Setari Cookie-uri

Vreau un sfat...va rog mult.

Buna tuturor.Simt nevoia sa ma descarc fata de cineva si prefer cuiva strain(pe care nu cunosc) decat cuiva apropiat...Sunt cu prietenul meu de aproape 6 ani dar e o relatie la distanta ne vedem de 2-3 ori pe saptamana, este un baiat bun si ne intelegem bine comunicam bine dar de la un timp ma simteam tot singura pentru ca eu doar cu el ieseam afara si in rest munca si acasa.La un momendat am cunoscut un baiat cu care ma intelegeam super bine si vorbeam cu orele...la un momendat am inceput sa ne intalnim ca si prieteni la inceput mergeam si ne plimbam cu rolele la film...etc...eu stiam ca el ma place pt ca atunci cand l-am cunoscut el mi-a zis asta iar eu a 2a zi i-am zis prietenului meu si s-au certat deci nu aveam nici o intentie cu el....numai ca dupa un timp am inceput sa vorbim si dupa cum am zis cu orele dupa sa iesim ca prietenii si a durat asa cam aproximativ 3 luni de fiecare data cand ne intalneam mergeam sa vizitam ceva mereu era ceva nou de facut...dar lui ii placea de mine si uneori facea gesturi dar cu anumite retineri. Si am zis ca mai bine nu ne mai vedem si am cazut de comun acord dar urma sa mergem sa vizitam ceva si am zis ca va fi ultimul lucru facut impreuna iar dupa vom pune punct si toata ziua am ras ne-am plimbat a fost o zi minunata chiar ne-am luat ceva artizanal de amintire unul pt celalat ..a fost totul ok dupa care seara chiar inainte sa plecam acasa ne-am oprit sa mancam si....m-a sarutat...mie imi place mult de el chiar coincidem in multe chesti e un baiat super nu am nimic sa-i reprosez doar ca eu am prieten si...astfel de lucruri nu sunt normale...:(m-am lasat in momentul ala dusa de val pt ca si mie imi placea de el dar eu nu am zis si nu facusem niciodata nici un semn nu ii aratam...El dupa a mai insistat...stia ca nu o sa-i iese nimic cu mine decat ca na...ne-am sarutat dar insista sa ne vedem si uneori cand ma simteam singura mai ieseam...alteori ii simteam eu lipsa...dar constienta mereu ca asta trebuie sa se sfarseasca ...si am vorbit sa ne intalnim sa clarificam totul numai ca atunci a inceput sa imi zica tot ce simte pentru mine...ca simte ceva puternic pt mine si nu doar pt ca imi simte lipsa ci pt ca simte ca conecteaza mult cu mine...etc si se vede ca mereu ma mangaia ma saruta incet...imi povestea chestii intime (complexe) imi povestea ca a trecut prin greu si cum a facut fata...imi dadea mereu sfaturi...uneori ii simteam si eu lipsa pt toate astea...dar eu am o relatie de atatia ani...e adevarat ca acum in ultimul timp de cand il cunosc pe el a diminuat sentimentul de iubire dar refuz parca sa ma indepartez de prietenul meu si in acelasi timp si celalat nu vreau sa-l pierd...si desi stiu ca nu e bine vreau sa pun punct dar ma simt rau...rau pt ce i-am facut prietenului...rau pt ca si celuilat cand o sa-i zic..."imi aleg prietenul" se va simti rau...nu stiu cum sa fac si ce sa fac ca toti sa fim bine:(Ma simt pierduta...ma simt ciudat...am nevoie de sfaturile voastre...Va multumesc
kudika_19413
Postat pe 26 Octombrie 2012 23:30
De la: kudika_19413, la data 2012-10-26 23:30:34Buna tuturor.Simt nevoia sa ma descarc fata de cineva si prefer cuiva strain(pe care nu cunosc) decat cuiva apropiat...Sunt cu prietenul meu de aproape 6 ani dar e o relatie la distanta ne vedem de 2-3 ori pe saptamana, este un baiat bun si ne intelegem bine comunicam bine dar de la un timp ma simteam tot singura pentru ca eu doar cu el ieseam afara si in rest munca si acasa.La un momendat am cunoscut un baiat cu care ma intelegeam super bine si vorbeam cu orele...la un momendat am inceput sa ne intalnim ca si prieteni la inceput mergeam si ne plimbam cu rolele la film...etc...eu stiam ca el ma place pt ca atunci cand l-am cunoscut el mi-a zis asta iar eu a 2a zi i-am zis prietenului meu si s-au certat deci nu aveam nici o intentie cu el....numai ca dupa un timp am inceput sa vorbim si dupa cum am zis cu orele dupa sa iesim ca prietenii si a durat asa cam aproximativ 3 luni de fiecare data cand ne intalneam mergeam sa vizitam ceva mereu era ceva nou de facut...dar lui ii placea de mine si uneori facea gesturi dar cu anumite retineri. Si am zis ca mai bine nu ne mai vedem si am cazut de comun acord dar urma sa mergem sa vizitam ceva si am zis ca va fi ultimul lucru facut impreuna iar dupa vom pune punct si toata ziua am ras ne-am plimbat a fost o zi minunata chiar ne-am luat ceva artizanal de amintire unul pt celalat ..a fost totul ok dupa care seara chiar inainte sa plecam acasa ne-am oprit sa mancam si....m-a sarutat...mie imi place mult de el chiar coincidem in multe chesti e un baiat super nu am nimic sa-i reprosez doar ca eu am prieten si...astfel de lucruri nu sunt normale...:(m-am lasat in momentul ala dusa de val pt ca si mie imi placea de el dar eu nu am zis si nu facusem niciodata nici un semn nu ii aratam...El dupa a mai insistat...stia ca nu o sa-i iese nimic cu mine decat ca na...ne-am sarutat dar insista sa ne vedem si uneori cand ma simteam singura mai ieseam...alteori ii simteam eu lipsa...dar constienta mereu ca asta trebuie sa se sfarseasca ...si am vorbit sa ne intalnim sa clarificam totul numai ca atunci a inceput sa imi zica tot ce simte pentru mine...ca simte ceva puternic pt mine si nu doar pt ca imi simte lipsa ci pt ca simte ca conecteaza mult cu mine...etc si se vede ca mereu ma mangaia ma saruta incet...imi povestea chestii intime (complexe) imi povestea ca a trecut prin greu si cum a facut fata...imi dadea mereu sfaturi...uneori ii simteam si eu lipsa pt toate astea...dar eu am o relatie de atatia ani...e adevarat ca acum in ultimul timp de cand il cunosc pe el a diminuat sentimentul de iubire dar refuz parca sa ma indepartez de prietenul meu si in acelasi timp si celalat nu vreau sa-l pierd...si desi stiu ca nu e bine vreau sa pun punct dar ma simt rau...rau pt ce i-am facut prietenului...rau pt ca si celuilat cand o sa-i zic..."imi aleg prietenul" se va simti rau...nu stiu cum sa fac si ce sa fac ca toti sa fim bine:(Ma simt pierduta...ma simt ciudat...am nevoie de sfaturile voastre...Va multumesc


Draga mea, vrei sa pari "sfanta" dar nu esti.
Vrei sa ne faci sa credem ca esti nevinovata? Ei, uite ca nu ai cum, caci chiar esti vinovata. Ce rost are sa ne convingi pe noi ca nu ai avut intentii cu acel baiat cu care obisnuiai sa iesi? Mai degraba ai relatie cu ala decat cu "pretenul tau de atatia ani".
Iti doresti atat de mult sa convingi ca nu ai vrut nimic cu ala, ca si tu ai inceput sa crezi in asta.
Daca nu il mai iubesti pe acela pe care il consideri tu "prieten", spune-i si nu-ti bate joc de el si vezi-ti de viata ta.
Ghicicummacheama
Postat pe 26 Octombrie 2012 23:45
D-ra se pare ca a dat bir cu fugitii. In caz ca va mai intra pe-acilea, exista o vorba din batrani: cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul. Baiatul acela e foarte conectat intr-adevar mai ales cand te pupa si te viseaza goala. Ca sa-ti treaca, o sa-ti zic una: ce fel de om umbla dupa iubita altuia? Ti se pare o fapta ok? Mie nu prea... Vrea doar sa te bage in pat si de-asta iti freaca ridichea cu povesti.
Micaell
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:27
De la: Micaell, la data 2012-10-28 15:27:43D-ra se pare ca a dat bir cu fugitii. In caz ca va mai intra pe-acilea, exista o vorba din batrani: cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul. Baiatul acela e foarte conectat intr-adevar mai ales cand te pupa si te viseaza goala. Ca sa-ti treaca, o sa-ti zic una: ce fel de om umbla dupa iubita altuia? Ti se pare o fapta ok? Mie nu prea... Vrea doar sa te bage in pat si de-asta iti freaca ridichea cu povesti.



Ghicicummacheama
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:33
De la: kudika_14322, la data 2012-10-28 15:33:05
De la: Micaell, la data 2012-10-28 15:27:43D-ra se pare ca a dat bir cu fugitii. In caz ca va mai intra pe-acilea, exista o vorba din batrani: cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul. Baiatul acela e foarte conectat intr-adevar mai ales cand te pupa si te viseaza goala. Ca sa-ti treaca, o sa-ti zic una: ce fel de om umbla dupa iubita altuia? Ti se pare o fapta ok? Mie nu prea... Vrea doar sa te bage in pat si de-asta iti freaca ridichea cu povesti.






"Offtopic",inainte de a se da un verdict clar!!! Buna ziua,Ami!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:37
De la: kudika_15804, la data 2012-10-28 15:37:06
De la: kudika_14322, la data 2012-10-28 15:33:05
De la: Micaell, la data 2012-10-28 15:27:43D-ra se pare ca a dat bir cu fugitii. In caz ca va mai intra pe-acilea, exista o vorba din batrani: cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul. Baiatul acela e foarte conectat intr-adevar mai ales cand te pupa si te viseaza goala. Ca sa-ti treaca, o sa-ti zic una: ce fel de om umbla dupa iubita altuia? Ti se pare o fapta ok? Mie nu prea... Vrea doar sa te bage in pat si de-asta iti freaca ridichea cu povesti.






"Offtopic",inainte de a se da un verdict clar!!! Buna ziua,Ami!!!

Buna ziua Curcubeu!
Iti doresc o duminica linistita si multa caldura in suflet.
Ghicicummacheama
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:41
De la: kudika_19413, la data 2012-10-26 23:30:34Buna tuturor.Simt nevoia sa ma descarc fata de cineva si prefer cuiva strain(pe care nu cunosc) decat cuiva apropiat...Sunt cu prietenul meu de aproape 6 ani dar e o relatie la distanta ne vedem de 2-3 ori pe saptamana, este un baiat bun si ne intelegem bine comunicam bine dar de la un timp ma simteam tot singura pentru ca eu doar cu el ieseam afara si in rest munca si acasa.La un momendat am cunoscut un baiat cu care ma intelegeam super bine si vorbeam cu orele...la un momendat am inceput sa ne intalnim ca si prieteni la inceput mergeam si ne plimbam cu rolele la film...etc...eu stiam ca el ma place pt ca atunci cand l-am cunoscut el mi-a zis asta iar eu a 2a zi i-am zis prietenului meu si s-au certat deci nu aveam nici o intentie cu el....numai ca dupa un timp am inceput sa vorbim si dupa cum am zis cu orele dupa sa iesim ca prietenii si a durat asa cam aproximativ 3 luni de fiecare data cand ne intalneam mergeam sa vizitam ceva mereu era ceva nou de facut...dar lui ii placea de mine si uneori facea gesturi dar cu anumite retineri. Si am zis ca mai bine nu ne mai vedem si am cazut de comun acord dar urma sa mergem sa vizitam ceva si am zis ca va fi ultimul lucru facut impreuna iar dupa vom pune punct si toata ziua am ras ne-am plimbat a fost o zi minunata chiar ne-am luat ceva artizanal de amintire unul pt celalat ..a fost totul ok dupa care seara chiar inainte sa plecam acasa ne-am oprit sa mancam si....m-a sarutat...mie imi place mult de el chiar coincidem in multe chesti e un baiat super nu am nimic sa-i reprosez doar ca eu am prieten si...astfel de lucruri nu sunt normale...:(m-am lasat in momentul ala dusa de val pt ca si mie imi placea de el dar eu nu am zis si nu facusem niciodata nici un semn nu ii aratam...El dupa a mai insistat...stia ca nu o sa-i iese nimic cu mine decat ca na...ne-am sarutat dar insista sa ne vedem si uneori cand ma simteam singura mai ieseam...alteori ii simteam eu lipsa...dar constienta mereu ca asta trebuie sa se sfarseasca ...si am vorbit sa ne intalnim sa clarificam totul numai ca atunci a inceput sa imi zica tot ce simte pentru mine...ca simte ceva puternic pt mine si nu doar pt ca imi simte lipsa ci pt ca simte ca conecteaza mult cu mine...etc si se vede ca mereu ma mangaia ma saruta incet...imi povestea chestii intime (complexe) imi povestea ca a trecut prin greu si cum a facut fata...imi dadea mereu sfaturi...uneori ii simteam si eu lipsa pt toate astea...dar eu am o relatie de atatia ani...e adevarat ca acum in ultimul timp de cand il cunosc pe el a diminuat sentimentul de iubire dar refuz parca sa ma indepartez de prietenul meu si in acelasi timp si celalat nu vreau sa-l pierd...si desi stiu ca nu e bine vreau sa pun punct dar ma simt rau...rau pt ce i-am facut prietenului...rau pt ca si celuilat cand o sa-i zic..."imi aleg prietenul" se va simti rau...nu stiu cum sa fac si ce sa fac ca toti sa fim bine:(Ma simt pierduta...ma simt ciudat...am nevoie de sfaturile voastre...Va multumesc


Inima ta ce spune, pe care din cei doi l-ar alege?

Doar in sufletul tau se afla raspunsul la intrebarea ce e de facut in situatia in care te afli, insa un singur lucru mai vreau sa-ti spun: din moment ce te-ai simtit atat de atrasa de cel de-al doilea baiat, e foarte posibil ca relatia ta oficiala sa scartaie. Poate simti ca iubitul oficial nu-ti mai ofera suficienta atentie, afectiune, poate nu mai comunica suficient cu tine, incearca sa iei totusi ceea ce ti s-a intamplat cu amicul tau, ca pe-o sansa de-a indrepta lucrurile in relatia oficiala, daca simti ca asta iti doresti.

kudika_10817
Postat pe 29 Octombrie 2012 11:51
Niciodata o relatie la distanta nu va merge. Vad ca multe persoane s-au legat de aspectul ca nu e sfanta si ca e vinovata. De unde stie ea ca prietenul ei nu e cu alta ? Si, sincer ai stat cam mult 6 ani. Asta nu e prietenie, nici nu il poti cunoaste ca lumea. Parerea mea, nu lasa sa treaca cei mai frumosi ani ai tai pe langa tine, fiindu-i fidela unui care nu este langa tine. Ai chef sa iesi la o plimbare, ce faci:ii spune la telefon celui la distanta daca poate sa vina ? Stiu ce spun.Cand m-am casatorit eu stateam separat de sotul meu, el intr-o localitate, el in alta din cauza serviciului. O persoana mai in varsta care lucra cu mine mi-a spus:daca vrei sa ai casnicie du-te langa sotul tau. Si asa am facut. Cand venea in vizita parca era un strain pentru mine, nu sotul meu si venea la fiecare sfarsit de saptamana. Nici nu apuca bine sa stea, ca trebuia sa plece. Asa ca alegerea e a ta, ia-ti un prieten care e langa tine. Cand simti nevoia de iubire, plimbare, vine imediat fiindca e aproape de tine.
quantex
Postat pe 13 Martie 2013 14:36
nu da vrabia din mana pentru cea de pe gard, parerea mea...
kudika_32624
Postat pe 29 Martie 2013 02:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac?!!! 25 De la: Elena_Irina_1 5 Mai 2012 13:25
AM FOST TRADAT DE PERSOANA IN CARE AM AVUT INCREDERE 21 De la: Adelyna84 15 Aprilie 2011 17:12
cealalta femeie 22 De la: r_girl 7 Mai 2009 14:06
iubiri pe net 43 De la: unicorn 11 Aprilie 2009 03:38
Cum mi-as mai putea salva casnicia? 23 De la: kudika_1038549 10 Septembrie 2019 03:52