa nici prea slaba dar nici plinuta...dar prin primavara aveam niste forme de neinvidiat si m-am hotarat sa iau masuri...am inceput sa mananc numai salate si ciorbe,nu am mai mancat noaptea,tot felul de masaje si impachetari...rezultatele nu s-au lasat mult asteptate si am slabit in cca o luna 10 kg...toate bune si frumoase la cei 1,68 m ai mei eram foarte multumita si nu vroiam decat sa ma mentin...problema este ca de 2 luni am inceput un tratament cu anticonceptionale din motive medicale si m-a luat...foamea...rau...de la salate numai cand le vad imi vine rau,de la ciorbe nu ma mai satur,gratare la fel...nu stiu ce sa mai fac...ma doare stomacul de foame...cel mai rau este ca sunt inebunita dupa dulciuri eu care nu am fost niciodata cu dulciurile acum ma trezesc cu gandul la ciocolata...solutia ar fi sa ma abtin...dar daca ma abtin ma ia cu ameteli nu am energie,vlaga in mine...nu stiu ce sa ma fac...va rog ajutati-ma...imi doresc sa ma vindec dar nici nu vreau ca sacrificiile mele de asta vara sa se duca pe apa sambetei....deja am 53 de kg....ajutorrrr!!!!
Pisikutzza
Postat pe 16 Noiembrie 2009 00:10
Unde, unde navaleste, ne cotropeste? Pai sa ne ascundem, sa nu ne prinda!

Eu am fugit, bye bye
miss_darine
Postat pe 16 Noiembrie 2009 00:15
ms pt ajutor...nu trebuia sa te deranjezi
Pisikutzza
Postat pe 16 Noiembrie 2009 00:40
Buna, stiu ca va parea greu dar eu zic sa incerci sa ti o dieta care iti va fi de ajutor in perioada asta, mai poti combina dieta si cu exercitiile fizice iti vor face foarte bine, iar in schimbul ciocolatei incerca sa o inlocuiesti cu batoane de slabit, sau prajituri de casa dietetice sau chiar salata de fructe. Bea multe lichide de la apa, ceai, compod. Ce pot sa te mai sfatuiesc este sa ai si rabdare. O parte din diete poti gasi si aici http://www.sfatulmedicului.ro/Diete-de-slabit/ sau aici de mentinere http://www.sfatulmedicului.ro/articole-despre/Diete-de-mentinere
Bafta!
Ely80
Postat pe 16 Noiembrie 2009 15:15
De la: Pisikutzza, la data 2009-11-16 00:10:28nu am fost o tipa nici prea slaba dar nici plinuta...dar prin primavara aveam niste forme de neinvidiat si m-am hotarat sa iau masuri...am inceput sa mananc numai salate si ciorbe,nu am mai mancat noaptea,tot felul de masaje si impachetari...rezultatele nu s-au lasat mult asteptate si am slabit in cca o luna 10 kg...toate bune si frumoase la cei 1,68 m ai mei eram foarte multumita si nu vroiam decat sa ma mentin...problema este ca de 2 luni am inceput un tratament cu anticonceptionale din motive medicale si m-a luat...foamea...rau...de la salate numai cand le vad imi vine rau,de la ciorbe nu ma mai satur,gratare la fel...nu stiu ce sa mai fac...ma doare stomacul de foame...cel mai rau este ca sunt inebunita dupa dulciuri eu care nu am fost niciodata cu dulciurile acum ma trezesc cu gandul la ciocolata...solutia ar fi sa ma abtin...dar daca ma abtin ma ia cu ameteli nu am energie,vlaga in mine...nu stiu ce sa ma fac...va rog ajutati-ma...imi doresc sa ma vindec dar nici nu vreau ca sacrificiile mele de asta vara sa se duca pe apa sambetei....deja am 53 de kg....ajutorrrr!!!!


...vorbesti de 53 de kg de parca ai avea o tonaaaaa.Pisicutzo,stii de la ce e foamea asta monstruoasa??Exact de la "sacrificiul" pe care l-ai facut vara trecuta.Bininteles,un aport il au si anticonceptionalele .Si inca ceva,Pisicutzo-la inaltimea ta,si dpdv medical,o greutate normala ar fi undeva la 57 kg.
Acu` sa nu mai zic de mine ca mananc o data in zi si si atunci de post,da` na
mitura
Postat pe 16 Noiembrie 2009 21:58
De la: Pisikutzza, la data 2009-11-16 00:10:28...deja am 53 de kg....ajutorrrr!!!!



deja!!!??
nu te bate vantu'??
geo_xx
Postat pe 16 Noiembrie 2009 21:59
De la: mitura, la data 2009-11-16 21:58:03
De la: Pisikutzza, la data 2009-11-16 00:10:28nu am fost o tipa nici prea slaba dar nici plinuta...dar prin primavara aveam niste forme de neinvidiat si m-am hotarat sa iau masuri...am inceput sa mananc numai salate si ciorbe,nu am mai mancat noaptea,tot felul de masaje si impachetari...rezultatele nu s-au lasat mult asteptate si am slabit in cca o luna 10 kg...toate bune si frumoase la cei 1,68 m ai mei eram foarte multumita si nu vroiam decat sa ma mentin...problema este ca de 2 luni am inceput un tratament cu anticonceptionale din motive medicale si m-a luat...foamea...rau...de la salate numai cand le vad imi vine rau,de la ciorbe nu ma mai satur,gratare la fel...nu stiu ce sa mai fac...ma doare stomacul de foame...cel mai rau este ca sunt inebunita dupa dulciuri eu care nu am fost niciodata cu dulciurile acum ma trezesc cu gandul la ciocolata...solutia ar fi sa ma abtin...dar daca ma abtin ma ia cu ameteli nu am energie,vlaga in mine...nu stiu ce sa ma fac...va rog ajutati-ma...imi doresc sa ma vindec dar nici nu vreau ca sacrificiile mele de asta vara sa se duca pe apa sambetei....deja am 53 de kg....ajutorrrr!!!!


...vorbesti de 53 de kg de parca ai avea o tonaaaaa.Pisicutzo,stii de la ce e foamea asta monstruoasa??Exact de la "sacrificiul" pe care l-ai facut vara trecuta.Bininteles,un aport il au si anticonceptionalele .Si inca ceva,Pisicutzo-la inaltimea ta,si dpdv medical,o greutate normala ar fi undeva la 57 kg.
Acu` sa nu mai zic de mine ca mananc o data in zi si si atunci de post,da` na



vai mitule...
ce bine ma simt acuma ca ai zis

eu am 56 la 1,70 si-mi faceam probleme
Calandrinon
Postat pe 16 Noiembrie 2009 22:15
iti multumesc ely pt sfat,asa am sa fac! in rest ce sa zic...nu ma deranjeaza neaparat nr kg,cat faptul ca la mine 2-3 kg in plus se cunosc imediat...fac sunculite,se depun pe coapse,etc...si nu cred ca este o crima sa imi doresc sa arat cat mai bine....
Pisikutzza
Postat pe 17 Noiembrie 2009 15:10
apropo stie cineva vreun produs pentru reducerea poftei de mancare?eventual sa dispara de tot
Pisikutzza
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:26
De la: Calandrinon, la data 2009-11-16 22:15:17
De la: mitura, la data 2009-11-16 21:58:03
De la: Pisikutzza, la data 2009-11-16 00:10:28nu am fost o tipa nici prea slaba dar nici plinuta...dar prin primavara aveam niste forme de neinvidiat si m-am hotarat sa iau masuri...am inceput sa mananc numai salate si ciorbe,nu am mai mancat noaptea,tot felul de masaje si impachetari...rezultatele nu s-au lasat mult asteptate si am slabit in cca o luna 10 kg...toate bune si frumoase la cei 1,68 m ai mei eram foarte multumita si nu vroiam decat sa ma mentin...problema este ca de 2 luni am inceput un tratament cu anticonceptionale din motive medicale si m-a luat...foamea...rau...de la salate numai cand le vad imi vine rau,de la ciorbe nu ma mai satur,gratare la fel...nu stiu ce sa mai fac...ma doare stomacul de foame...cel mai rau este ca sunt inebunita dupa dulciuri eu care nu am fost niciodata cu dulciurile acum ma trezesc cu gandul la ciocolata...solutia ar fi sa ma abtin...dar daca ma abtin ma ia cu ameteli nu am energie,vlaga in mine...nu stiu ce sa ma fac...va rog ajutati-ma...imi doresc sa ma vindec dar nici nu vreau ca sacrificiile mele de asta vara sa se duca pe apa sambetei....deja am 53 de kg....ajutorrrr!!!!


...vorbesti de 53 de kg de parca ai avea o tonaaaaa.Pisicutzo,stii de la ce e foamea asta monstruoasa??Exact de la "sacrificiul" pe care l-ai facut vara trecuta.Bininteles,un aport il au si anticonceptionalele .Si inca ceva,Pisicutzo-la inaltimea ta,si dpdv medical,o greutate normala ar fi undeva la 57 kg.
Acu` sa nu mai zic de mine ca mananc o data in zi si si atunci de post,da` na



vai mitule...
ce bine ma simt acuma ca ai zis

eu am 56 la 1,70 si-mi faceam probleme


eu am 57 kg la 1.71 si nu-mi fac probleme
miss_darine
Postat pe 18 Noiembrie 2009 22:05
De la: Pisikutzza, la data 2009-11-17 16:26:02apropo stie cineva vreun produs pentru reducerea poftei de mancare?eventual sa dispara de tot

si eu! si eu! si eu! si eu!!! si eu sunt interesata de asa ceva
exista?
xsAna
Postat pe 19 Noiembrie 2009 21:59
De la: Pisikutzza, la data 2009-11-16 00:10:28problema este ca de 2 luni am inceput un tratament cu anticonceptionale din motive medicale

care sunt motivele alea medicale si ce anticonceptionale iei?
Ronnie_Coleman
Postat pe 30 Noiembrie 2009 10:03
Draga mea ,si eu am trecut prin asta si sa sti ca este o solutie dute la medicul care te trateaza sa iti schimbe anticonceptionalele deoarece si acestea au diferite cantitati de hormoni si nu au reacti la fel la toate persoanele .succes!!
nico_ochiverzi
Postat pe 30 Noiembrie 2009 10:18
eu am luat anticonceptionale multi ani. daca tu crezi ca ele sunt sursa poftei de mancare, du-te inapoi la medic si le poate schimba. Si eu am tinut cura acum cativa ani si am slabit 12 kg, dar nu intr-o luna ca tine. Nu este bine, pentru ca apare efectul"yo-yo". Corpul tau se razvrateste. Parerea mea:cura ta nu e fost inspirata. http://dieta.romedic.ro/(gasesti multe lucruri interesante) sau http://www.slabsaugras.ro/. mult succes
lexxa83
Postat pe 30 Noiembrie 2009 10:27
si eu am trecut prin asa ceva....si am luat masuri......m.am dus la doctor si mi.a recomandat alte pastile care sincer ma simt excelent cu ele...eu m.am ingrasat de la DIANE...dak si u le iei ar fi cazul sa scapi repede de ele.pooop
dienuscha
Postat pe 30 Noiembrie 2009 17:23
si eu tot diane 35 iau...mi-a zis doctora acum o saptamana sa le mai iau timp de 3 luni dupa care mi le schimba...mi-a mai spus ca ele imi provoaca pofta de mancare si sa am grija...am vorbit cu un medic estetician si ma gandeam sa apelez la niste injectii care topesc grasimea....
Pisikutzza
Postat pe 12 Decembrie 2009 16:14
eu una nu sunt de acord cu metodele astea de slabire. sa stii k ar trebui sa iti schimbi anticonceptionalele, eu le.am schimbat si nu mai am probleme, acum fol. yasmine-si ma inteleg de minune cu ele. mai am avut prietene care au fol. diane si ,si ele s.au ingrasat dar le.au schimbat imediat.
dienuscha
Postat pe 16 Decembrie 2009 11:10
Cand ti-e foame, mananca musli cu iaurt cu fructe - light si cu indulcitori.
Poti manca pana zici "basta".
Dor_a
Postat pe 16 Decembrie 2009 11:59
mutumesc dora!
Pisikutzza
Postat pe 21 Decembrie 2009 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cura de slabire Catalin Crisan 17 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:43
Nutritionst Timisoara 9 De la: GeorgianaBB 20 Ianuarie 2012 17:42
Cura de slabire prin dieta+ceaiuri+acupunctura 5 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:18
o luna la sala si nici un gram:( 94 De la: irinuku 5 August 2012 23:57
herbalife 3 De la: Cosmina_Alexandra_Dulamita_1 1 Octombrie 2018 23:57