Setari Cookie-uri

....

ehh...daca tot ma aflu pe aici vreau sa va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi "babesti" contra caderii parului ....pt ca pe cele de pe piata le'am testat si nu au dat nici un rezultat ....
iubarici
Postat pe 1 Decembrie 2009 16:34
sa stii ca in lupta contra caderii parului produsele nu sunt cele mai importante.
e important si felul in care iti ingrijesti parul,lucruri mici dar cu valoare mare .
incearca sa te speli si clatesti cu apa rece,cat de rece o suporti,taie varfurile o data la ceva timp ca sa fie cat de cat sanatos ,nu-l pieptana cand e ud,nu l freca cu prosopul,nu l tine prea mult prins,si nici prins tare :D.
apoi ,daca tot vrei chestii anti caderea parului ,iti recomand solutia de la Gerocossen,eu am cumparat-o din supermarket cu aprox 12 lei si dupa 3 sticlute folosite ,nu mi mai cadea nici un fir de par.
foloseste balsam la fiecare spalare,masca de 3-4 ori pe saptamana. dar daca incepi sa folosesti tincturi naturiste ,nu e prea recomandat sa folosesti alternativ si masca .doar sampon si balsam si eventual un spray pt varfuri.
chestiile care dau cele mai bune rezultate sunt uleiul de masline/ricin.
blondiewishes
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:55
ms mult pt sfaturi :*:*:*: dar sa stii ca am foarte foarte mare grija de parul meu si le cam stiam pe toate
ulei de ricin deja am inceput sa folosesc....sper sa dea rezultate


iubarici
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:22
Buna fetelor! :* Recomand accesarea acestui link: http://ro.netlog.com/Onyx_99 - - > chiar dak nu are legatura cu acest subiect, merita sa va uitati, sunt produse noi, frumoase si la preturi foarte convenabile! pentru luna decembrie, dar si ianuarie, comanda se va face oricand doriti. va pup si va doresc Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!
Dark
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:31
e dragut sa auzi ca totusi mai exista persoane care au grija de parul lor
masca cu ulei de masline+vitamina A +ou .
si eu am foarte mare grija de parul meu ,uneori am cosmaruri ....ca raman fara masca de par si cine stie ce patesc .
dar ori cum am facut toate lucrurile pe care le am precizat in postul anterior ,si nu mi am mai taiat varfurile din august,nu am absolut nici un fir despicat ros sau tocit ,parul meu e luuuung stralucitor si nu mi cade nici un fir .
din iunie pana in august am folosit ulei de ricin ,m-am oprit si acum voi incepe din nou. :D
insa,cel mai bun ulei pentru par este cel de argan. da rezultate uimitoare.dar trebuie sa faci un efort financiar maricel :D dar merita.
si uleiul de cocos mai este foarte bun,cel de jojoba si cel de avocado
si nu uita ,incalzeste l putin de tot inainte de utilizare pentru rezultate si mai bune.
revin mai tarziu cu alte sfaturi ca acum nu mai am timp
pupici
blondiewishes
Postat pe 4 Decembrie 2009 21:04
uite ,pentru parul degradat poti sa aplici pe par 1-2 cutii de iaurt natural proaspat ,pui un prosop ,ti 20 de minute apoi il speli
apoi ,sa vedem mmmda cica trebuie sa consumi zilnic: peºte, fructe de mare, legume cu boabe (fasole, mazãre, bob, linte), legume verzi
dar sincer, nu prea cred in asta...
alimentatia mea nu e deloc cum scrie acolo ,si nici prea ok si totusi nu am absolut nici o problema cu parul...acum depinde de persoana.
apoi ..cica...ca sa nu ti mai cada parul si sa nu ti se mai despice sa mananci multe multe alimente verzi
blondiewishes
Postat pe 4 Decembrie 2009 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In ce perioada a lunii este cel mai convenient sa te tunzi ca sa ai un par sanatos si stralucitor? 30 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:13
Celulita 4 De la: kudikaalex 5 Noiembrie 2009 07:49
o metoda pentru a scapa de parul negru 12 De la: danilamarina84 5 Octombrie 2013 21:52
de unde pot cumpara extensii clip on/in mai ieftine???? 148 De la: denisa123 22 Martie 2015 15:10
ce recomandati pentru par ondulat si des? 21 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:00