Setari Cookie-uri

Va rog...HELP

hmmm...stiu ca am mai scris un subiect asemanator, dar poate ma ajutati si pe mine,sunt fffff confuza. Stiu k am sa promesc multe rasp sarcastice, sau poate rautacioase, dar chiar am nevoie de ajutor. Acum 4 luni am facut sex neprotejat cu prietenul meu, dar nu pana la capat. Adica la inceputul actului sexual nu am folosit prezervativ, sa spunem ca un act sexual la noi dureaza cam jumatate de ora fara preludiu sau poate mai mult, el ejaculeaza mai greu. Saptaman viitoare urmeaza sa imi fac un eco, deoarce am probleme cu stomacul de cativa ani, si de curand unele teste la sange pt helycobacter pilory au iesit pozitive, dupa cum v-ati dat seama probabil, nu imi doresc acum o sarcina si nu imi pot imagina ce mi-ar face parintii daca as ramane insarcinata. Oricum, pana acum nu am avut nici un simptom care mi-ar da de inteles ca sunt insarcinata, am citit pe internet si in niste carti de specialitate care ar fii simptomele pt o posibila sarcina, insa eu nu am avut nici unul, prietenul meu m-a asigurat ca nu a ejaculat inauntrul meu, insa imi e frica, si nu imi doresc sa fac eco, dar mama insista, vrea sa stie daca sunt ok (stomacul, fierea, etc.), banuiesc ca la un astfel de eco se vede daca o femeie e insarcinata sau nu, aaa si menstruatia mi-a venit ca si pana acum, aceeasi cantitate, si consistenta (am citit ca falsa menstruatie din tmp-ul sarcinii este mai putina, adica dureaza o zii si e rose, nu rosie cum e de obicei insa mie mi-a venit ca de obicei) va rog din tot sufletul sa ma ajutati
natasha69
Postat pe 22 Septembrie 2009 03:06
Mai Natasha....ai facut acum 4 luni !!! Crezi ca nu iti dadeai seama ca esti insarcinata ? Ma frapeaza topicurile astea idioate !!!
Summer_
Postat pe 22 Septembrie 2009 08:38
De la: Summer_, la data 2009-09-22 08:38:35Mai Natasha....ai facut acum 4 luni !!! Crezi ca nu iti dadeai seama ca esti insarcinata ? Ma frapeaza topicurile astea idioate !!!


oare cum putea sa-si da seama ca-i gravida, daca n-a mai fost niciodata!!??
domne, ce oameni!!!




am crezut ca io-s dus cu pluta si ca n-am citit bine mesajul ei!!
la patru luni, mingea se bomba la ecuator!!
natashaaaaa, aveai burtica dupa 4 luni!!!!!!!!!!!! il simteai!!!!
geo_x
Postat pe 22 Septembrie 2009 08:46
De la: geo_x, la data 2009-09-22 08:46:09
De la: Summer_, la data 2009-09-22 08:38:35Mai Natasha....ai facut acum 4 luni !!! Crezi ca nu iti dadeai seama ca esti insarcinata ? Ma frapeaza topicurile astea idioate !!!


oare cum putea sa-si da seama ca-i gravida, daca n-a mai fost niciodata!!??
domne, ce oameni!!!




am crezut ca io-s dus cu pluta si ca n-am citit bine mesajul ei!!
la patru luni, mingea se bomba la ecuator!!
natashaaaaa, aveai burtica dupa 4 luni!!!!!!!!!!!! il simteai!!!!
yumy
Postat pe 22 Septembrie 2009 08:48
Degeaba au carti, degeaba au internet, degeaba daca nu au creier ! Pe una am facut-o proasta pe merit pe un topic cu aceeasi tema si s-a suparat ! Pai suntem in secolul 21 si ele parca tot de la coada vacii sunt, acum pe bune, isi merita aceasta abordare ! ( m-a inspirat http://pitzipoanca.org/2009/09/doi-an-1-despre-vite/ )
Summer_
Postat pe 22 Septembrie 2009 08:48
De la: Summer_, la data 2009-09-22 08:48:30Degeaba au carti, degeaba au internet, degeaba daca nu au creier ! Pe una am facut-o proasta pe merit pe un topic cu aceeasi tema si s-a suparat ! Pai suntem in secolul 21 si ele parca tot de la coada vacii sunt, acum pe bune, isi merita aceasta abordare ! ( m-a inspirat http://pitzipoanca.org/2009/09/doi-an-1-despre-vite/ )


na, sa-ti treaca supararea!
geo_x
Postat pe 22 Septembrie 2009 08:52
De la: Summer_, la data 2009-09-22 08:48:30Degeaba au carti, degeaba au internet, degeaba daca nu au creier ! Pe una am facut-o proasta pe merit pe un topic cu aceeasi tema si s-a suparat ! Pai suntem in secolul 21 si ele parca tot de la coada vacii sunt, acum pe bune, isi merita aceasta abordare ! ( m-a inspirat http://pitzipoanca.org/2009/09/doi-an-1-despre-vite/ )
hai ca e tare pey ce sa ii faci asta e viata
yumy
Postat pe 22 Septembrie 2009 08:56
De la: geo_x, la data 2009-09-22 08:52:04
De la: Summer_, la data 2009-09-22 08:48:30Degeaba au carti, degeaba au internet, degeaba daca nu au creier ! Pe una am facut-o proasta pe merit pe un topic cu aceeasi tema si s-a suparat ! Pai suntem in secolul 21 si ele parca tot de la coada vacii sunt, acum pe bune, isi merita aceasta abordare ! ( m-a inspirat http://pitzipoanca.org/2009/09/doi-an-1-despre-vite/ )


na, sa-ti treaca supararea!


Nu sunt suparata...mie mila de ele ca habar n-au pe ce lume traiesc ! Dar pupicii ii accept
Summer_
Postat pe 22 Septembrie 2009 08:57
Mama prostilor este mereu gravida! asa si tu!
bemm
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:18
God nu pot sa cred!
da un test de sarcina nu ai facut inca..si daca ar fii iesit si ala negativ tot credeai ca esti insarcinata?!
cantafabule
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:57
eu cred ca nu esti insarcinata, dar ca sa scapi de dubii poti sa-ti cumperi un test de sarcina, nu costa mai mult de 10 ron
i_andra
Postat pe 22 Septembrie 2009 10:03
De la: natasha69, la data 2009-09-22 03:06:41hmmm...stiu ca am mai scris un subiect asemanator, dar poate ma ajutati si pe mine,sunt fffff confuza. Stiu k am sa promesc multe rasp sarcastice, sau poate rautacioase, dar chiar am nevoie de ajutor. Acum 4 luni am facut sex neprotejat cu prietenul meu, dar nu pana la capat. Adica la inceputul actului sexual nu am folosit prezervativ, sa spunem ca un act sexual la noi dureaza cam jumatate de ora fara preludiu sau poate mai mult, el ejaculeaza mai greu. Saptaman viitoare urmeaza sa imi fac un eco, deoarce am probleme cu stomacul de cativa ani, si de curand unele teste la sange pt helycobacter pilory au iesit pozitive, dupa cum v-ati dat seama probabil, nu imi doresc acum o sarcina si nu imi pot imagina ce mi-ar face parintii daca as ramane insarcinata. Oricum, pana acum nu am avut nici un simptom care mi-ar da de inteles ca sunt insarcinata, am citit pe internet si in niste carti de specialitate care ar fii simptomele pt o posibila sarcina, insa eu nu am avut nici unul, prietenul meu m-a asigurat ca nu a ejaculat inauntrul meu, insa imi e frica, si nu imi doresc sa fac eco, dar mama insista, vrea sa stie daca sunt ok (stomacul, fierea, etc.), banuiesc ca la un astfel de eco se vede daca o femeie e insarcinata sau nu, aaa si menstruatia mi-a venit ca si pana acum, aceeasi cantitate, si consistenta (am citit ca falsa menstruatie din tmp-ul sarcinii este mai putina, adica dureaza o zii si e rose, nu rosie cum e de obicei insa mie mi-a venit ca de obicei) va rog din tot sufletul sa ma ajutati


Dar vezi ca se vede pe ecograf ca ai facut sex. Asta stie mama?

Lasand la o parte cartile de specialitate, netul si alte surse de informatii, atunci cand ai o "problema" sau o "intrebare" mergi la medic...

Sau e mai simplu sa scrii pe net detalii intime si picante si sa te oftici ca cineva iti raspunde urat...sau isi bate joc Ce naiba sa faca???Sa te consulte virtual?????????

In cartile alea sau pe net nu ai citit ca iti poti face test de sarcina sau ca metoda preventiva coitus intreruptus este alegerea cea mai "nesigura", deoarece bãrbaþilor le poate scãpa puþinã spermã în timpul actului sexual,chiar înainte de a se produce ejacularea. Degeaba te "asigura" el ca nu a ejaculat
Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Septembrie 2009 10:40
Am facut test si a iesit negativ, poti sa iti dai seama la 4 luni cand esti numai piele si os....dar ma rog........bine ca ati fost voi insarcinate si sunteti asa destepte.........si cat despre pitziponca...darag chiar te simti de te inspira site-ul ala?
natasha69
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:12
Dupa ce ca esti proasta de bubui ...mai esti si impertinenta....
Mai fato......raspunsurile se cauta la un medic nu pe un forum
macar sti ce e ala medic????
da na.....e mai placut sa freci menta pe un forum decat sa faci ceva folositor pt sanatatea ta

Si asta e valabil pt toate tutele care pun intrebari de genul asta in loc sa ceara sfatul unei persoane specializate
andreea1976
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:28
De la: natasha69, la data 2009-09-22 14:12:03Am facut test si a iesit negativ, poti sa iti dai seama la 4 luni cand esti numai piele si os....dar ma rog........bine ca ati fost voi insarcinate si sunteti asa destepte.........si cat despre pitziponca...darag chiar te simti de te inspira site-ul ala?


abia acum am citit postul tau... ma bucur ca ti-a iesit testul negativ. cat despre ce scria cineva mai sus,ca la ecograf se vede ca ai facut sex... NU ESTE DELOC ADEVARAT. nu se vede nimic la echograf. si chiar daca mami te duce la un ginecolog ca sa vada daca ai facut sau nu ceva,tot degeaba,pentru ca nu ii va spune nimeni. numai medicul legist poate spune daca mai esti sau nu si asta cu un motiv bine intemeiat din partea mamei tale .
pe viitor cand ai ceva intrebari te rog da-mi un mesaj. am un unchi care este medic ginecolog si iti pot raspunde la intrebari care tin de ramura asta a medicinei.
si ai grija cum te protejezi. cel mai bine ar fi sa mergi la un cabinet de planning familial si acolo vei primi cele mai bune sfaturi. iar daca esti eleva sau studenta si le duci adeverinta de la scoala/liceu/facultate vei primi contraceptivele gratuit( pastile sau prezervative)
Kittty_kat
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:55
ms kitty...tute sunteti voi, sa vedem ce o sa facti dak o sa treceti prin asta, dar ma rog...prostimea tot prostime ramane....aaaaa sau voi sunteti mai destepte........topic....club pt femei nesatisfacute, cum se face sex oral, eu 15 ani el 100, eu leu el fecioara, hai mai lasati greturile astea, si bv mie ca sunt impertinenta, ma bucur....ms
natasha69
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:42
De la: natasha69, la data 2009-09-22 21:42:47ms kitty...tute sunteti voi, sa vedem ce o sa facti dak o sa treceti prin asta, dar ma rog...prostimea tot prostime ramane....aaaaa sau voi sunteti mai destepte........topic....club pt femei nesatisfacute, cum se face sex oral, eu 15 ani el 100, eu leu el fecioara, hai mai lasati greturile astea, si bv mie ca sunt impertinenta, ma bucur....ms


nu noi eram pasibili de greturi!!
tu trageti-o acu' si peste 5 luni ne intrebi iara daca ai ramas gravida!!
geo_x
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:48
De la: geo_x, la data 2009-09-22 21:48:17
De la: natasha69, la data 2009-09-22 21:42:47ms kitty...tute sunteti voi, sa vedem ce o sa facti dak o sa treceti prin asta, dar ma rog...prostimea tot prostime ramane....aaaaa sau voi sunteti mai destepte........topic....club pt femei nesatisfacute, cum se face sex oral, eu 15 ani el 100, eu leu el fecioara, hai mai lasati greturile astea, si bv mie ca sunt impertinenta, ma bucur....ms


nu noi eram pasibili de greturi!!
tu trageti-o acu' si peste 5 luni ne intrebi iara daca ai ramas gravida!!

off, geo..da ce murdar vorbesti ..imi faci pofte
cantafabule
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:52
De la: natasha69, la data 2009-09-22 03:06:41hmmm...stiu ca am mai scris un subiect asemanator, dar poate ma ajutati si pe mine,sunt fffff confuza. Stiu k am sa promesc multe rasp sarcastice, sau poate rautacioase, dar chiar am nevoie de ajutor. Acum 4 luni am facut sex neprotejat cu prietenul meu, dar nu pana la capat. Adica la inceputul actului sexual nu am folosit prezervativ, sa spunem ca un act sexual la noi dureaza cam jumatate de ora fara preludiu sau poate mai mult, el ejaculeaza mai greu. Saptaman viitoare urmeaza sa imi fac un eco, deoarce am probleme cu stomacul de cativa ani, si de curand unele teste la sange pt helycobacter pilory au iesit pozitive, dupa cum v-ati dat seama probabil, nu imi doresc acum o sarcina si nu imi pot imagina ce mi-ar face parintii daca as ramane insarcinata. Oricum, pana acum nu am avut nici un simptom care mi-ar da de inteles ca sunt insarcinata, am citit pe internet si in niste carti de specialitate care ar fii simptomele pt o posibila sarcina, insa eu nu am avut nici unul, prietenul meu m-a asigurat ca nu a ejaculat inauntrul meu, insa imi e frica, si nu imi doresc sa fac eco, dar mama insista, vrea sa stie daca sunt ok (stomacul, fierea, etc.), banuiesc ca la un astfel de eco se vede daca o femeie e insarcinata sau nu, aaa si menstruatia mi-a venit ca si pana acum, aceeasi cantitate, si consistenta (am citit ca falsa menstruatie din tmp-ul sarcinii este mai putina, adica dureaza o zii si e rose, nu rosie cum e de obicei insa mie mi-a venit ca de obicei) va rog din tot sufletul sa ma ajutati


am inteles ca te-ai documentat rau de tot cu toate alea..........dar te intreb ai inteles ca o sarcina inseamna dezvoltarea fatului........aaaaaaaaa ................adica un copil (sau mai multi)care creste din ce in ce mai mare?????????
anastasia_m
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:56
Hey!Nu mai fiti rai! Voi chiar le stiti pe toate? Eu nu ii inteleg pe unii...Daca nu dai un sfat de ce mai postezi? Numai de dragul de a uza butoanele tastaturii? Fata a cerut un sfat,nu sa o judecati... Ca daca vroia sa fie judecata ,vorbea cu parintii ei. ..Nimeni nu s-a nascut geniu si toti invatam din greseli...sau din experienta...
Kittty_kat
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:48
De la: natasha69, la data 2009-09-22 14:12:03Am facut test si a iesit negativ, poti sa iti dai seama la 4 luni cand esti numai piele si os....dar ma rog........bine ca ati fost voi insarcinate si sunteti asa destepte.........si cat despre pitziponca...darag chiar te simti de te inspira site-ul ala?


e singurul lucru care ma exaspereaza pe Kudika asta... ca dai de cativa inteligenti care nu stiu sa faca altceva decat sa critice... la ce mama zmeului mai posteaza, nu stiu... sa jigneasca pe altii si sa ii faca sa se simta prost! Poate s-au nascut ei invatati si nu stim noi!!! Draga mea, daca mai ai ceva nelamuriri si te pot ajuta, da-mi de stire.......
Lacra___
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:33
ms mult celor care au raspuns la acest topic, iar celor care critica....va multumesc si voua, macar mai sunt destepti pe lumea asta si le stiu ei pe toate, probabil sunteti rude cu nostradamus, daca atat ati invatat bv voua, daca v-ati nascut invatati ce mai cautati pe forum? eu in locul vostru faceam ceva constructiv, dar nah, mama nu m-a nascut invatata
natasha69
Postat pe 23 Septembrie 2009 20:32
De la: Kittty_kat, la data 2009-09-22 23:48:44Hey!Nu mai fiti rai! Voi chiar le stiti pe toate? Eu nu ii inteleg pe unii...Daca nu dai un sfat de ce mai postezi? Numai de dragul de a uza butoanele tastaturii? Fata a cerut un sfat,nu sa o judecati... Ca daca vroia sa fie judecata ,vorbea cu parintii ei. ..Nimeni nu s-a nascut geniu si toti invatam din greseli...sau din experienta...


mamii nu te agita, baietii si fetele au dreptate... daca nu sti ce inseamna o sarcina inseamna ca nu esti femeie
poti sa fi schelet ambulant ca la 4 luni iti dai seama daca esti gravida sau nu mai ales cand iti pui intrebarea asta idioata pe kudika
no ofence dar fata e departe de niste elementare cunostiinte despre sine , plus de asta mai intai de toate exista 3 solutii viabile inainte sa te faci de ras pe kudikosi
1. 50% 50%
2. suna un prieten
3. mergi la ginecologie
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Septembrie 2009 01:08
De la: natasha69, la data 2009-09-22 21:42:47ms kitty...tute sunteti voi, sa vedem ce o sa facti dak o sa treceti prin asta, dar ma rog...prostimea tot prostime ramane....aaaaa sau voi sunteti mai destepte........topic....club pt femei nesatisfacute, cum se face sex oral, eu 15 ani el 100, eu leu el fecioara, hai mai lasati greturile astea, si bv mie ca sunt impertinenta, ma bucur....ms


ai dreptate prostimea tot prostime ramane dar de prostie e imposibil sa te vindeci....
ce ti-e cu copiii astia prea rasfatati
tura viitoare cand iti arde de f... pune-i omului prezervativul asa ne scapi si pe noi de un nou topic si pe tine de griji inutile
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Septembrie 2009 01:12
daca nu ai nimic de zis dc raspunzi topicului? sa te aflii in treaba? raspunde si tu altor fete care sunt destepte....ai sa gasesti destule pe forum...vrei exemple? citeste mai sus ca am dat multeeeeeeeeee....si daca ai fii citit tot topicul si ce am zis atunci ai fi stiut si tu ce sa scrii, asa scri si tu sa nu te plictisesti
natasha69
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:06
Da tu ai auzit de medic ginecolog???? daca da.......de cate ori pe an mergi la control ginecologic???
De teste de sacina ai auzit??? se cumpara din farmacii......asta ca sa sti
andreea1976
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:18
mi-am facut test si a iesit negativ am mai spus......
natasha69
Postat pe 29 Septembrie 2009 22:07
Nu esti insarcinata, nu ai nici o sarcina ascunsa, fa-ti ecografia linistita.

P.S: Am citit doar primul post, nu m-a interesat ce au raspuns alte persoane.

Concluzie, enjoy incontinuare.
De_Nereprosat
Postat pe 30 Septembrie 2009 00:11
timpit topic.....
catalina69
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
atractie 47 De la: kudika_939513 17 Noiembrie 2013 06:55
Topic disparut 30 De la: misoGina 12 Octombrie 2009 16:15
pozitii noi 66 De la: Miss_L 5 Iunie 2009 21:13
Bunaaa 4 De la: kudika_971776 31 Iulie 2014 15:07
orgasm 42 De la: gargarytzza 4 Octombrie 2009 12:51