Setari Cookie-uri

Barbatul Gemeni poate ierta?

Buna fetelor!
Am fost timp de aproape 3 ani cu un barbat gemeni, eu fiind capricorn. El si-a dorit foarte mult la inceput sa fie cu mine. Era deosebit de romantic si tandru.In timp, s-a schimbat radical. A inceput sa fie mai rece, a trebuit sa trag de relatia noastra pana am ajuns aici. Nu ma puteam baza pe el niciodata, cand aveam probleme nu le discutam (probabil ca nu erau atat de importante ptr el) si plus ca nu ma prioritiza niciodata. I-am dat papucii acum 2 luni jumate. de atunci am inceput sa vorbesc cu altul. Problema e ca geamanul meu acum s-a trezit si si-a dat seama ca nu a dat tot ce a putut in relatia noastra si ca nu mi-a aratat ca ma iubeste. Colac peste pupaza, atunci cat am fost despartiti, eu am facut sex cu altul. Geamanul a aflat si a spus ca nu poate trece peste asta.
Grozav.
Am avut si eu nevoie de asta ca sa imi dau seama ca, de fapt, imi vreau geamanul inapoi, nu pe altul. Credeti ca poate sa treaca geamanul peste asta?
kudika_girl90
Postat pe 11 Decembrie 2015 13:39
De la: kudika_girl90, la data 2015-12-11 13:39:56Buna fetelor!
Am fost timp de aproape 3 ani cu un barbat gemeni, eu fiind capricorn. El si-a dorit foarte mult la inceput sa fie cu mine. Era deosebit de romantic si tandru.In timp, s-a schimbat radical. A inceput sa fie mai rece, a trebuit sa trag de relatia noastra pana am ajuns aici. Nu ma puteam baza pe el niciodata, cand aveam probleme nu le discutam (probabil ca nu erau atat de importante ptr el) si plus ca nu ma prioritiza niciodata. I-am dat papucii acum 2 luni jumate. de atunci am inceput sa vorbesc cu altul. Problema e ca geamanul meu acum s-a trezit si si-a dat seama ca nu a dat tot ce a putut in relatia noastra si ca nu mi-a aratat ca ma iubeste. Colac peste pupaza, atunci cat am fost despartiti, eu am facut sex cu altul. Geamanul a aflat si a spus ca nu poate trece peste asta.
Grozav.
Am avut si eu nevoie de asta ca sa imi dau seama ca, de fapt, imi vreau geamanul inapoi, nu pe altul. Credeti ca poate sa treaca geamanul peste asta?


NU!
kudika_15804
Postat pe 11 Decembrie 2015 15:05
Nu cred ca zodia are vreun amestec.
kudika_10361
Postat pe 13 Decembrie 2015 08:59
Buna,
Eu am un geamãn langa mine de aproape 5ani,pana la urma ne-am si cãsãtorit. Ideea e ca la el am gasit intelegere si iertare mereu (asta a depins de el ca persoanã,nu de zodie)insa foarte important a fost da ii acord timpul necesar pentru a putea el sa cîntãreascã lucrurile bine si sa isi stabileascã prioritãțile.
Gandeste-te ca i-a luat m-ai bine de 2luni sa realizeze ca te vrea inapoi,deci ai rãbdare,tu intre timp consolideaza-ti niste argumente si când vrea el sa vorbiti explica-i clar de ce s-a intamplat asa.Daca o sa il faci sa te înțeleagã o sa de bine.Da stiu,mai greu este sa-l faci sa vrea sa discute cu tine si sa fie prezent cu totul la acea discuție. Cât despre faptul ca nu te-a prioritizat,nu o lua prea personal,nu a facut acest lucru conștient,gemenii de obicei isi creeazã o lume a lor,unde, se retrag când simt nevoie(au probleme,prea multe pe cap,au un eșec si lista poate continua). Mie mi-a fost foarte greu sa ma obisnuiesc cu asta,uneori mai intampin dificultãți si acum,insa cu foarte multa rãbdare si îndelungi discutii am reusit sa îmi dau seama ca de mine depinde daca il scot din starea aceea,sau il las asa.
Cert este ca fie care situație este diferitã,la fel cum sunt oamenii diferiți.Nu spun ca si iubitul tau graman trebuie sa fie ca al meu,insa,cert este ca orice om are nevoie de timp pentru a lua o decizie. Deci,multa rãbdare!
kudika458445
Postat pe 13 Decembrie 2015 09:33
Imi cer scuze pentru greseli insa am scris postarea de pe telefon...
kudika458445
Postat pe 13 Decembrie 2015 09:37
Sunt versatili. Cred ca pot trece peste orice daca iubesc si ajung sa considere oportuna o relatie.
Roxana_Pitis_1
Postat pe 22 Decembrie 2015 01:35
Are si nu are. Anumite aspecte sunt transante, altele nu. Depinde.
Roxana_Pitis_1
Postat pe 22 Decembrie 2015 01:38
Gemenii nu iarta niciodata infidelitatea partenerului. Lasa impresia ca au uitat, dar cand nu te astepti se vor razbuna.
danoaia
Postat pe 1 Ianuarie 2016 16:32
Barbatii nu iarta fazele cu papucii :) si din moment ce relatia voastra se racise ,intorcandu-te , nu faci decat sa-i dai sansa de a-si lua revansa ....sau poate nu
kudika_988778
Postat pe 1 Ianuarie 2016 16:52
Fostul meu sot era geaman si a procedat la fel ca si fostul tau partener. Pana sa ne despartim nu dadea semne ca m-ar fi iubit dar dupa ce ne-am despartit si a vazut ca m-as putea intalni si cu altcineva, a cazut in genunchi, m-a implorat timp de luni de zile. Am facut greseala sa ma impac cu el , dar mi-am dat seama ca nu suporta ideea ca pierduse ceva al lui , care ii apartinea, de care nu mai era sigur. Imediat dupa ce am fost impreuna, a revenit la vechile obiceiuri, a inceput sa fie cu altele, ceea ce facuse si inainte dar nu stiam. Sunt niste persoane duplicitare, vanatori innascuti. Le place jocul dinainte de a cuceri o femeie. Dupa ce au cucerit-o nu mai este interesanta si cauta alta. Trebuie sa ii tii tot timpul in sah, sa le faci figuri in permenenta, cum ai lasat garda jos si iti arati sentimentele, isi pierd interesul Este o relatie obositoare. Mai am 2 prietene care au avut casnicii cu gemeni si la fel s-au termninat, le-au lasat balta si cu 2 copii, s-au casatorit cu altele si le inseala si pe ele. Nu iarta asa ceva niciodata, chiar daca el gresise de nenumarate ori, inselandu-ma.


linaina
Postat pe 15 Ianuarie 2016 09:47
De la: linaina, la data 2016-01-15 09:47:05Fostul meu sot era geaman si a procedat la fel ca si fostul tau partener. Pana sa ne despartim nu dadea semne ca m-ar fi iubit dar dupa ce ne-am despartit si a vazut ca m-as putea intalni si cu altcineva, a cazut in genunchi, m-a implorat timp de luni de zile. Am facut greseala sa ma impac cu el , dar mi-am dat seama ca nu suporta ideea ca pierduse ceva al lui , care ii apartinea, de care nu mai era sigur. Imediat dupa ce am fost impreuna, a revenit la vechile obiceiuri, a inceput sa fie cu altele, ceea ce facuse si inainte dar nu stiam. Sunt niste persoane duplicitare, vanatori innascuti. Le place jocul dinainte de a cuceri o femeie. Dupa ce au cucerit-o nu mai este interesanta si cauta alta. Trebuie sa ii tii tot timpul in sah, sa le faci figuri in permenenta, cum ai lasat garda jos si iti arati sentimentele, isi pierd interesul Este o relatie obositoare. Mai am 2 prietene care au avut casnicii cu gemeni si la fel s-au termninat, le-au lasat balta si cu 2 copii, s-au casatorit cu altele si le inseala si pe ele. Nu iarta asa ceva niciodata, chiar daca el gresise de nenumarate ori, inselandu-ma.





Nu ma mira ceea ce ai tastat aici!!! Barbatii nu iarta infidelitatea partenerelor, acolo unde aceasta exista, dar ei sunt campioni la tradari in cuplu!!!Stiu, este curios!!!!Dar trist, in aceeasi masura!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Ianuarie 2016 10:44
Buns Simona,

Sunt geaman si nu as ierta niciodata infidelitatea partnerei.

Iti sugerez sa mergi mai departe este cel mai bine.

Un geaman cand iubeste nu inseala spun asta din propie experienta.

Va urez un weekend placut!
kudika091198
Postat pe 16 Ianuarie 2016 20:25
De la: linaina, la data 2016-01-15 09:47:05Fostul meu sot era geaman si a procedat la fel ca si fostul tau partener. Pana sa ne despartim nu dadea semne ca m-ar fi iubit dar dupa ce ne-am despartit si a vazut ca m-as putea intalni si cu altcineva, a cazut in genunchi, m-a implorat timp de luni de zile. Am facut greseala sa ma impac cu el , dar mi-am dat seama ca nu suporta ideea ca pierduse ceva al lui , care ii apartinea, de care nu mai era sigur. Imediat dupa ce am fost impreuna, a revenit la vechile obiceiuri, a inceput sa fie cu altele, ceea ce facuse si inainte dar nu stiam. Sunt niste persoane duplicitare, vanatori innascuti. Le place jocul dinainte de a cuceri o femeie. Dupa ce au cucerit-o nu mai este interesanta si cauta alta. Trebuie sa ii tii tot timpul in sah, sa le faci figuri in permenenta, cum ai lasat garda jos si iti arati sentimentele, isi pierd interesul Este o relatie obositoare. Mai am 2 prietene care au avut casnicii cu gemeni si la fel s-au termninat, le-au lasat balta si cu 2 copii, s-au casatorit cu altele si le inseala si pe ele. Nu iarta asa ceva niciodata, chiar daca el gresise de nenumarate ori, inselandu-ma.





Ca sunt duplicitari...asta e adevarat,dar vanatori innascuti...deloc!!! Gemenii sunt niste mameluci care asteapta sa fie agatati!!!
Sunt barbati care sunt in stare sa se tradeze pe ei insisi din varii motive,dar mai cu seama din cauza neputintei lor.

kudika_10361
Postat pe 19 Ianuarie 2016 01:41
Buna. Eu sunt gemeni si iti spun ca nu as accepta asa ceva niciodata,oricat as iubi.Nu suport sa fiu pe locul 2,nu suport sa fiu mintit,mai bine imi spui adevarul, oricat de crud ar fii,daca mintiti,ti'ai facut'o cu mana ta. Daca sunt iubvit si mi se ofera tot ce am nevoie, nu as insela niciodata si am sa iubesc cu toata fiinta mea.Da,cum au spus multi,suntem schimbatori,foarte schimbatori,mai mult rationali decat sentimentali,rai-buni,iubitori-indiferenti,bogati-saraci,-sanatosi-bolnavi. Despre mine,pot sa zic ca sunt 10 oameni intr'unul.Nu incercati sa va razbunati pe un geaman,iubiti'l daca se poate,daca nu,ii spuneti in fata ca nu mai merge si cu asta terminati.Mai am cativa prieteni in zodia gemeni si sunt la fel,nu ar accepta sa fie inselati niciodata si apropo,avem o intuitie data naibii,asa ca...aveti grija cu noi.
kudika_1008240
Postat pe 14 Aprilie 2016 08:40
De la: kudika_1008240, la data 2016-04-14 08:40:20Buna. Eu sunt gemeni si iti spun ca nu as accepta asa ceva niciodata,oricat as iubi.Nu suport sa fiu pe locul 2,nu suport sa fiu mintit,mai bine imi spui adevarul, oricat de crud ar fii,daca mintiti,ti'ai facut'o cu mana ta. Daca sunt iubvit si mi se ofera tot ce am nevoie, nu as insela niciodata si am sa iubesc cu toata fiinta mea.Da,cum au spus multi,suntem schimbatori,foarte schimbatori,mai mult rationali decat sentimentali,rai-buni,iubitori-indiferenti,bogati-saraci,-sanatosi-bolnavi. Despre mine,pot sa zic ca sunt 10 oameni intr'unul.Nu incercati sa va razbunati pe un geaman,iubiti'l daca se poate,daca nu,ii spuneti in fata ca nu mai merge si cu asta terminati.Mai am cativa prieteni in zodia gemeni si sunt la fel,nu ar accepta sa fie inselati niciodata si apropo,avem o intuitie data naibii,asa ca...aveti grija cu noi.



Serios?????? Dualitatea de care dispuneti v-au transformat in cei mai parsivi oameni, mincinosi si infideli!!!Va plac partenerele corecte in iubire, nu suportati sa fiti inselati, dar inselati fara discernamant!!!Da, este adevart, iubiti cu toata fiinta, dar cat mai multe femei in acelasi timp!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Aprilie 2016 08:49
De la: kudika_15804, la data 2016-04-14 08:49:43[quote name='kudika_1008240' date='2016-04-14 08:40:20'



SCuze!! V-a transformat*****
kudika_15804
Postat pe 14 Aprilie 2016 08:57
De la: kudika_15804, la data 2016-04-14 08:49:43
De la: kudika_1008240, la data 2016-04-14 08:40:20Buna. Eu sunt gemeni si iti spun ca nu as accepta asa ceva niciodata,oricat as iubi.Nu suport sa fiu pe locul 2,nu suport sa fiu mintit,mai bine imi spui adevarul, oricat de crud ar fii,daca mintiti,ti'ai facut'o cu mana ta. Daca sunt iubvit si mi se ofera tot ce am nevoie, nu as insela niciodata si am sa iubesc cu toata fiinta mea.Da,cum au spus multi,suntem schimbatori,foarte schimbatori,mai mult rationali decat sentimentali,rai-buni,iubitori-indiferenti,bogati-saraci,-sanatosi-bolnavi. Despre mine,pot sa zic ca sunt 10 oameni intr'unul.Nu incercati sa va razbunati pe un geaman,iubiti'l daca se poate,daca nu,ii spuneti in fata ca nu mai merge si cu asta terminati.Mai am cativa prieteni in zodia gemeni si sunt la fel,nu ar accepta sa fie inselati niciodata si apropo,avem o intuitie data naibii,asa ca...aveti grija cu noi.



Serios?????? Dualitatea de care dispuneti v-au transformat in cei mai parsivi oameni, mincinosi si infideli!!!Va plac partenerele corecte in iubire, nu suportati sa fiti inselati, dar inselati fara discernamant!!!Da, este adevart, iubiti cu toata fiinta, dar cat mai multe femei in acelasi timp!!!!



Daca au ghinionul sa dea de una cu o mentalitate ca a ta ,,, din comentariile tale reiese ca ai avut multe dezamagiri la viata ta , nu esti doar misandrina , ci si misogina .
Omul vorbea de mere , iar tu ai facut de ele , pere
kudika_988778
Postat pe 14 Aprilie 2016 12:55
Vai, Alinuta dar ce ai cuCurcubeu Doamna e lapte si miere iar tu, unde o prinzi....
Nu e frumos, Alinuta.
timmy0
Postat pe 14 Aprilie 2016 18:08
De la: timmy0, la data 2016-04-14 18:08:42Vai, Alinuta dar ce ai cuCurcubeu Doamna e lapte si miere iar tu, unde o prinzi....
Nu e frumos, Alinuta.


Maimuta ce esti tine-i trena si impartiti intre voi perele malaiete , poleite cu ipocrizie.
Acum dispari pe contul tau de doamna , si nu o mai face pe interesanta cu mine.
Auzi , in ce lume traiti de vedeti totul in gri :) ?
kudika_988778
Postat pe 15 Aprilie 2016 12:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia Varsator si barbatul Pesti 8 De la: irina_1 3 Iulie 2015 23:16
femeia sagetator vs barbatul capricorn 18 De la: kudika062191 16 Octombrie 2009 13:41
SARCINA SAU DEREGLARE HORMONALA? 1 De la: Raluca_Maria_8 26 Aprilie 2014 03:00
EL - rac , Eu - gemeni + o diferenta de 8 ani intre noi. Merge oare? 35 De la: blaa 3 Februarie 2010 20:36
relatia dintre o fata berbec si un varsator 4 De la: andreea1976 2 Iulie 2009 13:45