Setari Cookie-uri

Eu taur el pesti...

oare zodiile noastre se potrivesc??
oare..noi ne potrivim???

Karysya
Postat pe 21 Noiembrie 2009 10:30
care zodii ce cum
yumy
Postat pe 21 Noiembrie 2009 10:35
da-mi datele voastre de nastere zi/luna/an/ora/localitate si iti calculez eu compatibilitatea cu persoana respectiva...
AdaCocos
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:37
buna ..am si eu o nedumerire......pana la urma e adevarata faza asta cu compatibilitatile??? adica eu daca iubesc pe cineva si citesc pe net ca nu e persoana potrivita...ce fac??astept sa vad daca e adevarat???
andre208
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:46
Compatibilitatea nu se clculeaza numai asa, dupa semnul in care se afla soarele in momntul nasterii..adica ea in pesti si el in taur etc. pe o tema astrologica natala sunt mult mai multe elemente de luat in considerare.
astrologic vorbind, o comptibilitate intre doua persoane se calculeaza mult mai complex...printre altele, se compara pozitia planetelor celor doi, in zodii, case, intre ele etc. nu e suficient ca partenerii sa aiba numai soarele in semne zodiacale compatibile sau incompatibile.

da-mi datele voastre de nastere si iti spun daca e genul de relatie care merge usor sau una cre implica mult efort de ambele parti.
AdaCocos
Postat pe 30 Noiembrie 2009 17:36
Ai gresit site-ul.
Intra pe www.ClarVARZAtoarea_Omida_Care_Ghiceste_Da_Bine_Da_Rau_Da_Tot_Neamu_Si_Pa_sufletu_tau_Mancatzashi.ro
Sigur ea stie dak voi doi va potriviti..
Jesus!
Sabrina_Nede
Postat pe 30 Noiembrie 2009 17:57
AS SCRIE O INTREGA TELENOVELA AVAND IN VEDERE FAPTUL CA INCLUSIV CEL MAI BUN PRIETEN AL MEU SI FOST COLEG DE CLASA IN SCOALA GENERALA SI AM BOTEZAT- O PE FINUTZA MEA CEA MICA DE 4 ANISORI - FIICA CEA MICA A LUI, E IN ACCEASI SITUATIE IN CARE AM FOST EU VREME DE 18 ANI, EA TAUR- EU PESTE. DACA IMI VEI TRIMITE UN E-MAIL PE ADRESA MEA - NU ITI PROMIT DAR ITI VOI RASPUNDE - E MULT DE SPUS - PENTRU CA AM STAT SI AM ANALIZAT SI RELATIA SI OMUL. E MULT DE SCRIS DAR, NU PE FORUM.

SA FITZI FERICITZI!
stefanant
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:01
BUNA,((eu sunt taur 18 mai))referitor la intrebarea ta eu am fost casatorita cu un peste,13 martie,am stat impreuna 1 an atat si am divortat eu, ca el.....LUI ii era bine avea tot menajul,nu ne intelegeam deloc,ffff impunator,extraordinar de zgarcit,deciziile le lua numai cu maicasa,vulgar,nu ma lasa la servici,nu ma lasa pe la parintii mei,afemeiat.SI nu o spun numai din propria experienta ci am mai avut o prietena si tot la fel nu se intelegeau,bafta tie
maruscka08
Postat pe 10 Decembrie 2009 09:25
asta se numeste proasta educatie, nu incompatibilitate :)). conteaza foarte multe aspecte in afara de zi, ora, localitate...cum ar fi: educatie, mediu social, studii, varsta celor doi. si sunt sigura ca miranda este de acord cu mine. puteti sa fiti ultra compatibili din punct de vedere astrologic, daca tu esti foarte educata si finuta si scolita, iar el este un toparlan, badaran, cu 4 clase, nu va merge niciodata din cauza diferentelor de medii in care ati trait si concepte asupra vietii.

nu mai cautati raspunsuri acolo unde nu exista. tu trebuie sa vezi exact cum se deruleaza relatia voastra si daca tu consideri ca merita sa te aflii in ea. mi-a placut cum a zis miranda "sau una care implica eforturi". nu a zis "sau daca nu merge". pt ca nimeni nu are de unde sa stie asta! pt ca o relatie intr-adevar implica efort si compromis DACA MERITA. daca el te bate si te izoleaza, atunci sa se duca de unde a venit si sa stai linistita.

eu sunt varsator si logodnicul meu e pesti. nu mai e nevoie sa zic ca ne intelegem de minune, avand in vedere ca vrem sa ne casatorim :). e un barbat sufletist, sensibil, educat, amuzant, carismatic, protector....dar in afara de zodie au contribuit familia, educatia, mediul, prietenii.
irina_1
Postat pe 10 Decembrie 2009 13:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mostenire 15.000 euro 32 De la: Army96 10 August 2009 22:32
Ea Leu si El Berbec... oare merge relatia? 15 De la: adrianaciocoveanu 23 Ianuarie 2010 14:30
eu fecioara el pesti 17 De la: miha2289 15 Iulie 2009 14:51
Fixuri de zodii :D 7 De la: yumalai 14 Iunie 2009 07:29
Fecioara 29 De la: lisqeene 18 August 2009 21:21