Setari Cookie-uri

HELP!!! Pot ramane insarcinata?

Buna
am si eu o mica mare problema :|
sa o iau cu inceputul:

mi-a venit menstruatia in ziua de 11 a acestei luni, respectiv 11.11.2009
dupa 7 zile, respectiv 18-19, s-a oprit
am mers la bazin in 20 , dar inainte mi-am pus un ob pentru orice eventualitate sa nu revina de la efort (mentionez ca eram virgina)...nu am stat cu el mai mult de 1 ora pentru ca m-a durut ingrozitor :|
am mers la bazin, iar dupa aceea, in aceeasi seara am inceput sa am din nou sangerari care au durat pana prin 25-26
INTREBARE: Este posibil sa ma fi dezvirginat sau mi-a revenit ciclu de la efort?



ieri, respectiv 28, mi-am inceput viata sexuala
dar am facut-o neprotejat
prietenu meu nu a lasat in mine, zice ca nici macar nu a ejaculat
problema e ca in timp ce era in mine am simtit ceva curgad si am crezut ca e sange, dar mi-am dat seama ca nu a fost aja
sperma nu stiu daca ar fi putut fi, pentru ca logic si normal ar fi trebuit sa fiu "inundata", nu? ori noi eram aproape uscati; stiu ca asta difera de la baiat la baiat, dar am vorbit cu el si mi-a jurat ca nu s-a terminat si ca stie sa se controleze si simte
nelamurirea mea a fost ca el inainte a baut putin si mie mi-era teama ca nu a simtit cand a trebuit sa ejaculeze
INTREBARE:
1.poate alcoolul afecta "simturile"? adica...daca, sa nu simta cand trebuie sa ejaculeze? (el spune ca nu a fost nici macar ametit, si a fost foarte constient...ceea ce am vazut si eu); atunci ce a fost ce am simtit eu? sau se poate sa fi fost doar imaginatia mea? :-s
2.am azuit de aja-numita "metoda calendarului" pentru protectie naturala. la mine ar fi cam 2 zile dupa terminarea menstruatiei si am inteles ca 10 zile inainte si dupa menstruatie nu exista riscuri de a ramane insarcinata. dar nu stiu cum sa calculez in situatia de fatza, avand in vedere ca am avut pot spune o "menstruatie dubla". calculez de cand s-a terminat prima sau cand nu am mai sangerat deloc?



ca o concluzie: pot ramane insarcinata sau nu ?:|


VA ROG SA MA AJUTATI, NU AM DORMIT TOATA NOAPTEA LA CAT M-AM GANDIT SI AM INTORS PROBLEMA PE TOATE PARTILE :|
multumesc mult :|


Bianca_Cristina
Postat pe 29 Noiembrie 2009 17:05
Offfffffff, mai copii, unde va sunt mamele? Lipsesc din ecuatie cu desvarsire!
Uite aici un link, care calculeaza perioada fertila. Dar in afara de asta trebuie sa folosesti si alte metode de contraceptie. Cel mai sigur este prezervativul, pt. ca te fereste si de boli venerice nu numai de o sarcina nedorita!!!!!
http://www.copilul.ro/perioada_fertila.html
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2009 17:14
cum iti incepi viata sexuala fara sa ai habar cu ce se mananca, si neprotejat? Si cum naiba sa te dezvirgineze un tampon? OK, du-te la un doctor sa iti spuna cum sta treaba cui sexul neprotejat. Si nu mai avea incredere in barbat, daca nu ai tu grija de tine nbimeni nu are. Poate sa aiba si SIDA si tu sau el habar sa nu aveti!
Maddy_moo
Postat pe 29 Noiembrie 2009 17:34
Nu cred ca e cazul sa fi asa de dura, eu mai degraba dau vina pe parinti, pt ca ajung copii sa caute sfaturi pe un amarat de forum!
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2009 17:37
Pt a scapa de griji, iti cumperi frumusel un test de sarcina si il faci !

Baietii se pot controla, din punct de vedere al ejacularii, dar acum depinde de fiecare, unii zic ca pot, dar se mai scapa

Concluzie : test de sarcina
Summer_
Postat pe 29 Noiembrie 2009 18:19
De la: Maddy_moo, la data 2009-11-29 17:34:56 cum iti incepi viata sexuala fara sa ai habar cu ce se mananca, si neprotejat? Si cum naiba sa te dezvirgineze un tampon? OK, du-te la un doctor sa iti spuna cum sta treaba cui sexul neprotejat. Si nu mai avea incredere in barbat, daca nu ai tu grija de tine nbimeni nu are. Poate sa aiba si SIDA si tu sau el habar sa nu aveti!


Un tampon poate dezvirgina !
Summer_
Postat pe 29 Noiembrie 2009 18:20
Daca tot ti-ai tras-o cu prietenul tau..ce mai conteaza daca te dezvirginase tamponul?!?
iacinta
Postat pe 29 Noiembrie 2009 18:39
ia-ti un test: e mai simplu!
steffy91
Postat pe 29 Noiembrie 2009 22:03
De la: iacinta, la data 2009-11-29 18:39:31Daca tot ti-ai tras-o cu prietenul tau..ce mai conteaza daca te dezvirginase tamponul?!?


Nelamurirea ei era daca ii curgea sange pentru ca s-a dezvirginat cu tamponul sau era de vina menstruatia, nicicum daca mai e sau nu virgina.

Bianca_Cristina, daca intr-adevar a fost primul tau contact sexual, nu cred ca aveai cum sa simti daca a terminat sau nu in tine. De aceea eu sunt de parere ca este doar imaginatia ta de vina sau frica... Data viitoare foloseste prezervativul, nu doar pentru prevenirea unei sarcini nedorite, ci si pentru acele boli cu transmitere pe cale sexuala. Take care
i_andra
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:13
De la: miss_darine, la data 2009-11-29 17:37:50Nu cred ca e cazul sa fi asa de dura, eu mai degraba dau vina pe parinti, pt ca ajung copii sa caute sfaturi pe un amarat de forum!


Nu poti sa te duci la maicata sa-i spui asa din prima " M-am F...t "
Ce Dumnezeu..
Sabrina_Nede
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:23
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-11-30 15:23:30
De la: miss_darine, la data 2009-11-29 17:37:50Nu cred ca e cazul sa fi asa de dura, eu mai degraba dau vina pe parinti, pt ca ajung copii sa caute sfaturi pe un amarat de forum!


Nu poti sa te duci la maicata sa-i spui asa din prima " M-am F...t "
Ce Dumnezeu..



vaaaai, ce limbaj!!
nu asa, ci asa, o iei mai pe ocolite:
-mama, astazi un baiat cam de varsta mea, a indraznit sa-si potriveasca obiectul acela carnos si tare ce-i atarna in fata, exact cand eram intinsa pe spate. cata nerusinare din partea lui si cata neobrazare. n-am mai vazut atat tupeu!!
-si tu ce-ai facut draga mea?
-m-am impotrivit cat am putut mama. am luptat sa i-o scot..din pantaloni, m-am zbatut cat am putut sa i-o potrivesc mai bine pliindu-mi picioarele si cand nu mai era nimic de facut....a venit orgasmu'!
geo_xx
Postat pe 1 Decembrie 2009 01:12
De la: geo_xx, la data 2009-12-01 01:12:16
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-11-30 15:23:30
De la: miss_darine, la data 2009-11-29 17:37:50Nu cred ca e cazul sa fi asa de dura, eu mai degraba dau vina pe parinti, pt ca ajung copii sa caute sfaturi pe un amarat de forum!


Nu poti sa te duci la maicata sa-i spui asa din prima " M-am F...t "
Ce Dumnezeu..



vaaaai, ce limbaj!!
nu asa, ci asa, o iei mai pe ocolite:
-mama, astazi un baiat cam de varsta mea, a indraznit sa-si potriveasca obiectul acela carnos si tare ce-i atarna in fata, exact cand eram intinsa pe spate. cata nerusinare din partea lui si cata neobrazare. n-am mai vazut atat tupeu!!
-si tu ce-ai facut draga mea?
-m-am impotrivit cat am putut mama. am luptat sa i-o scot..din pantaloni, m-am zbatut cat am putut sa i-o potrivesc mai bine pliindu-mi picioarele si cand nu mai era nimic de facut....a venit orgasmu'!

one_size
Postat pe 1 Decembrie 2009 09:52
Nici un act sexual fara prezervativ nu este protejat,chiar daca baiatul nu-si da drumul in interiorul tau pot exista scurgeri din partea lui pe parcursul actului si astfel sa se ajunga la o sarcina nedorita. Ceea ce ai simtit tu k a curs putea fi si de la tine,si noi ejaculam..Iar treaba cu calendarul nu este ok pt toate femeile,cunosc persoane care l-au tinut cu strictete si totusi au ramas insarcinate,dupa 10 zile de la actul sexual iti poti face un test de sarcina si-ti va da raspunsul,insa ar trebui sa incepi ori sa iei anticonceptionale pt siguranta,ori prezervativul care nu este intradevar dorit de baieti sau mai sunt acele foite chinezesti...e alegerea ta,insa trebuie sa te protejezi pt k nu el va fi cel care va suferii,ci tu in cazul unui dezastru..Numai bine si sper totusi k esti ok
brgenet
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:43
salut. nu exista ''protectie'' pe care sa ti-o poata oferi un barbat in cazul ejacularii! multe inteleg gresit asta, din lipsa cunostintelor. in timpul contactului sexual, el elibereaza un lichid ca sperma, care te poate lasa insarcinata dk tu te afli in perioada de fertilitate. dk nu esti sigura de ceea ce spun, consulta pe net manuale si explicatiile pe care ti le-am dat acum. perioada fertila incepe din a 14-a zi de la menstruatie si tine pana in a 16-a zi, desigur 1 -2 zile in plus difera de la femeie la femeie. asa ca...posibil sa fiii insarcinata. fa-ti testele si daca ai scapat...e ok, dar macar vei sti cum sa te feresti pe viitor, facandu-ti tu calcule precise.
amor77
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:12
exista in farmacii pilula de urgenta care o poti lua maxim pana in 72 ore de la contact. pilula contine 2 pastile...numai pt urgente ca in cazul tau, dar nu se foloseste ca oricare pilula anticonceptionala zilnica. adica o iei doar la nevoie.
amor77
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ma numesc claudiu si am 27 de ani iti pot fi eu amant daca vrei nr meu este 0724 130 600 4 De la: Claudiu_Andrei_Nita_1 29 Februarie 2016 08:41
voi ce credeti?:D 29 De la: alisa1991 29 Ianuarie 2009 11:53
V-ati inselat vreodata partenerul?care a fost motivul? 33 De la: felixcat 21 Iunie 2009 17:42
testul vederii culorilor 1 De la: kudika326402 27 Iunie 2011 11:07
Amante & Amanti 62 De la: myRakoL 18 Noiembrie 2012 16:03