Nebunia schimbarii zodiilor :((

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Nebunia schimbarii zodiilor :((: (4.3 din 26 voturi)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
PisaRoz Avatarul lui PisaRoz

7 mesaje
Oras: bucuresti

Eu cred f mult in zodia mea ( Gemeni ) si chir mi se potriveste maxim ... dar acu sunt suparata maxim cu introducerea cele de' a 13'a zodie :( si prin urmare o s fiu Taur :(

Lista noilor zodii, datorat schimbarii :
Capricorn: 20 ianuarie - 16 februarie
Vărsător: 16 februarie - 11 martie
Pești: 11 martie - 18 aprilie
Berbec: 18 aprilie - 13 mai
Taur: 13 mai - 21 iunie
Gemeni: 21 iunie - 20 iulie
Rac: 20 iulie - 10 august
Leu: 10 august - 16 septembrie
Fecioară: 16 septembrie - 30 octombrie
Balanță: 30 octombrie - 23 noiembrie
Scorpion: 23 noiembrie - 29 noiembrie
Ophiuchus: 29 noiembrie - 17 decembrie
Săgetător: 17 decembrie - 20 ianuarie
Raporteaza abuz de limbaj
PisaRoz
Pinna Avatarul lui Pinna

310 mesaje
Oras: suceava

nu cred ca e valabil pt noi, ci pt cei care abia se vor naste... nu vreau sa accept asa schimbari...
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

eu sunt scorpion si nu as vrea sa imi schimb zodia:|...
scrichy Avatarul lui scrichy

21 mesaje

Asa e ,noua zodie e pentru viitor, cei nascuti mai de citiva ani incoace, cei in virsta merg pe zodiile vechi, nu s-a hotarit din ce an al nasterii se va lua in consideratie asta, sunt discutii in continuare si intre astrologi,zodiacul pe 2009 s-a intocmit tot pe 12 zodii anul trecut,nici impartirea pe zodii pe intrervale precise ,mai concret a boltei ceresti,care reprezinta un cerc impartit in mai multe zone dupa pozitia soarelui in fiecare constelatie,voi mai reveni cu amanunte,o zi buna la toti.,dar nu uitati totusi ca astrele predispun ,dar nu dispun.
omul e produsul mintii lui
Fosta membra Kudika.ro
In primul rand este absurda impartirea zodiilor...si daca sesizati zodia scorpion este valabila doar 6 zile in noiembrie ( face exceptie?)
Figaro78 Avatarul lui Figaro78

1 mesaj

buna, dragelor...
ei, dak e sa fie cum se zice k mai apare o zodie, se pare k tot taur am sa raman...insa chiar dak mi s-ar fi schimbat zodia, oare ashh fi simtit k ma schimb eu? oare brusc eu ma transform in altceva sau altcineva? a!
imi place o anumita zodie (a mea, de exemplu, asa cum voi se pare k sunteti atashate de zodiiile voastre) pentru caracteristicile pozitive pe care le descrie si pe care vreau sa le regasesc la mine,...
insa, dak ash fi nascuta pe 12 mai, in loc d 14(asa cum sunt!) si ash fi fost in BERBEC, oare m-ash fi simtit maai diferita?
nu, nu cred...
asha k, dak vedeti ca nu puteti schimba prezentul atunci eu va sfatuiesc sa il acceptati.
da. zodia, astrele, va dau niste caracteristici , va definsc in cateva cuvinte si va introduc intr-o categorie.
cred k orice zodie suntem, suntem absolut minunati. insa, pe de alta parte suntem unici si tocmai de aceea, ne uitam in oglinda si ne vedem cei mai buni si mai frumosi. si stiti ceva? avem toti dreptate! orice zodie am avea avem niste caracteristici ce ne definesc k indivizi. avem o personalitate pe care nu o are nimeni altcineva, nici macar acea persoana care s-a nascut in acelasi an, aceeasi zi, aceeasi ora si secunda ca si noi.
oricum, k sa inchie, zodia predispune la o multime d chestii, insa in mainile noastre sta sa fim mai frumosi pe interior si, de ce nu, pe exterior.
deci, din orice zodie ati face parte sau ati facut parte, tot voi sunteti, chiar dak va-ti culcat gemeni si va-ti trezit tauri. :)
pup
anca
Fosta membra Kudika.ro
HA HA HA raman leoaica:)):)):))oricum nu credeam in alta zodie....leoaica sunt pana al moarte
unde dragoste nu e,nimic nu e
jeanpierre Avatarul lui jeanpierre

221 mesaje

de cand s-a introdus a 13-a zodie?ce c... mai e si asta?
adina_2007 Avatarul lui adina_2007

27 mesaje
Oras: arad

da si eu sunt gemeni si se pare ca nu voi mai fii decand cu introducerea celei de a 13 a zodie....si ma caracteriza...f bn
nah ...asta e....
“ Cei mai buni magicieni sunt barbatzi: f*t si dispar… “
adina_2007 Avatarul lui adina_2007

27 mesaje
Oras: arad

si mai grav...voi fii in zodie cu soacra ...
“ Cei mai buni magicieni sunt barbatzi: f*t si dispar… “
M1dnight Avatarul lui M1dnight

38 mesaje

Si eu din gemeni am devenit taur conform "noului zodiac", insa dat fiind ca am ascendent in taur ,nevermind..tot aia e:)
Unii vorbesc ce stiu, altii stiu ce vorbesc.

1400 mesaje

cea care a postat prima:
1. Se suprapun zilele de la o zodie la alta !
2. Scorpion are doar 6 zile!
3. ce caracteristici are aia noua?

Pare facut in bataie de joc pentru retardati.
taty3 Avatarul lui taty3

2 mesaje

Nu va mai stresati atata.Nu exista si nici nu va exista a 13-a zodie.
" * Ophiucus nu este a 13 - zodie
* Intre semnele zodiacale si constelatii exista o diferenta. Nu sunt una si acelasi lucru
* Nu exista 13 zodii ci doar 12...si nu vor exista mai multe vreodata
* Ophiucus este o constelatie dubla foate mare ca intindere si care intersecteaza ecliptica Terrei doar pe o mica portiune
* Despre Ophiucus se stie din antichitate si nu este ceva nou...acum 2 ani ProTV-ul o descoperise...acum Antena1 parca...la anul oare cine?
* Sistemul astrologic actual are o vechime de mii de ani si are la baza un sistem logic si aflat in stransa legatura cu ciclurile naturale de pe Terra."

calypsso Avatarul lui calypsso

33 mesaje

Nu cred deloc in chestia asta cu schimbatu zodiilor...
In primul rand e nevoie de timp indelungat pentru realizarea profilului noii zodii...
Si apoi..cred ca trebuiesc modificate profilele pentru toate zodiile nu?/:)
Eu sunt scorpion.. si daca ar fi sa ma iau dupa noul horoscop ..ar trebui sa fiu in zodia fecioara.. Mai nimic din descrierea zodiei fecioara nu mi se potriveste... Si asta e un motiv in plus sa NU cred in noul zodiac...
Refuz cu inversunare sa cred ca zodia scopion are acu` doar 6 zile
De la o luna...la 6 zile..fiti seriosi
Astea`s balarii
Ma rog... m`am nascut in zodia scorpion...Si asa o sa raman
Sa schimbe ei ce`ori vrea ...Nici ca`mi pasa

cnmoha86 Avatarul lui cnmoha86

62 mesaje
Oras: brasov

Eu sunt varsator si imi place zodia mea; ma regasesc. Propun o solutie: sa se taie o parte din scorpion si o parte din sagetator ca sa ii faca loc si lui ophiuchus. Restul zodiilor sa ramana la fel.

1 mesaj

Niki mie nu`mi plake k se introduke a 13-a zodie...fie k snt RAC fie k o sa fiu GEMENI zi aja o sa ma inteleg q pr meu..dar nu vreau sa fiu GEMENI vreau tot RAC
_dulcik_ Avatarul lui _dulcik_

4147 mesaje
Oras: constanta

Fosta membra Kudika.ro
cred ca te doare capu` serios acum...Ophiuchus
Fosta membra Kudika.ro
Mie- imi cponvine..DC?pt k eu eram fecioara ascendenta in fecioara ,pana sa se schimbe zodiacul.Akm sunt leu ascendent in fecioara si sincer cred k mi se potriveste mai bine leu dekt fecioara dar orikum am ascendentul
NU MA SEMNEZ :d
iulia_0207 Avatarul lui iulia_0207

18 mesaje
Oras: galati

e o prostie voi muri rac asa cum am trait atatia ani,nu cred in zodia gemenilor...asa ca nu mi se potriveste.

4147 mesaje

eu voi ramane gemenii pe viatza...
Diavolyta_ Avatarul lui Diavolyta_

7696 mesaje
Oras: iasi

eu tot berbec raman...
cum sa ma schimb in pesti daca nush` sa inot???
Sweet Little Devil

4147 mesaje

eu nu as vrea sa fiu taur...
Cassanndra Avatarul lui Cassanndra

3 mesaje

frate asta e o porkrie:))..yo n m skimb dn scorpion nci pt bani:d,m kracterizeaza in totalitate zodia:P
Diavolyta_ Avatarul lui Diavolyta_

7696 mesaje
Oras: iasi

eiii k k t
nu se schimba nici o zodie
raman asa cum sunt
Sweet Little Devil

4147 mesaje

sincer chiar daca ar fi sa se schimbe eu oricum gemeni as ramane ... din taur nu mi se potriveste nimic
toxxique Avatarul lui toxxique

10 mesaje
Oras: galati

mmm...eu sunt (d)rac,dar nu ma regasesc in zodia mea. Cand aveam varsta de 13-14 ani,da,mi se potrivea(schimbari bruste de stare, depresii etc etc,dar ce adolescent nu a trecut prin asa ceva?),dar acum ma regasesc foarte mult in "noua" mea zodie,adica gemeni Ma rog, chiar nu cred ca are vreo relevanta.
We bury our sins, we wash them clean. Dream as if you'll live forever, love as if you'll die today. Mai mult ca viata imi iubesc libertatea...
kudika003859 Avatarul lui kudika003859

1 mesaj

Nu eu nu vreau sa fiu balanta vreau sa raman scorpion mie mi se potriveste aceasta zodie,si de unde naiba mai e si zodia asta ciudata asa nu putem face nimic sa o eliminam.

amr2009 Avatarul lui amr2009

747 mesaje

De la: taty3, la data 2009-02-04 09:40:39Nu va mai stresati atata.Nu exista si nici nu va exista a 13-a zodie.
" * Ophiucus nu este a 13 - zodie
* Intre semnele zodiacale si constelatii exista o diferenta. Nu sunt una si acelasi lucru
* Nu exista 13 zodii ci doar 12...si nu vor exista mai multe vreodata
* Ophiucus este o constelatie dubla foate mare ca intindere si care intersecteaza ecliptica Terrei doar pe o mica portiune
* Despre Ophiucus se stie din antichitate si nu este ceva nou...acum 2 ani ProTV-ul o descoperise...acum Antena1 parca...la anul oare cine?
* Sistemul astrologic actual are o vechime de mii de ani si are la baza un sistem logic si aflat in stransa legatura cu ciclurile naturale de pe Terra."

La anu ...OTV-ul...
Edward's fan team

1 mesaj

mie una imi e indiferent daca se schimba sau nu. eu sunt o tauroaica convinsa
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina: