Setari Cookie-uri

prietenie sfarsita dupa 12 ani.

in urma cu cateva zile am realizat ca prietenia mea cu cea mai buna prietena s-a sfarsit...
nu mai stau sa explic,motivul principal este ca este la alta scoala acum,cu noi colegi.
inainte nici nu vroia sa auda de baute,acum bea prin parcuri si merge laparty uri peste noapte,chiar daca mama ei nu i a permis absolut NIMIC,pana acum.
multe alte lucruri ar fi de spus dar mi a zis in fata ca nu mai vrea sa iasa cu mine[fiind o discutie despre faptul ca de ceva luni m a ignorat,n-am vb deloc si ea a iesit toata ziua cu prietenii ei].
cum se poate incheia o prietenie dupa 12 ani ?....dupa atatea lucruri...dupa cate am trait impreuna...dupa ce am crescut impreuna ?
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 18:57
si dupa multe chestii am observat ca si-a cam ''schimbat'' prietena cea mai buna....
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 18:59
Este inutil sa iti pui aceasta intrebare, de ce s-a sfarsit prietenia voastra.
Cel mai bine este sa vb cu ea despre problema asta...insa, te vei obisnui cu genul asta de oameni, ideea este sa inveti ce trebuie din astfel de experiente, sa faci diferenta dintre bine si rau...

Din cate ai scris, eu cred ca prietena ta are un fel de criza adolescentina, isi canalizeaza toata energia specifica varstei in activitati mai mult sau mai putin dubioase, asa o iau unii pe cai gresite
Summer_
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:05
nu stiu ce sa zic.ar trebuii sa fiu o prietena buna...sa o astept pana trece de faza asta...dar nu prea are rost..
chestia aici e ca,vad ca ea e imatura.
faza e ca ea e intr-un liceu maghiar,fiind si ea maghiara..eu sunt .romanca...
e logic sa o atraga mai mult aia ...
si da ...incepe sa o ia pe cai gresite ...cand eu am inceput sa ma cumintesc..
mereu a fost cu nasul pe sus ,neavand niciun prieten ,doar pe mine.
acum e la fel,si pe mess cand o intrebi ceva frumos iti raspunde sec cu :
''??'' sau ''ce vrei?''
si cand am sunat-o si era cu dragii ei prieteni ,mi-a raspuns si i am zis de ce dracu nu sti sa raspunzi la un mesaj?e atat de greu?
si mi a raspuns ''tu ce dracu mai vrei?nu vin ca s cu colegii in parc''
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:28
si eu care intotdeauna imi lasam balta colegii si totul ca sa ies cu ea,sau ca sa o ajut sau ca sa i ofer un umar pe care sa planga...
e trist cand ma gandesc...
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:31
Suturi din astea vei mai primii de la viata si din partea cui te vei astepta mai putin. Altadata inchiriaza-ti umarul pe bani grei, macar faci si tu un ban cinstit daca ai un umar pe care sa planga x sau y! I'm joking! Stai cuminte si nu suferii ca nu merita, ridica capul sus, mergi mai departe, scoate-o din lista ta de mess si nici nu o mai baga in seama Intr-un final, ea este cea care pierde, nu tu!
miss_darine
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:39
Stiu. Dar nu am de ce sa plang sau alte chestii.normal ca mi tin capul sus.
De mica am primit lovituri care m-au facut sa vad viata asa cum e ea in realitate.
Ea e cea care pierde si totusi,intr-un fel sunt dezamagita ca nu stie sa aprecieze.
intotdeauna am mers mai departe ,si mereu voi merge ,indiferent de ce s-ar intampla.
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:26
Bravo, luptatorii inving intotdeauna in viata!
miss_darine
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:29
si am invatat ca un prieten bun,e greu de gasit.
si ma indoiesc ca noii ei prieteni ,pe care ii cunoaste de cateva luni,sunt de incredere.
cand va fi rau,ei vor fugi.
si atunci ea va realiza cine era cu adevarat alaturi de ea si la bine si la rau.
dar poate ca va fi prea tarziu.
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:30
da.si eu mereu am luptat pentru ceea ce mi-am dorit.
si viata doar acum incepe sa si arate adevarata fata.
vor urma multe incercari in care va trebuii sa ma ridic si sa merg mai departe.
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:32
De la: Metal_spell, la data 2009-11-30 20:32:14da.si eu mereu am luptat pentru ceea ce mi-am dorit.
si viata doar acum incepe sa si arate adevarata fata.
vor urma multe incercari in care va trebuii sa ma ridic si sa merg mai departe.

Dar, i-a zi tu ce gust are victoria, dupa ce te-ai luptat ca leoaica pt ceva, nu conteaza pt.ce, o relatie, un prieten, un obiect de valoare?Hmmmmmm, I like this feeling!
miss_darine
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:38
De la: Metal_spell, la data 2009-11-30 20:32:14da.si eu mereu am luptat pentru ceea ce mi-am dorit.
si viata doar acum incepe sa si arate adevarata fata.
vor urma multe incercari in care va trebuii sa ma ridic si sa merg mai departe.

vor fi multe bariere in viata pe care trebuie sa stii sa ;e depasesti mumai tu sa fii puternica si nimic sa nu te ingenuncheze
GYPSI
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:43
it's a great feeling.
i can't explain it
.but is PERFECT and now,
i'm proud of who i am
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:43
Uite, am sa-ti povestesc un aspect f important din viata mea. Una din cauzele primordiale pt care am divortat de fostul meu sot, a fost ca nu suporta la momentul acela ca el avea facultate si era un intelectual si eu, nu. Adevarul este ca m-am maritat tanara si l-am nascut pe baiatul meu cam tot atunci(20 de ani) Timp de 2 ani, recunosc ca n-am mai avut timp sa invat, m-am dedicat copilului. M-am despartit de "prostul cu diploma" si dupa 1 an, am intrat si la facultate. Recunosc ca mi-a fost cumplit de greu sa cresc singura un copil, sa am un job si sa frecventez fac la seral. Dar stii ce mandra sunt de mine, acum cand ma uit inapoi? Am satisfactia omului care a reusit singur sa-si faca un rost in viata, fara ajutorul nimanui. Asa ca "I am the best" si fara falsa modestie!
miss_darine
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:48
Orice ar fi, eu zic ca nu trebuie sa fii ca ea, adica...ignora rautatile si sa nu raspunzi cu aceeasi moneda, eu asa procedez, si am avut de castigat. Vei da peste oameni mult mai rai, care nu sunt corecti, egoisti, si trebuie sa inveti sa le faci fata ! Vei vedea lucrurile astea pe parcurs, acum este doar inceputul !
Si...sa ramai mereu optimista, optimismul face muuult bine !
Summer_
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:53
Bravo summer! Ador oamenii optimisti!
miss_darine
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:56
uite o mama eroina ! asta da exemplu de viata .
mai ales satisfactia care vine,dupa cum spuneai si tu,cand te uiti in spate si vezi cate ai realizat ,cu propria sudoare,fara vre-un ajutor.
am observat ca in viata e mai bine sa fi un ''miserupist'' convins
sa pui la suflet lucuri fara importanta e o prostie,care te si doboara
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:57
optimism. DAAAAAA
mereu cand intru intr-un rahat mareeeee,mai mare ca mine si,stiti doar ca atunci cand vine una nu vine singura ,vin toate imi vine in minte ''O sa fie bineeee :-j''
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:00
De la: Metal_spell, la data 2009-11-30 20:57:48uite o mama eroina ! asta da exemplu de viata .
mai ales satisfactia care vine,dupa cum spuneai si tu,cand te uiti in spate si vezi cate ai realizat ,cu propria sudoare,fara vre-un ajutor.
am observat ca in viata e mai bine sa fi un ''miserupist'' convins
sa pui la suflet lucuri fara importanta e o prostie,care te si doboara

You get the point!
miss_darine
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:00
hehe
sa vedeti alta chestie...incep imediat sa scriu ca e lunga povestea
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:11
ca orice om,de mica mi-am dorit si eu o chitara.
tatalui meu ii place rock-ul,gen scorpions si chestii de genul.
dar mi-a interzis categoric sa mi iau una.
in fiecare seara m-am certat ''la sange''cu el ...dupa care se lasa cu multe lacrimi de neeervi
dar eu mi-am strans bani [refuand categoric sa mi dea vre'un ban pt ea]
cred ca nu am mancat la scoala nimic ,zilnic timp de 3 luni,+bani de buzunare &altele
a spus ca daca ma prinde cu ea in casa,o distruge sau dorm in beci/strada.unde prefer.[fara gluma]
eu mai am putin si termin de strans banii si peste 2 saptamani merg in Bucuresti sa o aduc acasa.
nu imi pasa ce imi va spune ,e total absurd.
Eu sunt doar fericita ca am reusit sa trec peste prostiile si parerile altora si sunt aproape de un vis
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:17
si-a gasit tatal tau nasu', cu tine, ai? razboiul incapatzanatilor partea intai si a doua cand o sa vi cu chitara
miss_darine
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:23
nu i de ras ca e in stare sa mi-o distruga cu toporul .
dar cine crezi ca ii spune ca am cumparat-o?
dupa cati bani am strans pentru una electrica .....cred ca o voi tine in dulap.
oricum e mana destinului aici ,miercuri pleaca in Rusia
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:27
De la: Metal_spell, la data 2009-11-30 18:57:42in urma cu cateva zile am realizat ca prietenia mea cu cea mai buna prietena s-a sfarsit...
nu mai stau sa explic,motivul principal este ca este la alta scoala acum,cu noi colegi.
inainte nici nu vroia sa auda de baute,acum bea prin parcuri si merge laparty uri peste noapte,chiar daca mama ei nu i a permis absolut NIMIC,pana acum.
multe alte lucruri ar fi de spus dar mi a zis in fata ca nu mai vrea sa iasa cu mine[fiind o discutie despre faptul ca de ceva luni m a ignorat,n-am vb deloc si ea a iesit toata ziua cu prietenii ei].
cum se poate incheia o prietenie dupa 12 ani ?....dupa atatea lucruri...dupa cate am trait impreuna...dupa ce am crescut impreuna ?


eu is inta 12-a iar prietena mea cea mai buna..sau ma rog pe care o credeam prietena s-a,,alaturat'' unui grup de fitzoase si acuma ca umbla cu manelisti da .maicasa imi zice..si ne stim din clasa intai ...dar acum am alte prietene dar nu o sa fim cele mai bune ca nu ne cunoastemd e mici......o las in treaba ei
iulia069834
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:06
De la: iulia069834, la data 2009-12-12 14:06:14
De la: Metal_spell, la data 2009-11-30 18:57:42in urma cu cateva zile am realizat ca prietenia mea cu cea mai buna prietena s-a sfarsit...
nu mai stau sa explic,motivul principal este ca este la alta scoala acum,cu noi colegi.
inainte nici nu vroia sa auda de baute,acum bea prin parcuri si merge laparty uri peste noapte,chiar daca mama ei nu i a permis absolut NIMIC,pana acum.
multe alte lucruri ar fi de spus dar mi a zis in fata ca nu mai vrea sa iasa cu mine[fiind o discutie despre faptul ca de ceva luni m a ignorat,n-am vb deloc si ea a iesit toata ziua cu prietenii ei].
cum se poate incheia o prietenie dupa 12 ani ?....dupa atatea lucruri...dupa cate am trait impreuna...dupa ce am crescut impreuna ?


eu is inta 12-a iar prietena mea cea mai buna..sau ma rog pe care o credeam prietena s-a,,alaturat'' unui grup de fitzoase si acuma ca umbla cu manelisti da .maicasa imi zice..si ne stim din clasa intai ...dar acum am alte prietene dar nu o sa fim cele mai bune ca nu ne cunoastemd e mici......o las in treaba ei


blondiewishes
Postat pe 14 Decembrie 2009 04:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau si eu ceva sfaturi... 7 De la: kudika082648 27 Noiembrie 2009 09:06
prietenie 12 De la: lonely_soul 7 Iunie 2009 22:44
VREAU SA REDEVIN CEA DE DINAINTE ! 26 De la: ali_cia101 14 Octombrie 2009 10:44
Fantezii diverse cu o fata foarte fierbinte si pasionala... 56 De la: kudika467548 22 Mai 2012 17:37
Nu-mi pasa 20 De la: aniela_cat 18 Iulie 2009 22:44