Setari Cookie-uri

:(((helllp

am o problema akum cateva luni am av dureri de ovar drept si am fost la ginekolog zikea k nu am nimik grav si mia dat tratament cu flamexin si anticonceptionale yasmin mia pus diagnosticul congestie pelvina durerile nu le-am mai avut


dar d curand am facut 3 polidine ptr imunitate si am avut dureri d burta cea care mi le face banuieste k am anexita chiar nush c sa fac datimi va rog un sfat


:(:(:((


a doar 16 ani nu am av relatii sexuale dar in viitor vreau bebe:(si mie frika cu anexita asta
eusunteu
Postat pe 19 Noiembrie 2009 18:02
De la: any_babygirl, la data 2009-11-19 18:02:32am o problema akum cateva luni am av dureri de ovar drept si am fost la ginekolog zikea k nu am nimik grav si mia dat tratament cu flamexin si anticonceptionale yasmin mia pus diagnosticul congestie pelvina durerile nu le-am mai avut


dar d curand am facut 3 polidine ptr imunitate si am avut dureri d burta cea care mi le face banuieste k am anexita chiar nush c sa fac datimi va rog un sfat


:(:(:((


a doar 16 ani nu am av relatii sexuale dar in viitor vreau bebe:(si mie frika cu anexita asta


du-te la ginecolog ca sa iti dea antibiotice evita fustele scurte in aceasta perioada sau hainele necorespunatoare. poarta dressuri cat mai groase...evita sa mergi desculta pe gresie daca ai un partener nou este de preferat sa folosesti prezervativul ca mijloc contraceptiv

iulia069834
Postat pe 19 Noiembrie 2009 18:08
any si eu debutat cu aceleasi simptome la inceput ca mai apoi sa descopar ca aveam chisturi pe ovare nu vreau sa te sperii dar mergi la un ginecolog sati faci o ecografie intravaginala si vei descoperi ce ai si ca atatre vei putea sa te tratezi SANATATE MULTA
GYPSI
Postat pe 19 Noiembrie 2009 18:18
fara suparare si foarte serios iti spun ca acesta nu este locul potrivit pt a cere sfaturi.. mergi la doctor ca nu iti pica picioarele.
felixcat
Postat pe 19 Noiembrie 2009 18:22
De la: any_babygirl, la data 2009-11-19 18:02:32am o problema akum cateva luni am av dureri de ovar drept si am fost la ginekolog zikea k nu am nimik grav si mia dat tratament cu flamexin si anticonceptionale yasmin mia pus diagnosticul congestie pelvina durerile nu le-am mai avut


dar d curand am facut 3 polidine ptr imunitate si am avut dureri d burta cea care mi le face banuieste k am anexita chiar nush c sa fac datimi va rog un sfat


:(:(:((


a doar 16 ani nu am av relatii sexuale dar in viitor vreau bebe:(si mie frika cu anexita asta

Mai mergi inca odata la ginecolog. Daca nu esti multumita de medic, parca imi amintesc ca ai scris pe alt topic ca nu s-a purtat frumos, mergi la alt medic. Acolo pui toate intrebarile pe care le ai. Intrebi exact ce tratamente trebuie sa faci etc...Atunci cand primesti medicamente, citesti atenta modul de administrare si reactiile averse...Intreaba si cauza "indispozitiilor"(bolii). La fel de Important este sa previi anumite "boli", sa nu umblii "dezbracata", fara sosete etc. Si ma refer cand mergi la scoala sau cand iesi in pauza...sa respecti anumite reguli de igiena ...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 19 Noiembrie 2009 20:31
De la: GYPSI, la data 2009-11-19 18:18:23any si eu debutat cu aceleasi simptome la inceput ca mai apoi sa descopar ca aveam chisturi pe ovare nu vreau sa te sperii dar mergi la un ginecolog sati faci o ecografie intravaginala si vei descoperi ce ai si ca atatre vei putea sa te tratezi SANATATE MULTA


Cum sa-i faca transvaginala daca fata e virgina?
Anticonceptionalele sunt si pentru a elimina posibile chisturi ovariene.

any_babygirl, urmeaza tratamentul cu anticonceptionale, evita pe cat posibil frigul, chiar daca nu-l simti si mai incearca si alt ginecolog. Sanatate multa!
i_andra
Postat pe 20 Noiembrie 2009 13:19
De la: i_andra, la data 2009-11-20 13:19:49
De la: GYPSI, la data 2009-11-19 18:18:23any si eu debutat cu aceleasi simptome la inceput ca mai apoi sa descopar ca aveam chisturi pe ovare nu vreau sa te sperii dar mergi la un ginecolog sati faci o ecografie intravaginala si vei descoperi ce ai si ca atatre vei putea sa te tratezi SANATATE MULTA


Cum sa-i faca transvaginala daca fata e virgina?
Anticonceptionalele sunt si pentru a elimina posibile chisturi ovariene.

any_babygirl, urmeaza tratamentul cu anticonceptionale, evita pe cat posibil frigul, chiar daca nu-l simti si mai incearca si alt ginecolog. Sanatate multa!

prin telepatie?
one_size
Postat pe 20 Noiembrie 2009 13:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 3 De la: Radu_Fidel_1 29 Septembrie 2015 15:46
SADOR - prevenire trafic fiinte 1 De la: sadora 21 August 2009 14:18
3some.4some sau chiar Swing 37 De la: kudika_1034012 11 Septembrie 2018 09:44
basme, fantasme si Fantezii! 132 De la: anastasia_m 22 Septembrie 2010 18:56
Am nevoie de un sfat !!!!!!!! 24 De la: kudika_6541 30 Mai 2012 10:53