Setari Cookie-uri

EA SCORPION EL VARSATOR :((

Ce parere aveti?
adelina_ela
Postat pe 23 Noiembrie 2009 17:10
extraordinara, dar despre ce e vorba?
miss_darine
Postat pe 23 Noiembrie 2009 18:31
Incepand cu data de 1 decembrie , la palatul copiilor din Bucuresti , in fiecare marti seara de la orele 19.00 se va face o prezentare a unei oportunitati de afacere cu care puteti realiza :

Venituri suplimentare
O afacere proprie in regum part time
Va puteti asigura o sanatate mai buna dumneavoastra si membrilor familiei
Puteti intalni oameni noi
Puteti ajuta alti oameni sa aiba o sanatate mai buna sau o situatie financiara mai buna
Puteti sa va realizati independenta financiara
Va puteti planifica pensionarea ( cu o pensie mai multe decat decenta )


Puteti rezerva locuri la prezentarile de oportunitati la adresa de emali:
4life.romania@gmail.com sau la telefon : 0734.929.335

Nu necesita investitii materiale ,nu veti avea SEF si nici subalterni.
Veniti si alaturati-va echipei INTERNATIONAL NETWORKERS TEAM si va veti putea indeplini visurile, o echipa ce la nivel mondial activeaza in peste 25 tari si numara peste 50.000 membrii activi !!!

p.s. cautam colaboratori si in alte localitati ale Romaniei.
International_Networkers_Team
Postat pe 23 Noiembrie 2009 18:33
In ultima perioada ne-am certat foarte des varsatorul e foarte incapatanat,gelos peste masura niciodata nu are incredere ,iar zodiile zic ca nu ne intelegem deloc dar nu as vrea sa cred asta...astept pareri daca sunteti in aceeasi situatie....cum pot face un varsator sa aiba incredere in scorpion...
adelina_ela
Postat pe 24 Noiembrie 2009 17:34
trb sa fi f rabdatoare si toleranta cu el
sunt in aceeasi situatie;))..el este gelos,n-are incredere in mine,dar rabd ptr ca mi-e bine cu el:)
julie_heyhey
Postat pe 1 Decembrie 2009 15:50
Doamne !!!!!!!!
scrie pe google !!! vezi ce zice dak tot crezi in zodiile voastre ! vad ca stii ca e gelos ce mai vrei ???
Da-i o ciorba oparita in nas si`i trece ! Vrei sa te invete cineva cum sa`l faci sa nu mai fie ??? sau care ti`e problema ???
Sabrina_Nede
Postat pe 1 Decembrie 2009 16:39
calma calma

on topic: parerea mea e ca ei 2 sunt ca soarecele si pisica asta daca ar fii sa ne luam dupa zodii....dar bineinteles ca primeaza educatia fiecaruia ,dorina si iubirea ...deci....
iubarici
Postat pe 1 Decembrie 2009 16:43
De la: iubarici, la data 2009-12-01 16:43:30calma calma

on topic: parerea mea e ca ei 2 sunt ca soarecele si pisica asta daca ar fii sa ne luam dupa zodii....dar bineinteles ca primeaza educatia fiecaruia ,dorina si iubirea ...deci....


LOGIC !!!
Sabrina_Nede
Postat pe 1 Decembrie 2009 16:46
Sal. La noi e invers: eu - varsator si el - scorpion. Totul e sa ai incredere in el si va merge ca pe roate!!! Varsatorii sunt gelosi pt ca iubesc!!!
Cata83
Postat pe 5 Decembrie 2009 20:02
buna si eu sunt in aceeasi situatie, el varsator si eu scorpion
kudika074001
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:50
suntem impreuna de aproape 2 ani, nu am siut pana acum ca sunt gelosi, am aflat de l,a voi
stie sa sa-si ascunda fff biine gelozia, asta cu siguranta , tot ce stiu este ca nu prea vb despre el, te ajuta mereu, in orice situatie , si nu spune "te iubesc" dar in schimb arata asta...
kudika074001
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:53
jeeez! grow up!
greierash_is_back
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:58
si eu am avut o relatie cu un varsator care s-a terminat acum o saptamana, se comporta foarte rece si din cate am obs nu stie ce vrea pt ca nu trece o zi fara sa ma intrebe ce fac, dar daca il sun eu nu imi rasp....sunt foarte complicati si foarte reci...noi scorpionii vrem mai multa atentie,rasfat etc pt ca la randul nostru, noi oferim totul...
nykyi
Postat pe 25 Ianuarie 2010 11:57
buna!in aceeasi situatie am fost si eu...eu scorpion,el varsator!am fost impreuna 5ani..dar pana la urma s-a terminat!el ft incapatanat si noi scorpioancele la fel...ei isi doresc ft multa libertate noi suntem ft geloase si posesive,ei isi exteriorizeaza sentimentele mai greu,noi vrem tot timpul sa fim rasfatate,alintate si sa ne arate ca ne iubesc!...oricum in pat iese scantei;) insa totodata..nu cred ca e o relatie care duce undeva!am fost certati de ft multe ori insa pana la urma terminam in a ne impaca.... si ne promitem unul altuia ceea ce fiecare vroia sa auda ca pana la urma sa ajungem de unde am plecat!..in fine cat e frumos..e ft frumos!nu stiu acuma cred ca depinde si de fiecare in parte nu putem generaliza!fa ce iti spune inima:)
ancutzica_ani
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:39
De la: adelina_ela, la data 2009-11-24 17:34:12In ultima perioada ne-am certat foarte des varsatorul e foarte incapatanat,gelos peste masura niciodata nu are incredere ,iar zodiile zic ca nu ne intelegem deloc dar nu as vrea sa cred asta...astept pareri daca sunteti in aceeasi situatie....cum pot face un varsator sa aiba incredere in scorpion...
Buna. Este strict cazul meu; nu vreau sa generalizez: eu scorpion ea varsator. Prietenie 2ani,casatorie 3ani si apoi divort. Am fost foarte buni prieteni dar totul pana in pat. acum sunt cu o "taurita"
kudika115743
Postat pe 11 Februarie 2010 17:16
De ce va incredeti voi atat in zodiile astea? Nu puteti caracteriza un om dupa asa ceva sau sa-l incadrati intr-un anumit format.O relatie, indiferent de natura, se bazeaza pe sinceritate, incredere, corectitudine, rescpect.Cei care vor sa fie meschini si falsi in viata, sunt, indiferent de zodia lor, sau gelosi si neincrezatori. Eu personal gasesc o tampenie chestia asta cu zodiile, poate in mare trasaturile se potrivesc. De ex. si eu m-am izbit de scorpioni posesivi, gelosi, incapatanati, falsi, dar asta nu inseamna ca ii bag pe cei din zodia scorpion in aceeasi oala. Cauta calitatile din acel om si nu trasaturile zodiei, iar daca nu gasesti le gasesti inseamna ca acel om este constituit din aluat prost. Altceva, fiecare din noi avem calitati si defecte, nimeni nu este perfect, totul e cum stim sa acceptam defectele unui om cat si calitatile lui, trebuie gasit un echilibru intre unele si celelalte, pentru ca daca exista dezechilibru, atunci o relatie este sortita esecului inca de la inceput.
kudika033769
Postat pe 13 Februarie 2010 09:38
eu am avut o relatie extraordinara timp de 9 ani cu un varsator, pot spune ca a fost dragostea vietii mele, si nu cred ca-l voi putea uita vreodata. Nu ne-am casatorit, si nu-ti pot spune ce inseamna conviventa cu un astfel de tip. Dar din experienta iti pot spune ca dca reusesti sa-i intri in suflet, pt ca nu este deloc usor, vei avea acolo un loc permanent. Daca iubeste cu adevaraT este FIDEL. parerea mea este ca merita o astfel de experienta de viata, cel putin in cazul meu a meritat si nu-mi pare rau de nimic. Este doar o amintire extraordinar defrumoasa care ma incarca in momentele dificile.Deci Succes
gabriela553
Postat pe 17 Februarie 2010 12:55
De la: gabrielanic67, la data 2010-02-17 12:55:56eu am avut o relatie extraordinara timp de 9 ani cu un varsator, pot spune ca a fost dragostea vietii mele, si nu cred ca-l voi putea uita vreodata. Nu ne-am casatorit, si nu-ti pot spune ce inseamna conviventa cu un astfel de tip. Dar din experienta iti pot spune ca dca reusesti sa-i intri in suflet, pt ca nu este deloc usor, vei avea acolo un loc permanent. Daca iubeste cu adevaraT este FIDEL. parerea mea este ca merita o astfel de experienta de viata, cel putin in cazul meu a meritat si nu-mi pare rau de nimic. Este doar o amintire extraordinar defrumoasa care ma incarca in momentele dificile.Deci Succes





... esti sanatoasa ??? ... ... 9 ani pentru ... o experientza !!! ... si cu bagajul de ''amintiri'' frumoase te duci la altul pe care il comparari si te enervezi ca nu esti intelesa si nu ai noroc ...
marco918
Postat pe 17 Februarie 2010 13:02
Sunt intr-o relatie de 15 ani ( eu scorpioanca el varsator ).Este relatia perfecta din toate punctele de vedere. Fericirea si armonia sunt cuvintele care definesc cel mai bine relatia mea. Cum reusim ? Este simplu prin iubire . Iubirea genereaza incredere si bucurie. Traim fiecare zi ancorati in prezent si ne bucuram de fiecare moment al vietii scotand in evidenta calitatile fiecaruia dinte noi .Nu concep sa treaca o zi si sa nu-mi surprind partenerul cu ceva placut si acelasi lucru face si el. Atunci cand doresti sa'ti faci partenerul fericit , fericirea te cuprinde si pe tine si asa se asterne in viata ta in casa ta in sufletul tau "ARMONIA'.
ametist
Postat pe 18 Februarie 2010 14:02
De la: adelina_ela, la data 2009-11-23 17:10:55Ce parere aveti?


nu se potrivesc neam.Eu sunt scorpion si am trait un cosmar de 9 ani cu un varsator.

Postat pe 18 Februarie 2010 14:43
De la: kudika033769, la data 2010-02-13 09:38:18De ce va incredeti voi atat in zodiile astea? Nu puteti caracteriza un om dupa asa ceva sau sa-l incadrati intr-un anumit format.O relatie, indiferent de natura, se bazeaza pe sinceritate, incredere, corectitudine, rescpect.Cei care vor sa fie meschini si falsi in viata, sunt, indiferent de zodia lor, sau gelosi si neincrezatori. Eu personal gasesc o tampenie chestia asta cu zodiile, poate in mare trasaturile se potrivesc. De ex. si eu m-am izbit de scorpioni posesivi, gelosi, incapatanati, falsi, dar asta nu inseamna ca ii bag pe cei din zodia scorpion in aceeasi oala. Cauta calitatile din acel om si nu trasaturile zodiei, iar daca nu gasesti le gasesti inseamna ca acel om este constituit din aluat prost. Altceva, fiecare din noi avem calitati si defecte, nimeni nu este perfect, totul e cum stim sa acceptam defectele unui om cat si calitatile lui, trebuie gasit un echilibru intre unele si celelalte, pentru ca daca exista dezechilibru, atunci o relatie este sortita esecului inca de la inceput.



nu te agita , ai dreptate, dar noi ne povestim experientele.n-a zis nimeni ca eu m-am cuplat cu individul in baza zodiei, asa s-a intamplat.

Postat pe 18 Februarie 2010 14:46
In "teorie" s-ar potrivi intrucat sunt semn de apa cu semn de aer, varsatorul fiind si semn cardinal fix; bine ar fi ca scorpionul sa mai lase din posesivitate si rautati. Insa practic, depinde si de alti factori, userul de deasupra mea a avut totusi parte de o experienta neplacuta
ice_flower
Postat pe 18 Februarie 2010 21:03
buna
am avut o asemenea relatie. eu varsator si ea scorpion.
sa nu mai fie gelos, e simplu, nu ii mai da motive, voua va place sa flirtati cu multi, sa va simtiti adulate, vanate, fapt ce il scoate din minti pe varsator.
si apoi ca sa meagra, demonstreaza-i ca ii esti fidela si ca nu esti posesiva!!
sunt multe de discutat aici!!
ionel_varsator
Postat pe 19 Februarie 2010 10:43
Sunt scorpion si el varsator.ANUL ACESTA SE IMPLINESC 20 DE ANI DE CAND SUNTEM OFICIAL IMPREUNA SI ALTI CATIVA DE PRIETENIE. Ne -am casatorit din dragoste, am trait ani minunati, avem un copil de 19 ani, totul era ok. Ii multumeam lui Dumnezeu ca am avut norc in dragoste, ca am o astfel de relatie pe care o invidiau toti.Insa acum trei luni s-a intamplat ceva neasteptat! A cunoscut o femeie mai tanara cu 20 de ani decat el si brusc totul, dar absolut totul s-a schimbat! A decis ca-i dragoste, soarta si merita sa-si traiasca viata. De cand am descoperit relatia, neaga totul, spune ca viata asta nu-i mai convine, comunica permanent si are o relatie ascunsa cu acesta femeie ca si cum eu nu am fost niciodata reala in viata lui si asteapta un moment propice cum spune el, sa puna punct relatiei noastre. E de neinteles pentru mine cum un barbat care nu a criticat niciodata, si-a aratat dragostea, s-a schimbat atat de radical peste noapte! Asa ca eu nu mai cred in nimic, totul cred ca e hazard! Viata e complexa iar fericirea este o iluzie. Ne asteapta un divort, insa e atat de calculat ca desi el a gresit nu are delicatetea sa recunoasca si sa terminam realtia intr-un mod onorabil, in buna intelegere, nejignitor pentru noi. Merge cu starea acesta de minciuna si inselatorie pana in panzele albe si asta ma determina sa actionez nechibzuit pentru a ma razuna, pt ca vad atata micime umana.
Cel care o sa sufere la fel de mult o sa fie si fiul nostru care a fost si el complet surprins de comportamentul unui tata in care credea foarte mult si pe care-l respecta nespus. Sentimentele mele sunt amestecate: un soi de umilinta, lipsa de respect si de dragoste fata de mine,desi eu l-am iubit sincer, am aratat asta si l-am respectat toti anii acestia. E greu sa inteleg ce se intampla cu viata mea, cum am putut fi asa usor de inlocuit, cum de n-am reusit sa sadesc in 20 de ani niste sentimente durabile care sa se numeasca macar respect si sinceritate. E cumplit, insa cred ca viata are un curs si cu toate greutatile ei trebuie sa mergem inainte...alta solutie nu vad, desi ns cum voi trece peste toate acestea.
kudika349012
Postat pe 6 Ianuarie 2011 00:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu capricorn, el sagetator 3 De la: Barbie30 9 Iulie 2010 11:18
salut ! 2 De la: greierash_is_back 27 Decembrie 2009 15:46
Ea Gemeni El -Sagetator ~~~ Va rog mult daca stie cineva despre asa un cuplu!!!! 20 De la: ninushk 30 Iulie 2009 18:26
eu taur , el scorpion si maaari probleme! help 134 De la: yen 14 August 2012 14:05
berbec -taur? 15 De la: kudika076018 21 Octombrie 2009 09:45