Setari Cookie-uri

Base loveste un copil - de neiertat

De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-12-02 23:03:38
De la: marco918, la data 2009-12-02 22:57:48
... ok ... ok ... iti cauti ''drepturile'' pe care nu ti le respecta nimeni prin diverse legi ... problema este ca in locul celor ''plini de scirba'' vor veni cei adusi cu 100 de lei, ulei si faina, cu cuptoare cu microunde, cu seturi de rujuri ... si dupa alegeri vei trai 5 ani in tara pe care acestia ti-au creionat evenimentele ... cei care, au chiar si scirba, dar mai ales coloana vertebrala se duc la vot ...



cum am presupus .....
coloana mea vertebrala sta bine multumesc , si argumentele ti le-am dat cu varf si indesat, dar din cauza inocularii si a doctrinei de partid nu vezi dincolo de lungul nasului, prefer sa fiu eu "nevertebrata" si sa nu ma duc la vot decat sa iau parte cu buna stiinta la alti 5 ani "c a c a c i o s i" in romania. oricum or sa vina ... si or sa fie crunti , mai rau ca in 90, prefer insa sa nu am nimic a-mi reprosa cum ar fi eva de genul ...ce fraiera am fost ca am votat cu ala si nu cu celalat... asa voi putea spune.... stiam ca asta o sa vina, macar nu l-am votat pe idiotul asta..... pt mine alternativa este foarte simpla...... pt tine insa, daca nu iese base iti pierzi pitutza de la gura puradeilor..... naspa faza.






... stii ceva ??? ... ma doare drept in virful fundului cine iese ... eu votez din strainatate ... dar cind vad milogi care se vaita dar refuza sa gindeasca atunci parca isi merita soarta ...

... si poate ai si un SCOP BINE DEFINIT ... se stie ca la multe alegeri rezultatele au fost manipulate prin inducerea SCIRBEI ... adica cei care mai putea sa gindeasca putin, dar oboseau repede erau ''scirbiti'' ... in schimb se duceau cei care trebuiau sa se duca ...

... asa ca asteapta mataluta singurica SA GINDEASCA ALTII PENTRU TINE ... tu esti ''scirbita'' ... de ce sa pierzi 5-6 zile la fiecare 4-5 ani ca sa faci un refresh la ceea ce ai uitat ... e greu si pierzi timp ... basca trebuie sa fii obiectiv, ceea ce in comunism nu se aplica ... in fine ... ramii cu scirba in continuare ...
marco918
Postat pe 2 Decembrie 2009 23:31
De la: marco918, la data 2009-12-02 23:24:31
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-12-02 22:58:17
...
beeeei tarane am si eu plasma sau lecedeu... dar ma uit mabii la desene animate ca mi se par mai educative decat scandalurile de 2 lei din campania prezidentiala.
/>






... mii de scuze, mi-a scapat perla unei ''doamne scirbite'' ca d-voastra !!! ... ... fara indoiala ca sint educative !!! ... ep vremea raposatului aveati 2 ore cu propaganda si stiri si alea erau alb negru ... astazi in REALITATEA care va scirbeste, aveti plasma sau lecedeu (???) si va uitati la DESENE ANIMATE ... no comment ...

marco918
Postat pe 2 Decembrie 2009 23:45
De la: marco918, la data 2009-12-02 23:24:31
... hai sa nu pierd timpul cu o prafuita de pe vremea lui raposatu ... televiziunile mogulilor se discrediteaza groaznic in aceste zile ... jurnalistii de acolo arunca la gunoi o reputatie pe care si-au cladit-o in ani de zile pentru un bonus la salariu ...
... inteleg ce vrei sa spui in mentalitatea celor corora comunismul le-a sters orice identitate ... identitatea era burtica, compromisul, demagogia si gregarismul ... atunci erai platit si daca nu faceai nimic ... nu cu mare lucru, dar nu mureai de foame ... si aveai si pe cine injura intotdeauna ... acum ai vrea acelasi lucru ... sa nu iti deranjeze nimeni ''scirba profunda'' pe care o afisezi ca o ultima invatatura COMUNISTA ... preferi ORICE compromis, indiferent de rezultate, dar sa ti se spuna ce vrei sa auzi ... preferi sa cotcodacesti si sa critice la sfirsit ... ca sa spui ca ai ''principii'' ... PENIBIL ...
... in alta ordine de ideii ... obisnuieste-te SA ITI FOLOSESTI CREIERUL ... si nu mai copia PROSTESTE de pe internet ... definita cuvintuli baleait pe care ai pus-o este din TEHNICA, electronica ... cu putina flexibilitate mentala (pe care evident ca nu o posezi) ai fi inteles ce vroiam sa spun ... ma intreb ce se poate discuta cu tine ??? ... ca la orice discutie care iti depaseste capacitatea de a face legaturi revii la ce stii mai bine ... porcaiala simpla si pe linga subiect ...



spuse domnul marco cel care se contrazice....
securistii pe unde puii mei umbla zilele astea ca ma plictiseste al dracului de tare tampitelul asta ce suna a activist de partid mai rau decat godacii lui nea ceasca....

scumpete..... musiu marco, psihologia inversa incearca sa o intelegi mai intai abia apoi permiteti sa o folosesti, evident cand iti si nimereste.... pana acum, cine are rabdare sa-ti citeasca posturile, (eu una ma lipsesc pt ca sunt groaznic de anoste si deja devin agasant de reptitive) si cine are creier in loc de gelatina (precu domnia ta) va analiza desigur diferenta discursului meu si inconscventa discursului tau.
cei care isi folosesc creierul, au argumente valide, ti le arunca in fata si nu esti in stare sa aduci contraargumente ci repeti papagaliceste ceea ce auzi la televizor , si ceea ce citesti in presa numai si numai despre preaiubitul base, ceea ce nu inseamna ca iti folosesti creierul , ci doar o mica parte din el.... una infim de mica, cealalta parte ramasa fiind evident utilizata in a memora uluitoarele tactici de repetitie cu care mama natura a tinut sa te inzestreze.

daca citeai cu atentie ce anume am scris ai fi vazut ca ma calca pe nervi cei care folosesc cuvinte pe care nu le inteleg, dar tin cu tot dinadinsul sa epateze, ma enerveaza limbajul populist folosit de alesii nostrii si ma mai calca pe nervi faptul ca desi posezi o uluitoare baza de date (vezi faptul ca esti conectat la internet) te limitezi la a te uita la televizor, fara sa asculti obiectiv parerile altora si fara sa fi in stare sa analizezi cu propriul creier informatiile furnizate.

de asemenea lucrez in domeniul tehnic( a se citi electronic) si simplul fapt ca folosesti verbul "a baleia" pt a exprima de fapt "a muta canalele" ma irita la culme pt ca imi dau seama ca esti pur si simplu incult dar vrei sa pari un mare cunoscator de cuvinte.oricata flexibilitate mintala as poseda , n-as folosi in vecii vecilor verbul a baleia pt a exprima mutarea canalelor, mi se pare jignitor insasi faptul ca poti crede asta despre mine, din nefericire , limba romana incerc din rasputeri sa o respect asa cum se cuvine, ceea ce nu se poate spune despre uluitoarea dumneavosta persoana.

in cazul in care nu posezi 2 personalitati distincte, iti sugerez sa revi la subiectele cu avort pt ca acolo cel putin imi placea sa ma amuz pe seama ta, referitor la subiectul politica , esti praf.... total pe langa subiect si total fara argumente .

ti le-am dat eu, le-ai ocolit, revi la acelasi discurs despre comunism, cum iti dau un oscior despre trecut cum te agati de el ca un vampir de vena unui muritor... pana acum m-ai amuzat cumplit...
are dreptate mare userul "felix the cat". prostia pe centimetru patrat (sau pe pixel ) cand e vorba de kudika depaseste cele mai optimiste statistici...... nici einstein n-ar pute sa o calculeze, cifrele ar fi astronomice.

on topic.... inca astept turul 2, cand in calitate destul de "oficioasa" ,iau parte la alegeri si da.... refuz sa votez.... pt ca nici unul din candidati nu prezinta pentru mine personal calitatile unui adevarat presedinte al romanilor.. argumentele le-am dat in posturile anterioare, nu ma mai obosesc, ....



dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Decembrie 2009 23:54
De la: marco918, la data 2009-12-02 23:45:39
De la: marco918, la data 2009-12-02 23:24:31
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-12-02 22:58:17
...
beeeei tarane am si eu plasma sau lecedeu... dar ma uit mabii la desene animate ca mi se par mai educative decat scandalurile de 2 lei din campania prezidentiala.
/>






... mii de scuze, mi-a scapat perla unei ''doamne scirbite'' ca d-voastra !!! ... ... fara indoiala ca sint educative !!! ... ep vremea raposatului aveati 2 ore cu propaganda si stiri si alea erau alb negru ... astazi in REALITATEA care va scirbeste, aveti plasma sau lecedeu (???) si va uitati la DESENE ANIMATE ... no comment ...




absolut adevarat, kathara are dreptate, evident ironia este apanajul celor inteligenti si tu mai omule nu esti unul dintre cei inteligenti....

maaaare Doamne gradina ta dar prea multi prosti sar gardul.

dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Decembrie 2009 23:58
De la: marco918, la data 2009-12-02 23:31:22
... stii ceva ??? ... ma doare drept in virful fundului cine iese ... eu votez din strainatate ... dar cind vad milogi care se vaita dar refuza sa gindeasca atunci parca isi merita soarta ...

... si poate ai si un SCOP BINE DEFINIT ... se stie ca la multe alegeri rezultatele au fost manipulate prin inducerea SCIRBEI ... adica cei care mai putea sa gindeasca putin, dar oboseau repede erau ''scirbiti'' ... in schimb se duceau cei care trebuiau sa se duca ...

... asa ca asteapta mataluta singurica SA GINDEASCA ALTII PENTRU TINE ... tu esti ''scirbita'' ... de ce sa pierzi 5-6 zile la fiecare 4-5 ani ca sa faci un refresh la ceea ce ai uitat ... e greu si pierzi timp ... basca trebuie sa fii obiectiv, ceea ce in comunism nu se aplica ... in fine ... ramii cu scirba in continuare ...





valeeeeu , deci sa inteleg cum ca uluitoarea dumneavoastra persoana nu este in tara ci pe meleaguri straine????
si are tupeul jegos sa isi exprime pareri politice prin intermediul kudicii??????
nici macar nu locuieste in romania dar el stie cum este????



bai fratie dar te mai suporti atat de tembel???????

stai puiut acolo la cadurica(sau pe plantatie la capsunele) ca stai bine lasa-ma sa-mi vad eu de romania zilelor mel si sa hotarasc eu pt locul in care traiesc... tu vezi cum faci sa iti fie tie caldut acolo unde esti
apropo..... e buna zicala aia cu cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Decembrie 2009 00:04
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-12-02 23:54:06
De la: marco918, la data 2009-12-02 23:24:31
... hai sa nu pierd timpul cu o prafuita de pe vremea lui raposatu ... televiziunile mogulilor se discrediteaza groaznic in aceste zile ... jurnalistii de acolo arunca la gunoi o reputatie pe care si-au cladit-o in ani de zile pentru un bonus la salariu ...
... inteleg ce vrei sa spui in mentalitatea celor corora comunismul le-a sters orice identitate ... identitatea era burtica, compromisul, demagogia si gregarismul ... atunci erai platit si daca nu faceai nimic ... nu cu mare lucru, dar nu mureai de foame ... si aveai si pe cine injura intotdeauna ... acum ai vrea acelasi lucru ... sa nu iti deranjeze nimeni ''scirba profunda'' pe care o afisezi ca o ultima invatatura COMUNISTA ... preferi ORICE compromis, indiferent de rezultate, dar sa ti se spuna ce vrei sa auzi ... preferi sa cotcodacesti si sa critice la sfirsit ... ca sa spui ca ai ''principii'' ... PENIBIL ...
... in alta ordine de ideii ... obisnuieste-te SA ITI FOLOSESTI CREIERUL ... si nu mai copia PROSTESTE de pe internet ... definita cuvintuli baleait pe care ai pus-o este din TEHNICA, electronica ... cu putina flexibilitate mentala (pe care evident ca nu o posezi) ai fi inteles ce vroiam sa spun ... ma intreb ce se poate discuta cu tine ??? ... ca la orice discutie care iti depaseste capacitatea de a face legaturi revii la ce stii mai bine ... porcaiala simpla si pe linga subiect ...



spuse domnul marco cel care se contrazice....
securistii pe unde puii mei umbla zilele astea ca ma plictiseste al dracului de tare tampitelul asta ce suna a activist de partid mai rau decat godacii lui nea ceasca....

scumpete..... musiu marco, psihologia inversa incearca sa o intelegi mai intai abia apoi permiteti sa o folosesti, evident cand iti si nimereste.... pana acum, cine are rabdare sa-ti citeasca posturile, (eu una ma lipsesc pt ca sunt groaznic de anoste si deja devin agasant de reptitive) si cine are creier in loc de gelatina (precu domnia ta) va analiza desigur diferenta discursului meu si inconscventa discursului tau.
cei care isi folosesc creierul, au argumente valide, ti le arunca in fata si nu esti in stare sa aduci contraargumente ci repeti papagaliceste ceea ce auzi la televizor , si ceea ce citesti in presa numai si numai despre preaiubitul base, ceea ce nu inseamna ca iti folosesti creierul , ci doar o mica parte din el.... una infim de mica, cealalta parte ramasa fiind evident utilizata in a memora uluitoarele tactici de repetitie cu care mama natura a tinut sa te inzestreze.

daca citeai cu atentie ce anume am scris ai fi vazut ca ma calca pe nervi cei care folosesc cuvinte pe care nu le inteleg, dar tin cu tot dinadinsul sa epateze, ma enerveaza limbajul populist folosit de alesii nostrii si ma mai calca pe nervi faptul ca desi posezi o uluitoare baza de date (vezi faptul ca esti conectat la internet) te limitezi la a te uita la televizor, fara sa asculti obiectiv parerile altora si fara sa fi in stare sa analizezi cu propriul creier informatiile furnizate.

de asemenea lucrez in domeniul tehnic( a se citi electronic) si simplul fapt ca folosesti verbul "a baleia" pt a exprima de fapt "a muta canalele" ma irita la culme pt ca imi dau seama ca esti pur si simplu incult dar vrei sa pari un mare cunoscator de cuvinte.oricata flexibilitate mintala as poseda , n-as folosi in vecii vecilor verbul a baleia pt a exprima mutarea canalelor, mi se pare jignitor insasi faptul ca poti crede asta despre mine, din nefericire , limba romana incerc din rasputeri sa o respect asa cum se cuvine, ceea ce nu se poate spune despre uluitoarea dumneavosta persoana.

in cazul in care nu posezi 2 personalitati distincte, iti sugerez sa revi la subiectele cu avort pt ca acolo cel putin imi placea sa ma amuz pe seama ta, referitor la subiectul politica , esti praf.... total pe langa subiect si total fara argumente .

ti le-am dat eu, le-ai ocolit, revi la acelasi discurs despre comunism, cum iti dau un oscior despre trecut cum te agati de el ca un vampir de vena unui muritor... pana acum m-ai amuzat cumplit...
are dreptate mare userul "felix the cat". prostia pe centimetru patrat (sau pe pixel ) cand e vorba de kudika depaseste cele mai optimiste statistici...... nici einstein n-ar pute sa o calculeze, cifrele ar fi astronomice.

on topic.... inca astept turul 2, cand in calitate destul de "oficioasa" ,iau parte la alegeri si da.... refuz sa votez.... pt ca nici unul din candidati nu prezinta pentru mine personal calitatile unui adevarat presedinte al romanilor.. argumentele le-am dat in posturile anterioare, nu ma mai obosesc, ....








... aloooo ... DOAMNA ACTIVISTA !!! ... vad ca la porcaieli si la aberatii ''filozofice'' sinteti experta ... probabil ca ai invatat de la desenele animate ? ... sau de pe timpul lui raposatul cind pina si bancurile care circulau erau cu aprobarea securitatii ...

... bineinteles calitatile pe care le cautati la un presedinte se vor gasi la cineva ... dar poate peste vreo 200 de ani ... pina atunci multumiti-va cu ceea ce aveti ... cam asta e realitatea ... o sa ''invatati'' noua istorie ... reloaded ... cum tatuca stalin era un pnl-ist convins ...


marco918
Postat pe 3 Decembrie 2009 00:06
De la: marco918, la data 2009-12-03 00:06:06
... aloooo ... DOAMNA ACTIVISTA !!! ... vad ca la porcaieli si la aberatii ''filozofice'' sinteti experta ... probabil ca ai invatat de la desenele animate ? ... sau de pe timpul lui raposatul cind pina si bancurile care circulau erau cu aprobarea securitatii ...

... bineinteles calitatile pe care le cautati la un presedinte se vor gasi la cineva ... dar poate peste vreo 200 de ani ... pina atunci multumiti-va cu ceea ce aveti ... cam asta e realitatea ... o sa ''invatati'' noua istorie ... reloaded ... cum tatuca stalin era un pnl-ist convins ...




ti-am spus, incearc atunci cand iti si iese treaba cu psihologia.... pana una alta eu mi-am exprimat foarte clar opiniile politice ( de fapt lipsa lor) cel care ridica in slavi un tembel pe post de presedinte esti tu.... sau simti nevoia sa te gratulez cu o definitie a cuvantului activist??????

uite iti fac pe plac.....

ACTIVÍST, -Ã s.m. și f. Membru militant al unui partid sau al unei organizații de masã, care se ocupã cu munca politicã în cadrul organizației


reciteste-ti putintel posturile si apoi comenteaza..... cum ti-am spus, daca ti-ar si functiona... ce perfect ar fi, din nefericire ma simt datoare sa revin cu sugestia de a te invita pe topicurile cu si despre avort,.... pe astea cu politica si teme sociale..... din pacate esti total pe langa subiecte.


dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Decembrie 2009 00:12
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-12-03 00:04:21
De la: marco918, la data 2009-12-02 23:31:22
... stii ceva ??? ... ma doare drept in virful fundului cine iese ... eu votez din strainatate ... dar cind vad milogi care se vaita dar refuza sa gindeasca atunci parca isi merita soarta ...

... si poate ai si un SCOP BINE DEFINIT ... se stie ca la multe alegeri rezultatele au fost manipulate prin inducerea SCIRBEI ... adica cei care mai putea sa gindeasca putin, dar oboseau repede erau ''scirbiti'' ... in schimb se duceau cei care trebuiau sa se duca ...

... asa ca asteapta mataluta singurica SA GINDEASCA ALTII PENTRU TINE ... tu esti ''scirbita'' ... de ce sa pierzi 5-6 zile la fiecare 4-5 ani ca sa faci un refresh la ceea ce ai uitat ... e greu si pierzi timp ... basca trebuie sa fii obiectiv, ceea ce in comunism nu se aplica ... in fine ... ramii cu scirba in continuare ...





valeeeeu , deci sa inteleg cum ca uluitoarea dumneavoastra persoana nu este in tara ci pe meleaguri straine????
si are tupeul jegos sa isi exprime pareri politice prin intermediul kudicii??????
nici macar nu locuieste in romania dar el stie cum este????



bai fratie dar te mai suporti atat de tembel???????

stai puiut acolo la cadurica(sau pe plantatie la capsunele) ca stai bine lasa-ma sa-mi vad eu de romania zilelor mel si sa hotarasc eu pt locul in care traiesc... tu vezi cum faci sa iti fie tie caldut acolo unde esti
apropo..... e buna zicala aia cu cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.....








... alooooo ... DOAMNA ACTIVISTA ... ma scuzati ... dar ... INCITATI LA URA !!! ... cu profund respect va reamintesc ca au trecut 20 de ani de la revolutia dupa care salivati crezind ca va vor sari sapunurile LUX si tigarile KENT prin buzunare, fara sa te misti din casa ... in care concurenta era doar ''abilitatea'' unuia si a altuia de a FACE RAU ... cu cit erai mai idiot, spalat la creir, agresiv cu atit ''succesul'' era mai mare ... nu 100% dar pe aproape ... iar celebrele clisee - Huooo, VOI nu ati mincat salam de soia cu NOI, nu mai sint de actualitate ...

... si ca sa retineti ... nimeni nu moare de dorul altuia dar si sa il lasi pe intuneric nu prea e crestineste ... ... exista un alt proverb - daca vrei sa ajuti cu adevarat pe cineva atunci in loc sa ii dai un peste sa manince mai bine il inveti sa pescuiasca ...

marco918
Postat pe 3 Decembrie 2009 00:22
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-12-03 00:12:28
De la: marco918, la data 2009-12-03 00:06:06
... aloooo ... DOAMNA ACTIVISTA !!! ... vad ca la porcaieli si la aberatii ''filozofice'' sinteti experta ... probabil ca ai invatat de la desenele animate ? ... sau de pe timpul lui raposatul cind pina si bancurile care circulau erau cu aprobarea securitatii ...

... bineinteles calitatile pe care le cautati la un presedinte se vor gasi la cineva ... dar poate peste vreo 200 de ani ... pina atunci multumiti-va cu ceea ce aveti ... cam asta e realitatea ... o sa ''invatati'' noua istorie ... reloaded ... cum tatuca stalin era un pnl-ist convins ...




ti-am spus, incearc atunci cand iti si iese treaba cu psihologia.... pana una alta eu mi-am exprimat foarte clar opiniile politice ( de fapt lipsa lor) cel care ridica in slavi un tembel pe post de presedinte esti tu.... sau simti nevoia sa te gratulez cu o definitie a cuvantului activist??????

uite iti fac pe plac.....

ACTIVÍST, -Ã s.m. și f. Membru militant al unui partid sau al unei organizații de masã, care se ocupã cu munca politicã în cadrul organizației


reciteste-ti putintel posturile si apoi comenteaza..... cum ti-am spus, daca ti-ar si functiona... ce perfect ar fi, din nefericire ma simt datoare sa revin cu sugestia de a te invita pe topicurile cu si despre avort,.... pe astea cu politica si teme sociale..... din pacate esti total pe langa subiecte.









... DOAMNA ACTIVISTA !!! ... ati inteles perfect mesajul ... NU MAI INSTIGATI !!! ... si e putin cam penibil sa tot copiati din dex-ul de pe net ...



... puteti sa va raspundeti la niste intrebari ? ... sincere ... printre episoadele de la desenele animate ... bun, am 'inteles, pentru d-voastra unul este TEMBEL si i se face ''reclama'' pe televizuni(daca acceptati o astfel de reclama inseamna ca aveti mari probleme) ...
... dar ce aveti draga doamna cu celalalt ? ... ce parere v-ati facut despre el ? ... macar sa ne ''scirbim'' si noi ... ca doar asta e interesul ... NU-I ASA ? ...



marco918
Postat pe 3 Decembrie 2009 00:25
De la: marco918, la data 2009-12-03 00:06:06
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-12-02 23:54:06
De la: marco918, la data 2009-12-02 23:24:31

de asemenea lucrez in domeniul tehnic( a se citi electronic) si simplul fapt ca folosesti verbul "a baleia" pt a exprima de fapt "a muta canalele" ma irita la culme pt ca imi dau seama ca esti pur si simplu incult dar vrei sa pari un mare cunoscator de cuvinte.oricata flexibilitate mintala as poseda , n-as folosi in vecii vecilor verbul a baleia pt a exprima mutarea canalelor, mi se pare jignitor insasi faptul ca poti crede asta despre mine, din nefericire , limba romana incerc din rasputeri sa o respect asa cum se cuvine, ceea ce nu se poate spune despre uluitoarea dumneavosta persoana.







... DOAMNA ACTIVISTAAAAA !!! ... CUM MUTATI d-voastra, cu scirba de activista, CANALELE ??? ...
... intelegeti acum de ce ar trebui SA VA DATI DEMISIA DE LA LOCUL DE MUNCA ? ... sinteti o catastrofa ... sau macar sa CERETI O REDUCERE DE SALARIU care sa corespunda cu capacitatile d-voastra ...

... dar probabil ca lucrati in domeniul in care se fabrica TRUCAJE si acolo nu e nevoie de prea multa carte si nici de nu minim de etica ... aberati, aberati, aberati ...

... cind ne spuneti si varinata geoana ? ... recunoasc la televizuinile unora i se face ''reclama'' doar lui base ... genul de ''reclama'' de parca l-am santifica ... ce conteaza ca ambii doresc sa ne rida in nas 5 ani de zile ...

... astept cu interes sa ne prezentati SCIRBA PROFUNDA PE CARE O AVETI PENTRU CONTRACANDIDAT ? ... sau nu ati vorbit cu staf-ul ... pareti tipul de om care spune una dar face alta ... asa ca ... NE VEDEM LA VOT ...




marco918
Postat pe 3 Decembrie 2009 01:16
Mai dar cum a plans Bselul din cauza lui patriciu, pffff, sa-mi dea si mie lacrimile !!!
Summer_
Postat pe 3 Decembrie 2009 12:06
De la: marco918, la data 2009-12-03 01:16:25
De la: marco918, la data 2009-12-03 00:06:06
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-12-02 23:54:06
De la: marco918, la data 2009-12-02 23:24:31

de asemenea lucrez in domeniul tehnic( a se citi electronic) si simplul fapt ca folosesti verbul "a baleia" pt a exprima de fapt "a muta canalele" ma irita la culme pt ca imi dau seama ca esti pur si simplu incult dar vrei sa pari un mare cunoscator de cuvinte.oricata flexibilitate mintala as poseda , n-as folosi in vecii vecilor verbul a baleia pt a exprima mutarea canalelor, mi se pare jignitor insasi faptul ca poti crede asta despre mine, din nefericire , limba romana incerc din rasputeri sa o respect asa cum se cuvine, ceea ce nu se poate spune despre uluitoarea dumneavosta persoana.







... DOAMNA ACTIVISTAAAAA !!! ... CUM MUTATI d-voastra, cu scirba de activista, CANALELE ??? ...
... intelegeti acum de ce ar trebui SA VA DATI DEMISIA DE LA LOCUL DE MUNCA ? ... sinteti o catastrofa ... sau macar sa CERETI O REDUCERE DE SALARIU care sa corespunda cu capacitatile d-voastra ...

... dar probabil ca lucrati in domeniul in care se fabrica TRUCAJE si acolo nu e nevoie de prea multa carte si nici de nu minim de etica ... aberati, aberati, aberati ...

... cind ne spuneti si varinata geoana ? ... recunoasc la televizuinile unora i se face ''reclama'' doar lui base ... genul de ''reclama'' de parca l-am santifica ... ce conteaza ca ambii doresc sa ne rida in nas 5 ani de zile ...

... astept cu interes sa ne prezentati SCIRBA PROFUNDA PE CARE O AVETI PENTRU CONTRACANDIDAT ? ... sau nu ati vorbit cu staf-ul ... pareti tipul de om care spune una dar face alta ... asa ca ... NE VEDEM LA VOT ...







DACA NU ESTI CEL PUTIN PROST FACUt GRAMADA ATUNCI ESTI ANALFABET ...!!!

altfel nu-mi inchipui cum poti sa scri asemenea aberatie
citeste in puii mei ce am scris mai sus si pe urma fa gargara la mine cu activismult tau cu tot.
daca sunt mai multi care posteaza de pe contul tau de sustinator fervent a unui candidat incompetent si asa cum l-am descris in posturile anterioare..... va declar tutror personalitatilor multiple ale uluitoarei persoane (in sensul evident ironic) ca sunteti facuti gramada si incuiati, reticenti si analfabeti.

RECITESTE CE AM SCRIS
pe urma comenteaza.

altfel...fa-ti un sepukku ....m-ai scapa de o pierdere inutila de timp.
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:26
Intrebare intrebatoare : de ce o tot tin unii cu revolutia, comunismul&Co ?

Ce legatura are revolutia cu alegerile de acum ?

De ce campania lui Base se axeaza doar pe ,,nu votati cu psd-ul ca sunt comunisti'' ? Acesta este mesajul lui Base pt campania sa si...nu mi separe deloc corect pt fraierii care vin sa voteze vrand sa schimbe ceva in tara asta !

Si daca ar avea dreptate cu comunismul, de ce este izolat politic ? De ce toti sunt impotriva lui ? Pt ca a facut bine si pt ca vrea sa fie bine in continuare ?
Summer_
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:55
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-12-02 09:01:58
De la: Summer_, la data 2009-12-02 08:54:18Marco, vrei nu vrei Baselu' se duce-n jos, i-a mai ramas doar televiziunea poporului cu audienta respectiva, insa ma tem ca nici aia nu-l vor ajuta !

Base trebuia sa se fi gandit la alta campanie, nu cu anticomunismu', cine are putin creier in cap in niciun caz nuinghite deviza asta, comunismul nu se va mai intoarce, ce a fost candva, a fost, fu-se si se du-se !


pai daca altceva nu are ce sa argumenteze repeta ca un papagal ce aude la televizor si la intrunirile de partid , ma oripileaza oamenii care nu au destui neuroni sa gandeasca...si repeta la nesfarsit ideile si porcariile debitate de altii. dacala ajunge sa le si creada e si mai rau unde mai pui ca non valori ca cel de mai sus au promovat ca imagine a romaniei alte non valori gen EBA si becali in parlamentul european... sa nu mai spun de alti asemeni lor care sunt europarlamentari doar cu numele.



Stii ce-mi place mie ? Ca Base vorbeste despre invatamant, sanatate...si ce promoveaza el ? Despre pregatirea lui nu mai vb...insa o baga pe fiica-sa in fata, sa se faca de ras, care nu e in stare sa lege cuvintele scrise pe o foaie...si pe Becali...care sa nu mai vb, pana si el este acum impotriva lui,si cred ca i-a adresat cea mai buna caracterizare. Am citit intr-un ziar ca a spus despre el ca este ca un ,,carutzas''
Summer_
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:59
Pt toti sustinatorii lui Base :

http://www.ciutacu.ro/articol/ce-zicea-orban-de-votan%C8%9Bii-basexului/

Fara numar ! Sa dansati pe melodia asta cand va iesi din nou presedinte !
Summer_
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:17
De la: Summer_, la data 2009-12-03 14:55:54Intrebare intrebatoare : de ce o tot tin unii cu revolutia, comunismul&Co ?

Ce legatura are revolutia cu alegerile de acum ?

De ce campania lui Base se axeaza doar pe ,,nu votati cu psd-ul ca sunt comunisti'' ? Acesta este mesajul lui Base pt campania sa si...nu mi separe deloc corect pt fraierii care vin sa voteze vrand sa schimbe ceva in tara asta !

Si daca ar avea dreptate cu comunismul, de ce este izolat politic ? De ce toti sunt impotriva lui ? Pt ca a facut bine si pt ca vrea sa fie bine in continuare ?



o tine intr-una cu comunismul pt ca repeta ca un papagal ce aude la sedintele de partid, ce vede la "tembelizor" si pt ca e incapabil de o analiza obiectiva a faptelor.... unde mai pui ca desteptul lui peste nu traieste in tara , dar isi permite sa vorbeasca despre fapte sociale, sa emita judecati referitare la criza sociala si politica din romania.... etc.
cum i-am repetat de atatea ori.... daca ar fi in stare sa vorbeasca obiectiv si strict la subiect, din realitate nu din auzite i-as respecta opiniile dar unuia ca el.... zau dca pot sa iau in seama aberatiile pe care le debiteaza.
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:21
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-12-03 15:21:23
De la: Summer_, la data 2009-12-03 14:55:54Intrebare intrebatoare : de ce o tot tin unii cu revolutia, comunismul&Co ?

Ce legatura are revolutia cu alegerile de acum ?

De ce campania lui Base se axeaza doar pe ,,nu votati cu psd-ul ca sunt comunisti'' ? Acesta este mesajul lui Base pt campania sa si...nu mi separe deloc corect pt fraierii care vin sa voteze vrand sa schimbe ceva in tara asta !

Si daca ar avea dreptate cu comunismul, de ce este izolat politic ? De ce toti sunt impotriva lui ? Pt ca a facut bine si pt ca vrea sa fie bine in continuare ?



o tine intr-una cu comunismul pt ca repeta ca un papagal ce aude la sedintele de partid, ce vede la "tembelizor" si pt ca e incapabil de o analiza obiectiva a faptelor.... unde mai pui ca desteptul lui peste nu traieste in tara , dar isi permite sa vorbeasca despre fapte sociale, sa emita judecati referitare la criza sociala si politica din romania.... etc.
cum i-am repetat de atatea ori.... daca ar fi in stare sa vorbeasca obiectiv si strict la subiect, din realitate nu din auzite i-as respecta opiniile dar unuia ca el.... zau dca pot sa iau in seama aberatiile pe care le debiteaza.


Nu numai el o tine cu comunismul...

Eu de cand scriu pe acest topic am adus niste argumente, niste clipuri cu Base prin intermediul carora mi-am sustinut parerea, insa raspunsurile tuturor au fost :

,,te uiti prea mult la antena'' ( sau asa ceva ) - subliniez faptul ca ma uit din joi in pasti la tv, ma voi uita diseara la confruntare insa

,,comunistii !!! sunteti cu comunistii !!! vreti sa vina din nou revolutia odata cu psd-ul !!!'' - pe naiba, cine o tine cu lozincile astea are niste probleme, pai suntem in nato, ue, ce comunism ? am vb si eucu profesori doctori, in varsta, care au trait in vremurile cu pricina, parinti, rude, niciunul nu a debitat prostiile astea, numai Base si cu ai lui..asta e campania lui pana la urma : ,,Daca ii votati pe ei ( PSD ),pierdeti''..de fapt, ideea este, votati-ma tot pe mine prostilor, ca stau bine la birou cu whiskey-ul pe masa, cu slugile mele Videanu, Boc si PR-ul Udrea
Summer_
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:30
... V-ATI UITAT LA CRONICA CIRCOTASILOR DE IERI ? ... CAUTATI-O PE INTERNET SAU PE SITE-UL LOR ... A FOST O INVITATIE LA TESTAREA UMORULUI ... PROSTANACUL A LIPSIT !!! ... din nou ...

... nu stiu de ce am impresia ca aveti mari probleme cu adaptarea in conditii de libertate ... ... vrem salarii, vrem servicii, vrem case ? ... de unde bre papushilor ? ... ca 60% din cei care ar trebui sa munceasca s-au aciuiat pe la stat ... si nu sint deloc prapaditii de profesori, de medic, de ... sint cei din agentii si comisii, si consilii, care au si ei la rindul lor ridicatorii lor de burta ... toti aia au salarii si pensii grase GARANTATE prin legi speciale pe care in mod sigur le-a dat base ... ... nu va speriati EI NU VOR FI DATI AFARA, ei sint necesari partidului ...
... pacat ca gindirea limitatea nu are absolut nici un tratament in romania ... atita lipsa de orientare, de incredere, de caracter ... pupincurism, lasitate, compromisuri la orice nivel, rautate ... aloo, in curind copii vostri va vor linsa ... jegurile si infractorii sint admirati ... subiecte de trei lei se dezbat ani de zile ... revolutia nu s-a facut pentru a scapa de dictator ci pentru alte dorinte si PRINCIPII - RESPECT FATA DE INDIVID (vi se pare ca sinteti tratati normal cind ajungeti in spital, la judecatorie, in administratie - CINE V-A EXPLICAT CIT DE NECESARA E SPAGA ? ati uitat deja!!!), RESPECT FATA DE PROPRIETATE (vi se pare respect cind unora li s-au dat doar 10 hectare dintr-un total foarte mare ca sa poate primi ceilalti de psd-isti ''agricultori'' cite ceva de rontait, poate unii nu realizeaza dar totul a fost impins cu grija inapoi spre rpincipii comuniste), RESPECT FATA DE LEGE ? (uitati cine a creat baronii si mogulii ? cine le-a anulat taxele de plata, cine a facilitat obtinerea lor? cine a inventat abuzul justitiei fata de cei care se opun ? cine a adus inapoi la acelasi nivel de pupincurism pe toti specialistii - ca nu au fost doar muraturi - din structurile specializate? )

... pe toate astea le-a organizat base ? ... dati vina pe el pentru tot ce v-au creat NEOCOMUNISTII ... ca gindire si atitudini mergeti inapoi spre comunism ... mai grav ca sinteti linsati sa pupati cururi pentru un salariu, sinteti fortati sa nu ginditi ca sa nu deranjati, vi sa creat imaginea ca strainatatea e doar pentru ''capsunar'' iar crema ramine in tara ...FALS ... e greu sa fii capsunar la inceput dar devii om incet, incet fara sa mai minti, sa birfesti, sa aberezi, sa pirasti ... e pacat ca strainatetea inseamna penrtru multi din romania doar 2 saptamini la bulgari in timp ce restul injura ca nu le da nimeni mai multi bani ... strainatatea poate fi succesul oricarui om muncitor, inteligent, corect ... in fine ...

... v-ati intrebat cumva daca geoana nu a promis moldova de peste prut din nou rusilor, asa cum a facut mentorul lui 20 de ani in urma ? chiar vi se par lucruri normale ? in orice alt stat era ARESTAT pina se afla ce a negociat/vindut/transferat acolo ... este membru csat si a stia, fara a cara documente, tot ce puteau interesa pe rusi despre romania ... asa ceva a trecut sub tacere !!! ... e incredibil, ce ati ajuns ??? ... v-ati pierdut complet simtul ratiunii si a logica ? ... chiar romanii sint considerati si tratati de rusi ca pe o hirtie igienica ? ... in fine ... DEZAMAGITOR ...
marco918
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:31
... URA nu e buna ...viata voastra de azi este datorita increderi pe care ati acordat-o celor care v-au tot acordat ''stabilitate'' si false guvernuri puternice ... ati uitat ... ce mai trebuie desenat ? ... base nu e nici 5% vinovat de starea romaniei ... asta chiiiiiaaar daca flota am considera-o adevarata si ca 5% ca valoare din tot ce au vindut si privatizat pe spagi sau intre ei de atita timp psd-iii ... cine ia scos curati pe pe toti infractorii din romania ? ... base ? ... VA VINDETI CACIULA GROAZNIC ...

... cea mai tare noutate este apartenenta la psd a lui tariceanu, patriciu ... se poate vedea inregistrarea din '90 cind le tinea un speech Iliescu unui grup restrins de ''revolutionari'' ...

... hai ura si la gara ... poate va mai scapa de alegeri vreun milion sau scapati la servici de vreo colega pe care nu o suferiti ... astea sint satisfactiile unora ...

.
marco918
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:35
De la: Summer_, la data 2009-12-03 12:06:26Mai dar cum a plans Bselul din cauza lui patriciu, pffff, sa-mi dea si mie lacrimile !!!





... cunoastem ... la placinte inainte ... ... dar TU in locul lui ai fi spus - domn patriciu, mai jos, va rog, si pe la spate sa imi treaca supararea, am si o sora, sa stiti, minora ... sau ma contrazici ??? ...

marco918
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:18
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-12-03 14:26:34
De la: marco918, la data 2009-12-03 01:16:25
De la: marco918, la data 2009-12-03 00:06:06
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-12-02 23:54:06
De la: marco918, la data 2009-12-02 23:24:31

de asemenea lucrez in domeniul tehnic( a se citi electronic) si simplul fapt ca folosesti verbul "a baleia" pt a exprima de fapt "a muta canalele" ma irita la culme pt ca imi dau seama ca esti pur si simplu incult dar vrei sa pari un mare cunoscator de cuvinte.oricata flexibilitate mintala as poseda , n-as folosi in vecii vecilor verbul a baleia pt a exprima mutarea canalelor, mi se pare jignitor insasi faptul ca poti crede asta despre mine, din nefericire , limba romana incerc din rasputeri sa o respect asa cum se cuvine, ceea ce nu se poate spune despre uluitoarea dumneavosta persoana.







... DOAMNA ACTIVISTAAAAA !!! ... CUM MUTATI d-voastra, cu scirba de activista, CANALELE ??? ...
... intelegeti acum de ce ar trebui SA VA DATI DEMISIA DE LA LOCUL DE MUNCA ? ... sinteti o catastrofa ... sau macar sa CERETI O REDUCERE DE SALARIU care sa corespunda cu capacitatile d-voastra ...

... dar probabil ca lucrati in domeniul in care se fabrica TRUCAJE si acolo nu e nevoie de prea multa carte si nici de nu minim de etica ... aberati, aberati, aberati ...

... cind ne spuneti si varinata geoana ? ... recunoasc la televizuinile unora i se face ''reclama'' doar lui base ... genul de ''reclama'' de parca l-am santifica ... ce conteaza ca ambii doresc sa ne rida in nas 5 ani de zile ...

... astept cu interes sa ne prezentati SCIRBA PROFUNDA PE CARE O AVETI PENTRU CONTRACANDIDAT ? ... sau nu ati vorbit cu staf-ul ... pareti tipul de om care spune una dar face alta ... asa ca ... NE VEDEM LA VOT ...







DACA NU ESTI CEL PUTIN PROST FACUt GRAMADA ATUNCI ESTI ANALFABET ...!!!

altfel nu-mi inchipui cum poti sa scri asemenea aberatie
citeste in puii mei ce am scris mai sus si pe urma fa gargara la mine cu activismult tau cu tot.
daca sunt mai multi care posteaza de pe contul tau de sustinator fervent a unui candidat incompetent si asa cum l-am descris in posturile anterioare..... va declar tutror personalitatilor multiple ale uluitoarei persoane (in sensul evident ironic) ca sunteti facuti gramada si incuiati, reticenti si analfabeti.

RECITESTE CE AM SCRIS
pe urma comenteaza.

altfel...fa-ti un sepukku ....m-ai scapa de o pierdere inutila de timp.






... unde ? ...

marco918
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:19
acum si in direct,pe realitatea tv sau alte canale..
eventual duminica sera,dupa ce se numara bobocii
stef80
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:56
De la: Summer_, la data 2009-12-03 14:55:54Intrebare intrebatoare : de ce o tot tin unii cu revolutia, comunismul&Co ?

Ce legatura are revolutia cu alegerile de acum ?

De ce campania lui Base se axeaza doar pe ,,nu votati cu psd-ul ca sunt comunisti'' ? Acesta este mesajul lui Base pt campania sa si...nu mi separe deloc corect pt fraierii care vin sa voteze vrand sa schimbe ceva in tara asta !

Si daca ar avea dreptate cu comunismul, de ce este izolat politic ? De ce toti sunt impotriva lui ? Pt ca a facut bine si pt ca vrea sa fie bine in continuare ?




... tinere ... socialismul si comunismul a fost o parte din trecutul acestui popor ... pune matalutza mina pe o carte de istorie (daca o gasesti) din perioada aceea si citeste cite ceva chiar si de pe internet ... anumite categorii de oameni sint absolut normale astazi ... orice(exagerez putin) individ care stia sa citeasca a fost ras, EXTERMINAT ... in jur de 3 milioane ... si nu toti au fost mosieri si nu mai stiu ce, erau preotii, doctori, avocati, tarani mai destupati (nu ca restul ar fi fost doar nebuni dar aceia care erau mai destupati reprezentau si niste ghidaje de comportament) ... au mai fost citeva sute de mii de studenti a caror singura vina a fost ca studiau ... au fost SPALATI LA CREIER la propriu, erau infometati, pusi sa isi violeze mama sau sora pentru a le ''demonstra'' ca d-zeu nu ii pedepseste, sa isi manince fecalele pentru a le arata ca sint animale, pusi sa isi scrie gindurile ... ai putea sa cauti pe internet - EXPERIMENTUL PITESTI ... macar ... deci astea au fost principiile de baza a comunismului - CRIMA, FURTUL DE PROPRIETATE, MANIPULAREA CONSTIINTEI, MANIPULAREA PRINCIPIILOR ... totul cu FORTA ...

... socialismul de atunci s-a transformat putin si s-a UPDATAT la realitati pe baza unor metode pe care le stiau functionabile ca doar functionau de 50 de ani ... activistii de partid asta faceau - creau doctrine, analizau abaterile si propuneau actiunile care erau necesare ... atunci se facea simplu cu pumnul in gura ... astazi e chiar mai simplu ... toti si-au intors sperantele spre occident dar au fost cantracarati eficient cu sloganuri - nu ne vindem tara strainilor, intelectualii (adevarati, nu betivanii de astazi care isi schimba opiniile in functie de cel care il plateste sau tinerei de astazi cu 2-3 diplome dar incapabili sa gindeasca si sa foloseasca informatiile) ...

... occidentul ca si rasaritul NU NE VOR DA NICIODATA NIMIC PE GRATIS ... NERUSINAREA cu care au falsificat orice, inclusiv istoria(care trebuia sa arate ca optiunea comunista cu toate ''neajunsurile'' era SINGURA SOLUTIE) ii face pe multi sa le fie rusine de ceea ce sint ... NU E ASA ... romanii au istorie ... au valori ... au personalitati ... dar ... au fost intentionat DEZBINATI, VALORILE, MORALA SI ETICA ERAU DISTORSIONATE (si se vede acest discurs la multi oameni nu neaparat psd-isti) ... BIRFA, PIRA, CRITICA, DENUNTUL, COMPROMISUL ERAU OFICIAL PROMOVATE pentru a ''prinde'' dusmanii poporului, adica cei care se nascusera ''defecti'' si isi puneau cu voce tare vro intrebare pe care o auzea vreun zelos ... ti se pare cunoscuta atitudinea ? ...

... sint multe ... mai studiaza ... cine nu isi stie istoria RISCA SA O REPETE ... iar romania e manipulata cu aceleasi metode simple de zeci de ani dar putini sint in stare sa le observe (poate tinerii si cei plecati in strainatate) acum ... au fost ani dupa revolutie cind sa intri in politica era o idiotenie ... nu erai din sistem aleluia ... s-a mai schimbat putin dar marea majoritate inca NU CREDE ca oricine poate deveni o figura istorica (mai mult sau mai putin)... si are 2 variante ori rosu, ori orice alta culoare ... rosu e mai simplu pentru multi, cunosc sistemul, cum si care sint ''valorile'' necesare si gata ... plus ca e imens ... celalalt e reprezentat de idealisti ca constantinescu sau base ... daca constantinescu a sfirsit lamentabil, fiind LINSAT la propriu de psd ... BASE e o surpriza placuta ... foarte placuta ...

... psd-istii sint EXPIRATI ... ei nu traiesc in realitatea de astazi ... degeaba au furat toti sume imense NU STIU CE SA FACA CU EI ... nu isi imagineaza facind o fabrica si fabricind legal cuie si platind taxe ... ''smecherii'' in comunism PUTEAU ORICE ... asa vor sa faca si astazi ... datorita faptului ca sint doar niste smenari si lipitori nu sint capabili sa se traga o linie unde sa se opreasca ... iliescu inca se lupta din greu cu noi toti sa nu ii scapam ... si pentru asta ar face orice ... el este soldatul gasit intr-un transeu 40 de ani dupa sfirsitul razboiului al II-lea ... ei stiu, inca mai stiu, sa fure, sa rigiie, sa iti rida in nas, sa iti dea cu justitia in cap, sa se ascunda intre ei ... si retine ... NU E VORBA DE PATRIOTISM .. ne-a vinde pe toti, indeferent unde ne-am afla ... acum au si puishori ... lipsesc BURTILE ... atita tot ...
marco918
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:59
De la: marco918, la data 2009-12-03 16:31:22... V-ATI UITAT LA CRONICA CIRCOTASILOR DE IERI ? ... CAUTATI-O PE INTERNET SAU PE SITE-UL LOR ... A FOST O INVITATIE LA TESTAREA UMORULUI ... PROSTANACUL A LIPSIT !!! ... din nou ...
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Decembrie 2009 20:45
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Decembrie 2009 20:59
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:01

De la: marco918, la data 2009-12-03 16:31:22... ... nu stiu de ce am impresia ca aveti mari probleme cu adaptarea in conditii de libertate ... ... vrem salarii, vrem servicii, vrem case ? ... de unde bre papushilor ? ... ca 60% din cei care ar trebui sa munceasca s-au aciuiat pe la stat ... si nu sint deloc prapaditii de profesori, de medic, de ... sint cei din agentii si comisii, si consilii, care au si ei la rindul lor ridicatorii lor de burta ... toti aia au salarii si pensii grase GARANTATE prin legi speciale pe care in mod sigur le-a dat base ... ... nu va speriati EI NU VOR FI DATI AFARA, ei sint necesari partidului ... ..


nu stiu de ce continui sa manaci atata "r a h a t" cu gura plina , avem salarii (mizere ce-i drept) avem servicii (ca doar nu o sa stau acasa ca plosnita de nevasta-ta...in cazul in care ai una) si ...guess wath ??? avem si case , ca doar nu avem salariu si serviciu degeaba, (mai si economisim si investim bani acolo unde trebuie) , aaaah da si ce sa vezi fratie , sugativele din sistem le-oi fii creat eu....sau altul care munceste cate 9-10 ore pe zi ...nu tot alde politicieni de carton ca servii lui basescu...si alti dinaintea lui..., evident ca nu vor fi dati afara.... "raspandacii" de gogosi trebuie sa se infrupte si ei din ciolan...

De la: marco918, la data 2009-12-03 16:31:22...
... pacat ca gindirea limitatea nu are absolut nici un tratament in romania ... atita lipsa de orientare, de incredere, de caracter ... pupinc, lasitate, compromisuri la orice nivel, rautate ... aloo, in curind copii vostri va vor linsa ... jegurile si infractorii sint admirati ... subiecte de trei lei se dezbat ani de zile ... revolutia nu s-a facut pentru a scapa de dictator ci pentru alte dorinte si PRINCIPII - RESPECT FATA DE INDIVID (vi se pare ca sinteti tratati normal cind ajungeti in spital, la judecatorie, in administratie - CINE V-A EXPLICAT CIT DE NECESARA E SPAGA ? ati uitat deja!!!), RESPECT FATA DE PROPRIETATE (vi se pare respect cind unora li s-au dat doar 10 hectare dintr-un total foarte mare ca sa poate primi ceilalti de psd-isti ''agricultori'' cite ceva de rontait, poate unii nu realizeaza dar totul a fost impins cu grija inapoi spre rpincipii comuniste), RESPECT FATA DE LEGE ? (uitati cine a creat baronii si mogulii ? cine le-a anulat taxele de plata, cine a facilitat obtinerea lor? cine a inventat abuzul justitiei fata de cei care se opun ? cine a adus inapoi la acelasi nivel de pupincurism pe toti specialistii - ca nu au fost doar muraturi - din structurile specializate? )


uite mai cine vorbeste de gandire libera.... trage-ti un glont in capatana aia seaca, nu esti tu ala care instiga???? care vrea sa impuna niste idei??? care repeta papagaliceste fraze intregi auzite la emisiunile de stiri ???? hai bai ....lasa-ma in sfanta pace....vorbesti tocmai tu de respect??? tu care nu esti in stare sa respecti nici o alta opinie????? nu esti in stare sa accepti ca altii gandesc diferit fata de tine??? nu esti capabil sa intelegi si altceva in afara de ceea ce ti se toarna cu palnia in cutia craniana (goala de altfel....trebuie umpluta cu ceva....de ce nu cu "r a h a t u r i" prezidentiale)????
daca nu scoteai asta din tastatura ..... filozof ramaneai(unul neanteles ,dar totusi...ceva acolo).
ia sa vedem....baaaaai "r a h a t" cu ochi taxa unica de impozitare a fost ideea lui basescu si a pdl-istilor.... c r e t i n u l e !!! de acolo a inceput declinul intregului sistem financiar....implicit si al romaniei(sa-l pupati in dos pe tariceanu cate zile o-ti avea ca de bine de rau cu el prim ministru ne-a fost oricum mai bine decat cu catelusul boc,chiar daca era de o aroganta fantastica, cel putin a lasat tara pe crestere, in juma' de an boc a dus pe apa sambetei tot)
Doooooaaaaamne cat de t a m p i t poti sa fii????

De la: marco918, la data 2009-12-03 16:31:22
... pe toate astea le-a organizat base ? ... dati vina pe el pentru tot ce v-au creat NEOCOMUNISTII ... ca gindire si atitudini mergeti inapoi spre comunism ... mai grav ca sinteti linsati sa pupati cururi pentru un salariu, sinteti fortati sa nu ginditi ca sa nu deranjati, vi sa creat imaginea ca strainatatea e doar pentru ''capsunar'' iar crema ramine in tara ...FALS ... e greu sa fii capsunar la inceput dar devii om incet, incet fara sa mai minti, sa birfesti, sa aberezi, sa pirasti ... e pacat ca strainatetea inseamna penrtru multi din romania doar 2 saptamini la bulgari in timp ce restul injura ca nu le da nimeni mai multi bani ... strainatatea poate fi succesul oricarui om muncitor, inteligent, corect ... in fine ...


iar o dai cu comunismul si cu neocomunismul in sus si in jos???? plus ca "a fi linsat sa pupi c u r u r i" este o expresie ..... cretina cel putin.... ma vad nevoita sa-ti dau iar lectii de gramatica si sa iti explic sensul cuvintelor.... nu de alta dar misiunea mea din seara asta este sa nu te las sa mori prost...deci:
linșá (linșéz, linșát), vb. – A ucide pe cineva fãrã judecatã (de cãtre o mulțime).
daca ma iau dupa ce ai scris tu..... nu stiu cum as putea face mai departe gestul de a pupa posterioare odata ce am fost linsata... in sfarsit.... poate crezi cumva in forme ezoterice de existenta si eu nu stiu...
de gandit, cred ca am opinii destul de sanatoase, referitoare la multe lucruri....inclusiv politice, sociale, materiale...etc dar esti tu prea limitat ca sa vezi asta.
si uite asa descoperim si noi adevarata dumneavostra ocupatie...CAPSUNAR... pai ce frate iti fu lene sa dai cu sapa la ma-ta mare in gradina??? iti fu lene sa muncesti la tine in tara???? iti fu lene sa pui pe picioare propria ta afacere???? spala mami c u r u r i de straini ....deh.... la asta te pricepi, eu prefer sa-mi rup hainele pe bancile facultatii si sa muncesc la mine in tara....
strainatatea.... e scalvia tuturor celor car au plecat sa munceasca pentru altii in loc sa-si puna mintea la contributie si sa faca ceva pentru ei( a nu se intelege ca nu sunt si cazuri fericite care chiar au reusit in viata)
strainatatea e din nefericire calea cea mai usoara spre ..... sinucidere sociala...(nu cred ca o sa intelegi dar ma las pagubasa, nici nu cred ca o sa citesti )

De la: marco918, la data 2009-12-03 16:31:22
... v-ati intrebat cumva daca geoana nu a promis moldova de peste prut din nou rusilor, asa cum a facut mentorul lui 20 de ani in urma ? chiar vi se par lucruri normale ? in orice alt stat era ARESTAT pina se afla ce a negociat/vindut/transferat acolo ... este membru csat si a stia, fara a cara documente, tot ce puteau interesa pe rusi despre romania ... asa ceva a trecut sub tacere !!! ... e incredibil, ce ati ajuns ??? ... v-ati pierdut complet simtul ratiunii si a logica ? ... chiar romanii sint considerati si tratati de rusi ca pe o hirtie igienica ? ... in fine ... DEZAMAGITOR ...


ce ma freaca pe mine daca geoana a promis rusilor moldova de peste prut???? iar o dai cu conspiratia comunista???? ia fratie un distonocalm ceva si calmeaza-te, daca macar o parte din ce regurgitezi pe aici era adevarat pana acum era arestat si impachetat in drum spre inchisoarea spionilor (daca o fi existand asa ceva prin beciurile securitatii).... sa nu uitam totusi ca geoana a fost ambasdorul romaniei la Washinton.... ce puii mei trebuia sa-i viziteze si pe rusi sa nu se simta dati la o parte...(asta a fost o gluma in cazul in care nu ti-ai dat seama )...

si in fine.... ca sa te citez,....inca o data avem in fata demonstratia prostiei unui creier indoctrinat si mai presus a unei persoane incorsetate intr-o adoratie absurda fata de "non valori" in loc sa fie capabila sa isi construiasca si sa respecte propriile principii de viata si sa isi respecte propriile valori...... pacat...ca ai capul ala pe umeri ,iti tine loc de umbrela pt gat
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:03

De la: marco918, la data 2009-12-03 16:31:22... V-ATI UITAT LA CRONICA CIRCOTASILOR DE IERI ? ... CAUTATI-O PE INTERNET SAU PE SITE-UL LOR ... A FOST O INVITATIE LA TESTAREA UMORULUI ... PROSTANACUL A LIPSIT !!! ... din nou ...


unu la mana, daca te-ai uitat to la aceeasi emisiune, probabil ca ai" baleiat" cu un alt canal .... dupa ce ca esti "P r o s t" mai si semnalizezi, m-am uitat la emisiune si in cazul in care nu ai habar emisiunea carcotasilor este inregistrata nu este in direct, nici cea de aseara nu a fost.... si ghici ce..."a s s h o l e", si geoana a fost prezent in emisiune.... doar ca inregistrarea cu el era ...mda nu-i asa ca nu te-ai prins??? la sediul kiss fm ce sa-i faci "prostul pana nu e si fudul nu e prost destul..."
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:11
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-12-03 21:11:55
De la: marco918, la data 2009-12-03 16:31:22... V-ATI UITAT LA CRONICA CIRCOTASILOR DE IERI ? ... CAUTATI-O PE INTERNET SAU PE SITE-UL LOR ... A FOST O INVITATIE LA TESTAREA UMORULUI ... PROSTANACUL A LIPSIT !!! ... din nou ...


unu la mana, daca te-ai uitat to la aceeasi emisiune, probabil ca ai" baleiat" cu un alt canal .... dupa ce ca esti "P r o s t" mai si semnalizezi, m-am uitat la emisiune si in cazul in care nu ai habar emisiunea carcotasilor este inregistrata nu este in direct, nici cea de aseara nu a fost.... si ghici ce..."a s s h o l e", si geoana a fost prezent in emisiune.... doar ca inregistrarea cu el era ...mda nu-i asa ca nu te-ai prins??? la sediul kiss fm ce sa-i faci "prostul pana nu e si fudul nu e prost destul..."


Am invatat ceva f bun din acea emisiune : whiskey se pune cu 4 cuburi de gheata, sa nu se imbete omul - asa beau baietii destepti, nu toarna in pahar !
Summer_
Postat pe 4 Decembrie 2009 08:08
De la: marco918, la data 2009-12-03 18:59:14
De la: Summer_, la data 2009-12-03 14:55:54Intrebare intrebatoare : de ce o tot tin unii cu revolutia, comunismul&Co ?

Ce legatura are revolutia cu alegerile de acum ?

De ce campania lui Base se axeaza doar pe ,,nu votati cu psd-ul ca sunt comunisti'' ? Acesta este mesajul lui Base pt campania sa si...nu mi separe deloc corect pt fraierii care vin sa voteze vrand sa schimbe ceva in tara asta !

Si daca ar avea dreptate cu comunismul, de ce este izolat politic ? De ce toti sunt impotriva lui ? Pt ca a facut bine si pt ca vrea sa fie bine in continuare ?




... tinere ... socialismul si comunismul a fost o parte din trecutul acestui popor ... pune matalutza mina pe o carte de istorie (daca o gasesti) din perioada aceea si citeste cite ceva chiar si de pe internet ... anumite categorii de oameni sint absolut normale astazi ... orice(exagerez putin) individ care stia sa citeasca a fost ras, EXTERMINAT ... in jur de 3 milioane ... si nu toti au fost mosieri si nu mai stiu ce, erau preotii, doctori, avocati, tarani mai destupati (nu ca restul ar fi fost doar nebuni dar aceia care erau mai destupati reprezentau si niste ghidaje de comportament) ... au mai fost citeva sute de mii de studenti a caror singura vina a fost ca studiau ... au fost SPALATI LA CREIER la propriu, erau infometati, pusi sa isi violeze mama sau sora pentru a le ''demonstra'' ca d-zeu nu ii pedepseste, sa isi manince fecalele pentru a le arata ca sint animale, pusi sa isi scrie gindurile ... ai putea sa cauti pe internet - EXPERIMENTUL PITESTI ... macar ... deci astea au fost principiile de baza a comunismului - CRIMA, FURTUL DE PROPRIETATE, MANIPULAREA CONSTIINTEI, MANIPULAREA PRINCIPIILOR ... totul cu FORTA ...

... socialismul de atunci s-a transformat putin si s-a UPDATAT la realitati pe baza unor metode pe care le stiau functionabile ca doar functionau de 50 de ani ... activistii de partid asta faceau - creau doctrine, analizau abaterile si propuneau actiunile care erau necesare ... atunci se facea simplu cu pumnul in gura ... astazi e chiar mai simplu ... toti si-au intors sperantele spre occident dar au fost cantracarati eficient cu sloganuri - nu ne vindem tara strainilor, intelectualii (adevarati, nu betivanii de astazi care isi schimba opiniile in functie de cel care il plateste sau tinerei de astazi cu 2-3 diplome dar incapabili sa gindeasca si sa foloseasca informatiile) ...

... occidentul ca si rasaritul NU NE VOR DA NICIODATA NIMIC PE GRATIS ... NERUSINAREA cu care au falsificat orice, inclusiv istoria(care trebuia sa arate ca optiunea comunista cu toate ''neajunsurile'' era SINGURA SOLUTIE) ii face pe multi sa le fie rusine de ceea ce sint ... NU E ASA ... romanii au istorie ... au valori ... au personalitati ... dar ... au fost intentionat DEZBINATI, VALORILE, MORALA SI ETICA ERAU DISTORSIONATE (si se vede acest discurs la multi oameni nu neaparat psd-isti) ... BIRFA, PIRA, CRITICA, DENUNTUL, COMPROMISUL ERAU OFICIAL PROMOVATE pentru a ''prinde'' dusmanii poporului, adica cei care se nascusera ''defecti'' si isi puneau cu voce tare vro intrebare pe care o auzea vreun zelos ... ti se pare cunoscuta atitudinea ? ...

... sint multe ... mai studiaza ... cine nu isi stie istoria RISCA SA O REPETE ... iar romania e manipulata cu aceleasi metode simple de zeci de ani dar putini sint in stare sa le observe (poate tinerii si cei plecati in strainatate) acum ... au fost ani dupa revolutie cind sa intri in politica era o idiotenie ... nu erai din sistem aleluia ... s-a mai schimbat putin dar marea majoritate inca NU CREDE ca oricine poate deveni o figura istorica (mai mult sau mai putin)... si are 2 variante ori rosu, ori orice alta culoare ... rosu e mai simplu pentru multi, cunosc sistemul, cum si care sint ''valorile'' necesare si gata ... plus ca e imens ... celalalt e reprezentat de idealisti ca constantinescu sau base ... daca constantinescu a sfirsit lamentabil, fiind LINSAT la propriu de psd ... BASE e o surpriza placuta ... foarte placuta ...

... psd-istii sint EXPIRATI ... ei nu traiesc in realitatea de astazi ... degeaba au furat toti sume imense NU STIU CE SA FACA CU EI ... nu isi imagineaza facind o fabrica si fabricind legal cuie si platind taxe ... ''smecherii'' in comunism PUTEAU ORICE ... asa vor sa faca si astazi ... datorita faptului ca sint doar niste smenari si lipitori nu sint capabili sa se traga o linie unde sa se opreasca ... iliescu inca se lupta din greu cu noi toti sa nu ii scapam ... si pentru asta ar face orice ... el este soldatul gasit intr-un transeu 40 de ani dupa sfirsitul razboiului al II-lea ... ei stiu, inca mai stiu, sa fure, sa rigiie, sa iti rida in nas, sa iti dea cu justitia in cap, sa se ascunda intre ei ... si retine ... NU E VORBA DE PATRIOTISM .. ne-a vinde pe toti, indeferent unde ne-am afla ... acum au si puishori ... lipsesc BURTILE ... atita tot ...


Poate ca ai ramas tu cu sechele de pe vremea aia.

Base este si el un comunist, dar e parsiv, si fraierii il cred !

Apropos de cei pe care i-ai pomenit mai sus, profesori, doctori, studenti, ghici cu cine voteaza ei ?
Nu o sa vezi intelectual in firea lui care sa ia in seama aberatiile pe care le spune base, sau care sa aprecieze circul ieftin pe care il face acesta !
Summer_
Postat pe 4 Decembrie 2009 08:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce in manele, e motiv de mandrie faptul ca ai plecat "descult de acasa" si "ai ajuns unde nu-s multi" ? 29 De la: Thais13 18 Iulie 2011 19:35
Chestionar pentru proiect de diploma 26 De la: miss_darine 6 Ianuarie 2011 13:36
Puterea gandului 179 De la: mkdisk 30 Noiembrie 2009 14:42
Atentie! Asigurarile de locuinte devin obligatorii in vara anului 2010 1 De la: smaraldu 9 Martie 2010 21:28
Pui bichon frise 5 De la: kudika114689 5 Februarie 2010 14:43