Setari Cookie-uri

tot despre infidelitate...

As avea si eu nevoie de o parere de la voi, ca si femei mai experimentate ca si mine...eu am 20 de ani...am o relatie stabila si chiar ma inteleg foarte bine cu prietenul meu, avem planuri mari pentru viitor. Dar de ceva timp a aparut el, un coleg (eu sunt studenta) care ma face sa ma simt foarte ciudat in preajma lui...simt fata de el o atractie foarte puternica si nu inteleg de ce fiindca nici nu e asa dragut, sau frumos, sau cu bani, sau alte din astea...cea ce il deosebeste doar de ceilalti e faptul ca el e din republica moldova si pare un tip misterios. Sunt sigura ca NU l-as lasa pe prietenul meu pentru el, dar ma simt in mod ciudat din ce in ce mai atrasa de el si nu stiu cum sa scap de asta. Uneori ma gandesc ca poate dupa ce l-as saruta odata m-as mai linsti si nu m-as mai gandi la el...dar niciodata nu am avut ocazia asta...voi ce ziceti?e normal sa simt asa ceva? Eu ma simt cam dezorientata si as aprecia ajutorul vostru
anicutamariuta
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:31
"dupa ce l-as saruta odata m-as mai linsti "
Crezi? Si daca o sa-ti placa, n-o sa mai vrei inca unul si inca unul...samd?
miss_darine
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:35
usurel..usurel ca sparii baietu! vezi sa nu ii bagi limba pana in stomac!
one_size
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:36
De la: one_size, la data 2009-11-23 20:36:30usurel..usurel ca sparii baietu! vezi sa nu ii bagi limba pana in stomac!

las'ca asa scapa fata de dezorientare isi ia azimut limbuta d-lui si gata
miss_darine
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:41
vai!!! ce ai putut sa scrii: "nu inteleg de ce fiindca nici nu e asa dragut, sau frumos, sau cu bani, sau alte din astea" inteleg ca esti o persoana superficiala

doar ce am citit un topic asemanator, diferenta fiind ca respectiva vroia sa faca sex cu EL, nu doar sa il sarute... doar asa... sa vada ce simte

daca il saruti pe baiatul asta fara bani si nu tocmai dragut - iti place, mai vrei si te indragostesti de el?
relatia cu actualul iubit se va termina sau vei ramane cu amandoi - tu alegi

cred ca esti in cautare de aventura... vrei sa experimentezi
adina_black
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:45
Sincer eu nu ma consider superficiala, dar prin acea enumeratie, daca pot s aii zic asa, voiam sa sugerez faptul ca nu inteleg de ce ma simt atat de atrasa de el...
anicutamariuta
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:48
tocmai... alea sunt lucrurile care te atrag pe tine la un baiat

oricum ar fi: eu zic sa nu mergi mai departe cu acest coleg...
daca zici ca tii la iubitul tau si ca nu te vei desparti de el prea curand, avand planuri de viitor, NU face asta

mai zicea cineva pe aici: poti sa inseli cu fapta, cu gandul sau cu ochiul lasa doar atat: cu gandul
adina_black
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:55
De la: kudika085605, la data 2009-11-23 20:31:37As avea si eu nevoie de o parere de la voi, ca si femei mai experimentate ca si mine...eu am 20 de ani...am o relatie stabila si chiar ma inteleg foarte bine cu prietenul meu, avem planuri mari pentru viitor. Dar de ceva timp a aparut el, un coleg (eu sunt studenta) care ma face sa ma simt foarte ciudat in preajma lui...simt fata de el o atractie foarte puternica si nu inteleg de ce fiindca nici nu e asa dragut, sau frumos, sau cu bani, sau alte din astea...cea ce il deosebeste doar de ceilalti e faptul ca el e din republica moldova si pare un tip misterios. Sunt sigura ca NU l-as lasa pe prietenul meu pentru el, dar ma simt in mod ciudat din ce in ce mai atrasa de el si nu stiu cum sa scap de asta. Uneori ma gandesc ca poate dupa ce l-as saruta odata m-as mai linsti si nu m-as mai gandi la el...dar niciodata nu am avut ocazia asta...voi ce ziceti?e normal sa simt asa ceva? Eu ma simt cam dezorientata si as aprecia ajutorul vostru


Atractia fata de tipul asta este un semn ca nu iti iubesti prietenul asa cum crezi si probabil iti mai doresti si altceva,sau poate e doar lipsa de experienta si dorinta de nou.Cred ca ar trebui sa te analizezi foarte bine si sa-ti dai seama ce vrei!
annk48
Postat pe 28 Noiembrie 2009 16:17
De la: adina_black, la data 2009-11-23 20:45:06vai!!! ce ai putut sa scrii: "nu inteleg de ce fiindca nici nu e asa dragut, sau frumos, sau cu bani, sau alte din astea" inteleg ca esti o persoana superficiala

doar ce am citit un topic asemanator, diferenta fiind ca respectiva vroia sa faca sex cu EL, nu doar sa il sarute... doar asa... sa vada ce simte

daca il saruti pe baiatul asta fara bani si nu tocmai dragut - iti place, mai vrei si te indragostesti de el?
relatia cu actualul iubit se va termina sau vei ramane cu amandoi - tu alegi

cred ca esti in cautare de aventura... vrei sa experimentezi



Ce bin e ai zis-o Adina. Chiar e superificiala. Tu crezi ca daca ar avea bani, te ai simti atrasa? Adika...cu ce anume te-ar atrage banii lui? Asta e conceptia vremurilor de azi ce-i drept. Si daca ar fi fost in baiat la locul lui, manierat, un gentleman si sarac..nu te-ai fi uitat la el? Sau crezi ca banii ofera si omenie? Asculta bine la ceea ce-ti zic eu aici: Banii dezumanizeaza..asa ca, baga-ti mintile in cap....
love_strike
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:25
offf.... cel mai bine ar fi sa u te implici in relatia cu colegul....nu o sa se sfarsesca bine toata povestea...si crede-ma NU SE MERITA!..Dar, bineinteles, ca tu nu vei face asa....atractia si tentati sunt prea mari, varsta prea mica.....dar poate daca vei citi aste randuri peste vreun an jumate iti vei aduce aminte de ele. cred ca una din cele mai mari dezamagiri, si mai greu de suportat e atunci cand ne dezamagim noi pe noi...si asa vei face si tu!..oricum...... NU TE CASATORI...!...Si adca vrei sa inseli, desi u recomand, fa-o inainte de a intra intr-o casatorie!
breakingreality
Postat pe 4 Decembrie 2009 00:22
Ai o relatie frumoasa,e ok totul.De ce vrei sa strici totul?Daca il lasi pe prietenul tau pentru acel baiat,e urat.Asa o sa faci cu toti?Vezi unul dragut,misterios si te gandesti sa-l saruti.E absurd.
annna_larysssa
Postat pe 6 Decembrie 2009 15:40
Nu se merita!absolut deloc sa fii infidel,atata timp cat ai o relatie frumoasa.e foarte greu sa mergi in paralel,parerea mea.poti pierde tot ce ai cladit cu actualul prieten.Se merita?Aminteste-ti cand nu aveai o relatie stabila.Ce mult ti-o doreai!rezista acestor tentatii,vor fi foarte multe de-a lungul timpului.
kudika011084
Postat pe 8 Decembrie 2009 13:17
fa si tu ca respectiva ----- http://canteculsipovestealui.blogspot.com
Masarion
Postat pe 10 Decembrie 2009 18:51
De la: Masarion, la data 2009-12-10 18:51:07fa si tu ca respectiva ----- http://canteculsipovestealui.blogspot.com
out with you
yumy
Postat pe 10 Decembrie 2009 18:52
Fiecare care iti da sfaturi gospodaresti pe aici vorbeste din punctul lui/ei de vedere. Mai exact nu are nici o legatura cu tine, cu adevarata ta natura, cu adevarata ta nevoie.

Atractia fata de altii e un lucru natural si are dinamica lui iar constragerea propriei noastre alegeri, atata vreme ca nu ne apasa, este un privilegiu. Cand insa incepi sa ai indoieli si simti si alte lucruri primul lucru pe care ar trebui sa il faci e putina introspectia in propriul tau miez.
Asculta doar vocea ta interioara si nu fa exercitii de vinovatie. Bafta
Tristan
Postat pe 11 Decembrie 2009 17:10
daca totusi te simti cumva atrasa de acest coleg misterios, dar fara bani... inseamna ca relatia ta cu actualul cam scirtie. Altfel nu ai simti decit colegialitate si amicitie nevinovata in cel mai bun caz, dar nicidecum dorinta de a-l saruta !Ana;lizeaza totusi daca si maia les cit il mai iubesti pe actualul si daca raspunsul nu e 100%, atunci pupa-te cu junele moldav si cine stie poate traiti fericiti pina la adinci batrineti !
Aproape_eu
Postat pe 12 Decembrie 2009 16:41
..ai 20 de .... viitorul e azi, acum ,aici..viata e prea scurta si merita traita din plin..eu zic sa combini ratiunea si sentimentele si vezi ce rezultat ai...daca e o greseala sau nu macar nu ai pe cine acuza...toti avem momente de slabiciune...totusi pune in balanta ce ai putea sa castigi si ce ai putea pierde si vezi daca se merita .(.nu e vb de situatia materiala) .... in viata totul depinde de noi..e destul sa vrem cu adevarat ..mult noroc ..
angelmey
Postat pe 14 Decembrie 2009 17:41
cred ca ar trebui sa uiti de acel baiat,si sa te uiti in jur: u ai o relatie si presupun ca il iubesti pe prietenul tau...poate ca ceea ce ti se intampla este o chestie de moment prin care poate trecem majoritatea...asa ca ai grija de ce ai langa tine
steffy91
Postat pe 19 Decembrie 2009 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Yahoo Messenger 8 De la: yumy 8 Iulie 2011 12:14
prietena mea povesteste altor barbati pe net de relatia ei cu mine 76 De la: geo_refinantat 13 Iunie 2011 12:47
intrebare intrebatoare .. 138 De la: ilumax_76 9 August 2011 19:50
AM NEVOIE DE AJUTOR 120 De la: vitamina_c 29 Noiembrie 2010 14:55
AMOR 13 De la: kudika318477 24 Septembrie 2010 21:57