Setari Cookie-uri

sex la 18 ani


Buna ! As avea nevoie de niste sfaturi ,daca va rog :-s .Mai am 2luni si implinesc 18ani si sunt impreuna cu un baiat de 5luni jumate ,el are 23 de ani.Din ce in ce mai mult se pune problema actului sexual(eu sunt virgina) ,el isi doreste mult dar nu stiu ce sa fac ... de ceva timp am inceput sa ne "jucam" dar eu tot timpul ma opresc la timp si el stie ca nu sunt pregatita,i-am explicat dar asta a fost de ceva timp ,nu ma preseaza,se comporta frumos cu mine,pot sa zic ca are grija de mn dar din cate am observat, el considera ca a asteptat destul,mi-e frica si ma gandesc ca daca o sa tot aman o sa se sature... stiu ca lucrul asta trebuie sa-l fac pentru mine nu pentru el dar nu sunt sigura pe nimic ... ce sa fac ?
kudika196154
Postat pe 14 Iunie 2010 16:17
De la: kudika196154, la data 2010-06-14 16:17:04
Buna ! As avea nevoie de niste sfaturi ,daca va rog :-s .Mai am 2luni si implinesc 18ani si sunt impreuna cu un baiat de 5luni jumate ,el are 23 de ani.Din ce in ce mai mult se pune problema actului sexual(eu sunt virgina) ,el isi doreste mult dar nu stiu ce sa fac ... de ceva timp am inceput sa ne "jucam" dar eu tot timpul ma opresc la timp si el stie ca nu sunt pregatita,i-am explicat dar asta a fost de ceva timp ,nu ma preseaza,se comporta frumos cu mine,pot sa zic ca are grija de mn dar din cate am observat, el considera ca a asteptat destul,mi-e frica si ma gandesc ca daca o sa tot aman o sa se sature... stiu ca lucrul asta trebuie sa-l fac pentru mine nu pentru el dar nu sunt sigura pe nimic ... ce sa fac ?


Nu te apuca s-o dai asa aiurea(pe ea, pe fofo), doar pentru ca vrea el....n-are sens. In primul rand trebuie sa fii tu pregatita atat fizic cat si sufleteste. Ca el oricum e pregatit, astia se nasc asa pregatiti. In al doilea rand, nu cred ca-l doresti suficient de mult incat sa i te oferi...Dar lasa mama ca vine si momentul tau. Si daca n-o fi asta, si-o fi altul, ce-are? Tu fa-o atunci cand vrei, cum vrei si cu cine vrei. Are balta peste. (asta e valabila pentru ambele sexe).
koph
Postat pe 14 Iunie 2010 16:49

Nu te apuca s-o dai asa aiurea(pe ea, pe fofo), doar pentru ca vrea el....n-are sens. In primul rand trebuie sa fii tu pregatita atat fizic cat si sufleteste. Ca el oricum e pregatit, astia se nasc asa pregatiti. In al doilea rand, nu cred ca-l doresti suficient de mult incat sa i te oferi...Dar lasa mama ca vine si momentul tau. Si daca n-o fi asta, si-o fi altul, ce-are? Tu fa-o atunci cand vrei, cum vrei si cu cine vrei. Are balta peste. (asta e valabila pentru ambele sexe).[/quote]


ms :D tare faza cu "astia se nasc asa pregatiti" :))
kudika196154
Postat pe 14 Iunie 2010 16:57
interesant
yumy
Postat pe 14 Iunie 2010 17:12
nhu nhu, qm au zis ji altzii, nhu fake pasool asta pana nu ejti pregatitha. de ce sa o gci pana la 40 de ani daknu t simtzi pregtita? intr meah e: pregatita ptr ce?
d park ar fii o kestie asa kre sati skimbr vista total. e un lucru placut k doar nu il fake toata lumea d projti. numai datzi apa l moara la frigide, k nu lhe manank nimeni dak incerlk...
d00lcik__s3xXx
Postat pe 15 Iunie 2010 01:30
De la: d00lcik__s3xXx, la data 2010-06-15 01:30:50nhu nhu, qm au zis ji altzii, nhu fake pasool asta pana nu ejti pregatitha. de ce sa o gci pana la 40 de ani daknu t simtzi pregtita? intr meah e: pregatita ptr ce?
d park ar fii o kestie asa kre sati skimbr vista total. e un lucru placut k doar nu il fake toata lumea d projti. numai datzi apa l moara la frigide, k nu lhe manank nimeni dak incerlk...


In primul rand, schimba-ti scrisu', astea sunt hieroglife. In al doilea rand, stii ce inseamna cuvantul "frigide"? Daca tu ai preferat sa dai cu ea (cu ea, cu fofo) de toate gardurile, nu inseamna ca asa e normal, si ca cele care nu fac ca tine, sunt defecte. Tine de multe aspecte treaba asta si nu vreau sa dau explicatii inutile, simt ca n-am cu cine.
La final, ia si-o plama virtuala peste bot! Pe viitor poate nu mai folosesti cuvinte carora nu le stii sensul.
koph
Postat pe 15 Iunie 2010 12:17
da y0 vr doar sa zik k orqum prima data knd o faci e cel mai nasol, nu va mai comp d park ar fi cv magic pt kre tre sa t pregt ttoata viatza.
d00lcik__s3xXx
Postat pe 15 Iunie 2010 12:51
doar o intrebare ;;) de la cati ani ti-ai inceput viata sexuala? daca nu te superi ;))
kudika196154
Postat pe 15 Iunie 2010 14:55
fata asta are o problema si voi va razboiti pe forum...
In fine...ideea e ca poti sa astepti cat vrei tu...prima data poate fi nasol sau poate fi minunat,nu conteaza...poti sa-l iubesti sau nu,nu ai de unde sti...dar sa NU o faci fiindca vrea el sau de frica sa nu te paraseasca...este o prostie...fa-o fiindca vrei tu si cand vrei tu cu cine vrei tu...dar nu te lasa influentata!!!Ai grija in primul rand sa te protejezi...nu accepta fara balonase sub nicio forma!!!bafta!sper sa iei decizia corecta pentru tine!
alina_constantin88
Postat pe 15 Iunie 2010 15:10
De la: d00lcik__s3xXx, la data 2010-06-15 01:30:50nhu nhu, qm au zis ji altzii, nhu fake pasool asta pana nu ejti pregatitha. de ce sa o gci pana la 40 de ani daknu t simtzi pregtita? intr meah e: pregatita ptr ce?
d park ar fii o kestie asa kre sati skimbr vista total. e un lucru placut k doar nu il fake toata lumea d projti. numai datzi apa l moara la frigide, k nu lhe manank nimeni dak incerlk...





nu te supara, ...ai scris cumva cu degetele de la picioare?????



cristina_xxx2006
Postat pe 15 Iunie 2010 15:27
De la: koph, la data 2010-06-14 16:49:53
De la: kudika196154, la data 2010-06-14 16:17:04
Buna ! As avea nevoie de niste sfaturi ,daca va rog :-s .Mai am 2luni si implinesc 18ani si sunt impreuna cu un baiat de 5luni jumate ,el are 23 de ani.Din ce in ce mai mult se pune problema actului sexual(eu sunt virgina) ,el isi doreste mult dar nu stiu ce sa fac ... de ceva timp am inceput sa ne "jucam" dar eu tot timpul ma opresc la timp si el stie ca nu sunt pregatita,i-am explicat dar asta a fost de ceva timp ,nu ma preseaza,se comporta frumos cu mine,pot sa zic ca are grija de mn dar din cate am observat, el considera ca a asteptat destul,mi-e frica si ma gandesc ca daca o sa tot aman o sa se sature... stiu ca lucrul asta trebuie sa-l fac pentru mine nu pentru el dar nu sunt sigura pe nimic ... ce sa fac ?


Nu te apuca s-o dai asa aiurea(pe ea, pe fofo), doar pentru ca vrea el....n-are sens. In primul rand trebuie sa fii tu pregatita atat fizic cat si sufleteste. Ca el oricum e pregatit, astia se nasc asa pregatiti. In al doilea rand, nu cred ca-l doresti suficient de mult incat sa i te oferi...Dar lasa mama ca vine si momentul tau. Si daca n-o fi asta, si-o fi altul, ce-are? Tu fa-o atunci cand vrei, cum vrei si cu cine vrei. Are balta peste. (asta e valabila pentru ambele sexe).




Total de acord cu tine, Koph

Fa-o NUMAI cand si daca te simti pregatita. Si ce daca el considera ca a asteptat destul?? Sa mai astepte, tata ... ca e tanar

Si daca incepe sa te preseze pe tema asta, e clar ca asta a urmarit de la bun inceput.

Ai grija de tine





cristina_xxx2006
Postat pe 15 Iunie 2010 15:33
De la: Pestishor_auriu, la data 2010-06-15 15:27:11
De la: d00lcik__s3xXx, la data 2010-06-15 01:30:50nhu nhu, qm au zis ji altzii, nhu fake pasool asta pana nu ejti pregatitha. de ce sa o gci pana la 40 de ani daknu t simtzi pregtita? intr meah e: pregatita ptr ce?
d park ar fii o kestie asa kre sati skimbr vista total. e un lucru placut k doar nu il fake toata lumea d projti. numai datzi apa l moara la frigide, k nu lhe manank nimeni dak incerlk...





nu te supara, ...ai scris cumva cu degetele de la picioare?????



[/quote
Adeca astai scris ??????????!!!!!!!!!!!!!
luchianramona
Postat pe 15 Iunie 2010 15:39
Eh, sorry, am uitat sa pun liniutza unde trebuie. Caldura e de vina
luchianramona
Postat pe 15 Iunie 2010 15:41
De la: d00lcik__s3xXx, la data 2010-06-15 12:51:05da y0 vr doar sa zik k orqum prima data knd o faci e cel mai nasol, nu va mai comp d park ar fi cv magic pt kre tre sa t pregt ttoata viatza.


Nu e deloc "cel mai nasol" prima data. Daca ai persoana potrivita langa tine, poate fi chiar divin. Dar se pare ca tu n-ai avut norocul asta. Too bad, data viitoare (adicatelea intr-o alta viata) casca ochii mai bine.
koph
Postat pe 15 Iunie 2010 18:03
nu te grabi.Ar trebui sa fie un moment frumos pe care sa il doresti si care nu se va mai repeta.Sa stii ca 5 luni nu inseamna o eternitate,iar daca te iubeste te va astepta pana te vei simti tu pregatia.Iubitul meu m-a asteptat 2 ani si jumatate...stiu ca l-am lasta sa astepte cam mult...el mi-a respectat decizia,desi nu a agreat-o Si dupa 5 ani jumate suntem inca impreuna si ne iubim foarte mult
desi_desiree
Postat pe 18 Iunie 2010 06:32
taci fa cu plodu tau cu tot si banca vietii.
felixcat
Postat pe 18 Iunie 2010 17:39
Hey! sfatul meu e sa nu te grabesti.Ai toata viata sa faci sex sau dragoste. Prima data e o singura data.Cand vei fii pregatita vei simtii asta.Nu trebuie sa o faci pentru al face pe el fericit, gandeste-te intai la tine. Eu de exemplu regret ca m-am grabit, acum stiu ca era mai bine mai tarziu putin
Si un lucru e sigur.Prima data ramane mereu in minte;)

Iti doresc mult succes si asculta-ti inima!!!!
tina_de_la_augustina
Postat pe 26 Iunie 2010 18:22
daca tu abia faci 18..si el are deja 23...oare nu ti-e clar..ca ar mai trebui sa iti gasesti pe cineva, mai aproape de varsta ta???? el e mai..cunoscator si poate vrea numai asta..si apoi pleaca...si ramai cu ochii in soare...si cu ea..de fapt..fara
nu cred ca e asta o urgenta
sunt alte lucruri..esti spre o facultate..invata pt admitere..si lasa..sexul..
trebuie sa te simti tu pregatita..sa stii ca simti mai multe..si ca e reciproc..ca exista respect, comunicare..si intelegere
hai..alegi ce vrei
dragon_fly88
Postat pe 26 Iunie 2010 18:33
eu dupa un am am facut dragoste cu prietenul meu si aveam 19 pe atunci! niciodata nu ma presat, si cand i-am zis: ma bucur ca m-ai asteptat atat si ca m-ai inteles; el mi-a dat un raspuns care a fost absolut superb: nu te-am asteptat, pt.ca nu am numarat lunile si zilele, am vrut doar sa fiu cu tine, sa fi prietena mea! asa ca nu te gandi k el te asteapta. dak intradevar te iubeste, nu va conta pt el cat de mult va dura pana te vei simti tu pregatita, si nici nu te va presa. ai 18 ani si ma bucur ca ai "capul pe umeri", pt k acum foarte multe tipe fac sex de la 13-14 ani. dar gandeste-te daca el este tipul potivit pt tine!
dienuscha
Postat pe 30 Iunie 2010 13:16
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-26 18:33:03daca tu abia faci 18..si el are deja 23...oare nu ti-e clar..ca ar mai trebui sa iti gasesti pe cineva, mai aproape de varsta ta???? el e mai..cunoscator si poate vrea numai asta..si apoi pleaca...si ramai cu ochii in soare...si cu ea..de fapt..fara
nu cred ca e asta o urgenta
sunt alte lucruri..esti spre o facultate..invata pt admitere..si lasa..sexul..
trebuie sa te simti tu pregatita..sa stii ca simti mai multe..si ca e reciproc..ca exista respect, comunicare..si intelegere
hai..alegi ce vrei


extraordinar iti dai seama ce diferenta este ca el are 23 ani.. hai sa se bage cu unu de 10 ani care nu stie nici pe ce lume traieste.. poate ca e mai bine sa fie mai mare stie cum sa o protejeze si daca tine la ea stie cum sa nu o faca sa sufere .. la urma urmei tu daca esti asa indecisa probabil ca nu vei stii niciodata cand vei fi pregatita si nu cred ca cel mai mult conteaza cu cine iti pierzi virginitatea ci conteaza sa ramai cu o experienta frumoasa in urma acesteia..
yogeolove
Postat pe 30 Iunie 2010 17:46
va multumesc mult pentru ajutor :X
kudika196154
Postat pe 1 Iulie 2010 00:58
De la: kudika196154, la data 2010-06-14 16:17:04
Buna ! As avea nevoie de niste sfaturi ,daca va rog :-s .Mai am 2luni si implinesc 18ani si sunt impreuna cu un baiat de 5luni jumate ,el are 23 de ani.Din ce in ce mai mult se pune problema actului sexual(eu sunt virgina) ,el isi doreste mult dar nu stiu ce sa fac ... de ceva timp am inceput sa ne "jucam" dar eu tot timpul ma opresc la timp si el stie ca nu sunt pregatita,i-am explicat dar asta a fost de ceva timp ,nu ma preseaza,se comporta frumos cu mine,pot sa zic ca are grija de mn dar din cate am observat, el considera ca a asteptat destul,mi-e frica si ma gandesc ca daca o sa tot aman o sa se sature... stiu ca lucrul asta trebuie sa-l fac pentru mine nu pentru el dar nu sunt sigura pe nimic ... ce sa fac ?


Parerea mea este ca mai poti astepta.Aveti doar 5 luni impreuna,asa ca nu mi se pare ca ar fi asteptat "prea mult"
Pe mine de exemplu primul meu prieten m-a asteptat un an jumate,si eu am fost cea care am decis ca atunci e momentul si am stat 7 ani impreuna. Mi s-a parut minunat sa fie primul barbatul iubit si acel barbat care ma facea sa ma simt iubita,sa ma simt printesa. E frumos cand treci printr-o experienta frumoasa alaturi de persoana cu care are loc "prima data".
Ca mai tarziu viata ia o alta turnura ,macar ramai ca un sentiment placut cand te gandesti la prima data.
DydiG
Postat pe 1 Iulie 2010 01:14

Parerea mea este ca mai poti astepta.Aveti doar 5 luni impreuna,asa ca nu mi se pare ca ar fi asteptat "prea mult"
Pe mine de exemplu primul meu prieten m-a asteptat un an jumate,si eu am fost cea care am decis ca atunci e momentul si am stat 7 ani impreuna. Mi s-a parut minunat sa fie primul barbatul iubit si acel barbat care ma facea sa ma simt iubita,sa ma simt printesa. E frumos cand treci printr-o experienta frumoasa alaturi de persoana cu care are loc "prima data".
Ca mai tarziu viata ia o alta turnura ,macar ramai ca un sentiment placut cand te gandesti la prima data.[/quote]

1an jumate? mi se pare mult pt un baiat,nu-i asa?
prietenul tau cati ani avea atunci? daca nu te superi :*
kudika196154
Postat pe 1 Iulie 2010 01:34
De la: kudika196154, la data 2010-07-01 01:34:38
Parerea mea este ca mai poti astepta.Aveti doar 5 luni impreuna,asa ca nu mi se pare ca ar fi asteptat "prea mult"
Pe mine de exemplu primul meu prieten m-a asteptat un an jumate,si eu am fost cea care am decis ca atunci e momentul si am stat 7 ani impreuna. Mi s-a parut minunat sa fie primul barbatul iubit si acel barbat care ma facea sa ma simt iubita,sa ma simt printesa. E frumos cand treci printr-o experienta frumoasa alaturi de persoana cu care are loc "prima data".
Ca mai tarziu viata ia o alta turnura ,macar ramai ca un sentiment placut cand te gandesti la prima data.br />

1an jumate? mi se pare mult pt un baiat,nu-i asa?
prietenul tau cati ani avea atunci? daca nu te superi :*



Pentru un baiat care te iubeste si te respecta nu e mult.
Avea 22 de ani.
DydiG
Postat pe 1 Iulie 2010 01:44
De la: DydiG, la data 2010-07-01 01:44:36
De la: kudika196154, la data 2010-07-01 01:34:38
Parerea mea este ca mai poti astepta.Aveti doar 5 luni impreuna,asa ca nu mi se pare ca ar fi asteptat "prea mult"
Pe mine de exemplu primul meu prieten m-a asteptat un an jumate,si eu am fost cea care am decis ca atunci e momentul si am stat 7 ani impreuna. Mi s-a parut minunat sa fie primul barbatul iubit si acel barbat care ma facea sa ma simt iubita,sa ma simt printesa. E frumos cand treci printr-o experienta frumoasa alaturi de persoana cu care are loc "prima data".
Ca mai tarziu viata ia o alta turnura ,macar ramai ca un sentiment placut cand te gandesti la prima data.br />

1an jumate? mi se pare mult pt un baiat,nu-i asa?
prietenul tau cati ani avea atunci? daca nu te superi :*



Pentru un baiat care te iubeste si te respecta nu e mult.
Avea 22 de ani.





adevarul este ca sunt fel si fel de cazuri particulare,nu stiu ce sa zic,oare eu chiar ma prea grabesc?
oricum deocamdata n-am nimic de gand.dar ma gandesc la 1an jumate nu stiu daca ar putea,deja nu mai poate
in fine ,poate o sa ne despartim pana la urma ...
kudika196154
Postat pe 1 Iulie 2010 01:53
De la: kudika196154, la data 2010-07-01 01:53:05
De la: DydiG, la data 2010-07-01 01:44:36
De la: kudika196154, la data 2010-07-01 01:34:38
Parerea mea este ca mai poti astepta.Aveti doar 5 luni impreuna,asa ca nu mi se pare ca ar fi asteptat "prea mult"
Pe mine de exemplu primul meu prieten m-a asteptat un an jumate,si eu am fost cea care am decis ca atunci e momentul si am stat 7 ani impreuna. Mi s-a parut minunat sa fie primul barbatul iubit si acel barbat care ma facea sa ma simt iubita,sa ma simt printesa. E frumos cand treci printr-o experienta frumoasa alaturi de persoana cu care are loc "prima data".
Ca mai tarziu viata ia o alta turnura ,macar ramai ca un sentiment placut cand te gandesti la prima data.br />

1an jumate? mi se pare mult pt un baiat,nu-i asa?
prietenul tau cati ani avea atunci? daca nu te superi :*



Pentru un baiat care te iubeste si te respecta nu e mult.
Avea 22 de ani.





adevarul este ca sunt fel si fel de cazuri particulare,nu stiu ce sa zic,oare eu chiar ma prea grabesc?
oricum deocamdata n-am nimic de gand.dar ma gandesc la 1an jumate nu stiu daca ar putea,deja nu mai poate
in fine ,poate o sa ne despartim pana la urma ...


Tu nu te grabesti,tu crezi ca el se grabeste,desii ma intreb,oare sti ce parere are el?
eee nu trebuie sa astepte un an jumate ,doar atata timp pana te vei simtii tu pregatita.
Pentru ca,daca e sa o faci cu el numai sa nu se desparta de tine,mai devreme sau mai tarziu ,daca e sa se desparta de tine,tot se va despartii.Dar daca intradevar te iubeste,va sta langa tine oricum.
Pai si la mine m-a asteptat un an jumate,dar peste 7 ani tot ne-am despartit Acum eu am familia mea,el familia lui,si fiecare e fericit,singurul lucru care ne mai leaga e o amintire frumoasa.
DydiG
Postat pe 1 Iulie 2010 02:09
De la: DydiG, la data 2010-07-01 02:09:29
De la: kudika196154, la data 2010-07-01 01:53:05
De la: DydiG, la data 2010-07-01 01:44:36
De la: kudika196154, la data 2010-07-01 01:34:38
Parerea mea este ca mai poti astepta.Aveti doar 5 luni impreuna,asa ca nu mi se pare ca ar fi asteptat "prea mult"
Pe mine de exemplu primul meu prieten m-a asteptat un an jumate,si eu am fost cea care am decis ca atunci e momentul si am stat 7 ani impreuna. Mi s-a parut minunat sa fie primul barbatul iubit si acel barbat care ma facea sa ma simt iubita,sa ma simt printesa. E frumos cand treci printr-o experienta frumoasa alaturi de persoana cu care are loc "prima data".
Ca mai tarziu viata ia o alta turnura ,macar ramai ca un sentiment placut cand te gandesti la prima data.br />

1an jumate? mi se pare mult pt un baiat,nu-i asa?
prietenul tau cati ani avea atunci? daca nu te superi :*



Pentru un baiat care te iubeste si te respecta nu e mult.
Avea 22 de ani.






adevarul este ca sunt fel si fel de cazuri particulare,nu stiu ce sa zic,oare eu chiar ma prea grabesc?
oricum deocamdata n-am nimic de gand.dar ma gandesc la 1an jumate nu stiu daca ar putea,deja nu mai poate
in fine ,poate o sa ne despartim pana la urma ...


Tu nu te grabesti,tu crezi ca el se grabeste,desii ma intreb,oare sti ce parere are el?
eee nu trebuie sa astepte un an jumate ,doar atata timp pana te vei simtii tu pregatita.
Pentru ca,daca e sa o faci cu el numai sa nu se desparta de tine,mai devreme sau mai tarziu ,daca e sa se desparta de tine,tot se va despartii.Dar daca intradevar te iubeste,va sta langa tine oricum.
Pai si la mine m-a asteptat un an jumate,dar peste 7 ani tot ne-am despartit Acum eu am familia mea,el familia lui,si fiecare e fericit,singurul lucru care ne mai leaga e o amintire frumoasa.




vai de mine,dar dupa 7ani ...cum ai putut sa treci peste?
se zice ca daca esti cu o fataun baiat un timp si o iubestiil iubesti iti trebuie de doua ori timpu ala ca sa iti revi daca cumva te desparti de acea persoana.
oare asa dupa 7ani,oricum cred ca n-as vrea sa stiu ce a fost in sufletul tau :(
pff si scz daca sunt prea personala :-s
kudika196154
Postat pe 2 Iulie 2010 02:59
5 luni? Fostul meu iubit a asteptat 1 an si 8 luni. Dupa am vut o relatie de 4 ani si 2 inele de logodna.
Asa ca 5 luni sunt apa de ploaie.
OneLove
Postat pe 4 Iulie 2010 21:25
noi barbati prin natura noastra vrem cat mai mult sex si cat mai multe tipe in pat...tu 18 el 23 , e ok ce mare diferenta de varsta??? esti sigura ca vrei sa incepi viata sexuala alaturi de el , il iubesti? nu te "darui" lui pt ca asa vrea el , fa dragoste cu el nuami daca il iubeste si crezi ca merita ( noi mereu vrem sa grabim lucrurile sa iasa bine in favoarea noastra ) , adica mai trecem una pe "carnetel" asa ca...tu decizi daca merita sau nu , dar ai mare grija , daca este cazul sa te protejezi , nu o sa fie neaparat dureros , poate fii chiar placut si de prima oara , depinde foarte mult si de cel de langa tine sa stie ce sa faca si cum sa faca sa te simti bine...
sorindoc_87
Postat pe 5 Iulie 2010 20:43
De la: kudika196154, la data 2010-07-02 02:59:59
vai de mine,dar dupa 7ani ...cum ai putut sa treci peste?
se zice ca daca esti cu o fataun baiat un timp si o iubestiil iubesti iti trebuie de doua ori timpu ala ca sa iti revi daca cumva te desparti de acea persoana.
oare asa dupa 7ani,oricum cred ca n-as vrea sa stiu ce a fost in sufletul tau :(
pff si scz daca sunt prea personala :-s


Intradevar nu e usor sa treci peste.
Dar cand nu mai merge ,trebuie sa pui punct,oricat de greu ar fi.
Cea mai grea parte e sa incepi o viata noua.
Nu-ti trebuie de 2 ori timpul acela ca sa-ti revii,iti trebuie doar multa putere.
O persoana care are o relatie de lunga durata si iubeste persoana de langa ea,nu vrea sa creada ca nu mai merge relatia,incearca sa puna petece pe unde sunt rupturi,asta ingreuneaza o despartire,asta ingreuneaza si vindecarea sufletului care iubeste si totusi trebuie sa puna capat.Pentru ca inca mai crede ca poate ar fi mers,poate a gresit cu ceva,poate odata vor fi din nou impreuna.Trebuie putere pt a nu vedea despartirea ca pe un capat de lume,sa reusti sa treci peste durerea care in momentul acela simti ca-ti sfasie sufletul.
SI eu am crezut ca nu o sa mai iubesc niciodata,si iubesc si sunt fericita alaturi de familia mea.
Imi amintesc cu drag de clipele acelea si ma bucur ca am luat decizia de a incepe o viata noua.El oricum isi v-a avea tot timpul un locusor in sufletul meu,un moment frumos din viata mea.

Singurul meu sfat pt tine,este sa nu iti pui totul in relatie.Sa continui sa fi tu ca inainte si el sa fie doar o parte din viata ta,dar fara sa-ti pui lucrurile care pana acum ereau pe primul loc,pe un loc mai inferior.Sa iesi cu prietenele,sa faci ceea ce-ti place,si sa faci totul pt tine,nu pt el.
Eu iti doresc sa fi fericita,sa iei decizia crecta pt tine,si sa nu treci prin anuminte deceptii niciodata,si daca vreodata o sa treci sa fi puternica,sa intelegi ca orice lucru se intampla cu un scop anume si nici un barbat nu e unic pe lume.
Pupici.
DydiG
Postat pe 11 Iulie 2010 17:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
'Ce nu te doboara,te face mai puternic!' Oare ?!? 10 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:24
help pls 9 De la: ella_mysterious 19 Septembrie 2010 22:45
pozitia preferata 45 De la: cristiana_cris 8 Octombrie 2009 13:45
nu pot sa am orgasm!!!! 13 De la: kudika038125 29 Octombrie 2009 20:54
indiferenta barbatilor 40 De la: MissMe2 4 Mai 2009 10:16